Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Teraz som si všimol ...

2 - hlasuj ak je téma vyriešená vyriešené

" adeptky " na najbližšie ocenenie ...za :

Nobelova cena je ocenenie každoročne udeľované za zásadný vedecký výskum, technické objavy či za prínos pre ľudstvo. Všeobecne je považovaná za najhodnotnejšie ocenenie, ktoré sa dnes udeľuje. Nobelove ceny sa udeľujú za činnosť v piatich kategóriách: fyzika, chémia, medicína, literatúra a za prínos pre mier....

" Srdečne gratulujem "

Karla41
zuzanaveselá
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Odomknuté
3 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Dav, zo srdca ďakujem. Neviem si ani predstaviť sviatky s vedomím, že naša téma už nie je.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

... včera večer som neverila svojim očiam, že niekto dokázal zamknúť svojim tretím hlasom.... ďakujem aj ja za znovuotvorenie
1 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

buchač Pozri príspevok
Teraz som si všimol ...

2 - hlasuj ak je téma vyriešená vyriešené

" adeptky " na najbližšie ocenenie ...za :

Nobelova cena je ocenenie každoročne udeľované za zásadný vedecký výskum, technické objavy či za prínos pre ľudstvo. Všeobecne je považovaná za najhodnotnejšie ocenenie, ktoré sa dnes udeľuje. Nobelove ceny sa udeľujú za činnosť v piatich kategóriách: fyzika, chémia, medicína, literatúra a za prínos pre mier....

" Srdečne gratulujem "

Karla41
zuzanaveselá

...kua.... Juraj, Ty si lepší ako veštica. Tvoj príspevok bol posledný pred zamknutím. Tým trom, čo to "vyriešili", by som s chuti capla po prstoch. Kadejaké hádavé a primitívne témy tu bežia veselo, ale táto zmysluplná téma zrazu niekomu vadí.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

aj ja dakujem,hoci do tejto temy nechodim.

prechadzam tazkym obdobim ktore sa vsak s rakovinou neda ani v najmensom porovnavat,viem vsak len tolko,ze vykecat sa POMAHA!!!
takze temu urcite netreba zatvarat,ludia sa tu navzajom povzbudzuju a nam,ktori este nie sme chori,urcite poskytne vela dolezitych infosiek.

SKLANAM SA PRED VAMI VSETKYMI;KTORI ODVAZNE S TOUTO PLIAGOU BOJUJETE;KAZDY JEDEN Z VAS BY SI ZASLUZIL NOBELOVU CENU!!!!!!!!!!!
ZELAM VAM;NECH MATE CO NAJLEPSIE VYSLEDKY A CO NAJMENSIE BOLESTI !!!!!!!!!!!
DRZTE SA:STE SUPER!!!!!!!!!!!!
6 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Eulalia Pozri príspevok
...kua.... Juraj, Ty si lepší ako veštica. Tvoj príspevok bol posledný pred zamknutím. Tým trom, čo to "vyriešili", by som s chuti capla po prstoch. Kadejaké hádavé a primitívne témy tu bežia veselo, ale táto zmysluplná téma zrazu niekomu vadí.
....len či to nebola niečia škodoradostná reakcia práve na ten jeho príspevok... hm
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...jednoznačná ...jednoznačne...


...a keby mi úcta a slušné vychovanie nebránili v reakcii , tak by som si dovolil tvrdiť že .......debo , KtK , PtP.....



...ale ako vravím ...mám z domu výchovu k slušnosti a aj nejakú tú úctu viem zachovať ....že dekoráciu ...
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ďakujem ešte raz Olinke-Dav, že nám pomohla okamžite ako som ju poprosila, skrátka ochotná ako vždy,ostatným prispievajúcim tiež veľmi pekne ďakujem za podporu a tiež pomoc.

"Buchi" Tebe za ako vždy výstižné , vtipné a hlavne slušné komentáre,ktorými okamžite reaguješ....

pekný večer všetkým....
5 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Táto téma dlho nebude vyriešená. Každý, kto príde do tejto témy a nie je práve onkologický pacient v nej naberie nový dych. Aj ja. Tá diagnóza je pre mnohých nočnou morou. A každý, kto sem príde si povie: mne vlastne skoro nič nie je. Nie zamykať tému, ale poďakovať všetkým, ktorí na základe osobných skúseností vedia poradiť a vedia pochopiť. Témou dýcha empatia, tak klikať na vyriešené je ad absurdum.
17 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Najkrajšie darčeky, tie nie sú v krabičkách, sú ukryté tam, niekde v hĺbke, v nás.
Skúsme si ich na Vianoce priať, možno ich prinesie ten, kto nás má rád.



Želám krásne Vianoce
všetkým priaznivcom tejto témy!
Ľuba
Naposledy upravil Zimama : 23.12.11 at 14:55
9 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

po niekoľkých rokov kľudu mame našli nový nádor,pred týždňom bola na punkcii......čakáme na výsledky,bojím sa toho...užite si Vianoce v pohode...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Moji milí, prišla som tak vám, ako aj vašim blízkym, popriať krásne vianočné sviatky. Nech sú naplnené lepším zdravím, láskou a pohodou. Želám vám veľa nielen telesnej ale aj duševnej sily.

Nestrácajte nádej, býva často posledným kľúčom z celého zväzku a zámka sa ním otvorí.
(Helen Rowlandová)


10 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Prajem Vám onkáčkam a onkáčom, ako vás tu už dávnejšie bola označila Vierka, krásne vianočné sviatky v kruhu najbližších, mnoho fyzických a duševných síl, hlavne veľa veľa zdravíčka, štestíčka a ľudskej lásky. Nech sú pre Vás podľa možností krajšie a štastnejšie ako tie minulé a horšie ako tie nasledujúce. Nech máte stále chuť bojovať a žiť. A ešte jedno vám prajem, nech vás so starým rokom opustí aj tá pliaga. Objímam vás všetkých. Maja
13 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Želám "nám", bojovníkom a Vám, ktorí nám v tejto téme neustále a pevne veríte, tie najkrajšie vianočné sviatky. Nech sú naplnené radosťou, pohodou, láskou Vašich blízkych a nádejou na krajšie dni úplne pre všetkých.
10 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
... nech je vypočuté ...
6 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

10 0
kukuportal kukuportal

kukuportal je offline (nepripojený) kukuportal

Dobrý deň, prosím o pomoc. Máme v rodine takto vážne chorú mamičku (38) dvoch detičiek (mladšie má rôčik a pol), je po hysterektómii (júl), ale nádor bol taký rozsiahly, že sa nedalo vybrať všetko. Práve doberá tretiu dávku chemoterapie, ale prognóza je zlá (bolesti ruky, chrbtice, problémy s trávením....) Prosím o kontakt na nejakého pána liečiteľa alebo pani liečiteľku, ktorí by vedeli v tejto situácii ešte akokoľvek pomôcť. Vďaka všetkým za rýchle odpovede a ospravedlňujem sa, ak je tento problém už na porade riešený - v takom prípade prosím link. Katka

No ja len toľko, prosím ak môžete skúste si zabezpečiť od najbližšieho, ale zato poctivého chovateľa kozie mlieko. Kozie mlieko chované od drobnochovateľa má predpoklad, že v ňom bude všetko to čo Vaše telo potrebuje. Z fariem a obchodov toto mlieko nedoporučujem, nakoľko zvieratá bývajú kŕmené granulátmi - pozostávajúcich so sušenej ďateliny. Koza sama o sebe je bylinožravec, rada obžiera to čoho by sa iné zvieratá ani nedotkli. Z obľubou obžiera stromy, rôzne kríčky, alebo listy agátu, ktoré sú jed. Agát je strom ktorý okrem kvetov (bielok) má všetky časti jedovaté. Dávky, ktoré toto zviera zožerie, by pre iné zvieratá dozaista spôsobili smrť. Je samozrejmé, že ak koza zožerie veľa horkých bylín tak aj mlieko bude mať horkú chuť. Všetko záleží od stravy ako jú chovateľ kŕmi. To, že má mlieko horkú chuť však ešte nemusí znamenať, že má menej liečivé účinky. Veľa krát horšie na chuť môže mať blahodarne účinky na telo. Koza akoby zázračné zviera, vo vemene pri tvorbe mlieka prepúšta časť látok rôznych bylín, kríkov, lístia stromov a kôry, samozrejme aj malú časť jedov, ktoré za pomoci tukových guličiek, enzýmov, nasýtených mastných kyselín a iných oveľa skôr prenikajú cez stenu žalúdka do organizmu človeka na miesta kde je to najviac potrebné. Malé množstvá účinných látok, trieslovín a jedov napomáhajú ako keby reštartovať Váš imunitný systém, ktorý v boji s rakovinou tvorí nevyčísliteľnú hodnotu. To že Vám lekári z tela karcinóm vyberú neznamená, že ste vyhrali, ak máte i naďalej oslabený imunitný systém po operácii, dochádza, že karcinogénne bunky naďalej úspešne napádajú a dobývajú tie zvyšné zdravé, ktoré tam ešte ostali. Preto ako náhle sa pacient dozvie o tejto zákernej chorobe, by mal okamžite nastoliť ozdravovací proces, v miere akej mu to stav dovoľuje, čiže začať pravidelne viac krát do dňa pravidelne cvičiť, behať na zdravom čerstvom vzduch a hlavne sa otužovať. Otužovanie ako postupné znižovanie teploty vody v sprche v priebehu pár mesiacov až po teplotu 3-4 stupňov celzia sa Vám postará o znovunadobudnutie imunitného systému vo Vašom tele. Dbajte pri tom aby ste si pri sprchovaní studenou vodou nenamáčali hlavu, nevystavovali sa sprchovaniu dlhšie ako do doby než Vám začne byť zima a neotužujte sa v dobe keď ste prechladnutá. Samozrejme neoddeliteľnou súčasťou je zdravá vyvážená strava, plná zeleniny (červená repa, ktorá je nesmierne dôležitá v liečbe proti rakovine) , ovocia, z času na čas diétne mäso, králičie, kuracie a úplne obmedziť cukor a sladkosti, preto bo cukrovinky dodávajú množiacim sa rakovinotvorným bunkám energiu na ich boj a množenie sa. Navyše pri všetkých ozdravných kôrach je nesmierne dôležité pri ich vykonávaní, si hovoriť hoci aj nahlas a presviedčať sa, že tým čo robíte zabíjate každú, sekundu minútu, hodinu a deň niekoľko státisíc rakovinových buniek. Keď Vám do hlavy udrie otázka prečo práve Vy, tak je potrebné si položiť aj otázku, resp. podrobne rozanalyzovať dôvod prečo to a najmä čo bola príčina, že tento novotvar v tele vznikol. Po odstránení novotvaru z tela pacienta obyčajne nasleduje ožarovanie, ktoré spolu zo zákernými zabíja aj tie zdravé, čim následne dochádza k oslabeniu tela, nechutenstvu, poklesu na váhe a tým sa už takto oslabený organizmus, stáva ešte slabším a potom sa svojim blízkym takmer stráca pred očami a od žiarenia k žiareniu telo ešte slabšie až do doby kedy jedného dňa pacient nie je samostatne schopný už vstať ani z postele a neskôr je koniec. Preto prosím ak môžete v čo najväčšej miere nastoľte ozdravovací systém ešte pred samostatným ožarovaním a pokiaľ Vám to zdravotný stav dovoľuje tak aj počas liečby ožarovaním, tak aby vo vašom tele tých málo zdravých buniek zdorovalo a žiarenie zabíjalo len ten veľký, ale už zato hladujúci zlomok rakovinových buniek. A nezabudnite každý deň v pravidelných intervaloch aspoň 3 dcl 3 x denne vypiť toho zdravého kozieho mliečka. Na záver Vám prajem aby Vás aj Vašu rodinu tá prekliata choroba raz a navždy opustila a nedá mi napísať, čo mi vždy ako malému decku hovorila moja starenka: Človeče pomáhaj si aj pán Boh ti pomôže! preto nič nenechávajte na náhodu, ide predsa o život! Všetko dobré Vám prajem, ale aj tým, ktorých rovnako ako Vás sužuje a spája rovnaký problém. držím palce!
S pozdravom Peter
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Mne onkológ nepotvrdil, že sladké má vplyv na rakovinové bunky. Keď som chodila na chemoterapie, predávali dolu v bufete kozie mlieko. Na to sa objavil oznam pre pacientov, že počas chemoterapie sa neodporúča kozie mlieko. Nezisťovala som prečo, ale všimla som si, že ho prestali predávať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukuportal Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o pomoc. Máme v rodine takto vážne chorú mamičku (38) dvoch detičiek (mladšie má rôčik a pol), je po hysterektómii (júl), ale nádor bol taký rozsiahly, že sa nedalo vybrať všetko. Práve doberá tretiu dávku chemoterapie, ale prognóza je zlá (bolesti ruky, chrbtice, problémy s trávením....) Prosím o kontakt na nejakého pána liečiteľa alebo pani liečiteľku, ktorí by vedeli v tejto situácii ešte akokoľvek pomôcť. Vďaka všetkým za rýchle odpovede a ospravedlňujem sa, ak je tento problém už na porade riešený - v takom prípade prosím link. Katka

No ja len toľko, prosím ak môžete skúste si zabezpečiť od najbližšieho, ale zato poctivého chovateľa kozie mlieko. Kozie mlieko chované od drobnochovateľa má predpoklad, že v ňom bude všetko to čo Vaše telo potrebuje. Z fariem a obchodov toto mlieko nedoporučujem, nakoľko zvieratá bývajú kŕmené granulátmi - pozostávajúcich so sušenej ďateliny. Koza sama o sebe je bylinožravec, rada obžiera to čoho by sa iné zvieratá ani nedotkli. Z obľubou obžiera stromy, rôzne kríčky, alebo listy agátu, ktoré sú jed. Agát je strom ktorý okrem kvetov (bielok) má všetky časti jedovaté. Dávky, ktoré toto zviera zožerie, by pre iné zvieratá dozaista spôsobili smrť. Je samozrejmé, že ak koza zožerie veľa horkých bylín tak aj mlieko bude mať horkú chuť. Všetko záleží od stravy ako jú chovateľ kŕmi. To, že má mlieko horkú chuť však ešte nemusí znamenať, že má menej liečivé účinky. Veľa krát horšie na chuť môže mať blahodarne účinky na telo. Koza akoby zázračné zviera, vo vemene pri tvorbe mlieka prepúšta časť látok rôznych bylín, kríkov, lístia stromov a kôry, samozrejme aj malú časť jedov, ktoré za pomoci tukových guličiek, enzýmov, nasýtených mastných kyselín a iných oveľa skôr prenikajú cez stenu žalúdka do organizmu človeka na miesta kde je to najviac potrebné. Malé množstvá účinných látok, trieslovín a jedov napomáhajú ako keby reštartovať Váš imunitný systém, ktorý v boji s rakovinou tvorí nevyčísliteľnú hodnotu. To že Vám lekári z tela karcinóm vyberú neznamená, že ste vyhrali, ak máte i naďalej oslabený imunitný systém po operácii, dochádza, že karcinogénne bunky naďalej úspešne napádajú a dobývajú tie zvyšné zdravé, ktoré tam ešte ostali. Preto ako náhle sa pacient dozvie o tejto zákernej chorobe, by mal okamžite nastoliť ozdravovací proces, v miere akej mu to stav dovoľuje, čiže začať pravidelne viac krát do dňa pravidelne cvičiť, behať na zdravom čerstvom vzduch a hlavne sa otužovať. Otužovanie ako postupné znižovanie teploty vody v sprche v priebehu pár mesiacov až po teplotu 3-4 stupňov celzia sa Vám postará o znovunadobudnutie imunitného systému vo Vašom tele. Dbajte pri tom aby ste si pri sprchovaní studenou vodou nenamáčali hlavu, nevystavovali sa sprchovaniu dlhšie ako do doby než Vám začne byť zima a neotužujte sa v dobe keď ste prechladnutá. Samozrejme neoddeliteľnou súčasťou je zdravá vyvážená strava, plná zeleniny (červená repa, ktorá je nesmierne dôležitá v liečbe proti rakovine) , ovocia, z času na čas diétne mäso, králičie, kuracie a úplne obmedziť cukor a sladkosti, preto bo cukrovinky dodávajú množiacim sa rakovinotvorným bunkám energiu na ich boj a množenie sa. Navyše pri všetkých ozdravných kôrach je nesmierne dôležité pri ich vykonávaní, si hovoriť hoci aj nahlas a presviedčať sa, že tým čo robíte zabíjate každú, sekundu minútu, hodinu a deň niekoľko státisíc rakovinových buniek. Keď Vám do hlavy udrie otázka prečo práve Vy, tak je potrebné si položiť aj otázku, resp. podrobne rozanalyzovať dôvod prečo to a najmä čo bola príčina, že tento novotvar v tele vznikol. Po odstránení novotvaru z tela pacienta obyčajne nasleduje ožarovanie, ktoré spolu zo zákernými zabíja aj tie zdravé, čim následne dochádza k oslabeniu tela, nechutenstvu, poklesu na váhe a tým sa už takto oslabený organizmus, stáva ešte slabším a potom sa svojim blízkym takmer stráca pred očami a od žiarenia k žiareniu telo ešte slabšie až do doby kedy jedného dňa pacient nie je samostatne schopný už vstať ani z postele a neskôr je koniec. Preto prosím ak môžete v čo najväčšej miere nastoľte ozdravovací systém ešte pred samostatným ožarovaním a pokiaľ Vám to zdravotný stav dovoľuje tak aj počas liečby ožarovaním, tak aby vo vašom tele tých málo zdravých buniek zdorovalo a žiarenie zabíjalo len ten veľký, ale už zato hladujúci zlomok rakovinových buniek. A nezabudnite každý deň v pravidelných intervaloch aspoň 3 dcl 3 x denne vypiť toho zdravého kozieho mliečka. Na záver Vám prajem aby Vás aj Vašu rodinu tá prekliata choroba raz a navždy opustila a nedá mi napísať, čo mi vždy ako malému decku hovorila moja starenka: Človeče pomáhaj si aj pán Boh ti pomôže! preto nič nenechávajte na náhodu, ide predsa o život! Všetko dobré Vám prajem, ale aj tým, ktorých rovnako ako Vás sužuje a spája rovnaký problém. držím palce!
S pozdravom Peter
...Peťulo ...a pozrel si sa aj na onô ???
veronikasad Dnes, 14:55
kukoportál, čítal si tento príspevok ?
http://www.porada.sk/t178875-p6-rako...ml#post1926013
...a ak nie , tak Ti rovno citáciu smutného príbehu dám ...

Katka4040
Re: Rakovina vo vysokom štádiu - hľadám liečiteľa
Všetkým ďakujem. Dnes nám odišla.
...a ak máš čo i len trochu sebareflexie , tak ten svoj príspevok odstrániš - vymažeš ...





...a ozaj , k poniektorým Tvojim myšlienkám ( fakt sú Tvoje , alebo skúsenosti dokonca ...??? ) by som sa radšej nevyjadroval ...
Mám totiž iné postrehy ,skúsenosti ....aj keď netvrdím , že niečo z uvedeného nie je pravdou , dokonca opak je skutočnosťou ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať