Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
buchač Pozri príspevok
...možno otvorí ....

...každému ???.....v mojom prípade teda nie ...
Zivo je zlozity... ale ja ho mam rad. Mozno aj preto ze neviem kedy skonci ale nech je to hoci aj zajtra, dnes sa budem z neho tesit. Kazdy co sem piseme mame odzite velmi tazke chvile a este vela tazkych si odzijeme ale poviem ti, ze ta 13 komnata u mna nie je. Ja som stastny clovek aj napriek tomu co som prezil a prezivam. Som stastne rozvedeny, mam priatelku s ktorou som stastny, dokonca mi nevadi ani cukrovka s inzulinom a doprajem si aj sladke a cuduj sa svete, mam cukor v poriadku. Chodim na ryby a je mi tam dobre, chodim do lesa, na tury a tiez mi je dobre. Masirujem ludi a ludia su spokojny a tym padom som spokojny aj ja. Nikdy sa mi nechcelo verit ze budem aj ja stastny a prislo to, som stasny. Ziadna trinastka... a ak ano, tak je stastna a nie je tabu.
7 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivantt Pozri príspevok
Zivo je zlozity... ale ja ho mam rad. Mozno aj preto ze neviem kedy skonci ale nech je to hoci aj zajtra, dnes sa budem z neho tesit. Kazdy co sem piseme mame odzite velmi tazke chvile a este vela tazkych si odzijeme ale poviem ti, ze ta 13 komnata u mna nie je. Ja som stastny clovek aj napriek tomu co som prezil a prezivam. Som stastne rozvedeny, mam priatelku s ktorou som stastny, dokonca mi nevadi ani cukrovka s inzulinom a doprajem si aj sladke a cuduj sa svete, mam cukor v poriadku. Chodim na ryby a je mi tam dobre, chodim do lesa, na tury a tiez mi je dobre. Masirujem ludi a ludia su spokojny a tym padom som spokojny aj ja. Nikdy sa mi nechcelo verit ze budem aj ja stastny a prislo to, som stasny. Ziadna trinastka... a ak ano, tak je stastna a nie je tabu.
Slová klasika: co je to štestí? muška jenom zlatá. Presne tak, nie je to o tom, kto má, alebo nemá, koľko statkov, bohatstva, koľko práce, ale je to duševný pocit z pekne prežitého života.
5 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Tweety Pozri príspevok
Slová klasika: co je to štestí? muška jenom zlatá. Presne tak, nie je to o tom, kto má, alebo nemá, koľko statkov, bohatstva, koľko práce, ale je to duševný pocit z pekne prežitého života.
a pekne prezity zivot zalezi aj od toho, ako sa k nemu clovek postavi.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Prajem pekný včer,

súhlasím so všetkými príspevkami čo tu odzneli, ale i napriek tomu by sme asi klamali, keby sme si nepriznali, že predsa len keď máme svoje najťažšie obdobie, nie vždy a všetci sa k tomu priznáme a sú veci, predsa, ktoré si len pre seba necháme. Napriek tomu, že som tu odhalila väčšinu svojho života, predsa mám len svoju 13-tu komnatu, ona vždy časom príde.Skôr či neskôr. No napriek tomu sa snažím žiť a byť spokojná so svojim životom, i keď to nie je vždy ľahké.
5 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
VieraPopluharova Pozri príspevok
Prajem pekný včer,

súhlasím so všetkými príspevkami čo tu odzneli, ale i napriek tomu by sme asi klamali, keby sme si nepriznali, že predsa len keď máme svoje najťažšie obdobie, nie vždy a všetci sa k tomu priznáme a sú veci, predsa, ktoré si len pre seba necháme. Napriek tomu, že som tu odhalila väčšinu svojho života, predsa mám len svoju 13-tu komnatu, ona vždy časom príde.Skôr či neskôr. No napriek tomu sa snažím žiť a byť spokojná so svojim životom, i keď to nie je vždy ľahké.
Vsetko je to pekne napisane a hlavne pravdive. Ale co sa tyka tej 13-tej komnaty, nechcem v nu verit, nechcem ju. Je to ako mat svoju celu a to cloveka tazi, nie je slobodny, stale ma zviazane ruky. nie, ziadna trinasta komnata... ziadne tabu, iadne tajnosti ani strach. ziadne skryvanie sa. Je dobre mat svoju butlavu vrbu ale taku, co nesklame. Takze necakam na ziadnu komnatu, vymenil som ju za zivot. zivot so vsetkym co k nemu patri.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VieraPopluharova Pozri príspevok
Prajem pekný včer,

súhlasím so všetkými príspevkami čo tu odzneli, ale i napriek tomu by sme asi klamali, keby sme si nepriznali, že predsa len keď máme svoje najťažšie obdobie, nie vždy a všetci sa k tomu priznáme a sú veci, predsa, ktoré si len pre seba necháme. Napriek tomu, že som tu odhalila väčšinu svojho života, predsa mám len svoju 13-tu komnatu, ona vždy časom príde.Skôr či neskôr. No napriek tomu sa snažím žiť a byť spokojná so svojim životom, i keď to nie je vždy ľahké.
Veru, máš pravdu Vierka, život je dar Boží, tak by sme s ním mali ako s darom aj zaobchádzať.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
....čítam , čítam ...už dva dni rozmýšľam ...

Aj som už niečo ( he , že možno aj múdre ... ) mal napísané , no zakaždým som daný príspevok vymazal...

Netvrdím opak a ani neoponujem či jednému alebo druhému v tých ostatných príspevkoch ...

Predsa len ...hm , ako to povedať ?????...
Ťažko je niekoho ( mňa) odsudzovať ? , ak nepoznáme pozadie ( to moje ) okolností , ktoré sú v spojení s tým ( mojim ) , nazvem , tajomnom ......

Myslím, že som sa už niekde bol vyjadril v tom zmysle , že net nie je práve to miesto , kde by som si mal srdce ,dušu otvárať ...
...hádam stačí snáď už len to , že sa so skúsenosťami delím ,rozumy dávam ...mozog otváram ...


P.S.:
Slová berte s rezervou ...
2 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
buchač Pozri príspevok
....čítam , čítam ...už dva dni rozmýšľam ...

Aj som už niečo ( he , že možno aj múdre ... ) mal napísané , no zakaždým som daný príspevok vymazal...

Netvrdím opak a ani neoponujem či jednému alebo druhému v tých ostatných príspevkoch ...

Predsa len ...hm , ako to povedať ?????...
Ťažko je niekoho ( mňa) odsudzovať ? , ak nepoznáme pozadie ( to moje ) okolností , ktoré sú v spojení s tým ( mojim ) , nazvem , tajomnom ......

Myslím, že som sa už niekde bol vyjadril v tom zmysle , že net nie je práve to miesto , kde by som si mal srdce ,dušu otvárať ...
...hádam stačí snáď už len to , že sa so skúsenosťami delím ,rozumy dávam ...mozog otváram ...


P.S.:
Slová berte s rezervou ...
Preco s rezervou ? tvoje slova su vzdy poucne a vzdy niekomu nieco daju. Kazdy clovek je iny a kazdy clovek preziv a iny osud. Kazdy clovek sa postavi k problemu inym sposobom. Ty sa stavias k probleSu to problemy inych ludi a vies ich povzbudit, vies poradit. Niekde si musis utiahnut aby si inde mohol pridat. Klobuk dolu, rozumies ludom a to nie kazdy dokaze. Dokazes s nimi citit a to tiez nie kazdy dokate.
4 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

ahojte poradaci....
aj ked nepatrim do kategorie onko pacientov chcela som sa popytat ako to funguje na klenovej ked tam idete na vybratie hrcky z prsnika... kolko tam budem je to ze jednoduchy zakrok ... mam len lipom ze ale ze velky a rychlo rastie ... ci co no moc mi nepovedali nic.. o 9 rano som sla na sono a o 10 tej som uz mala papiere na hospitalizaciu koncom septembra...
nieco som niekde zachytila ze sa to da aj tou jednodnovou chirurgiou ze vas pustia dajme tomu do 24 hod. po narkoze.... funguje to tam tak...

aby ste chapali nechcem byt niekde mimo domu dlhsiu dobu /aj tri dni je vela/ kvoli detom a tak..
diky moc za info..
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

lienocka001 Pozri príspevok
ahojte poradaci....
aj ked nepatrim do kategorie onko pacientov chcela som sa popytat ako to funguje na klenovej ked tam idete na vybratie hrcky z prsnika... kolko tam budem je to ze jednoduchy zakrok ... mam len lipom ze ale ze velky a rychlo rastie ... ci co no moc mi nepovedali nic.. o 9 rano som sla na sono a o 10 tej som uz mala papiere na hospitalizaciu koncom septembra...
nieco som niekde zachytila ze sa to da aj tou jednodnovou chirurgiou ze vas pustia dajme tomu do 24 hod. po narkoze.... funguje to tam tak...

aby ste chapali nechcem byt niekde mimo domu dlhsiu dobu /aj tri dni je vela/ kvoli detom a tak..
diky moc za info..
Pokial mám presné informácie z Klenovej, čo sa týka o vybranie lipomu, tak by si tam teoreticky nemala byť dlhšie ako 48 hodín, ale to len v tom prípade ak tam prídeš v deň operácie a nebudú žiadne komplikácie, je lepšie sa radšej pripraviť na cca 5 dňovú hospitalizáciu pre istotu, v prípade komplikácii, predsa len je to zákrok v plnej narkoze. Inak Ti môžem povedať, že dnes nikoho nikde nedržia , len nevyhnutnú dobu a z vlastnej skúsenosti viem, že ich treba počúvnuť.
Pokiaľ si vieš zohnať konkretneho operatora a dohodnuť sa s ním na termíne operácie v deň nástupu, a nebudu problemy teoreticky by si mohla byť doma naozaj za tých 48 hodín včítane nástupu i operačného zákroku.

V.
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

VieraPopluharova Pozri príspevok
Pokial mám presné informácie z Klenovej, čo sa týka o vybranie lipomu, tak by si tam teoreticky nemala byť dlhšie ako 48 hodín, ale to len v tom prípade ak tam prídeš v deň operácie a nebudú žiadne komplikácie, je lepšie sa radšej pripraviť na cca 5 dňovú hospitalizáciu pre istotu, v prípade komplikácii, predsa len je to zákrok v plnej narkoze. Inak Ti môžem povedať, že dnes nikoho nikde nedržia , len nevyhnutnú dobu a z vlastnej skúsenosti viem, že ich treba počúvnuť.
Pokiaľ si vieš zohnať konkretneho operatora a dohodnuť sa s ním na termíne operácie v deň nástupu, a nebudu problemy teoreticky by si mohla byť doma naozaj za tých 48 hodín včítane nástupu i operačného zákroku.

V.
pani Viera dakujem velmi pekne za odpoved... no dufam ze to bude ok a budem do tych dvoch dni doma... vsetko dobre a vela zdravia vam prajem
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Nie je začo, som rada ak tu môžeme niekomu pomôcť, to bol i je, cieľ založenia tejto témy.
Držím palce, verím, že všetko dobre dopadne a budem rada ak sa nám ozvete ako sa máte. Tešíme sa na dobré správy, ale hlavne na Vás.

Vaša V.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

VieraPopluharova Pozri príspevok
Pekný sobotný deň všetkým,

takže najskôr krv pre našu JarkuL sa podarilo zohnať.Darovať pôjdu z poraďákov títo členovia:

Katy a R
Lucia Červenková
Brčo
willma - november
mzdarka renca - rodinní príslušníci
tictac7 - 02.09.2011
GabiZ - upozornila svoje okolie
Pepsi - skoro som zabudla , tá vyzvala všetky TV

a nezisková organizácia združujúca darcov všetkých skupín "MOJA KRVNÁ SKUPINA" zabezpečila výzvu od
darcov B -
0-
a na svoje netovej stránke uverejnila výzvu darovania krvi pre NOU Bratislava

všetkým veľmi pekne ďakujem touto cestou.

V.
Dovolila som si doplniť dátumy ľudí , ktorí darovali krv JarkeL, postupne budem doplňať, prípadne ak by som na niekoho zabudla, prosím napíšte sa sem:

Katy a R - 09.09.2011
Lucia Červenková - 29.08.2011
Brčo
willma - november
mzdarka renca - rodinní príslušníci
tictac7 - 02.09.2011
Jarka 1 - zabezpečila dnes t.j. 14.09.2011
GabiZ - upozornila svoje okolie
[COLOR="SeaGreen"]Pepsi - skoro som zabudla , tá vyzvala všetky TV

Všetkým srdečne ďakujeme.

Viera
Naposledy upravil VieraPopluharova : 14.09.11 at 17:29
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Lucka, nepoznám Tvoj nick, chcela som Ti napísať ss, tak aspoň takto veľmi pekne Ti ďakujem za to, že si mi darovala krv. Ďakujem aj ostatným darcom, ste úžasní. JarkaL
1 0
A.Helenka A.Helenka

A.Helenka je offline (nepripojený) A.Helenka

hmmm... ja
Držím palce z celej sily všetkým Vám, ktorí bojujete s onkologickými ochoreniami, modlím sa za Vás a strašne ma mrzí, že nemôžem darovať krv, ktorá by určite niekomu pomohla. Prekonala som totiž pred osemnástimi rokmi žltačku, takže už to nie je možné. A je mi to tak ľúto, pretože veľmi by som chcela takto niekomu pomôcť.
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

JarkaL Pozri príspevok
Lucka, nepoznám Tvoj nick, chcela som Ti napísať ss, tak aspoň takto veľmi pekne Ti ďakujem za to, že si mi darovala krv. Ďakujem aj ostatným darcom, ste úžasní. JarkaL
Ahojky Jarka,

Luckin nick je Lucia Červenkova a je veľmi zlatá.

Pa,V.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

A.Helenka Pozri príspevok
Držím palce z celej sily všetkým Vám, ktorí bojujete s onkologickými ochoreniami, modlím sa za Vás a strašne ma mrzí, že nemôžem darovať krv, ktorá by určite niekomu pomohla. Prekonala som totiž pred osemnástimi rokmi žltačku, takže už to nie je možné. A je mi to tak ľúto, pretože veľmi by som chcela takto niekomu pomôcť.
Pekný deň,

nevadí, i tak veľmi pekne ďakujem v mene nás všetkých za ochotu a povzbudivé slová.

V.
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Ahojte, moja dcéra /23r./ bola si dať vyrezať znamienko a zistili jej zhubný nádor. Bola potom ešte na vyšetrení kde jej brali vzorky z okolia, či je to len to znamienko, alebo aj ďalej. Cca o 2 týždne má zavolať ohľadne výsledkov. Ja pevne verím, že to bolo iba to, či???
Ak máte niekto skúsenosti s tým alebo vedomosti ako by to malo byť ďalej poraďte prosím, má dve maličké deti a ja neviem ako by som jej pomohla, ďakujem
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
janamirka2 Pozri príspevok
Ahojte, moja dcéra /23r./ bola si dať vyrezať znamienko a zistili jej zhubný nádor. Bola potom ešte na vyšetrení kde jej brali vzorky z okolia, či je to len to znamienko, alebo aj ďalej. Cca o 2 týždne má zavolať ohľadne výsledkov. Ja pevne verím, že to bolo iba to, či???
Ak máte niekto skúsenosti s tým alebo vedomosti ako by to malo byť ďalej poraďte prosím, má dve maličké deti a ja neviem ako by som jej pomohla, ďakujem
tak, a cela moja slohova praca sa stratila a mozem odznova. Ale v kratkosti, pokial nie je choroba potvrdena, dovtedy ziadna nie je. Netreba hned oplakavat cloveka, treba stat na pevnych nohach a cloveka podrzat. Slzy a lutost by mohli ublizit, treba davat nadej, treba aby namiesto lutosti citila lasku. Tie dva tyzdne treba jednoducho vydrzat, aj ked sa budu zdat ako keby to boli dva roky. To uz poznam, tiez nemam rad cakanie. Budem silne drzat palce aby vsetko dobre dopadlo. Vlastne verim ze vsetko dobre dopadne.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
janamirka2 Pozri príspevok
Ahojte, moja dcéra /23r./ bola si dať vyrezať znamienko a zistili jej zhubný nádor. Bola potom ešte na vyšetrení kde jej brali vzorky z okolia, či je to len to znamienko, alebo aj ďalej. Cca o 2 týždne má zavolať ohľadne výsledkov. Ja pevne verím, že to bolo iba to, či???
Ak máte niekto skúsenosti s tým alebo vedomosti ako by to malo byť ďalej poraďte prosím, má dve maličké deti a ja neviem ako by som jej pomohla, ďakujem
Otázka ...kde bolo to znamienko , presnejšie miesto ...?
Lebo takto je to dosť všeobecná otázka a nedá sa na ňu odpovedať , reagovať , kto by vedel...

V dešnej dobe pri každej operácii sa berie vzorka tkaniva z danej oblasti ...je jedno , či ide o nohu alebo hlavu ...
Táto vzorka končí na histológii , kde sa náležite podrobí rôznym procesom v labáku ...potom už len výsledok dôjde a na základe toho sa určuje postup ďalšej liečby ...
Do úvahy pripadá viacero alternatív terapie :
- chemo
- rádio
- chemo a rádio na striedačku
- ambulantne alebo hospitalizácia na vyššie uvedené
- niekedy sa dáva aj po úspešnej operácia preventívka ...keby niečo ...
- reoperácia

Pomoc ???...holt , tu je každá rada drahá ...
V prvom rade sa musí dcéra , Ty ....proste celé okolie vyrovnať s danou skutočnosťou ...kto bude ale za toho silného , to je ťažko povedať .....veľmi ťažké ...
Momentálne budú najťažšie tieto nasledujúce 2 týždne ...neistota ,blúdenie myšlienok , možno depka ...
Matky to majú vždy ale najťažšie ( kua , neodpustím si ....nie všetky !!!! ) , tak to bude asi len a len na Tebe .
Či v tej morálnej podpore , či pomôcť s vnúčencami...........či .....


ALE toto všetko je len a len krízová situácia , katastrofický scénar ...takže len rýchlo prečítaj a zabudni , čo som písal ...
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať