Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

JarkaL Pozri príspevok
Ja by som chcela upozorniť dievčatá napr. na toto:
Keďže moja mamka mala rak. vaječníkov, chodila som na cytológiu krčka maternice, a teda aj na prehliadku u gynekológa 2xročne. Trikrát ročne som darovala krv, takže som si myslela, že som zdravá, keďže mi ju vždy s radosťou zobrali. Myslela som si, že robím maximum. Okrem toho som bola v r. 2003 u obvodnej a vyžiadala som si preventívku. Jej výsledkom bola len operácia brušnej hernie, inak nenašli nič. A napriek tomu v 2/07 mi našli mts. na vaječníku (4.štádium). Teraz už viem, že pri gyn. prehliadkach som mala trvať na UZV vyšetrení (to mi nerobili, len tú cytológiu krčka). Tam by mi skôr našli tú vec na vaječníku, nie až keď bola ako detská hlava a bolelo ma celé brucho. Chcem upozorniť na to, že niekedy nemusíte mať príznaky, aké sa uvádzajú v letákoch - moja dg je nakoniec rakovina hr. čreva a príznaky som nemala žiadne (nadúvanie, zápchy, hnačky, krv v stolici, ceruzkovitá stolica) - keby ma nepotrápila tá mts na vaječníku, ktovie, kedy by sa na to prišlo, možno oveľa neskôr. A to som ani nepatrila do rizikovej skupiny z hľadiska mojej životosprávy. A podľa najnovších výsledkov genetických vyšetrení som to ani nemala zdedené. Už asi ostáva len zvaliť to na Černobyľ, keď to vybuchlo, pobehovala som na školskom ihrisku na Východnom Slovensku. A teda, túto chorobu má v našej dedinke dosť veľa ľudí (najmä žien).

Jarka,

velmi pekne Ti dakujem za uzitocny prispevok, ktory patrí do tejto témy, myslím, ze vela zien, ktoré si ho prečítajú Ti dajú za pravdu a vela sa ich aj z Tvojho prípadu poucia.
Este velmi pekne dakujem a som rada, ze si sa podelila o svoj zazitok, ktorý bude slúzit zároven ako prevencia pre dalsie zeny, za nie vsetky vysetrenia su postacujúce a mozu si pytat i iné.
1 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Pripájam aj svoje poznatky.
Všade sa hovorí o prevencii...ako príďte včas atď. No mám taký dojem, že to je len v čase keď sa robí deň proti rakovine a pod. A lekári / myslím tým bežných obvoďákov alebo gznekológov/ to akosi zľahčujú. Tak podobne ako u Jarky to je aj so mnou. Napriek rodinnej anamnéze / maminka zomrela na rakovinu prsníka/ ma nik po 40 roku neposlal na mamografiu a to som chodila každý rok na gzn. preventívnu prehliadku. Až keď som sa v mojich 44 rokoch buchla v MHD do prsníka, tak na moje naliehanie ma poslali...a našlo sa... v tom čase po operácii to bolo benígne a mala som chodiť každého pol roka na kontrolu do mamgrafickej ambulancie..ale ani nie po5 mes. som si našla hrčku - povedali, že veď som bola prezretá a nemalo by to byť nič strašné. No mne to nedalo a tak som si musela po známostiach zohnať vyšetrenia...mamografiu, USG, punkciu, biopsiu a .... no a výsledkom bolo, že som mala zhubné nádory v oboch prsiach.
Takže baby nedajte sa odradiť a keď máte pochybnosti, choďte inam. Som po totálnej obojstrannej mastektómii a nehanbím sa za to. Je to jednoducho tak. No žiaľ výsledky nemám moc dobré a stále dakde behám. Napriek tomu že som pesimistka, v kútiku duše dúfam.

Bola som aj na genetickom vyšetrení, či to nie je mutácia génov BRCA1 a BRCA2, no výsledky ešte nemám a už je to takmer 5 mesiacov. Viete mám dospelú dcéru a veľmi sa o ňu bojím, či som jej nezničila život práve tým, že by mohla tieto gény zdediť.

Dúfam, že ju to obíde a nebude ma raz preklínať.
3 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

plavčík, ja som bola na genetike v 1/08 a prvé výsledky mi oznámili až po dvoch rokoch v 1/2010, tieto vyšetrenia trvajú dlho, tak sa neznervózňuj zbytočne, že ešte nemáš výsledky. Bez ohľadu na tieto Tvoje výsledky gen. testov by Tvoja dcéra mala absolvovať napr. mamografiu aj vtedy, ak ešte nemá 40 rokov práve preto, že je tam nejaká pravdepodobnosť, že to mohla podediť. Neboj sa, určite Ťa nebude preklínať, veď Ty za to nemôžeš. Ja sa tiež za svoju chorobu nehanbím, nemám prečo, nič som neukradla, nikomu som neublížila, preto nemám zábrany o tom hovoriť ani písať.
3 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Ja som si tesne po 40-tke nahmatala v ľavom prsníku hrčku. Lekárka ma poslala na USG a tam určili, že je to cysta. Ale keďže som bola dosť vystrašená a upozornila som lekára na to, koľko príbuzných mi už na rakovinu umrelo, tak mi hneď vybavil v KE MMG. Za to, že ma neodbil, že zbytočne panikárim som mu dodnes vďačná. Na MMG sa zistilo, že aj v pravom prsníku je nález a hneď ma poslali k chirurgičke do mammárnej poradne. Vzali mi krv a urobili biopsiu, výsledky boli negatívne, ale doktorka rozhodla, že najlepšie bude ak sa to dá preč. Najprv som sa na ňu hnevala, že keď je všetko OK, tak načo hneď operovať. Našťastie p. doktorka je dosť razantná a nedala mi šancu vymýšľať. Ja som si aj tak išla na operáciu v pohode, že vyrežú a dovidenia. Keď mi po operácii prišla povedať, že v ľavom prsníku bol len fibroadenóm, ale v tom pravom bohužiaľ zhubný nádor tak som zažila taký šok, že som ani nechápala o čom vlastne hovorí. Na pravom prsníku som nemala ani hrčku, ani ma nič nebolelo, ani žiadne iné príznaky ako sa zvyknú popisovať pri tejto dg...nič. Ak by sa mi v ľavom prsníku nevytvoril fibroadenóm, ktovie ako by som bola na tom dnes. Tak si hovorím,že som vlastne mala šťastie v nešťastí.
6 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
plavčík Pozri príspevok

Bola som aj na genetickom vyšetrení, či to nie je mutácia génov BRCA1 a BRCA2, no výsledky ešte nemám a už je to takmer 5 mesiacov. Viete mám dospelú dcéru a veľmi sa o ňu bojím, či som jej nezničila život práve tým, že by mohla tieto gény zdediť.

Dúfam, že ju to obíde a nebude ma raz preklínať.
Plavčík nebude Ťa preklínať, veď nemá začo. Ja mám tiež dospelú dcéru a takisto ako Teba aj mňa napadá, že tie zle gény má šancu po mne podediť.
U mňa je na 80% pravdepodobné, že je to genetické. Ale lekár mi povedal, že je tam aj tá možnosť, že keď som spadla na bicykli a dotrepala sa tak, že som mala dobitú celú pravú stranu a museli mi vybrať pravú obličku,tak ten nádor mohol vyvolať aj silný úder do prsníka. Na koho by som sa mala hnevať...na svoju babku, tetu, sesternice alebo sama na seba a svoju nepozornosť? Vieš čo, na nikoho, beriem to tak ako to je a neobzerám sa späť.
Naposledy upravil betka631 : 05.06.10 at 12:27
5 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs



K predoslej teme.To nebol moj pripad.Takych pripadov je po nete spusta.A ja sa len snazim vam otvorit oci,kde ani sami lekari nevedia,ze dnesna liecba konvecnou medicinou je iba biznis.Pozrite video.Mohli by sme sa takto bavit aj o povinnom ockovani vakcinami,ale nieje nato urcena tema.


Ps..Kludne si vyjadrite nesuhlas,ale poprosim Vas nezosmiesnujte moje prispevky.Kazdy clovek,ktory to bude citat,ci uz o niekolko rokov na zaklade vlastneho uvazenia si vyberie comu bude verit.No ak sa Vam zda,ze moje prispevky su neeticke,pohorsujuce,klamlive a nemaju absolutne co s temou spolocne,tak to rovno vymazte a tym zabezpecite,ze budete nadalej zit vo falosnom poznani.

Prepacte,ze nemam slovensku klavesnicu.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Habbs Pozri príspevok


K predoslej teme.To nebol moj pripad.Takych pripadov je po nete spusta.A ja sa len snazim vam otvorit oci,kde ani sami lekari nevedia,ze dnesna liecba konvecnou medicinou je iba biznis.Pozrite video.Mohli by sme sa takto bavit aj o povinnom ockovani vakcinami,ale nieje nato urcena tema.


Ps..Kludne si vyjadrite nesuhlas,ale poprosim Vas nezosmiesnujte moje prispevky.Kazdy clovek,ktory to bude citat,ci uz o niekolko rokov na zaklade vlastneho uvazenia si vyberie comu bude verit.No ak sa Vam zda,ze moje prispevky su neeticke,pohorsujuce,klamlive a nemaju absolutne co s temou spolocne,tak to rovno vymazte a tym zabezpecite,ze budete nadalej zit vo falosnom poznani.

Prepacte,ze nemam slovensku klavesnicu.

HABBS:

nikto neznevazuje Tvoje poznatky, ale bohuzial su len teoreticke, ale boli najskor prezemtovane ako keby boli Tvoje, to je jedna vytka z mojej strany.A teraz Ty vychadzas z clankov, informacii po nete a pod. My co sme to skusili na vlastnej kozi vychádzame zo svojich vlastných skúseností, ktoré máme na sebe odskúsané, nebudem tvrdit, ze vsetko v dnesnom nasom zdravotnictve je ok, alebo , ze medicina klasicka je vsemocna, alebo ze genetika nie je potrebna apod.:
1/ vela lekárov robí co je v ich silách, vela nie, ale to neznamená , ze vsetkych ich treba znevazovat
2/ liecba klasickými metódami je podla mna najdalej vo svojich vyskumoch, i ked netvrdím, ze je za tým biznis, ale lekár, ktorý vie co robí, má moznosti v rámci zdravotných poistovní predpísat najnovsiu u nas dostupnu cielenu liecbu dosiahne pomocou pacienta uspech
3/tu nastupuje to co tu uz viackrát odznelo, neuspokojit sa len s názorom jedného lekára pokial som si nie istá , ze mu na 100 % verím
4/táto téma bola zalozená pre uz postihnutých týmto ochorením, aby si mohli vymienat skusenosti alebo rady, na zaklade uz sebou samych odskusane veci , pripadne si poradit nejake vysetrenie a pod.
5/ bola zalozená i pre tých , ktorí nie su postihnutí tymto ochorením, a maju nejake pochybnosti, aby si mohli vyhladat nejake navody a pod., za akym lekarom treba ist, alebo na ake vystrenie, prip. co ake vysetrenie obsahuje
6/Tvoja ukazka je sice pekna , ale este raz opakujem, piseme sem ludia ktori sme vdaka lekarom prezili, mozno nas nie je vela, ale sme a verime, ze vyskumy budu napredovat, i ked je pravdou, ze za vsetkym su peniaze, ale to nie problem lekarov, ale jednotlivých výskumných ustavov, vlad,zdravotných postovní apod., takze este raz prosim ak si to nezazil/a na svojej vlastnej kozi /co bud rad/a/ nepis sem "zarucene", alebo Tebou "domnele" návody ako prezit rakovinu, ta sa prezit zatial neda, ale da sa s nou pri trochu stastia, trochu discipliny, casti medicíny a vlastnej vole zit.Tou trocho stastia mam na mysli samozrejme v akom stadiu sa to ochorenie najde a i ked tie preventivne prehliadky nam nezarucuju na 100% , ze sme v poriadku, mali by sme ich podstupovat a ak sme s niecim neni spokojní mame si to ziadat, mame na to právo.
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Habbs Pozri príspevok


K predoslej teme.To nebol moj pripad.Takych pripadov je po nete spusta.A ja sa len snazim vam otvorit oci,kde ani sami lekari nevedia,ze dnesna liecba konvecnou medicinou je iba biznis.Pozrite video.Mohli by sme sa takto bavit aj o povinnom ockovani vakcinami,ale nieje nato urcena tema.


Ps..Kludne si vyjadrite nesuhlas,ale poprosim Vas nezosmiesnujte moje prispevky.Kazdy clovek,ktory to bude citat,ci uz o niekolko rokov na zaklade vlastneho uvazenia si vyberie comu bude verit.No ak sa Vam zda,ze moje prispevky su neeticke,pohorsujuce,klamlive a nemaju absolutne co s temou spolocne,tak to rovno vymazte a tym zabezpecite,ze budete nadalej zit vo falosnom poznani.

Prepacte,ze nemam slovensku klavesnicu.

I ked nie som osobne proti alternativnej liecbe, dokonca som za spojenie alternativnej liecby s klasickou medicinou nalasujem tuto temu ako reklamu len alternativnej mediciny co je pri tomto ochorení viac ako nebezpecne.
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

JarkaL Pozri príspevok
Bez ohľadu na tieto Tvoje výsledky gen. testov by Tvoja dcéra mala absolvovať napr. mamografiu aj vtedy, ak ešte nemá 40 rokov práve preto, že je tam nejaká pravdepodobnosť, že to mohla podediť.
Z vlastnej skúsenosti viem, aké je ťažké dostať sa na mamograf pred 40. Mňa môj gynekológ poslal kvôli rodinnej anamnéze na mamograf, ale hneď ma upozornil, aby som sa nedala odbyť. Keď som sa objednávala a pani zistila, že ešte namám 40, tak ma presviečala, že na to nemám nárok. Keďže som už bola pripravená na tú situáciu a trvala som na svojom, tak ma objednala. Ale keď som prišla na vyšetrenie, musela som to všetko vysvetlovať znova, tak to začali riešiť, nechali ma tam čakať nekonečne dlho. Nakoniec som sa dočkala a mamograf mi spravili, ale tvárili sa ako keby som bola nejaký zločinec. A to som mala 39,5 roka.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Poistovne im to vyhadzujú a tie vyšetrenia nezaplatia.Oni minu čas,materiál a prácu a výsledkom je často pokuta za ,,okradnutie" zdravotky.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

hlavná vec, že kladú dôraz na prevenciu
0 0
Rika Rika

Rika je offline (nepripojený) Rika

Je to presne tak, ako napísala tuta. Všetci majú plno rečí o prevencii ako je potrebná a ako ju ľudia zanedbávajú. Ale keď človek ide preventívne na vyšetrenie, tak sa tvária že načo prišiel. Moja mama tiež nepodcenila prevenciu, ale mala smolu na lekárov a asi dosť nežiadala to, čo jej patrí a preto už nežije a tí, ktorí podcenili jej zdravotný stav beztrestne "liečia" ďalších pacientov
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Ani môj manžel nepodcenil prevenciu a pod stálym, odborným lekárskym dozorom si vypestoval z ničoho v r. 2005 ťažko riešiteľnú rakovinu močového mechúra v r. 2010, pretože sa mu v rámci pravidelných prehliadok absolvovaných v trojmesačných intervaloch infiltrovala už aj do lymfatických uzlín. Prečo? Pretože "odborný" lekár ho považoval za vyliečený zázrak a okrem vnútorného vyšetrenia močového mechúra nerobil ani CT vyšetrenie ani krvné onko testy. Môj záver je, ak vám čo len naznačia možnosť onkologického ochorenia, ihneď začnite študovať medicínu, šnúrať po internete aby ste mohli radiť odborným lekárom čo majú robiť, resp. rázne a nekompromisne to od nich žiadať.
1 0
Viem pomôcť Viem pomôcť

Viem pomôcť je offline (nepripojený) Viem pomôcť

Ančika, ja by som povedala este skor ako to oni naznacia...a siahnut po prirode,nie po chemii,aj ked zalezi samozrejme na pokrocilosti, vacsinou to zistia v pokrocilom stadiu,vtedy sa chemii nevyhneme,ale aj popri nej sa da prirodou zmiernit priznaky.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Prajem vsetkym navstevnikom tejto temy pekny den,

dakujem vsetkym za prispevky, ale prosila by som , aby sme sa drzali temy, a nie kritiky nasho zdravotnictva, ktore i tak neovplyvnime, este raz pripominam tema je urcena ludom, ktori prezili onkologicke ochorenie, resp. sa s nim naucili zit a tym, ktorí majú potrebu si nieco skonzultovat, alebo sa poradit, o svojom zdravotnom stave, Nie je urcena ani dilerom, " zarucenych prostriedkov na rakovinu" ani tym, kotorí bez vlastnej skusenosti odsudzuju akukolvek liecbu nasimi lekarmi.
Dakujem.
4 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

Prepáčte za dalšiu "reklamu",ale tento dvojhodinovy dokument si musi pozrieť azda každý.Už ked po tomto dokumente budete obhajovať klasicky vražedny spôsob liečby,tak Vám určite nemôže záležať na živote.
POZOR!!!
Nasledujúce video je srdcervúce pre ľudí,ktorí sa podriadili konvenčnej liečbe.


http://www.blip.tv/file/3723873
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Habbs Pozri príspevok
Prepáčte za dalšiu " reklamu ",ale tento dvojhodinovy dokument si musi pozrieť azda každý.Už ked po tomto dokumente budete obhajovať klasicky vražedny spôsob liečby,tak Vám určite nemôže záležať na živote.
POZOR!!!
Nasledujúce video je srdcervúce pre ľudí,ktorí sa podriadili konvenčnej liečbe.


http://www.blip.tv/file/3723873
Pozor !!!

Podrobné informácie o produkte
Herci: Mike Anderson
Režiséri: Mike Anderson
RedakčnéRecenzie
Preskúmanie
"Jeho posolstvo je dynamit!" T. Colin Campbell, Ph.D. Čína štúdium - autor
Popis produktu
DVD je rozdelené do dvoch častí. Časť 1, vytvrdzovanie rakoviny, sa zaoberá nedostatkami konvenčnej liečby rakoviny a ukazuje, ako konvenčná medicína divoko - a zdanlivo - zveličuje prínos liečby, pri súčasnej minimalizácii rizika. To vám poskytne informácie, ktoré potrebujete, aby sa presne posúdili riziká a prínosy akejkoľvek liečby a hovoriť inteligentne so svojím lekárom o týchto úpravách. K dispozícii je tiež sekcia "rakovinový priemysel", ktorý vysvetľuje históriu za liečby rakoviny, potlačenie alternatívnej liečby a prečo chemoterapie, žiarenia a chirurgia sú len ošetrenia k dispozícii tradičnej medicíne.
Časť 2, liečenie rakoviny, ukazuje, ako môže byť rakovina úspešne vyliečená s diétnými postupmy a prírodnými doplnkami. Vysvetľuje spoločné mylné predstavy o rakovine, ukazuje, ako diéty určenej na boj proti rakovine, sú úspešnejšie ako konvenčná liečba, pojednáva o prekvapivé zistenie pre výskum rakoviny s T. Colin Campbell (Čína - štúdie) a rozhovory s ľuďmi, ktorí majú zvrátiť rakoviny pomocou stravy. To tiež diskutuje o doplnenie a prečo pozícia je dôležitý spätný nielen rakovinu, ale každá choroba.
http://www.amazon.com/Healing-Cancer.../dp/B00132XZFQ

Toto video je od problematiky " znalých " ľudí ...je to proste len súhrn názorov , podotýkam účelovo pozbieraných a následne vydaný ako DVD ...
Ale aj to je názor ...a aj názor všetkých zúčastnených , chorých ...ja im ho neberiem .
Na druhej strane ale nemám nejak bohvie ako v obľube vnucovanie mi toho svojho , vtedy mi modré to moje oči červenejú
...len tak mimochodom , nie je problém urobiť úplne iné DVD , s opačnými názormy...
Nechce sa mi ich však hľadať ...
A ani oponovanie už nemá význam ...

Ozaj ...a reklama to je ...ani tie úvodzovky to nezachránia

Len tak na záver ...

" Aj keď sa pozeráš , to ešte neznamená , že všetko vidíš ..."
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Vážení,

snažila som sa tu zalozit temu, kde by sme si poradili navzajom, pripadne by sme poradili iným, ktorí majú problém, ale zacali ju zneuzivat rozny dilery zarucených prostriedkov na liecbu rakoviny, alebo rozni mudrci, ktorí videli nejake video a teraz mudruju a radia hluposti,prosila by som admina ak sa da zrusit tieto prispevky, nakolko ich povazujem za reklamu a skodlive pre zivot.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ja k tejto téme len nepriamo, cca dva -tri roky dozadu som sem zavesila výzvu na darovanie krvi pre synovho spolužiaka. Chlapčisko dostalo nejakú akútnu formu leukémie. Som presvedčená, že keby sa to nepodchytilo včas a riadne, tak už nie je medzi živými. A div sa svete, spoľahli sa len a len na lekárov onkológov. Detto u mňa bolo podozrenie, prvá otázka lekárovi bola: čo sa s tým dá robiť a ako rýchlo. Jednoducho som si vôbec nepripustila myšlienku, že by to mohlo byť zhubné, nemala som čas ani chuť sa chorobe poddať-našťastie šlo len o podozrenie, ale aj tak prístup lekára perfektný a okamžitý.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

VieraPopluharova Pozri príspevok
Vážení,

snažila som sa tu zalozit temu, kde by sme si poradili navzajom, pripadne by sme poradili iným, ktorí majú problém, ale zacali ju zneuzivat rozny dilery zarucených prostriedkov na liecbu rakoviny, alebo rozni mudrci, ktorí videli nejake video a teraz mudruju a radia hluposti,prosila by som admina ak sa da zrusit tieto prispevky, nakolko ich povazujem za reklamu a skodlive pre zivot.
Vierka, ak bude túto tému zneužívať nejaký dealer vo svoj prospech s účelom predaja "hocičoho" ,len aby zarobil, kľudne príspevok nahlás. Tieto príspevky sú vždy priebežne vymazávané.
Ale ak má niekto iný názor, prípadne preferuje inú možnosť liečby, tak je to jeho názor, moderátorom je ťažko robiť "rozhodcu"...

Každý človek má možnosť si vybrať názor, ktorý mu vyhovuje , čomu uverí, čomu dá prednosť, ako sa rozhodne...

Držím všetkým liečiacim sa aj vyliečeným palčeky a želám veľa, veľa zdravia
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať