Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

No, Vierka moja,
dosť si ma zaskočila s tým, aké následky môže ešte mať neuropatia.
Rovnako ako Ty, som to vydržala tri mesiace a potom to bolo neznesiteľné. Tri mesiace po poslednej chemo je stav bez liečby lepší asi o 50-60%. Od minulého týždňa mám tie injekcie a infúzie.
Lekárovi som popísala moje problémy s nohami a na nič iné sa ma ani nepýtal. Dokonca sa mi zdalo, že bol spokojný, keď som nevolila radikálne liečbu. O tom, že okrem nôh by to mohlo mať aj iné následky vôbec nič nespomenul.
A to sme volili neurológa, ktorý už má nejaké skúsenosti. Škoda, že neurolgická ambulancia v NOÚ mala pozastavenú činnosť až do odvolania.
Zatiaľ som v pohode a budem veriť, že mi to pomôže.
5 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Držím palce ku každému % naviac!
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Držme sa. Go poraďáci, go!!!!!!!!!!!!!!
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Dobrý deň priatelia,
pred pár týždňami som Vás prosila o rady pri neuropatii spôsobenej toxickými látkami z chemoterapie. Dostalo sa mi od Vás obrovskej podpory, za čo som nesmierne vďačná. Dnes je čas napísať ako sa to vyvinulo ďalej.
Aj u mňa sa onehdá objavila ...síce z dia , ale aj tak ...
Akupunktúra sa nekonala, lebo som vraj mala niečo zablokované na meridiánových dráhach. Takže neviem posúdiť, či by pomohla.

Pohánkové náplaste, cvičenie a masáže pomáhali len na krátku chvíľu.
To už tak býva ...ak je raz niečo v rozvinutom štádiu postihu , je to len na určitý čas ...
Na rad musel prísť neurológ. Upozornil ma, že môžem mať trvalé následky. Dal mi dve možnosti, ako postupovať.
1. nechať to tak a podporiť regeneráciu nervov podávaním vitamínov B1, B6 a ešte ďalších. 10 dní ako injekcie, infúzie, potom dlhodobejšie v tabletkách.
Hm ...tiež som dostal tabletky , no na základe letáčika - vedľajšie účinky som ešte nezačal ich brať ...tie problémy / občasné bolesti hlavne pri počasí a po intenzívnej námehe / sa ešte dajú len Paralenom potláčať ...
2. zahájiť liečbu, ktorá ale zasiahne organizmus a pečeň.

Rozhodla som sa pre prvú možnosť. Dúfam, že správne.
V prípade využitia druhej možnosti by mi hepatologička dala nejaké lieky na podporu pečene.
Esenthiale forte , Lipovitan , Liv 52 , Lagosa , Ursofalk ...
Využila som príležitosť a spýtala sa:
- pomohlo by podávanie vysokých dávok vitamínov B pri chemo predísť neuropatii
- je v prípade ďalšej chemo nejaká možnosť, ako predísť neuropatii

Na obe otázky bola zamietavá odpoveď.

Všetkých Vás pozdravujem.
Pridám sa ....v texte ...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Jarka 1 Pozri príspevok
No, Vierka moja,
dosť si ma zaskočila s tým, aké následky môže ešte mať neuropatia.
Rovnako ako Ty, som to vydržala tri mesiace a potom to bolo neznesiteľné. Tri mesiace po poslednej chemo je stav bez liečby lepší asi o 50-60%. Od minulého týždňa mám tie injekcie a infúzie.
Lekárovi som popísala moje problémy s nohami a na nič iné sa ma ani nepýtal. Dokonca sa mi zdalo, že bol spokojný, keď som nevolila radikálne liečbu. O tom, že okrem nôh by to mohlo mať aj iné následky vôbec nič nespomenul.
A to sme volili neurológa, ktorý už má nejaké skúsenosti. Škoda, že neurolgická ambulancia v NOÚ mala pozastavenú činnosť až do odvolania.
Zatiaľ som v pohode a budem veriť, že mi to pomôže.
Jarka,

nechcela som Ťa vystrašiť, ale chcela som poukazať na to, že ak by si mala naďalej problémy, je dobré sa dať komplexne vyšetriť, vieš ja som toto vyšetrenie odkladala, napriek neustupujucim bolestia a podstupila som cca po roku od začiatku bolestí, ale nie u každého to môže mať taky priebeh. Mne p. prof. hovoril tiež , že po ukončeni liečby by to malo ustupiť, no napriek tomu sa to stupňovalo.Takže teraz som na udržiavacej davke kortikoidov, ale na toto by mala hlavne zaberať Lyrica, Timonil samozrejme , že popritom beriem B-čka a na ochranu žaludočnej sliznice Famotidin. V podstate skoro všetky neuropatie sa liečia na baze pregabalinu.
Len si davaj pozor a ak by to neustupovalo trvaj na riadnom komplexnom neurologickom vyšetreni, pokiaľ možno v nemocnici, nakoľko s ambulanciami mam skusenosť, že to trva veľmi dlho a medzitým sa vysledky raz zlepšia, raz zhoršia a je ťažko posudiť skutočný zdravotný stav. Vieš som taka "mudra" nakoľko sa liečim ako som spomenula už 5 rokov a ja som na lekarov pes, ak mi nevysvetli riadne všetky dôsledky keď budem brať lieky a keď nebudem. Takto som vymenila asi 5 neurologov až som sa dostala teraz k môjmu u ktoreho som už 5 rokov, samozrejme som v sledovaní i u oftalmologa a netajím sa tým i psychiatra.
Pekny večer.
7 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ďakujem Vám priatelia!

Najsmutnejšie na všetkom tu je to, že Vierka a ostatní sú múdry na základe vlastných skúseností. Ja naberám múdrosť od Vás poraďákov. Žiadnu múdrosť som nenabrala od lekárov.

Keď mi odpovedáte, až vtedy zapadá skladačka do seba. Napr.
- prečo sa mi zhoršil zrak
- prečo ma minulý víkend, keď som sa celá šťastná konečne trochu babrala v záhradke večer boleli šialene nohy
- prečo sa cítim pod psa, keď ide pršať

NO POTOM SI PREČÍTAM, ČO NAPÍSALA Gabhus A JE MI O
200% LEPŠIE. VY STE NAD VŠETKÝCH LEKÁROV.
9 0
rejich rejich

rejich je offline (nepripojený) rejich

Moja kamoska chodi na onkologiu.Neviem presne ake ma problemy, ale zmenila dost vyrazne svoju zivotospravu.Posielam nejake odkazy podla ktorych sa znazi zit.Hovori ze je jej lepsie tak nechavam na vase posudenie.

ww.uloz.to/8357226/sk-alkalicky-zivotny-styl-552-doc
ww.dralter.sk/zaujimavosti-lan.html

A este kniha v slovencine sa vola Omladzujúce odkyslenie -
od Kurt Tepperwein
ww.uloz.to/8357227/pryc-s-kyselosti-pdf
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Ďakujem Vám priatelia!

Najsmutnejšie na všetkom tu je to, že Vierka a ostatní sú múdry na základe vlastných skúseností. Ja naberám múdrosť od Vás poraďákov. Žiadnu múdrosť som nenabrala od lekárov.

Keď mi odpovedáte, až vtedy zapadá skladačka do seba. Napr.
- prečo sa mi zhoršil zrak
- prečo ma minulý víkend, keď som sa celá šťastná konečne trochu babrala v záhradke večer boleli šialene nohy
- prečo sa cítim pod psa, keď ide pršať

NO POTOM SI PREČÍTAM, ČO NAPÍSALA Gabhus A JE MI O
200% LEPŠIE. VY STE NAD VŠETKÝCH LEKÁROV.
....he ....dobre činíš ...

Jedno porekadlo vraví , samozrejme v prenesenom význame do tejto témy :

" Je dobré sa učiť na chybách iných ako na svojich ..."
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rejich Pozri príspevok
Moja kamoska chodi na onkologiu.Neviem presne ake ma problemy, ale zmenila dost vyrazne svoju zivotospravu.Posielam nejake odkazy podla ktorych sa znazi zit.Hovori ze je jej lepsie tak nechavam na vase posudenie.

ww.uloz.to/8357226/sk-alkalicky-zivotny-styl-552-doc
ww.dralter.sk/zaujimavosti-lan.html

A este kniha v slovencine sa vola Omladzujúce odkyslenie -
od Kurt Tepperwein
ww.uloz.to/8357227/pryc-s-kyselosti-pdf
Kámoška chodí na ongológiu ...no je dosť podstatný rozdiel " chodiť " a " chodiť "...hlavne , keď neudávaš problémy ...
Ja chodím raz za rok - na kontrolu ...
Iní chodia pravidelne - jak na klavír ...kua ...

Čo sa týka linkov , pozrel som tie prvé dva ...
Hlavne ten " alkalický životný štýl " ma tak viac - menej zaujal ...autor / nie je známy / pozbieral z netu informácie / sú tam aj odkazy / ...no poniektoré ma dosť zarazili ...to sa totiž nedá tak jednoznačne vyhraničiť to alebo ono ...
Takto píše aj Bukovský / odborník na životosprávu ....../...

Každý si musí na seba vytvoriť tú svoju životosprávu , životný štýl ...prácu , stravovanie , zábavu ...aká je jemu prospešná , ale zároveň aj schodná ......teda , mal by si ...

Ak za seba môžem , tak moja diabetologička ma skoro 1/2 roka nastavovala na druh a dávkovanie inzulínu ...podarilo sa a odvtedy už pár rokov som fungoval na istých dávkach .
Po určitej zmene štýlu stravovania a zároveň pridanej fyzickej - adekvátnej námahy / chalupa , cvičenie , prechádzky .../ sa môj stav upravil na takú mieru , že doktorka bola celá preč ...nejaké kilečká / XX / šli dole , hladina cukru tiež ...okamžite mi znížila aj dávky inzulínu ...

O onkologičke ani nevravím ...že ako táááá bola celááá happy...
4 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Milé parťáčky, milí parťáci, nezabúdajte že teraz je najhoršie obdobie nie len pre starších ľudí ale aj pre chorých ľudí. ( hovorí sa : marec, poberaj sa starec ). Teraz organizmu chýba najviac vitamínov z celého roku, organizmus je po zime vyčerpaný. Treba vísť na slniečko, prechádzať sa po lúkach ( snežienky už sú, podbeľ tiež takže aj oči sa napasú ) a začal rásť medvedí cesnak bohatý na vitamíny. Namiesto tabletiek treba dat naklícit pšenicu, to je bohaté na horčík, tekvicove jadierka, bohaté na zinok a zajsť si kúpiť do čajovne vilcacoru, bohata na vitamíny, posiluje imunitu a odhana zhubné choroby. A kto ma skutočne rád prírodu určite si rozumie so stromami, tak najdite si svoj strom ktory vám dá silu pri objatí
9 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

ivantt Pozri príspevok
Milé parťáčky, milí parťáci, nezabúdajte že teraz je najhoršie obdobie nie len pre starších ľudí ale aj pre chorých ľudí. ( hovorí sa : marec, poberaj sa starec ). Teraz organizmu chýba najviac vitamínov z celého roku, organizmus je po zime vyčerpaný. Treba vísť na slniečko, prechádzať sa po lúkach ( snežienky už sú, podbeľ tiež takže aj oči sa napasú ) a začal rásť medvedí cesnak bohatý na vitamíny. Namiesto tabletiek treba dat naklícit pšenicu, to je bohaté na horčík, tekvicove jadierka, bohaté na zinok a zajsť si kúpiť do čajovne vilcacoru, bohata na vitamíny, posiluje imunitu a odhana zhubné choroby. A kto ma skutočne rád prírodu určite si rozumie so stromami, tak najdite si svoj strom ktory vám dá silu pri objatí
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ľubka, je to užitočné aj zábavné, takže ti dávam oboje.
Prajem každému veľa síl a optimizmu pre lepší zdravotný stav!
4 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekny večer,

najskôr zasa poďakujem všetkým, ktorí nás podporujú a prispievajú svojimi radami, či už po psychickej stránke, alebo návodmi na zdravú stravu a podobne.
S každým súhlasim, no ako povedal kolega "buchač" bohužiaľ to optimum v ramci našich možností si musí na sebe otestovať každý z nás, nakoľko ľudský organizmus je tak zložitý a rôznorodý, že čo jednemu zaberie, druhému nemusí a opačne.
Taktiež súhlasím s tým, že v zime sa trošku viac vyčerpáme, ale zasa s tým chodením do prírody to nie je tiež až tak rúžové, bohužiaľ do nej môžeme len vtedy ak vladzeme, no určite sa lepšie citime keď je jar už v plnom prude.
Neviem ako ostatným, ja vydržím dosť, ale veľmi mi vadí striedanie počasia, môže byť počasie škaredé, ale musí byť škaredé aspoň dlhšiu dobu, alebo pekné, ale taktiež dlhšiu dobu.

Jarka,
ja som tiež už bola včera v záhradke a poviem Ti, že 2 hriadky dlhé cca 3 m spolu a široké 30 cm, kde mám posadené kvetinky, než som ich po zime očistila, trvalo mi to skoro 2 hod. a potom som celu noc stonala od bolesti, ale i tak sa nevzdám i keď poleziem po štyroch tak do vtedy do tej zahradky pôjdem.

Prajem všetkým krásny prvojarný večer.
Vaša V.
11 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vieročka, si môj človek. Mne deti zobrali z ruky hrable, aby som nemohla nič robiť. No tak so si našla rýľ, ktorý si nevšimli. Skoro mi dali po holom ... Tiež do nej poleziem aj po štyroch, ale už sa nebudem čudovať, keď budem v noci stonať.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... normálne sa hanbím, ja som v záhrade ešte nebola a aj sa priznám - nechce sa mi. Dievčence veľmi vás obdivujem!!!! držte sa!!!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...hm ...viď vyššie ...

Aj v zime som chodil na chalupu ...
Sneh odpratať ...občas zakúriť , drevo narúbať ...

Aj zajtra idem .......vyšantím sa zasa s nejakým náradím ....že motorová píla , sekera ....
Hotový " Masaker s motorovou pílou " ....akurát že piliny budú lietať a nie krv cícerkom tiecť ...

Zasa ma celý človek bude bolieť ...
Naposledy upravil buchač : 25.03.11 at 13:30
0 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

Ahojte poraďáci,
s veľkým smútkom v srdci a so slzami v očiach som Vám prišla povedať, že moja sesternica dnes dopoludnia prehrala svoj boj s tou zákernou hnusobou

prajem Vám všetkým veľa optimizmu a veľa síl a dúfam, že takýchto správ tu bude čo najmenej.........
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

viki2 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
s veľkým smútkom v srdci a so slzami v očiach som Vám prišla povedať, že moja sesternica dnes dopoludnia prehrala svoj boj s tou zákernou hnusobou

prajem Vám všetkým veľa optimizmu a veľa síl a dúfam, že takýchto správ tu bude čo najmenej.........
To je smutné, prajem ti úprimnú sústrasť
0 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

Zdenka175 Pozri príspevok
To je smutné, prajem ti úprimnú sústrasť
ďakujem...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

viki2 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
s veľkým smútkom v srdci a so slzami v očiach som Vám prišla povedať, že moja sesternica dnes dopoludnia prehrala svoj boj s tou zákernou hnusobou

prajem Vám všetkým veľa optimizmu a veľa síl a dúfam, že takýchto správ tu bude čo najmenej.........

Viki práve som si prečítala tvoju smutnú správu, si silné dievča dokázala si svoju bolesť položiť sem a zároveň si nezabudla ani na ostatných. Máš môj absolútny rešpekt.
Želám ti veľa síl, aby si aj takúto ťažkú chvíľu dokázala prestáť, život prináša ťažké skúšky.
Pred niekoľkými rokmi som stratila milovanú starú mamu, ktorá sa o mňa starala, bola som veľmi mladá na to, aby som túto výnimočnú ženu dokázala pustiť zo života. Často som si kládla otázky - čo by mi poradila v tej ktorej situácii. Čo by povedala na situácie, keď som bola na dne a chcela som to vzdať......

Pochopila som:
Človek, ktorý nás opustí je ako slnko, ktoré zapadá.
I keď zapadne predsa len z jeho svetla niečo zostane .... navždy v našom srdci.


.... môžem ti teraz zaželať len úprimnú sústrasť a povedať .... že ja som vtedy nedokázala o tom vôbec rozprávať .... dnes viem ako to veľmi pomáha.
10 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať