Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Betka, ďakujem. Čítam Tvoju odpoveď a už sa ničomu ani nečudujem. Moja kontrola v podstate prebieha tak, že prídem ráno na krv, posedím pol dňa, kým ma zavolá do ambulancie. Pozrie do PC s tým, že krvný obraz dobrý a onkomarkery nech si zavolám o týždeň sestričke. Poviem, že ma bolieva často v oblasti sleziny a on, že vraj to sú zrasty. Ďalšia kontrola o 4 mesiace a potom veľmi váhavo, že tak teda dáme USG. Objednali ma za 8 mesiacov. Idem teraz v piatok. Som presvedčená, že je v všetko v poriadku, ale keby mi niečo naozaj bolo a čakala by som tak dlho... no neviem aké štádium...
3 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Milé moje! Nečítam tu dobré správy, ale život je taký...až sa bojím ísť na kontrolu, že či niečo....všade okolo sa to vracia a umierajú mi...preto som si už sto krát povedala, že nebudem čítať diskusie - napríklad na HER KLUBE či inde, kde som spoznala super ľudí a získala pocit priateľstva s nimi / s niektorými aj osobne - s inými aspoň cez net/dokonca aj v skupine tvorivých žien na ARTMAME som zistila, že sú tam zo 4 onkáčky a tiež nám teraz jedna zomrela- bola také slniečko milené.... Vždy keď si niečo také prečítam plačem a plačem ...s pocitom bezmocnosti. Preto ani nepozerám relácie typu "modré z neba", nie , že by som bola naivná a myslela si, že ak o tom nebudem hovoriť ,či čítať tak sa to nebude diať - nie taká naivná nie som, len ma to hrozne zráža na kolená - viete ja nie som taká silná ako ste Vy , som bojko a zbabelec - urevaný . A práve preto Vás obdivujem, že napriek tomu čím si prechádzate máte ohromnú silu dávať ľuďom ako som ja nádej! A za to Vám ĎAJUJEM!!!
K tým "štádiám" podám vysvetlenie... keď máte na základe histológie napríklad 1 šťádium...čiže bez postihnutia uzlín, bez metastáz / pri CA prsníka je to napr. T1N0M0/ tak ak sa Vám v priebehu času vytvorí niekde hoc len "maličká jedna metastáza" považuje sa to za 4 štádium. Takto mi to bolo vysvetlené.

http://www.vedietviac.sk/popisy-nadorov

Prajem Vám samé dobré správy!!!
13 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

plavčík Pozri príspevok
Milé moje! Nečítam tu dobré správy, ale život je taký...až sa bojím ísť na kontrolu, že či niečo....všade okolo sa to vracia a umierajú mi...preto som si už sto krát povedala, že nebudem čítať diskusie - napríklad na HER KLUBE či inde, kde som spoznala super ľudí a získala pocit priateľstva s nimi / s niektorými aj osobne - s inými aspoň cez net/dokonca aj v skupine tvorivých žien na ARTMAME som zistila, že sú tam zo 4 onkáčky a tiež nám teraz jedna zomrela- bola také slniečko milené.... Vždy keď si niečo také prečítam plačem a plačem ...s pocitom bezmocnosti. Preto ani nepozerám relácie typu "modré z neba", nie , že by som bola naivná a myslela si, že ak o tom nebudem hovoriť ,či čítať tak sa to nebude diať - nie taká naivná nie som, len ma to hrozne zráža na kolená - viete ja nie som taká silná ako ste Vy , som bojko a zbabelec - urevaný . A práve preto Vás obdivujem, že napriek tomu čím si prechádzate máte ohromnú silu dávať ľuďom ako som ja nádej! A za to Vám ĎAJUJEM!!!
K tým "štádiám" podám vysvetlenie... keď máte na základe histológie napríklad 1 šťádium...čiže bez postihnutia uzlín, bez metastáz / pri CA prsníka je to napr. T1N0M0/ tak ak sa Vám v priebehu času vytvorí niekde hoc len "maličká jedna metastáza" považuje sa to za 4 štádium. Takto mi to bolo vysvetlené.

http://www.vedietviac.sk/popisy-nadorov

Prajem Vám samé dobré správy!!!
Moja,

​nie si ani bojko ani zbabelec, už len to že si dokázala sem prísť medzi nás a napísať o sebe , na to treba veľa vnútornej sily, a tú nádej dávaš i Ty nám, každý sa bojíme no dúfame, že keď budeme bojovať dostaneme sa z toho, alebo aspoň tu budeme najdlhšie ako sa dá....a občas nám napíš, chýbaš nám.
12 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Jááj, no konečne niekto prelomil poriadne ľady a napísal otvorene, že sa bojí. Neviem či to je tou dlhou zimou. ale skôr si myslím, že je to normálny vývoj, len o tom nikto nepíše. V decembri boli dva roky od poslednej chemo. V januári som mala mať kontrolu, ale nešla som kvôli iným zdravotným problémom. To som bola ešte v poho. Až teraz, ku konci zimy mi začalo vyšívať a ja som po prvý raz začala premýšľať, že už je to dosť dlho a čo keď už ... no začala som trochu panikáriť. Poznáte to ... blbý stav ... pri každom prde, alebo aj neprde začnete pochybovať. Do toho ma chcú najbližší ukľudniť s tým, že sa moc pozorujem a to ma nase... ešte viac. Potom hodnotím, či sa mi bude, alebo nebude chcieť ešte bojovať za pomoci chemošky. A nakoniec si poviem, kašli na to, lebo však nikdy, nehovor nikdy.

No, ale však sa snažím udržať v normále a už zase nadobúdam presvedčenie, že naozaj len zbytočne blbnem. Potom sem hodím, ako dobre všetko dopadlo, nech máme aj dobré správy.
12 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Jááj, no konečne niekto prelomil poriadne ľady a napísal otvorene, že sa bojí. Neviem či to je tou dlhou zimou. ale skôr si myslím, že je to normálny vývoj, len o tom nikto nepíše. V decembri boli dva roky od poslednej chemo. V januári som mala mať kontrolu, ale nešla som kvôli iným zdravotným problémom. To som bola ešte v poho. Až teraz, ku konci zimy mi začalo vyšívať a ja som po prvý raz začala premýšľať, že už je to dosť dlho a čo keď už ... no začala som trochu panikáriť. Poznáte to ... blbý stav ... pri každom prde, alebo aj neprde začnete pochybovať. Do toho ma chcú najbližší ukľudniť s tým, že sa moc pozorujem a to ma nase... ešte viac. Potom hodnotím, či sa mi bude, alebo nebude chcieť ešte bojovať za pomoci chemošky. A nakoniec si poviem, kašli na to, lebo však nikdy, nehovor nikdy.

No, ale však sa snažím udržať v normále a už zase nadobúdam presvedčenie, že naozaj len zbytočne blbnem. Potom sem hodím, ako dobre všetko dopadlo, nech máme aj dobré správy.
Jaroušku ....

Ja som už dávno onehdá napísal , že kto sa nebojí , tak ten dotyčný jedinec nie je normálny ...
Niekto ukáže ( vidno to ) na vonok , aj sa vykecá z problémov ...niekto robí opak - dusí to v sebe ...
Mne pomohol ten prvý spôsob , mal som ( mám ) okolo seba správnych ľudí ...vraví sa im priateľ ( nie kamarát - tých mám jak nadrbaných )...
Poznámka :...ja som síce strach a peniaze nikdy nemal , lenže ja nie som normálny ...

K tomu prdkaniu snáď len jedno porekadlo ...." kto grgá a prdí , zdravie si tvrdí "....
Takže vážení ...grgajte a prdkajte o 106 ....šak si nenecháme ten bok vyvaliť...
11 0
brezňanka brezňanka

brezňanka je offline (nepripojený) brezňanka

Dievčatá už som tu dávno nebola, resp. odvtedy ako mi tú pliagu diagnostikovali. Vtedy som od Vás počula veľa povzbudivých slov. Pomohli, lebo viem, že boli od osôb, ktoré si mnoho prežili. A ja som z Vás čerpala silu. Moje onkomarkery sú v poriadku. Pre mňa krásna aprílová správa. Na budúci mesiac by som mala absolvovať poslednú chemo, kontrolné CT a verím, že bude všetko OK. Takže všetci, ktorým studená a dlhá zima nahlodala vieru, slnko už vyšlo - hlavy hore.
11 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Tohto roku som akosi prispala (veru naozaj dlhá zima vo viacerých oblastiach...) (veď len od včera mám letné gumy) - ale ešte stíham poslať 2% organizácii stomikov v našom meste, mrzelo by ma, keby som na to bola zabudla, posielam im už zo 3 či 4 roky, otec frajera mojej mladšej dcéry je tam tuším predseda...
2 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

Dnes mam za sebou prvu chemo na Klenovej. Dufam ze to prezijem v poriadku . Ocakavam rusnu noc. Zatial som relativne v "pohode".
2 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Mirica, zvládneš to, nič sa neboj. Nič nemusíš očakávať, ono keď to má prísť - tak to príde. Možno Ti bude relatívne celkom dobre, možno horšie. Možno si povieš, že po tej prvej Ti nebolo až tak zle a možno nebude ani pri ďalších. Záleží od mnoho faktorov. Drž sa! Myslíme tu na Teba, nezabúdaj.
12 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Miricka, nestresuj sa popredu. Presne ako píše Majka, keď to má prísť ... Daj vedieť cez víkend, ako sa telo drží.
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

Taaakze noc prebehla dobre. Akurat od 3.33 nemozem spat, ale to asi od Emegaru co mi dala doktorka pred chemo. Ozvem sa po vikende. Dakujem za podporu. Aj ked vas osobne nepoznam pomaha. Opatrujte sa. Pa
6 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Mirička, ani ja som nemohla v noci spať a pravidelne okolo 02.00 03.00 som už bola vyspatá. Keď som sa lekára pýtala, čo to môže spôsobovať, odporúčal dať si večer pohár čierneho piva. Výslovne povedal, pohár, nie celé pivo. Ale mohla som ja zato, že som mala pohár do ktorého sa mi zmestilo celé pivo?
9 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mirica-LV Pozri príspevok
Dnes mam za sebou prvu chemo na Klenovej. Dufam ze to prezijem v poriadku . Ocakavam rusnu noc. Zatial som relativne v "pohode".
Neboj sa, zvládneš to, začala si bojovať s chorobou, ona sa bude štorcovať ale ukáž jej, že si silnejšia ako ona, že len tak nad Tebou nezvíťazí. Prajem Ti veľa síl do boja, veľa duševnej pohody, šťastie a silnú podporu blízkych. Držím všetkých dvadsať.
1 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

Aj ja sa ozývam po dlhšej dobe, otcovi klesol PSA z cca 67 na 4, aj ked by to malo byť pod 1, ale beriem to ako dobré znamenie. cíti sa relatívne dobre, až na bolesti v rukách, na ktoré sa často v noci budí. Inak život beží normálne ďalej.
6 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
msa Pozri príspevok
Aj ja sa ozývam po dlhšej dobe, otcovi klesol PSA z cca 67 na 4, aj ked by to malo byť pod 1, ale beriem to ako dobré znamenie. cíti sa relatívne dobre, až na bolesti v rukách, na ktoré sa často v noci budí. Inak život beží normálne ďalej.
msa, môžem sa opýtať, akú liečbu ocko podstupuje okrem hormonálnej?
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

Lucrin 1x za pol roka, a raz do mesiaca nejaká injekcia na liečbu kostí (názov neviem, musela by som pozrieť do karty) a teraz mu predpísal Caltrate tuším (Calcium 600mg). Inak nič.
1 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
msa Pozri príspevok
Lucrin 1x za pol roka, a raz do mesiaca nejaká injekcia na liečbu kostí (názov neviem, musela by som pozrieť do karty) a teraz mu predpísal Caltrate tuším (Calcium 600mg). Inak nič.
pýtala som sa preto, že tiež podstupujem hormonálnu liečbu Letrozolom a raz za 4 týždne dostávam injekciu denosumabu Xgeva + Caltrate...je to dosť náročná liečba, tiež ma bolia kĺby, ruky a teraz ma začali pobolievať aj nohy. Sú to vedľajšie účinky liečby denosumabom.
3 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

áno tuším je to tak tá Xgeva, čo je prosím ťa denosumab? mám tomu rozumieť tak, že zloženie tej inj., ktoré je určené na liečenie kostných met. spôsobuje tú bolesť? aha, ja som to chápala tak, že to liečenie pôsobí, tak aby sa znižovala aj bolesť napr. a že bolia tie ložiská.ďakujem za objasnenie.
0 0
zuzana.ciefova zuzana.ciefova

zuzana.ciefova je offline (nepripojený) zuzana.ciefova

​Dobry den chcela by som vam pomoct aponuknut vam velmi dobre prirodne produkty ktore pouzivaju pacienti pri vaznych diagnozach aj po porade s lekarom ,ktore zlepsuju stav a krvny obraz a pomahaju sa dostat z rakoviny,poznam vela ludi ktori to od nas brali,a beru to aj sami lekari pre pacientov na zaciatok aspon 4 produkty ForeverLiving a uvidite po mesiaci ako vam bude..ak matez uajem napiste mi,viem vam presne napisat co a ako uzivat na dudka72@gmail.com, s
pozdravom Zuzka
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Prajem Vám všekým veľa síl a dúfam,že sa vyliečite- ja som si toto prežil s mojím otcom ( 50 ročným ) , toto všetko o čom sa tu píše poznám- a najhoršie na tom všetkom bolo,že jeden deň bolo dobre a už na druhý zle, tretí veľmi zle a na štvrtý zas dobre- a človek nikdy nevedel ,čo a ako bude zajtra- takže myslím na Vás a držte sa...
Onkologické ochorenie je kurva vec a nikto si nemože byť istý , či sa aj jeho toto už zajtra nedotkne, a je jedno, či je človek mlady, či starý, či bohatý, či chudobný...
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 26.04.13 at 12:45
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať