Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Áno, bol to lekár, u ktorého bol na kontrole po ďalších 7 dňoch RT.
A nepýtajte sa ma či to bol "jeho onkológ". U nás to tak zrejme nefunguje. Toho si asi musíme hladať inde a sme momentálne bezradní.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ančika Pozri príspevok
Áno, bol to lekár, u ktorého bol na kontrole po ďalších 7 dňoch RT.
A nepýtajte sa ma či to bol "jeho onkológ". U nás to tak zrejme nefunguje. Toho si asi musíme hladať inde a sme momentálne bezradní.
Oponujem ....funguje ...len kde a ako .

Pýtam sa , kde je to onkologické oddelenie , v ktorom meste ?

Osobne na kontroly - dispenzár už X rokov chodím , vždy len k tej jednej doktorke .

Proti hnačke zaberajú čučoriedky ...aj ...nehovoriac o iných vlastnostiach tohoto fialového lesného plodu ...
Na litre či kilá som tlačil do hlavy .
Viď aj ...
http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ďakujem všetkým, ktorý prispeli. Najmä osobnou skúsenosťou. Aspoň viem, čoho sa môžem dočkať. Je mi do smiechu, keď pozerám seriály zo zdravot. prostredia a lekár tam nakáže sestre naraz desať vyšetrení. U nás niečo nájdu na sono, ale je to netypicky uložené, neštandardné, onkomarkery veľmi vysoké. Nasleduje ďalšie vyšetrenie na sono u iného odborníka. Výsledok ten istý. Potom sa objednáte na ďalšie a potom zasa ďalšie vyšetrenie. Napokon skončíte v národnom onkologickom, kde skonštatujú, že si u nás s tým popisom CT veľa práce nedali. A zasa čakáte na ďalšie vyšetrenie. Určený termín operácie z toho dôvodu neistý. Takto prešli dva mesiace vybavovania čo naj... termínov a ja stále neviem čo, kde mám a čo s tým. Ak by som nepoužila všetky dostupné kontakty, tak čakám teraz maximálne na tretie vyšetrenie v poradí.

Klinický onkológ sa vyjadril, že sú toho dnes plné ambulancie. Možno mi neuveríte, ale práve preto som si nikdy nepoložila otázku: Prečo práve ja? Naozaj neklamem. Zato som po prečítaní tejto témy zistila, že aj ja som nerobila nič, aby som chorobe predišla. Môj pitný režim bol úbohý a teraz sa musím nútiť, aby so ho zlepšila. Držím palce všetkým, ktorí bojujú, bojovali a ešte sa snažia podržať ďalších.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Jarka 1 Pozri príspevok
Ďakujem všetkým, ktorý prispeli. Najmä osobnou skúsenosťou. Aspoň viem, čoho sa môžem dočkať. Je mi do smiechu, keď pozerám seriály zo zdravot. prostredia a lekár tam nakáže sestre naraz desať vyšetrení. U nás niečo nájdu na sono, ale je to netypicky uložené, neštandardné, onkomarkery veľmi vysoké. Nasleduje ďalšie vyšetrenie na sono u iného odborníka. Výsledok ten istý. Potom sa objednáte na ďalšie a potom zasa ďalšie vyšetrenie. Napokon skončíte v národnom onkologickom, kde skonštatujú, že si u nás s tým popisom CT veľa práce nedali. A zasa čakáte na ďalšie vyšetrenie. Určený termín operácie z toho dôvodu neistý. Takto prešli dva mesiace vybavovania čo naj... termínov a ja stále neviem čo, kde mám a čo s tým. Ak by som nepoužila všetky dostupné kontakty, tak čakám teraz maximálne na tretie vyšetrenie v poradí.

Klinický onkológ sa vyjadril, že sú toho dnes plné ambulancie. Možno mi neuveríte, ale práve preto som si nikdy nepoložila otázku: Prečo práve ja? Naozaj neklamem. Zato som po prečítaní tejto témy zistila, že aj ja som nerobila nič, aby som chorobe predišla. Môj pitný režim bol úbohý a teraz sa musím nútiť, aby so ho zlepšila. Držím palce všetkým, ktorí bojujú, bojovali a ešte sa snažia podržať ďalších.
Prajem pekny vecer,
najskor ak dovolite pozdravim "buchaca", ahoj, dlho som o Tebe nepocula, som rada, ze si sa ozval a prispel do porady.
Zaroven mu davam za pravdu, ze ak niekto je onkologickym pacientom tak je dispenzarizovaný u onkologického lekára a býva to vzdy ten istý, este som sa za 8 rokov chodenia po onkologii nestretla, zeby pacient bol povedal, ze nema svojho onkologického lekára.
Teraz k Tebe Jarka, dakujem, ze tiez si po dlhsom case napisala, ano mas pravdu , dnes to tak chodí, ze pacient si musí vysetrenia aspon tie prvotné kým sa nieco zistí vyslovene vyboxovat, ja som mala stastie.No napr. teraz uz zacinam mat problemy, nie s lekarmi, ale so zdravotnou poistovnou, teraz som objednana na PET vysetrenie/onkopacienti/ urccite vedia o com hovorim, uz cakam mesiac a este mozno budem take 2 cakat a teraz sa spytam, som onkopacient, histologia pozitiva, markery vysoke a zdravotna poistovna mi odpovie, ze uz som stala dost penazí.Samozrejme robim vsetko preto, aby som dobu cakania skratila.
Takze prajem pekny vecer, este raz vsetkym a zabudnite na serialy, realita je iná, ale nieco vydrzime, alebo nie?Prepacte mi preklepy, neposluchaju ma prsty.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ančika Pozri príspevok
Áno, bol to lekár, u ktorého bol na kontrole po ďalších 7 dňoch RT.
A nepýtajte sa ma či to bol "jeho onkológ". U nás to tak zrejme nefunguje. Toho si asi musíme hladať inde a sme momentálne bezradní.
Ančika,

v prvom rade si zisti, kam patrite? Myslim na , ktoru onkologiu? Skus si tam pozistovat, ktory onkolog je najlepsi a skus manzela k nemu prihlasit. Zo zakona mas pravo na volbu lekára, en k tomu potrebujes podrezaný jazyk a ostre lakte.Drzim palce.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ančika,

v prvom rade si zisti, kam patrite? Myslim na , ktoru onkologiu? Skus si tam pozistovat, ktory onkolog je najlepsi a skus manzela k nemu prihlasit. Zo zakona mas pravo na volbu lekára, en k tomu potrebujes podrezaný jazyk a ostre lakte.Drzim palce.
presne ako hovoríš a hlavne sa nedať odradiť...
1 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Pekny den vsetkym statocnym ludom, ktori sa dokazu zoci-voci postavit voci tejto pliage a bojovat s trpezlivostou a vytrvalostou do stastneho konca. Mojej mamicke sa to nepodarilo, aj ked lekari a my dve so sestrou sme urobili pre nu maximum. Minuly tyzden to vzdala. Za podpory lekarov sme vsetku starostlivost zvladli doma, a tak mamicka mohla odist za pritomnosti lasky, nehy, starostlivosti a bez pocitu osamotenia. Dnes viem, ze je to takto dobre.
Mam ale velku prosbu. Chcela by som podakovat pani doktorke a sestricke, ktore pocas poslednych najtazsich dni nezistne chodili za mamickou domov a na telefone boli k dispozicii 24 hodin denne, pomahali nam, boli pre nas taki anjelickovia. Chcela by som pani doktorku niecim vhodnym obdarovat, vedeli by ste mi, prosim, poradit? Samozrejme kyticu kvetov mam v plane, ale este nieco by sa mi ziadalo na znak vdaky. Vopred srdecne dakujem a vsetkych vrelo pozdravujem a drzim palceky.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

wegamizi Pozri príspevok
Pekny den vsetkym statocnym ludom, ktori sa dokazu zoci-voci postavit voci tejto pliage a bojovat s trpezlivostou a vytrvalostou do stastneho konca. Mojej mamicke sa to nepodarilo, aj ked lekari a my dve so sestrou sme urobili pre nu maximum. Minuly tyzden to vzdala. Za podpory lekarov sme vsetku starostlivost zvladli doma, a tak mamicka mohla odist za pritomnosti lasky, nehy, starostlivosti a bez pocitu osamotenia. Dnes viem, ze je to takto dobre.
Mam ale velku prosbu. Chcela by som podakovat pani doktorke a sestricke, ktore pocas poslednych najtazsich dni nezistne chodili za mamickou domov a na telefone boli k dispozicii 24 hodin denne, pomahali nam, boli pre nas taki anjelickovia. Chcela by som pani doktorku niecim vhodnym obdarovat, vedeli by ste mi, prosim, poradit? Samozrejme kyticu kvetov mam v plane, ale este nieco by sa mi ziadalo na znak vdaky. Vopred srdecne dakujem a vsetkych vrelo pozdravujem a drzim palceky.
Prajem pekny vecer,

ospravedlnujem sa, ale nebola som na stranke par dní, mozem Ti touto cestou len popriat uprimnu sustrast, a vyjadrit obdiv a i vdaku, ze maminka mohla ukoncit cestu na tomto svete v kruhu svojich najblizšich i ked, to pre nich je náročné. Pýtaš sa na darček pre p. doktorku a sestričky okrem kytice, nuž keď ide o taketo obetave zienky myslim, ze kytica z uprimneho srdca ich potesi a ak ich co len trosku si spoznala z toho ako chodili ku Vam domov snad nieco na pamiatku, aby si spomenuli, ze je to od Teba, ja sa takymto ludom v bielom zviknem odvdacit vzdy niecim co by im urobilo radost, jedna ma rada vonne sviecky, ina ma rada napr. orchidee, iná zasa zbiera porcelan, mala som jednu p. doktorku, ktora zbierala porcelanove babiky, vies skusit o nich nieco zistit co maju rady. Predpokladam , ze o inom odvdacení nehovoríme, nakolko tu pracuju ludia, ktorí to beru ako svoje poslanie i ked sa najdu i iní.Asi som Ti velmi neporadila, no tu sa tazko radí.
Prajem Ti, aby si sa vnutorne vyrovnala so stratou najblizsieho cloveka co najskor a prijala skutocnost, ze takto je to hlavne pre maminku najlepsie.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wegamizi Pozri príspevok
Pekny den vsetkym statocnym ludom, ktori sa dokazu zoci-voci postavit voci tejto pliage a bojovat s trpezlivostou a vytrvalostou do stastneho konca. Mojej mamicke sa to nepodarilo, aj ked lekari a my dve so sestrou sme urobili pre nu maximum. Minuly tyzden to vzdala. Za podpory lekarov sme vsetku starostlivost zvladli doma, a tak mamicka mohla odist za pritomnosti lasky, nehy, starostlivosti a bez pocitu osamotenia. Dnes viem, ze je to takto dobre.
Prijmi sústrasť ...
Mam ale velku prosbu. Chcela by som podakovat pani doktorke a sestricke, ktore pocas poslednych najtazsich dni nezistne chodili za mamickou domov a na telefone boli k dispozicii 24 hodin denne, pomahali nam, boli pre nas taki anjelickovia. Chcela by som pani doktorku niecim vhodnym obdarovat, vedeli by ste mi, prosim, poradit? Samozrejme kyticu kvetov mam v plane, ale este nieco by sa mi ziadalo na znak vdaky. Vopred srdecne dakujem a vsetkych vrelo pozdravujem a drzim palceky.
A vieš, že to aj postačí ????

Hentí ľudia , personál je taký , že im v pohode stačí len dobré slovo , uznanie a vďaka ...
Aj keď v Tvojom prípade to nedopadlo dobre , tak ver , že sú radi , keď sa im podarí opak ...
Viem to , môžem s radosťou toto tvrdiť ...z vlastnej skúsenosti .
4 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Najprv príjmi moju sústrasť. Po rodičoch ostáva vždy prázdno, boli tu a zrazu je človek sám. Aj keď dospelý..... Drž sa.
K druhému problému. Neviem odkiaľ si, ale ja som v podobnej situácii postupovala tak, že som kyticu DALA doniesť do ambulancie priamo z kvetinárstva. Pri objednávke som pripojila takú pohľadnicu s poďakovaním.
U nás túto službu kvetinárstva robia bežne, dobre to vyzerá a poviem Ti, že doktorka so sestričkou boli až namäkko.
3 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Velmi vam dakujem za prejav sustrasti.
Vcera sme so sestrou vybavili nase podakovanie p. doktorke a sestricke, riadila som sa vasimi radami, za ktore uprimne dakujem, velmi mi pomohli. DAKUJEM.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

wegamizi Pozri príspevok
Velmi vam dakujem za prejav sustrasti.
Vcera sme so sestrou vybavili nase podakovanie p. doktorke a sestricke, riadila som sa vasimi radami, za ktore uprimne dakujem, velmi mi pomohli. DAKUJEM.

Na toto nie su slová, no napriek tomu, Ti mozem len povedat tolko, bude to stale boliet, bude Vam stale chybat, ale casom uz budete spominat len na Tie krasne chvile prezite spolu.Treba mat na mysli len to, ze tak to malo byt a netrapi sa a netrpi, my co sme ostali nesmieme byt sebeckí, musíme sa s tým zmierit a dopriat im pokoj, hlavne ich dusickam.
Na zaver len slova uprimnej sustrasti este raz a vela, vela sil.
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pozerajte inakšími očami a čítajte pomedzi riadky ...mňa neodsudzujte , rozmýšľať je potrebné nad týmito , citovanými , riadkami ...

Komentár k zvýraznenému radšej nedávam ....radšej...

Monika a Fedor Flašíkovci: My ju porazíme!
Podnikateľ Fedor Flašík má rakovinu lymfatických uzlín. Nedávno bol na preventívnej prehliadke, kde sa lekárom niečo nepozdávalo. Po sérii rôznych vyšetrení prišla krutá správa. Už v pondelok čaká podnikateľa prvá dávka chemoterapie. Jeho manželka Monika stojí pri ňom a aj prostredníctvom sociálnej siete všetkým odkazuje, že tú sviňu spoločne porazia!
Dospel som
O pár hodín po jej slovách sa už verejnosť dozvedela o zákernej chorobe, s ktorou jej manžel bojuje.

„Možno som aj dospel vďaka tej správe. Už pociťujem, že sa mi menia hodnoty. Hodnota peňazí ide teraz bokom. Život sa mi zmenil z minúty na minútu,“ opísal nám včera svoje pocity Fedor Flašík, ktorý je momentálne so svojou manželkou Monikou v hoteli na Kaprune v Rakúskych Alpách.
http://www.pluska.sk/vyhladavanie/?w...a%C5%A1%C3%ADk

P.S.:
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

buchač Pozri príspevok
Pozerajte inakšími očami a čítajte pomedzi riadky ...mňa neodsudzujte , rozmýšľať je potrebné nad týmito , citovanými , riadkami ...

Komentár k zvýraznenému radšej nedávam ....radšej...

Monika a Fedor Flašíkovci: My ju porazíme!

Dospel som

http://www.pluska.sk/vyhladavanie/?w...a%C5%A1%C3%ADk

P.S.:
I ked zasa raz trosku svojsky, ale mas pravdu treba citat i medzi riadkami, tam je toho vela nevypovedaneho a mozno i skryteho toho, co sa inak clovek boji otvorene priznat.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

No rakovina chytá aj bohatého aj chudobného..., neúplatná,ani peniaze ju neobmakčia...-myslím,že aj fedor to teraz bude brať všetko inak ...-Inak prajem aj jemu veľa šťastia v boji..., takéto svinstvo neprajem ani najvačšiemu nepriateľovi, to si nik nezaslúži...
5 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
17.08.2000
zomrela na rakovinu moja veľmi dobrá priateľka. Mladučký človek, ani nestihla poriadne zažiť krásu a chuť života.
Marika často si na Teba spomeniem, aj všedný deň, nielen pri hrobčeku, na tvoj úsmev od ucha k uchu, na tvoj postoj k životu...
6 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Mam novu pacientku /robievam opatrovatelku v AT/. Pani, 78 rokov, rakovina criev, metastazy na plucach, nieco je tam spomnana aj stitna zlaza. V r. 2005 hysteroktomia, mala karcinom. Op nebola, neviem preco., len spominali, ze nador je velky a asi ked su uz aj metastazy? Chemo mala jednu, bolo jej velmi zle, tak je bez. Liekov ma kopec, na cukrovku 2 typu, na krv, na tlak, na depresiu, od bolesti paracetamol / metaxan, ci ako/. Zistili jej to 11.6. 2010. Asi sa dostala do nemocnice, lebo jej zomrel muz, neviem presne ako na to prisli. Muz jej zomrel v juni tiez.

Pani je velmi zlata, dost ticha. Nechuti jej jest, rano nic, na obed bud polievku alebo to druhe, toho pomenej. Na veceru takmer nic. Dala som jej banan, boli vidno ako ma nan chut a potom 4 kusky jedla polhodinu. Dala som je puding, hned ho zacala jest, a po troch lyzickach odlozila.

Myslite , ze sa jej chut vrati alebo je to bezne nechutenstvo pri nadore?

Dnes ju bolelo v krizovej oblasti a bolievaju ju stehna znutra, svaly. Moze to mat suvis alebo to je len dlhym lezanim a spanim?

Neviem aku ma prognozu bez veskerej liecby. Ci ma vobec nadej zomriet aspon v znesitelnych bolestiach. A ci vobec vydrzim psychicky pri nej az do konca.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bonita Pozri príspevok
Mam novu pacientku /robievam opatrovatelku v AT/. Pani, 78 rokov, rakovina criev, metastazy na plucach, nieco je tam spomnana aj stitna zlaza. V r. 2005 hysteroktomia, mala karcinom. Op nebola, neviem preco., len spominali, ze nador je velky a asi ked su uz aj metastazy? Chemo mala jednu, bolo jej velmi zle, tak je bez. Liekov ma kopec, na cukrovku 2 typu, na krv, na tlak, na depresiu, od bolesti paracetamol / metaxan, ci ako/. Zistili jej to 11.6. 2010. Asi sa dostala do nemocnice, lebo jej zomrel muz, neviem presne ako na to prisli. Muz jej zomrel v juni tiez.

Pani je velmi zlata, dost ticha. Nechuti jej jest, rano nic, na obed bud polievku alebo to druhe, toho pomenej. Na veceru takmer nic. Dala som jej banan, boli vidno ako ma nan chut a potom 4 kusky jedla polhodinu. Dala som je puding, hned ho zacala jest, a po troch lyzickach odlozila.
To nechutenstvo ...klasika ...
Myslite , ze sa jej chut vrati alebo je to bezne nechutenstvo pri nadore?
Nechutenstvo je jeden zo sprievodných javov , hlavne po ožarovaní alebo chemo...
Dnes ju bolelo v krizovej oblasti a bolievaju ju stehna znutra, svaly. Moze to mat suvis alebo to je len dlhym lezanim a spanim?
Jednoznačne ...aj keď dlho leží a v podstate sa môže zdať , že je telo akože oddýchnuté , tak práve opačný efekt má toto ležanie...
Neviem aku ma prognozu bez veskerej liecby. Ci ma vobec nadej zomriet aspon v znesitelnych bolestiach.
Záleží od lekárov ...zvyčajne sa aplikuje v poslednom štádiu dolsin alebo morfium , má dobré účinky , teda ak Ťa to "poteší"...
A ci vobec vydrzim psychicky pri nej az do konca.
Tak to je už otázka len a len na Teba...
Ty musíš vedieť , čo vydržíš , ako si odolná voči všetkému tomu dianiu naokolo a čo ešte aj môže / nemusí / prísť ..
v texte

Ale inak ???...bez prikrášľovania , pravdu poviem ....

Niet čo závidieť ...a je jedno , ktorej strane ...
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Prajem pekny,

nestacila som zareagovat, ale ako vidim kamarat ma predbehol, ale napisal len pravdu. Okrem toho co tam uviedol ostatne je uz len na Tvojej voli ci pri tej pani ostanes do konca, alebo nie. Ked nema nikoho len Teba, bolo by dobre keby si mohla, ale je to len o Tebe, ak Ti islo i o tuto otazku.
1 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Dakujem za reakcie. Pani mala iba jednu davku chemo v juni, tak si myslim, ze asi to nechutenstvo nebude uz z toho. Som tu len treti den, tak prvy cely den - mala na ranajky chleba , maslo, dzem, nejedla nic. Obed zjdela porciu hustej polievky. Vecera, zemla syr, uhorky. Zjedla tusim dva kusky.

Tak som zacala skusat. Dnes som jej dala polku detskej vyzivy - ovocie s piskotmi, zjedla, + dva kusky sliviek. / 1 slivka 6 kuskov/. Obed zeleninova , jarna, husta polievka, slize. Zjedla. Vecera - zemiakove pyre / cca 1 kopcovita lyzica/, kusok ryby upecenej na masle v trube, trochu uhork. salatu. Tri kolecka bananu, 3 kusky slivky. Kde je napisane, ze ked bola zvyknuta na suchu veceru, ze musi byt len taka. Takze jej budem davat na obed len polievky / vravi sa ze polievka je hladna/ a na veceru jej vzdy pripravim normalne jedlo.

Viem, ze kazdy den moze byt iny.

Chcela som vediet, aka je doba prezitia neliecenej rak. Ked ju uz neoperovali, asi preto, ze uz ma aj metastazy, aj ked syn sa vyjadril, ze na crevach ma nador velky, neoperabilny. Na St. zlaze ma pisany adenom.
K tej dobe prezitia - vie niekto odhadom za ako dlho mozu nastat bolesti a ako dlho od zaciatku bolesti? Ja viem, ze na presnu odpoved davam len od oka pokrocenie nadoru. Som proste typ, co je rad vopred informovany. A ci byvaju tie bolesti velke.

Ono toto rakusko ma dost prekvapuje svojou ne/ starostlivostou o starych ludi. Posledna pacientka totalne dochadzala na hald a smäd. Pol litra ringeru pod kozu. Keby jej davali vyzivou do zil aj infuzky, ta pani sa mohla pozbierat. Takto behom dvoch tyzdnov umrela na hlad a smad. Cloveku daju uz len paliativnu liecbu, pri ktorej je vopred pochovany.

Som zvedava ako budu osetrovat tuto pani. je fakt, ze ak odmietla liecbu / a mala pravdu, naco si kazit posledne mesiace este aj zvracanim, i tak by ju uz nevyliecili/, ci dostane dobre lieky proti bolesti.

Ak vam vadi, ze to sem pisem, povedzte.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať