Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
kukuportal kukuportal

kukuportal je offline (nepripojený) kukuportal

Jarka 1 Pozri príspevok
Mne onkológ nepotvrdil, že sladké má vplyv na rakovinové bunky. Keď som chodila na chemoterapie, predávali dolu v bufete kozie mlieko. Na to sa objavil oznam pre pacientov, že počas chemoterapie sa neodporúča kozie mlieko. Nezisťovala som prečo, ale všimla som si, že ho prestali predávať.
<BR><BR>No to by ma teda zaujimalo, aky mal dovod tento pan doktor lekar taketo nieco vyhlasit. Bo vacsina lekarov, ktorych poznam tak kozie mlieko doporucovali ako dopnkovu vyzivu alternativnej mediciny vhodnu popri liecbe rakoviny. Ak taketo nieco lekar vyhlasi je jasne ze mlieko predavane v bufete ostane na pospas. Mozno tym loboval pre mega-giganticky farmaceuticky priemysel, od ktorych v sucasnej dobe dostavaju nemale vecne a financne odmeny. No nebudem tu, ale nikoho&nbsp;obvinovat, no nech si urobi usudok kazdy sam! :-)
0 1
kukuportal kukuportal

kukuportal je offline (nepripojený) kukuportal

...Peťulo ...a pozrel si sa aj na onô ???


...a ak nie , tak Ti rovno citáciu smutného príbehu dám ...



...a ak máš čo i len trochu sebareflexie , tak ten svoj príspevok odstrániš - vymažeš ...





...a ozaj , k poniektorým Tvojim myšlienkám ( fakt sú Tvoje , alebo skúsenosti dokonca ...??? ) by som sa radšej nevyjadroval ...
Mám totiž iné postrehy ,skúsenosti ....aj keď netvrdím , že niečo z uvedeného nie je pravdou , dokonca opak je skutočnosťou ...

dnes po dlhom case ked som vstupil na poradu tak som vidiel odkaz citatelky pod nazvom Rakovina vo vysokom stadiu - hladam liecitela, po precitani odkazu citatelky som necital dalsie prispevky a ihned som reagoval odpovedou a ako som moj prispevok odoslal tak sa mi zobrazila stranka s predchadzajucimi prispevkami, kde dotycna pise, ze uz niet pomoci, ze uz mamicka odisla. Je mi to strasne luto, ze som tym mojim prispevkom jej nedokazal pomoct, ale mozno, ze niekomu predsa len pomoze. Nech si kazdy z toho vyberie co sa mu paci, to necham na nom, no dolezite je ze uz nech pre svoje zdravie robi cokolvek nech je zdravy! Ak ma niekto ine postrehy, alebo skusenosti, nech ich sem v klude napise, rad sa poucim aj ja a urcite aj ostatni, bo cloviek nikdy nevie kedy bude onu radu nad zlato potrebovat! Peter
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukuportal Pozri príspevok

...a ozaj , k poniektorým Tvojim myšlienkám ( fakt sú Tvoje , alebo skúsenosti dokonca ...??? ) by som sa radšej nevyjadroval ...
Mám totiž iné postrehy ,skúsenosti ....aj keď netvrdím , že niečo z uvedeného nie je pravdou , dokonca opak je skutočnosťou ...

dnes po dlhom case ked som vstupil na poradu tak som vidiel odkaz citatelky pod nazvom Rakovina vo vysokom stadiu - hladam liecitela, po precitani odkazu citatelky som necital dalsie prispevky a ihned som reagoval odpovedou a ako som moj prispevok odoslal tak sa mi zobrazila stranka s predchadzajucimi prispevkami, kde dotycna pise, ze uz niet pomoci, ze uz mamicka odisla. Je mi to strasne luto, ze som tym mojim prispevkom jej nedokazal pomoct, ale mozno, ze niekomu predsa len pomoze. Nech si kazdy z toho vyberie co sa mu paci, to necham na nom, no dolezite je ze uz nech pre svoje zdravie robi cokolvek nech je zdravy! Ak ma niekto ine postrehy, alebo skusenosti, nech ich sem v klude napise, rad sa poucim aj ja a urcite aj ostatni, bo cloviek nikdy nevie kedy bude onu radu nad zlato potrebovat! Peter
...šak OKI , nič sa nedeje ...

...najskôr sa ešte raz opýtam ...viď červené ......potom sa budeme učiť ...
0 0
kukuportal kukuportal

kukuportal je offline (nepripojený) kukuportal

buchač Pozri príspevok
...šak OKI , nič sa nedeje ...

...najskôr sa ešte raz opýtam ...viď červené ......potom sa budeme učiť ...
no to je tvoj nazor. Nie to cervene, nie su moje, myslienky, je to len zaver resp. vycuc z toho mnozstva odbornych knih, ktore som v minulosti precital, respektive po ktorych som patral v minulosti, ked moja mama a dalsi clenovia nasej rakoviny na nu v minulosti ochoreli, nastastie ta rakovina bola diagnostikovana v rannom stadiu. V tom case sme my ani doktori nevedeli o aky druh rakoviny sa jedna, do akej miery bol danny druh rakoviny agresivny. Dost veci sme v priebehu liecby i odskusali, no do akej miery sa ich uspesnost osvedcila sa neda povedat, ale vdaka Bohu dnes sme tu vsetci a vsetci zdravy. Mama i ostatni clenovia rodiny este i po rokoch chodia po pravidelnych kontrolach s negativnymi vysledkami, vdaka Bohu!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukuportal Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o pomoc. Máme v rodine takto vážne chorú mamičku (38) dvoch detičiek (mladšie má rôčik a pol), je po hysterektómii (júl), ale nádor bol taký rozsiahly, že sa nedalo vybrať všetko. Práve doberá tretiu dávku chemoterapie, ale prognóza je zlá (bolesti ruky, chrbtice, problémy s trávením....) Prosím o kontakt na nejakého pána liečiteľa alebo pani liečiteľku, ktorí by vedeli v tejto situácii ešte akokoľvek pomôcť. Vďaka všetkým za rýchle odpovede a ospravedlňujem sa, ak je tento problém už na porade riešený - v takom prípade prosím link. Katka

No ja len toľko, prosím ak môžete skúste si zabezpečiť od najbližšieho, ale zato poctivého chovateľa kozie mlieko. Kozie mlieko chované od drobnochovateľa má predpoklad, že v ňom bude všetko to čo Vaše telo potrebuje. Z fariem a obchodov toto mlieko nedoporučujem, nakoľko zvieratá bývajú kŕmené granulátmi - pozostávajúcich so sušenej ďateliny. Koza sama o sebe je bylinožravec, rada obžiera to čoho by sa iné zvieratá ani nedotkli. Z obľubou obžiera stromy, rôzne kríčky, alebo listy agátu, ktoré sú jed. Agát je strom ktorý okrem kvetov (bielok) má všetky časti jedovaté. Dávky, ktoré toto zviera zožerie, by pre iné zvieratá dozaista spôsobili smrť. Je samozrejmé, že ak koza zožerie veľa horkých bylín tak aj mlieko bude mať horkú chuť. Všetko záleží od stravy ako jú chovateľ kŕmi. To, že má mlieko horkú chuť však ešte nemusí znamenať, že má menej liečivé účinky. Veľa krát horšie na chuť môže mať blahodarne účinky na telo. Koza akoby zázračné zviera, vo vemene pri tvorbe mlieka prepúšta časť látok rôznych bylín, kríkov, lístia stromov a kôry, samozrejme aj malú časť jedov, ktoré za pomoci tukových guličiek, enzýmov, nasýtených mastných kyselín a iných oveľa skôr prenikajú cez stenu žalúdka do organizmu človeka na miesta kde je to najviac potrebné. Malé množstvá účinných látok, trieslovín a jedov napomáhajú ako keby reštartovať Váš imunitný systém, ktorý v boji s rakovinou tvorí nevyčísliteľnú hodnotu. To že Vám lekári z tela karcinóm vyberú neznamená, že ste vyhrali, ak máte i naďalej oslabený imunitný systém po operácii, dochádza, že karcinogénne bunky naďalej úspešne napádajú a dobývajú tie zvyšné zdravé, ktoré tam ešte ostali.
...ako vieš ,že nevybrali ...???
Preto ako náhle sa pacient dozvie o tejto zákernej chorobe, by mal okamžite nastoliť ozdravovací proces, v miere akej mu to stav dovoľuje, čiže začať pravidelne viac krát do dňa pravidelne cvičiť, behať na zdravom čerstvom vzduchu...
...kristepane na nebesiach ....odpusť mu , bo nevie čo činí - rozpráva ....
a hlavne sa otužovať. Otužovanie ako postupné znižovanie teploty vody v sprche v priebehu pár mesiacov až po teplotu 3-4 stupňov celzia sa Vám postará o znovunadobudnutie imunitného systému vo Vašom tele. Dbajte pri tom aby ste si pri sprchovaní studenou vodou nenamáčali hlavu, nevystavovali sa sprchovaniu dlhšie ako do doby než Vám začne byť zima a neotužujte sa v dobe keď ste prechladnutá. Samozrejme neoddeliteľnou súčasťou je zdravá vyvážená strava, plná zeleniny (červená repa, ktorá je nesmierne dôležitá v liečbe proti rakovine) , ovocia, z času na čas diétne mäso, králičie, kuracie a úplne obmedziť cukor a sladkosti, preto bo cukrovinky dodávajú množiacim sa rakovinotvorným bunkám energiu na ich boj a množenie sa. Navyše pri všetkých ozdravných kôrach je nesmierne dôležité pri ich vykonávaní, si hovoriť hoci aj nahlas a presviedčať sa, že tým čo robíte zabíjate každú, sekundu minútu, hodinu a deň niekoľko státisíc rakovinových buniek. Keď Vám do hlavy udrie otázka prečo práve Vy, tak je potrebné si položiť aj otázku, resp. podrobne rozanalyzovať dôvod prečo to a najmä čo bola príčina, že tento novotvar v tele vznikol.
...skús sa opýtať dojčaťa , čo Ti odpovie ...
Po odstránení novotvaru z tela pacienta obyčajne nasleduje ožarovanie, ktoré spolu zo zákernými zabíja aj tie zdravé, čim následne dochádza k oslabeniu tela, nechutenstvu, poklesu na váhe a tým sa už takto oslabený organizmus, stáva ešte slabším a potom sa svojim blízkym takmer stráca pred očami a od žiarenia k žiareniu telo ešte slabšie až do doby kedy jedného dňa pacient nie je samostatne schopný už vstať ani z postele a neskôr je koniec.
...vždy ???
Preto prosím ak môžete v čo najväčšej miere nastoľte ozdravovací systém ešte pred samostatným ožarovaním a pokiaľ Vám to zdravotný stav dovoľuje tak aj počas liečby ožarovaním, tak aby vo vašom tele tých málo zdravých buniek zdorovalo a žiarenie zabíjalo len ten veľký, ale už zato hladujúci zlomok rakovinových buniek. A nezabudnite každý deň v pravidelných intervaloch aspoň 3 dcl 3 x denne vypiť toho zdravého kozieho mliečka. Na záver Vám prajem aby Vás aj Vašu rodinu tá prekliata choroba raz a navždy opustila a nedá mi napísať, čo mi vždy ako malému decku hovorila moja starenka: Človeče pomáhaj si aj pán Boh ti pomôže! preto nič nenechávajte na náhodu, ide predsa o život! Všetko dobré Vám prajem, ale aj tým, ktorých rovnako ako Vás sužuje a spája rovnaký problém. držím palce!
S pozdravom Peter
kukuportal Pozri príspevok
no to je tvoj nazor.
...nie názor ...skúsenosti , kua ...
Nie to cervene, nie su moje, myslienky, je to len zaver resp. vycuc z toho mnozstva odbornych knih, ktore som v minulosti precital, respektive po ktorych som patral v minulosti,
...nedá sa všetko na každého aplikovať komplexne a kompletne ...
ked moja mama a dalsi clenovia nasej rakoviny na nu v minulosti ochoreli, nastastie ta rakovina bola diagnostikovana v rannom stadiu. V tom case sme my ani doktori nevedeli o aky druh rakoviny sa jedna, do akej miery bol danny druh rakoviny agresivny. Dost veci sme v priebehu liecby i odskusali, no do akej miery sa ich uspesnost osvedcila sa neda povedat, ale vdaka Bohu dnes sme tu vsetci a vsetci zdravy. Mama i ostatni clenovia rodiny este i po rokoch chodia po pravidelnych kontrolach s negativnymi vysledkami, vdaka Bohu!
...prečítaj si aj , povedzme , všetky príspevky v tejto téme ...
...mám za to , že to prežité každého má dačo do seba ...

...a čo sa týka kozieho mlieka , tak hádam len jeden názor ...
" Napriek medializovaným prípadom, keď pitie kozieho mlieka napomohlo predchádzanie rakovine, je lekárka k týmto tvrdeniam skeptická. „Podľa môjho názoru nie sú podložené tvrdenia o vhodnosti prevencie proti nádorovým ochoreniam, dobré referencie vychádzajú z individuálnych tvrdení.“ Za marketingový ťah považuje údaj na etikete výrobkov o znižovaní stresu a pocitu nervozity práve konzumom kozieho mlieka. „Koziemu mlieku netreba pripisovať nadprirodzené účinky a jeho miesto v našom jedálničku si každý musí odhadnúť,“.....

„Čerstvé kozie mlieko – nadojené doma a tepelne neupravené - môže byť zdrojom baktérií spôsobujúcich ochorenia zažívacieho traktu, ale môže byť aj nositeľom vírusu encefalitídy. Musí byť tepelne upravené pasterizáciou – zbavené choroboplodných zárodkov. Kozie mlieko a mliečne výrobky sú modifikované pridaním bifidoflóry, minerálov, vitamínov a sú dochucované,“ hovorí Eva Smíšková z dietologickej poradňe Alfaomega výživy.
0 0
kukuportal kukuportal

kukuportal je offline (nepripojený) kukuportal

Tak poďme ešte raz a pekne po poriadku. V čase keď mojej sestre diagnostikovali rakovinu krčka maternice tak ešte pred samotnou operáciou začala aktívne cvičiť a behať a behá dodnes. Ja som v tom predchádzajúcom článku písal predsa pokiaľ to zdravotný stav pacienta dovoľuje. V tom čase moja sestra nevyzerala ani ako pacient, čiže nič jej nebránilo aby sa mohla začať športu naplno venovať. Určite som tým nemal na mysli, človeka ktorý po chemoterapii nie je schopný samostatne vstať, aby cvičil behal a otužoval sa. Čo sa týka rozanalyzovania choroby som nezmenil názor ani potom, čo si napísal či mi vie odpovedať i dojča. Dojča možno nie, ale na niektoré otázky by mohla dokázať odpovedať jeho matka. Dojčiace dieťa ako také nemá dostatočne vyvinutý imunitný systém, čo v praxi znamená, že môže rakovina u neho ľahšie prepuknúť. Môže to spôsobovať modifikovaná strava matky, ktorá sa dostáva dojčením rovnako ako pri encefalitíde do tela novorodenca. Dnes modifikované suroviny jedál sú takmer všade a vo všetkom. Nie vždy však rakovinu môže spôsobiť strava, môže to byť prostredie v ktorom jedinec žije, gama žiarenie, alebo niečo čo my ľudia, lekári a ani vedci doposiaľ nevieme. To prečo si tu na svete ty je tiež zodpovedať jednoduché: Lebo si bol spomedzi tých pár miliónov spermií najrýchlejší! :-) Čo sa týka toho postupného slábnutia organizmu po všetkých tých chemoterapiách a ožiaroch, keď už človek nie je samostatne schopný vstať a nie je schopný už prijímať ani potravu a ak tento stav zotrváva určitú dobu tak je to už len otázka boja z časom, či mi snáď chceš tvrdiť opak? Čo sa týka tej tvojej vety, že nie všetko sa dá na každého aplikovať kompletne a komplexne - úplne s tebou súhlasím! Čo sa týka skeptického pohľadu lekárky pri požívaní kozieho mlieka v oblasti prevencie voči rakovine, je mi jej názor úplne ľahostajný, nakoľko sto lekárov sto názorov a rovnako ako podľa tvojho názoru nie sú podložené tvrdenia o vhodnosti prevencie proti nádorovým ochoreniam, tak rovnako nie sú ani vyvrátené. Ja som tu nijaký marketing neponúkal, práve naopak, radil som ľuďom aby si zaobstarali mlieko od drobnochovateľa, človeka ktorý chová kozu nanajvýš dve. Taktiež ani nehovorím, že kozie mlieko je zázračný liek, je to len produkt ktorý môže byť veľmi nápomocný pri liečbe rakoviny. Vo veľa prípadoch nedokáže možno uzdraviť, ale oddialiť, resp. skvalitniť život pacienta. Čerstvé kozie mlieko nadojené doma a tepelne neupravené môže byť zdrojom baktérií spôsobujúce ochorenia zažívacieho traktu, ale i nemusí byť zdrojom tohto ochorenia. Pokiaľ koza ktorá je chovaná u chovateľa, ktorý ich chová z láskou, bez mäsokostných a rybích múčok, plesnivých siláží je veľmi nízke riziko, že by mlieko mohlo byť infikované. Veď už niekoľko tisícročí od doby kedy človek domestikoval zvieratá všetci pili mlieko dobytka, oviec a kôz a neprevarené a dodnes sme my ich svedkami. Zo svojich skúseností po tom čo mama ochorela na rakovinu som si domov priviezol kozičku, (dnes máme už tri :-) mlieko zásadne nepreváram, teplom by som pozabíjal aj veľkú časť mikroorganizmov, ktoré pôsobia blahodárne na mikroflóru žalúdka. Sám som mal v minulosti silné ekzémy, nemohol som ohýbať prstami, bo koža bola taká suchá, že sa mi samovoľne olupovala a opadávala. Keď som zohol prsty do dlane, pokožka sa mi na prstoch potrhala a tiekla mi krv. Od kožnej lekárky som dostaval na predpis silné hormonálne kortikoidove masti, ktoré boli síce účinné, ale mohol som ich používať len veľmi krátky čas. Po pravidelnej konzumácii kozieho mlieka sa účinok dostavil po pár dňoch a za 2-3 týždne mi nebolo vidieť najmenšie stopy po ekzémoch. Kozie mlieko ani nedochucujem a ani nepridávam do nich žiadne iné vitamíny a minerály :-) a ani nevyrábam žiadne iné výrobky. Jednoducho čerstvo nadojené ho precedím a ihneď konzumujem. Najlepšie to i tak zistí sám chorý človek priamo na sebe, takže tu môžem vypisovať a vysvetlovať litánie koľko chcem.
S pozdravom Peter
Naposledy upravil kukuportal : 30.12.11 at 16:54 Dôvod: chyba
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...za seba vždy vravím , to je hádam jasné ...takže po poriadku , reagujem len na podstatné ...

kukuportal Pozri príspevok
Tak poďme ešte raz a pekne po poriadku. V čase keď mojej sestre diagnostikovali rakovinu krčka maternice tak ešte pred samotnou operáciou začala aktívne cvičiť a behať a behá dodnes.
...skrátená verzia...
Jeden deň vyšetrenie na kolono ( posledné z iných ...) a do týždňa ma 3 dni pripravovali na operáciu , aby som s krvi nestiekol ...
Cvičenie nahádzam manuálnou prácou , no je to ale z dôvodov DIA .......ale to je v podstate aj tak jedno ...aspoň sa hýbem ...

Ja som v tom predchádzajúcom článku písal predsa pokiaľ to zdravotný stav pacienta dovoľuje. V tom čase moja sestra nevyzerala ani ako pacient, čiže nič jej nebránilo aby sa mohla začať športu naplno venovať. Určite som tým nemal na mysli, človeka ktorý po chemoterapii nie je schopný samostatne vstať, aby cvičil behal a otužoval sa. Čo sa týka rozanalyzovania choroby som nezmenil názor ani potom, čo si napísal či mi vie odpovedať i dojča. Dojča možno nie, ale na niektoré otázky by mohla dokázať odpovedať jeho matka. Dojčiace dieťa ako také nemá dostatočne vyvinutý imunitný systém, čo v praxi znamená, že môže rakovina u neho ľahšie prepuknúť. Môže to spôsobovať modifikovaná strava matky, ktorá sa dostáva dojčením rovnako ako pri encefalitíde do tela novorodenca.
...čakal som takúto odpoveď ......nerozpitvávam už ale ďalej...
Dnes modifikované suroviny jedál sú takmer všade a vo všetkom. Nie vždy však rakovinu môže spôsobiť strava, môže to byť prostredie v ktorom jedinec žije, gama žiarenie, alebo niečo čo my ľudia, lekári a ani vedci doposiaľ nevieme. To prečo si tu na svete ty je tiež zodpovedať jednoduché: Lebo si bol spomedzi tých pár miliónov spermií najrýchlejší! :-) Čo sa týka toho postupného slábnutia organizmu po všetkých tých chemoterapiách a ožiaroch, keď už človek nie je samostatne schopný vstať a nie je schopný už prijímať ani potravu a ak tento stav zotrváva určitú dobu tak je to už len otázka boja z časom, či mi snáď chceš tvrdiť opak?
...nie , nedá sa oponovať ...rok som strávil na PN - ke ......dve operácie a 6 cyklov najhoršieho mixu chema mi dalo zabrať ...
Čo sa týka tej tvojej vety, že nie všetko sa dá na každého aplikovať kompletne a komplexne - úplne s tebou súhlasím! Čo sa týka skeptického pohľadu lekárky pri požívaní kozieho mlieka v oblasti prevencie voči rakovine, je mi jej názor úplne ľahostajný, nakoľko sto lekárov sto názorov a rovnako ako podľa tvojho názoru nie sú podložené tvrdenia o vhodnosti prevencie proti nádorovým ochoreniam, tak rovnako nie sú ani vyvrátené. Ja som tu nijaký marketing neponúkal, práve naopak, radil som ľuďom aby si zaobstarali mlieko od drobnochovateľa, človeka ktorý chová kozu nanajvýš dve.
...netvrdím opak ...
Taktiež ani nehovorím, že kozie mlieko je zázračný liek, je to len produkt ktorý môže byť veľmi nápomocný pri liečbe rakoviny. Vo veľa prípadoch nedokáže možno uzdraviť, ale oddialiť, resp. skvalitniť život pacienta. Čerstvé kozie mlieko nadojené doma a tepelne neupravené môže byť zdrojom baktérií spôsobujúce ochorenia zažívacieho traktu, ale i nemusí byť zdrojom tohto ochorenia. Pokiaľ koza ktorá je chovaná u chovateľa, ktorý ich chová z láskou, bez mäsokostných a rybích múčok, plesnivých siláží je veľmi nízke riziko, že by mlieko mohlo byť infikované. Veď už niekoľko tisícročí od doby kedy človek domestikoval zvieratá všetci pili mlieko dobytka, oviec a kôz a neprevarené a dodnes sme my ich svedkami. Zo svojich skúseností po tom čo mama ochorela na rakovinu som si domov priviezol kozičku, (dnes máme už tri :-) mlieko zásadne nepreváram, teplom by som pozabíjal aj veľkú časť mikroorganizmov, ktoré pôsobia blahodárne na mikroflóru žalúdka. Sám som mal v minulosti silné ekzémy, nemohol som ohýbať prstami, bo koža bola taká suchá, že sa mi samovoľne olupovala a opadávala. Keď som zohol prsty do dlane, pokožka sa mi na prstoch potrhala a tiekla mi krv. Od kožnej lekárky som dostaval na predpis silné hormonálne kortikoidove masti, ktoré boli síce účinné, ale mohol som ich používať len veľmi krátky čas. Po pravidelnej konzumácii kozieho mlieka sa účinok dostavil po pár dňoch a za 2-3 týždne mi nebolo vidieť najmenšie stopy po ekzémoch. Kozie mlieko ani nedochucujem a ani nepridávam do nich žiadne iné vitamíny a minerály :-) a ani nevyrábam žiadne iné výrobky. Jednoducho čerstvo nadojené ho precedím a ihneď konzumujem. Najlepšie to i tak zistí sám chorý človek priamo na sebe, takže tu môžem vypisovať a vysvetlovať litánie koľko chcem.
...ja zasa vravím ....." kto nezažil , nepochopí "....
S pozdravom Peter
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Ja tuto temu tiez sledujem od zaciatku jej vzniku a iste nie som z poradakov jedina. S vami prezivam vase trapenia, tesim sa, ked sa vam upravi zdr. stav a trpnem, ked mate zle vysledky. Nepoznam nikoho osobne, ale len cez nicky a tym ste pre mna uz davno existujuce osoby. S velkym smutkom som prezivala jarkin odchod, tazko na mna posobi aj ine odchody, hoci len sprostredkovane cez ich znamych.Pretoze vzdy ide o cloveka a len o jeden zivot, ktory kazdy clovek ma a o to smutnejsie je, ked odchadzaju mladi ludia, ktori by mali inak pred sebou este daku desiatku rokov zivota.

Smrt ma desi svojou konecnostou a zivot povazujem za najvacsi dar, aky clovek mohol dostat / ezoterickej stranky vnimam zivot na zemi ako odmenu, nie ako trest veduci k vykupeniu/. Tiez mam nazor, ze ked je clovek zdravy, ma vsetko vo svojich rukach, lebo zdravy clovek moze aj zarobit, aj najst svoje stastie. A pride mi velmi zvlastne, ked si ludia praju k sviatkom rozne veci a zdravie casto vynechaju, pritom zdravie je najpodstatnejsie. Podstatnejsie nez auto, novy dom, dovolenka, nez peniaze. Preto si cele roky prajem len zdravie sebe a svojej rodine, aby nas obchadzali smrtelne diagnozy.

Moj otec tiez zomrel na rakovinu - najprv hrube crevo, potom sa mu vratila po 8 mich rokoch na pecen. Preto je rakovina pre mna velym strasiakom. Preto som zacala hladat po nete, aj v knihach sposoby alternativnej mediciny, co je najma naozaj o zivotosprave. Myslim, ze uz mam prebehnuteho velmi vela za tych cca dva roky, a riadim sa aj svojou logikou, teda ak ma nieco zaujme, hladam v odkazoch na google dalej, citam skusenosti ludi a pod.

Vzhladom k tomu si napravam zivotospravu, prstala som jest maso okrem kuracieho a ryb, snazim sa viac zeleniny, priznam sa ze pouzivam aj vit, doplnky / na zakalde toho, ze strava mi neda vsetko v takom mnozstve ake potrebujem/, no v bio kvalite / a napr. vit.C beriem uz cez dva roky , 1-3 gramy denne a cely cas som nebola chora, chripka, prechladnutie, predtym vzdy v zime aj dva krat/, pouzivam aj omega 3 kyseliny a teraz zhanam megaenzyme. Viem, ze mnohi toto nevyznavate, mozno robim zo seba pokusneho kralika, n cas ukaze. Zaia si drzim napr. autoimunnu zlazu uz dva roky v takom stave, ze stale produkuje dostatok hormonu.

Aby som sa vobec dostala k tomu, preco toto vsetko pisem - vsimla som si a nielen z debat na roznych forach, ale aj z vyjadreni lekarov, sprostredkovanych, aj zo sledovania samostatneho, ze vela ludi, ak sa im podari prezit operciu, tak casto umiera na nasledky chemo. Tiez som presvedcena, ze ozarovanie ma za nasledok neskorsi navrat rakoviny. Moj otec nemal metastazy, nador mu komplet vyoperovali, napriek tomu ho preventivne poslali na radio. A vratila sa mu rakovina v brusnej casti, na peceni, kde radioterapia mala zial dosah tiez. Vsetci pozname ucinky oziarenia, uz zo zakladnych skol / hirosima/. Tiez chemo podla mna viac skodi nez pomaha, pretoze telo po operacii potrebuje imunitu posilnit aby sa mohlo spamatat a nie este viac zlikvidovat. A uplne ma zabija, ked lekari vyoperuju nador bez metastaz, ale preventivne nasadia radio a chemo. Toto je podla mna rovno vrazda pacienta.

Ja som mala dlho dilemu ze ak by ma to nebodaj postihlo, ako s azachovam. V nej mam uz jasno - ziadne chemo, ziadne radio. A tak som radsej vsadila na prevenciu. Nezijeme preto aby sme jedli , ale jeme preto aby sme zili a tak sa radsej vzdat chutych vonavych udenin / karcinogenne/ a pod. veci, co tak super chutia / rozne konzervanty, prichute/ a jest ozaj len veci, co sa pokazia, teda nie su umelo konzervovane. Nie som este stale dosledna, dokonca fajcim. Na stravu som si dala uplnu zmenu, od januara a do roka s amusim zbavit aj cigariet.

Viem, ze mam celkom odlisny nazor na terapiu od vas, co tu pisete, ale verim, ze preto ten moj nazor tu nebude nezelany a nevhodny.

Ako som pisala, poznam vas len virtualne, ale casto na vas myslim a zelam vam aby ste svoj boj vyhravali a aj vyhrali.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...iba výcuc tých najlepších z dobrých myšlienok ...

bonita Pozri príspevok
...
Pretoze vzdy ide o cloveka a len o jeden zivot, ktory kazdy clovek ma ...
Smrt ma desi svojou konecnostou a zivot povazujem za najvacsi dar, aky clovek mohol dostat
...a práve dnes v jednom filme zaznela - zarezonovala pre mňa krásna myšlienka ...
" Dostal si do daru život , tak si ho užívaj , ži ho "...

...aj najst svoje stastie...
...snáď aj hej ...
...
Preto si cele roky prajem len zdravie sebe a svojej rodine, aby nas obchadzali smrtelne diagnozy.
DETTO
Ja som mala dlho dilemu ze ak by ma to nebodaj postihlo, ako s azachovam.
...nik nevie dopredu povedať ......NIK ...dilema príde neskôr ...
Viem, ze mam celkom odlisny nazor na terapiu od vas, co tu pisete, ale verim, ze preto ten moj nazor tu nebude nezelany a nevhodny.
.....he ....za seba ´vravím ...a si normálna ??? ......dobrý názor nemôže predsa byť neželaný - nevhodný .............či ...??? ...nemyslím si ...
Naposledy upravil buchač : 30.12.11 at 21:00
1 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Bonita,ja ti poviem môj príbeh a názor: ja som brala chemo 2 mesiace, potom som mala takú alergickú reakciu na liek zvaný Oxaliplatina, že som skončila na JIS-ke s dusením. Odvtedy som už chemo nebrala - práve kvôli tomu. Od začiatku liečenia som sa vrhla na takú stravu akú opisuješ ty - mäso len kuracie,alebo ryby, zeleninové a ovocné šťavy, veľa veľa zeleniny, brokolice, mrkvy, paradajky....no proste zelenina, ovocie, zelenina....zeleninové šaláty všetky možné aj nemožné, zelenina stále je číslo 1. v mojom jedálničku. Výsledky som mala dobré ba vynikajúce a predsa po dvoch mesiacoch mám výsledky zlé a onkomarkery mi stále stúpajú. Takže skúsila som aj alternatívnu liečbu, a teraz viem, že mi táto alternatívna liečba nepomohla a podstúpim aj 2. kolo chemoterapie keď bude treba...síce neviem akej, keďže som na ten určitý liek z CHT alergická, no veď doktori viac vedia ako ja a hlavne onkologovi, ktorý ma lieči verím. Uvidím, v januári pôjdem na kolono a snáď mi nerastie ďalší nádor - ak hej, podstúpim aj ďalšiu operáciu a aj to chemo. Alternatívna liečba u mňa totiž nezabrala, ako vidno. Nikdy nemôžeš dopredu vedieť, ako budeš reagovať na liečbu a či bude alternatívna dostačujúca.
Naposledy upravil uct2007 : 30.12.11 at 20:32 Dôvod: doplnenie
7 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ahojky všeci vospolok,

prepáčte, že som v poslednej dobe nedokázala reagovať na všetky príspevky, ktoé sa tu vyskytli, no vidím, že si poradíte i bez mojich zásahov, i keď som si všimla, že to tu občas riadne iskrilo.
Ja som sa len dnes vrátila z nemocnice, takže preto tá odmlka.

Prajem všetkým z úprimného srdca, veľa trpezlivosti, porozumenia, lásky a hlavne veľa, veľa zdravia a sily bojovať a nevzdávať sa všetkým do nadchádzajúceho roka 2012 a príjemné prežitie Silvestra.

Vaša Viera
14 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

...ach, Vieročka, tak Ty takto - aj s nemocnicou si sa išla v starom roku rozlúčiť... (Však Ty, pevne dúfam, vieš, ako to myslím...)
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Hviezda na oblohe žiari a tma sneh dlaňou pohládza.
Nech sa Vám v novom roku darí a nech Vás len šťastie sprevádza!




...a ešte aj trochu vtipnejšie :

Do nového roku nám všetkým želám hlavne veľa-veľa-veľa ZDRAVIA,
pretože všetko ostatné si môžeme - pri troche šťastia - buď kúpiť, ukradnúť alebo zdediť...
10 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

bonita Pozri príspevok
Ja tuto temu tiez sledujem od zaciatku jej vzniku a iste nie som z poradakov jedina. S vami prezivam vase trapenia, tesim sa, ked sa vam upravi zdr. stav a trpnem, ked mate zle vysledky. Nepoznam nikoho osobne, ale len cez nicky a tym ste pre mna uz davno existujuce osoby. S velkym smutkom som prezivala jarkin odchod, tazko na mna posobi aj ine odchody, hoci len sprostredkovane cez ich znamych..
Jarka?! ................. sokovalo ma to .....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ludmilla Pozri príspevok
Jarka?! ................. sokovalo ma to .....
Je to veľmi smutné, ale nedá sa nič robiť. JarkaL nám a svojím blízkym odišla do večnosti.
http://www.porada.sk/t181618-zbohom-jarka.html
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Milí spolubojovníci, viem, že je tu téma Nový rok 2012... ale ja by som sa práve tu chcela Vám všetkým poďakovať za všetko čo ste tu popísali a dávali si navzájom silu i keď niektorým sa to už nepodarilo a odišli.... myslím na Vás
a v Novom roku 2012 Vám všetkým prajem hlavne veľa- veľa zdravia lebo to je to podstatné, veľa lásky, lebo tá nám skrášľuje život, veľa priateľov, lebo tí nás držia nad vodou no a samozrejme šťastie a nádej, lebo to nám dáva silu ísť ďalej

Ešte raz prežite krásny a pokojný Silvester a v Novom roku 2012 už len samé dobré správy Vám z celého srdca praje Ľubica / plavčík/
15 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Ja som onkolog. pacientkou už 32 rokov , mala som 9 ked mi v nosných dutinách a v pozadí oka narástol obrovský nádor. Vyoperovali mi ho a neliečili (1979) , po 11 rok. sa objavil ešte väčší vyoperovali a nasadili rádioterapiu. Po nej som postúpila niekoľko plast. operácií nakoľko mi nádor zohavil tvár implantovali mi titánovú mriežku ( nemalo čo držať oko nakoľko kosť bola množstvom operácií zničená ). počas plast. operácií odobratím vzorky tkaniva zistili nádor. bunky nasadili mi chemoterapiu .....trvala 8 mesiacov.....rádioter. vylúčili za inplantát titánu. Mala som 24 rokov.....život na ruby.....psych. zničená.Tvrdili že nebudem môcť mať deti.....po troch rokoch chemot. som otehotnela a porodila zdravého chlapca , dnes má už 14....a po 10 rokoch dievča , dnes má 4 roky.Minulí rok mi zistili nádorové bunky na krčku mater. Pravidelnou kontrolou včas vybrali a nemusela byť liečba.Nie som najmúdrejšia ale podám vám moje skúsenosti počas liečby chemot. Moje telo sa bránilo....mliečne výrobky a mlieko som nemohla ani kozie mlieko ani zmrzlina , vypadali mi vlasy a bolo mi hrozne zle (žalúdok ) schudla som . Stravovala som sa.....vývar zeleninový , vajcová polievka , suché rožky zelenina ovocie....jablká. Mala som pri sebe správnych ľudí...cudzích nie rodinu tá ma svojím plačom a ľutovaním privádzala do šialenstva. Viera sa vyliečiť silná vôľa a šťastie ma udržalo pri živote....hoc poslednú kúru chemot. 8 v poradí som odmietla.....už som nemala síl....po liečbe som pyžamo aj župan...všetko čo súviselo s chemot. vyhodila. Deti sa mi narodili zdravé ale malé , obe mali len 2500 g....malá placenta nestačila vyživovať plod. Lekári sa čudovali.....ale mám zdravé deti ! Všetkým chorým , vieru v uzdravenie, pevnú vôľu a šťastie prajem....život je niekedy ťažký.
16 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
akeber Pozri príspevok
Ja som onkolog. pacientkou už 32 rokov , mala som 9 ked mi v nosných dutinách a v pozadí oka narástol obrovský nádor. Vyoperovali mi ho a neliečili (1979) , po 11 rok. sa objavil ešte väčší vyoperovali a nasadili rádioterapiu. Po nej som postúpila niekoľko plast. operácií nakoľko mi nádor zohavil tvár implantovali mi titánovú mriežku ( nemalo čo držať oko nakoľko kosť bola množstvom operácií zničená ). počas plast. operácií odobratím vzorky tkaniva zistili nádor. bunky nasadili mi chemoterapiu .....trvala 8 mesiacov.....rádioter. vylúčili za inplantát titánu. Mala som 24 rokov.....život na ruby.....psych. zničená.Tvrdili že nebudem môcť mať deti.....po troch rokoch chemot. som otehotnela a porodila zdravého chlapca , dnes má už 14....a po 10 rokoch dievča , dnes má 4 roky.Minulí rok mi zistili nádorové bunky na krčku mater. Pravidelnou kontrolou včas vybrali a nemusela byť liečba.Nie som najmúdrejšia ale podám vám moje skúsenosti počas liečby chemot. Moje telo sa bránilo....mliečne výrobky a mlieko som nemohla ani kozie mlieko ani zmrzlina , vypadali mi vlasy a bolo mi hrozne zle (žalúdok ) schudla som . Stravovala som sa.....vývar zeleninový , vajcová polievka , suché rožky zelenina ovocie....jablká. Mala som pri sebe správnych ľudí...cudzích nie rodinu tá ma svojím plačom a ľutovaním privádzala do šialenstva. Viera sa vyliečiť silná vôľa a šťastie ma udržalo pri živote....hoc poslednú kúru chemot. 8 v poradí som odmietla.....už som nemala síl....po liečbe som pyžamo aj župan...všetko čo súviselo s chemot. vyhodila. Deti sa mi narodili zdravé ale malé , obe mali len 2500 g....malá placenta nestačila vyživovať plod. Lekári sa čudovali.....ale mám zdravé deti ! Všetkým chorým , vieru v uzdravenie, pevnú vôľu a šťastie prajem....život je niekedy ťažký.
...Kriste Pane ..............................

...že prečo ???.......radšej ani nezvýrazňujem , k čomu spomínam meno božie .......a nie nadarmo ....

akeber .....
1 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
ďakujem :-))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...na odľahčenie ...

Do plného autobusu vstúpi skinhed.
Babka , ktorá sedí , ho zbadá ...
Okamžite vstáva a pustí ho na svoje miesto:

„Poď si sadnúť, chudáčik, taký mladý a po chemoterapii ......a ešte aj ortopedické topánky musíš nosiť!“
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať