Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

ivantt Pozri príspevok
Ja som si so sebou zobral knizku na cele tri dni ( TAJPAN) no a na druhy den som nemal co citat... :-) mozno aj preto ma putili kôr ako som ocakaval :-D Drzim ti palce a vsetko dobre dopadne. Narkozy sa neboj, ona bude stat na tvojej strane...
Ja som si tiež zobrala knižku, ale veľa som z nej neprečítala. To viete, tri baby na izbe ... to sa trkotalo jedna radosť
6 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

ivantt ja som tajpana uz citala mala som dve knizky .... precitat som stihla... nakroza a operacia v pohode.... deti nejako bezo mna prezili.... snazila som sa cim skor dat dokopy takze uz som doma... a cakam na vysledky histologie... teda nejako nestiham na to ani mysliet medzi prac. povinnostami a vecami okolo domacnosti a deti.... sitie zatial v pohode... akurat nemozem mat tie klasicke prelepy co davaju lebo reagujem na ne teda pokozka tak len gaza a take prelepy ine... nakoniec som sa az z prepustacej spravy dozvedela ze moja diagnoza bola C 50 a cosi ale doktor ked chodili po vizite hovoril ze ok ze to vyzeralo benigne nemam sa stresovat /co ani nestiham/ tento tyzden budu vysledky z histologie... mozno uz zajtra...chcela som vam teda dat aj takto vediet ze som ok.. vsetko som zvladla aj tu obavanu narkozu....
8 0
Gemini2106 Gemini2106

Gemini2106 je offline (nepripojený) Gemini2106

Ahojky lienocka001, šikovné dievčatko.. držím všetky palčeky, ver tomu, že všetko dobre dopadne..dobrú nocku
7 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
lienocka001 Pozri príspevok
ivantt ja som tajpana uz citala mala som dve knizky .... precitat som stihla... .. mozno uz zajtra...chcela som vam teda dat aj takto vediet ze som ok.. vsetko som zvladla aj tu obavanu narkozu....
zelam krasny prijemny dnik som rad ze vsetko je v pohodicke a co sa tyka prelepov, predavaju nejake antialergicke leukoplasty. neviem, nemam skusennosti, ja ich vzdy obidem a poviem ze nemam zaujem ( predavaju ich v tescu nejake dievcata ), mozno by bolo dobre vyskusat ich. Verim ze tie vysledky budu skoro, pteto ze aj ked hovoris ze sa nestresujes, aj tak to cloveku neprida. CIm skôr pokoj na dusi tym skôr sa clovek uzdraví. Drzim ti palce a z celeho srdca zelam, aby si to mala vsetko v poriadku a cim skôr za sebou
5 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
lienocka001

držím palčeky nech je to všetko OK! Som prekvapená, že tak rýchlo budeš mať výsledky ja som čakala cca 3 týždne kým mi prišli komplet, ale ja som to mala zhubné takže mi museli robiť viacero testov z histológie a Ty kedže to máš benígne tak to asi bude rýchlejšie lebo nebudú zisťovať hormonálne veci či HER...
Lienočka ešte raz držím palčeky a čakám na dobré správy od Teba. Drž sa!
6 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Lienočka001 - tak ako? Netrpezlivo čakáme na výsledky!
2 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

prepacte ze som to natahovla vysledky boli nakoniec az dnes takze zaver je tumor bez zrejmych malignych zmien.... takze super.... je to....
10 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Výborná správa, teším sa s Tebou. Jupíííííí
3 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

lienocka001 Pozri príspevok
prepacte ze som to natahovla vysledky boli nakoniec az dnes takze zaver je tumor bez zrejmych malignych zmien.... takze super.... je to....

Lienočka, takýto výsledok sme čakali a sme radi, že sa aj dostavil. Som veľmi rada, že to máš za sebou, a hlavne, že je to v poriadku.
5 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky všetci,

najskôr gratulujem lienočke001 k super výsledkom, iné som ani nečakala, zároveň sa ospravedlňujem všetkým, že som si urobila trošku dlhšiu pauzu, ale moji kolegovia ako som čítala príspevky sú super a ja si už len tak čítam.
Mala som tiež problémy, len ich musím trošku ešte stráviť a napíšem. Teraz som už OK a budem tu častejšie.
Nesmierne som rada, že táto stránka pomáha nielen nám, ale i ostatným, cieľom je dôležitá prevencia a pravidelné lekárske prehliadky i keď neviem kto nás bude ošetrovať ak to pôjde takto ďalej....
Mám Vás všetkých rada a prajem Vám krásny pondelkový večer, moja krátka rada - najskôr Ste vy ako osoby a až potom sú všetci ostatní, treba sa o seba starať.

Vaša V.
22 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Jupííí Lienočka- teším sa s Tebou! Vierka dúfam, že si OK, čakáme na správy. Držte sa...teda držme sa
6 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ahojky všetci,

najskôr gratulujem lienočke001 k super výsledkom, iné som ani nečakala, zároveň sa ospravedlňujem všetkým, že som si urobila trošku dlhšiu pauzu, ale moji kolegovia ako som čítala príspevky sú super a ja si už len tak čítam.
Mala som tiež problémy, len ich musím trošku ešte stráviť a napíšem. Teraz som už OK a budem tu častejšie.
Nesmierne som rada, že táto stránka pomáha nielen nám, ale i ostatným, cieľom je dôležitá prevencia a pravidelné lekárske prehliadky i keď neviem kto nás bude ošetrovať ak to pôjde takto ďalej....
Mám Vás všetkých rada a prajem Vám krásny pondelkový večer, moja krátka rada - najskôr Ste vy ako osoby a až potom sú všetci ostatní, treba sa o seba starať.

Vaša V.
Vierka, neboj, postupne bude všetko v poriadku, len treba pozitívne myslieť, mať veselú myseľ a tešiť sa z každého dníka. Prajem skoré uzdravenie.
9 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Skúsim aj ja opísať, ako pokračuje môj ďalší boj s rakovinou: chodila som na chemoterapiu, mala som vybrať 12 dávok, vybrala som však iba 6, pretože pri šiestej som dostala silnú alergickú reakciu na chemo - na Oxaliplatinu. To bolo ešte 31.8., skončila som vtedy na JIS-ke, dusilo ma. Po tomto mi už pán primár chemoterapiu nenasadil, do toho som ochorela a brala ATB, zobrali mi krv na onkomarkery a výsledky pred 2 týždňami boli dobré, aj ostatné výsledky boli v norme. Zajtra idem na sono pečene a znovu na kontrolu na onkologiu, znovu na krv, dúfam, že to bude OK, verím, že sa vyliečim, myslím pozitívne, robím všetko preto, aby to tak bolo. Neberiem síce CHT, ale aj tak verím, veľmi dúfam, že to pôjde, vyliečim sa a vrátim sa do práce k mojim mzdám, ktoré sú nielen mojou prácou,ale aj mojim koníčkom !!! Na PN som 5 mesiac.
Mala som teraz pekné 2 týždne, bola som v pohode, tešila som sa z každého jedného dňa, čo som prežila....uvidím ako to pôjde ďalej, aké budú výsledky.
Liečili ste sa niekto aj inak ako chemoterapiou ??
7 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...milý uct2007, dobre myslíš a rob tak aj naďalej. Sestra mojej najlepšej kamošky mala? má? ..nemá. Poteším ťa, jej stav nebol najlepší, vybrala najprv chemo, lebo ju nevedeli ani operovať. Zjednoduším to: operovali, odobrali pr...ale ona vôbec nepripustila myšlienku, žeby sa malo niečo zlé stať. Ešte nič nemala za sebou, keď sa pýtala, kedy už môže ísť do roboty. Každý sa chytal za hlavu....neprešli ani 3 roky+- a ona je v robote, cíti sa dobre...sme tomu veľmi radi. Aj ty to zvládneš ...Držím silnooo palce!!!!!!
9 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Valčake Pozri príspevok
...milý uct2007, dobre myslíš a rob tak aj naďalej. Sestra mojej najlepšej kamošky mala? má? ..nemá. Poteším ťa, jej stav nebol najlepší, vybrala najprv chemo, lebo ju nevedeli ani operovať. Zjednoduším to: operovali, odobrali pr...ale ona vôbec nepripustila myšlienku, žeby sa malo niečo zlé stať. Ešte nič nemala za sebou, keď sa pýtala, kedy už môže ísť do roboty. Každý sa chytal za hlavu....neprešli ani 3 roky+- a ona je v robote, cíti sa dobre...sme tomu veľmi radi. Aj ty to zvládneš ...Držím silnooo palce!!!!!!

Ďakujem, budem sa snažiť aj naďalej
6 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Ahoj uct2007! Ja som tiež nemala chemo, ale biologickú liečbu. Skús sa opýtať či by nebola aj v Tvojom prípade možná, ale myslím si, že ak by bola asi by Ti ju lekár navrhol, ale predsa skús sa opýtať. Inak aj ja poznám pani ktorá je už 16 rokov po a nemala chemo, lebo ju neznášala- ale to bol prsník.

Vieš ono je to ťažké povedať ako to bude. Niekto má aj radikálnu operáciu, aj chemo pred a po a choroba ho dostane a niekto nemá chemo a žije dlhé a dlhé roky.
Takže asi je najlepšie nateraz to, že máš dobré výsledky ! Ja zas mám takmer stále vyššie markery a nevie sa s čoho- tak sa len modlím aby nestúpali, veď iné aj tak nemôžem. Som rada že žijem a môžem sa občas tešiť z maličkostí života. No veď nik nevie kedy príde koniec ani teraz zdraví človek nevie či sa večer dostane domov alebo ho netrafí šľak či zrazí auto. Prajem Ti aj ostatným samé dobré správy!!!

A držím palčeky nám všetkým aby sme mali výsledky čo najlepšie a čo najdlhšie!
Naposledy upravil plavčík : 12.10.11 at 09:30
8 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

plavčík Pozri príspevok
Ahoj uct2007! Ja som tiež nemala chemo, ale biologickú liečbu. Skús sa opýtať či by nebola aj v Tvojom prípade možná, ale myslím si, že ak by bola asi by Ti ju lekár navrhol, ale predsa skús sa opýtať. Inak aj ja poznám pani ktorá je už 16 rokov po a nemala chemo, lebo ju neznášala- ale to bol prsník.

Vieš ono je to ťažké povedať ako to bude. Niekto má aj radikálnu operáciu, aj chemo pred a po a choroba ho dostane a niekto nemá chemo a žije dlhé a dlhé roky.
Takže asi je najlepšie nateraz to, že máš dobré výsledky ! Ja zas mám takmer stále vyššie markery a nevie sa s čoho- tak sa len modlím aby nestúpali, veď iné aj tak nemôžem. Som rada že žijem a môžem sa občas tešiť z maličkostí života. No veď nik nevie kedy príde koniec ani teraz zdraví človek nevie či sa večer dostane domov alebo ho netrafí šľak či zrazí auto. Prajem Ti aj ostatným samé dobré správy!!!

A držím palčeky nám všetkým aby sme mali výsledky čo najlepšie a čo najdlhšie!

Ahoj, a prosím Ťa nemohla by si mi niečo bližšie napísať o tej biologickej liečbe ??? ako si sa liečila ?

No jasné, je ťažké povedať ako to bude, u každého je to individuálne, niekto znesie chemoterapiu celkom v pohode, iný nie, a ďalší vôbec. Sme rôzni.
Samozrejme som rada, že teraz mám výsledky OK, aj dnešné sono je v poriadku, tiež sa teším z každého dňa a teším sa na nasledujúce dni.

Všetkým nám prajem to isté čo Ty.
4 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Takže k tej biologickej liečbe by som napísala asi toľko.
Niektoré nádory majú v sebe viac rastových faktorov/ má ich každý, ale u niekoho je toho veľa/ a biologická látka ja som dostávala rok Herceptin-infúzne/ obsadí tieto receptory, takže už do nich nemôže zapadnúť „kľúč“, ktorý dá rakovinovej bunke signály na množenie. Protilátka je cielená terapia a bezpečne rozpozná zdravé bunky od nádorových. Toto platí pre rakovinu prsníka/ ale žiaľ tiež to nie je všeliek- poznám baby čo napriek chemo + biologická liečba majú znova problém- žiaľ/
inak skús si pozrieť toto: http://www.pluska.sk/zdravie/vyskusal-bioliecbu.html


Snáď som Ti pomohla .
8 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

plavčík Pozri príspevok
Takže k tej biologickej liečbe by som napísala asi toľko.
Niektoré nádory majú v sebe viac rastových faktorov/ má ich každý, ale u niekoho je toho veľa/ a biologická látka ja som dostávala rok Herceptin-infúzne/ obsadí tieto receptory, takže už do nich nemôže zapadnúť „kľúč“, ktorý dá rakovinovej bunke signály na množenie. Protilátka je cielená terapia a bezpečne rozpozná zdravé bunky od nádorových. Toto platí pre rakovinu prsníka/ ale žiaľ tiež to nie je všeliek- poznám baby čo napriek chemo + biologická liečba majú znova problém- žiaľ/
inak skús si pozrieť toto: http://www.pluska.sk/zdravie/vyskusal-bioliecbu.html


Snáď som Ti pomohla .

Pomohla, určite pomohla, zbieram informácie, ako sa dá liečiť bez chemoterapie, keď ju už nemôžem brať. Snáď sa mi to podarí, aj bez nej. Veľký pozor si dávam na to čo zjem, niektoré potraviny som úplne vysadila, iné čiastočne, jem veľa zeleniny a ovocia, pijem tie protirakovinové šťavy, z cvikle, mrkvy a zeleru, jablkové šťavy, paradajkové, pijem 3 litre vody a čajov denne, užívam liek- je to doplnková liečba, ktorému veľmi verím a berú ho viacerí v mojom okolí, je uznávaný, ale asi názov nemôžem povedať, aby som nerobila reklamu :-), začala som cvičiť, chodiť viac do prírody, verím liečivej sile stromov a pomáha mi viera. A samozrejme pomáhajú mi ľudia, ktorých mám okolo seba: rodina, priatelia...
Každý deň si naplánujem, čo budem robiť, kde pôjdeme, teším sa z každého dňa, čo prežijem so svojou rodinou. Lebo človek naozaj nikdy nevie, ktorý deň bude jeho posledný.
Napriek tomu že sa snažím pozitívne myslieť, je to ťažké, - som ako na hojdačke, raz hore, raz dole.
Dnes som akosi "dole" :-(
Naposledy upravil uct2007 : 15.10.11 at 11:12
8 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

uct2007 Pozri príspevok
Pomohla, určite pomohla, zbieram informácie, ako sa dá liečiť bez chemoterapie, keď ju už nemôžem brať. Snáď sa mi to podarí, aj bez nej. Veľký pozor si dávam na to čo zjem, niektoré potraviny som úplne vysadila, iné čiastočne, jem veľa zeleniny a ovocia, pijem tie protirakovinové šťavy, z cvikle, mrkvy a zeleru, jablkové šťavy, paradajkové, pijem 3 litre vody a čajov denne, užívam liek- je to doplnková liečba, ktorému veľmi verím a berú ho viacerí v mojom okolí, je uznávaný, ale asi názov nemôžem povedať, aby som nerobila reklamu :-), začala som cvičiť, chodiť viac do prírody, verím liečivej sile stromov a pomáha mi viera. A samozrejme pomáhajú mi ľudia, ktorých mám okolo seba: rodina, priatelia...
Každý deň si naplánujem, čo budem robiť, kde pôjdeme, teším sa z každého dňa, čo prežijem so svojou rodinou. Lebo človek naozaj nikdy nevie, ktorý deň bude jeho posledný.
Napriek tomu že sa snažím pozitívne myslieť, je to ťažké, - som ako na hojdačke, raz hore, raz dole.
Dnes som akosi "dole" :-(
Ahoj poraďáčka, nezúfaj si, to, že si dnes akosi dole, ešte neznamená, že tam budeš dlho, alebo stále. Veď ak chceme byť hore, vyššie, musíme parkrát ísťaj nižšie. Ale tak to už v živote býva. Prajem Ti, aby tá hojdačka bola čoskoro vyššie a vyššie, aby si sa mala lepšie a lepšie, a nakoniec najlepšie. Aby prešli všetky chmáry v Tvojom živote raz dva, aby bol každý dník slnečný, v zdraví a šťastí v kruhu najbližších. Zo srdca Maja
13 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať