Zavrieť

Porady

Onkologicke ochorenia

Na istý podnet sa pokusim zalozit temu s tymto nazvom,nie vsetci chceme verejne o nasich dg. pisat, alebo hovorit, ale je to ochorenie o ktorom treba pisat aj hovorit, my co sme si uz nieco prezili by sme mohli poradit tým, ktorý sú teraz na pochybách pri svojom zdravotnom stave a zvazuju ci ist k lekárovi, alebo neíst, mozno sa hanbia, mozno sa nemaju s kym poradit.
Niektorí ma mozno odsúdia, ze je to cisto sukromna vec, ale ja osobne nesuhlasim, je to vec verejná a moze len malickost zachránit ludský zivot.
Mozno len jedina otázka, ktorú tu niekto položí a my, ktorí nieco o tom vieme by sme mali poradit.
Kto chce nech sa pridá, kto chce nech ma odsúdi, ale pokúsam sa pomôct.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bajam Pozri príspevok
Ahojte,vsetkych Vas pozdravujem,prve chemo som zvladla celkom dobre ,len nastali ine zdravotne problemy,tak som mala trochu veselo,ale teraz Vas chcem poprosit, ci mate niekto skusenost pocas chemo so zubami.Ked som bola po operacii nemohla mi vytrhnut kvoli injekciam na riedenie krvi,ale povedala mi ,ze ked zacnem brat chemo,ze ona mi nevytrhne ,ale ma posle do Martina.Teraz mi vypadla blomba a neviem ci mam ist zubarke ,alebo ist za onko i ked ona pred tym nevidela dovod preco nie.Prosim, nemate s tym skusenost. Dakujem
...nepíšeš síce , že kto ...no predpokladám , že sa jedná o obvodnú lekárku....

Nič nové pod slnkom ........klasika ....

Si predstav , že sadneš do kresla ...zubár usúdi , že zub musí ísť von..
Pacientovi , ktorý nemá žiadne vedľajšie problémy vytiahne zub bez problémov...
No pacient , ktorý má problémy so zrážanlivosťou , so srdcom , s diabetesom ..atď ...tam si žiaden lekár netrúfne na ten zákrok práve pre tie vedľajšie dg...veď náhodou pri tom trhaní sa môže všetko vyskytnúť a predsa len na príslušnom oddelení Ti poskytnú patričnejšiu odbornú pomoc ako v tej klasickej ordinácií , ktorá na to nie je vybavená...

.....že čerstvá skúsenosť ???
Po bolestivom víkende som skončil na pohotovosti v nedeľu na pohotovosti ...
Lekár pozrel , povedal resumé - zub von ....
Keď som mu spomenul diabetes , pri ktorom je tiež horšia zrážanlivosť.....he , hneď začal výsluch .....koľko jednotiek denne inzáku , prečo , začo , načo ...atď....následne vydával príkazy sestričke...
Lokálka , zub von , následne jeden steh ...antibiotiká na 7 dní ...

Ale v pohode choď k tej svojej a tá Ťa musí odoslať na stomatochirurgiu ...
3 0
bajam bajam

bajam je offline (nepripojený) bajam

Dakujem za odpoved,zubarka mi uz vtedy povedala ,ze pre chemo mi ho nevytrhne,lebo ze budem mat oslabene kosti a ze mi moze odstiepit zo sanky a to ze si nezoberie na zodpovednost.Len som chcela vediet, ci po prvej chemo by som uz mala take problemy
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bajam Pozri príspevok
Dakujem za odpoved,zubarka mi uz vtedy povedala ,ze pre chemo mi ho nevytrhne,lebo ze budem mat oslabene kosti a ze mi moze odstiepit zo sanky a to ze si nezoberie na zodpovednost.Len som chcela vediet, ci po prvej chemo by som uz mala take problemy
...zodpovedná čajočka .....tak to má byť ale ......
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mozno niekoho zaujme.http://diva.aktuality.sk/clanok/3438...o-ju-zastavit/
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Ja mám za sebou 6.cyklus chemoterapie, koncom júla pôjdem na CT a OM a uvidíme....čo bude ďalej. Nebudem sa hrať na hrdinku,že nemám strach, samozrejme že ho mám, myslím, že každý/každá tým prechádzame - nádejou, beznádejou, strachom a tak.
Tak sa majte, nebola som tu dlhšie a ešte snáď by som dodala že v mojom prípade alternatívna liečba bola nula bodov - po prvej operácii a druhom cykle mi zastavil onkolog liečbu, kvôli duseniu, OM boli v pohode a za 2 mesiace som bola na tom ešte horšie ako po prvej operácii - mala som už metastázy, bola druhá operácia, po ktorej som brala iný druh chemo a teraz čakám a modlím sa, aby zabrala.
Takže ja verím onkológovi u ktorého som a jeho liečbe.
Ale stravujem sa tak ako po prvej operácii - mäso jem len kuracie a ryby, jem veľa zeleniny, robím si šťavy, pijem veľa vody, sem-tam aj sladké (hoci sa hovorí, že rakovina miluje sladké) ale keď mám na to chuť niekedy si dám nejakú tú horalku.
Takže sa všetci držme a lúčim sa s pozdravom mojim obľúbeným, ktorý mám od jedného veľmi dobrého a milého človeka
"Úspech sme my!!!"
11 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

uct2007 tešim sa, ze si sa ozvala , prajem vela sily a vsetko to čo potrebujeme vsetci, mysli prosim pozitivne, pi vela nechtikoveho a praslickoveho čaju. pozdravujeme
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

uct2007 Pozri príspevok
Ja mám za sebou 6.cyklus chemoterapie, koncom júla pôjdem na CT a OM a uvidíme....čo bude ďalej. Nebudem sa hrať na hrdinku,že nemám strach, samozrejme že ho mám, myslím, že každý/každá tým prechádzame - nádejou, beznádejou, strachom a tak.
Tak sa majte, nebola som tu dlhšie a ešte snáď by som dodala že v mojom prípade alternatívna liečba bola nula bodov - po prvej operácii a druhom cykle mi zastavil onkolog liečbu, kvôli duseniu, OM boli v pohode a za 2 mesiace som bola na tom ešte horšie ako po prvej operácii - mala som už metastázy, bola druhá operácia, po ktorej som brala iný druh chemo a teraz čakám a modlím sa, aby zabrala.
Takže ja verím onkológovi u ktorého som a jeho liečbe.
Ale stravujem sa tak ako po prvej operácii - mäso jem len kuracie a ryby, jem veľa zeleniny, robím si šťavy, pijem veľa vody, sem-tam aj sladké (hoci sa hovorí, že rakovina miluje sladké) ale keď mám na to chuť niekedy si dám nejakú tú horalku.
Takže sa všetci držme a lúčim sa s pozdravom mojim obľúbeným, ktorý mám od jedného veľmi dobrého a milého človeka
"Úspech sme my!!!"
Ani nevieš, ako stále na Teba myslím, že čo a ako? vari len dobre, ako inak. Drž sa dievča, nepoddávaj sa, hoci to isto nie je med lízať, ako sa hovorí. Ale viera v uzdravenie musí byť predsa silnejšia ako tá potvora. Objímam a posielam pozdrav.
4 0
bajam bajam

bajam je offline (nepripojený) bajam

uct2007 aj ja som rada,ze si sa ozvala a drzim Ti velmi palce, aby vsetko zabralo ako ma.Ja som Ti aj odpisala ,ze sa mozme niekedy stretnut,len ja to neviem napisat priamo tebe tak neviem ci si to citala.Ja som bola na 2 davke,zvladam to celkom dobre,ale pridruzuju sa take veci co ma dost vycerpavaju tlak,zuby, chrbtica...Teraz mi vystreluju bolesti v oblasti krizov ,ale iba v polohe lezmo je to neznesitelne spim 2-3hod,vcera som myslela, ze to uz u ortopeda nezvladnem, ale chvalabohu boli ku mne ludsky zobrali ma hned.Napichali ma,aj den pred tym,lieky od bolesti no spala som asi 4hod,ale bolest neskutocna.U ortopeda vsetko v poriadku, mysleli si ,ze rebra,ale nic upokojoval ma ,ze to zaberie ale veru nie.Ze ma maju poslat na vysetrenie kosti,ale dnes v noci ta bolest vystrelovala aj do predu tak mam pocit ci to nie nejakym vnutornym organom,ledva som zliezla s postele, rozhodnuta ,ze idem na pohotovost po chvili mi nebolo skoro nic.A pre mna je to velmi vycerpavajuce,nevyspata ,chvejem sa od unavy a mam vysvetlovat, ako ma to boli a kde,ked v tej chvili ma to boli iba trocha ked ma daju lahnut a kazdy povie ine. Tie dva dni, mi traja lekari vysetrovali rebra tak, ze teraz mozem povedat,ze ma bolia ,ale od tlacenia pri vysetrovani.Tak neviem co ma caka v pondelok,ale hlavne v noci.Ale som sa rozpisala,isla som sem nabrat energiu, dufam,ze sa na mna nejaka nabali.Vsetkym prajem vela sily a viery v uzdravenie.
6 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

bajam Pozri príspevok
uct2007 aj ja som rada,ze si sa ozvala a drzim Ti velmi palce, aby vsetko zabralo ako ma.Ja som Ti aj odpisala ,ze sa mozme niekedy stretnut,len ja to neviem napisat priamo tebe tak neviem ci si to citala.Ja som bola na 2 davke,zvladam to celkom dobre,ale pridruzuju sa take veci co ma dost vycerpavaju tlak,zuby, chrbtica...Teraz mi vystreluju bolesti v oblasti krizov ,ale iba v polohe lezmo je to neznesitelne spim 2-3hod,vcera som myslela, ze to uz u ortopeda nezvladnem, ale chvalabohu boli ku mne ludsky zobrali ma hned.Napichali ma,aj den pred tym,lieky od bolesti no spala som asi 4hod,ale bolest neskutocna.U ortopeda vsetko v poriadku, mysleli si ,ze rebra,ale nic upokojoval ma ,ze to zaberie ale veru nie.Ze ma maju poslat na vysetrenie kosti,ale dnes v noci ta bolest vystrelovala aj do predu tak mam pocit ci to nie nejakym vnutornym organom,ledva som zliezla s postele, rozhodnuta ,ze idem na pohotovost po chvili mi nebolo skoro nic.A pre mna je to velmi vycerpavajuce,nevyspata ,chvejem sa od unavy a mam vysvetlovat, ako ma to boli a kde,ked v tej chvili ma to boli iba trocha ked ma daju lahnut a kazdy povie ine. Tie dva dni, mi traja lekari vysetrovali rebra tak, ze teraz mozem povedat,ze ma bolia ,ale od tlacenia pri vysetrovani.Tak neviem co ma caka v pondelok,ale hlavne v noci.Ale som sa rozpisala,isla som sem nabrat energiu, dufam,ze sa na mna nejaka nabali.Vsetkym prajem vela sily a viery v uzdravenie.

Dá to zabrať, keď nabehne tá armáda chemikov, to je fakt, tiež som bola na vyšetrenie kostí, presne viem, čo prežívaš a nie je to ľahké, ani jednoduché, ale nemáme na výber, iná cesta nie je, len to musíme všetko vydržať, a veriť, že nám to pomôže, čo si poradíme. Ja som aj pri tejto 6.CHT si len opakovala, musím, vydržím, musím a tak dookola. Drž sa !!! a do útoku proti tej pliage
5 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Prajem pekný deň všetkým,

k vyššie uvedenému sa momentálne nevyjadrím i keď som veľký zástanca alternatívnej medicíny, dôvod : momentálne osobná skúsenosť s tzv. liečiteľmi, nechcem tým znevažovať prácu všetkých, viem , že sú a sú aj tí, ktorí dokážu pomôcť, no momentálne som svedkom jedneho alternatívneho liečenia, ktoré nie je úspešné a povedala by som, že skôr na škodu, ale o tom neskôr napíšem vo svojom blogu na túto tému.No chcem poprosiť všetkých, ktorí navštevujú túto tému, aby sa vždy poradili o akejkoľvek alternatívnej liečbe so svojim ošetrujúcim onkológom a hlavne našli si onkológa, ktorému veria a správa sa k nim ako k človeku a dokáže vysvetliť všetky Vaše otázky......ak nie Ste spokojný s jedným choďte k inému a nikdy sa nedajte odbiť.....bojujte sami so sebou a hlavne s chorobou.....všetkým držím palce.....V.

PS: nejde o mňa , ale o jednu veľmi dobrú priateľku......
13 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ahojte onkáči, práve tento týždeň som chcela vyhlásiť pátranie, lebo ste sa dlhšie neozývali. No šikuľky ste ma predbehli.

bajam, ja si myslím, že tie Tvoje bolesti súvisia čisto s chemoškami. CHT odvápňuje kosti. Mne začali bolesti nôh - kostí tiež po druhej dávke. Vtedy som tu písala, že sa ledva doplazím na záchod. U Teba sa to môže prejavovať bolesťami krížov, rebier. Keď som skončila liečbu, rameno ma tak bolelo, že ortopéd zvažoval aj metastázy na kosti. Preto ma poslal na vyšetrenie rádiofarmakom. Potvrdili sa len degeneratívne zmeny v celom skelete. Pozerám sa práve na obrázok z vyšetrenia. Najtmavšie miesta sú aj v oblasti panvy a krížov. Dávaj si pozor na zlomeniny. Prever si u lekára, čo som napísala. Možno sa dá nejako pomôcť už počas CHT.

Držím všetkým palce, aby ste to mali už za sebou a všetko dobre dopadlo. Veľmi som na Vás myslela počas tých horúčav, keď som ležala hore hákom. Aj po dvoch rokoch som sa tešila, že som mala chemošky v zime. Nechcem si to ani len predstaviť, v tom hice, čo bol.
9 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
JAJA11 Pozri príspevok
Celkom zaujímavá téma. Myslím, že by mohlo pomôcť, keby sem napísali svoje skúsenosti ľudia, ktorí sa stretli s touto chorobou. To čo ich upozornilo, že niečo nie je v poriadku, ako proti tejto chorobe bojovali. Nie každému sa o tom ľahko píše, ale kto sa chce podeliť so svojimi skúsenosťami, môže pomôcť iným.
Ale sem píšu vačšinou ľudia, čo si prežili peklo rakoviny. Ľudia si tu odovzdávaju skúsenosti a ja verím že veľa ľudom táto téma pomohla a možno zachránila život. Žiaľ, stretávame sa tu aj s tým, že v jeden deň sa tu človek rozlúči s tým, že o týžden sem znovu napíše ale už sa nikdy nevrátil. Ani sem, ani domov... je to smutne ale nedá sa tomu vyhnúť. Samotná téma a písanie o svojich skúsenostiach dáva ľuďom postihnutým touto chorobou silu. Dokonca aj to, keď im priatelia, hoci ich nikdy nevideli napíšu že " držím palce ". Hmmm... aj mne zachranilo život to, že som počúval rodinného priateľa, ktorý rozpraval o tom, ako jeho syn dostal rakovinu a keď som pozornejšie počúval, zistil som že mam tie isté príznaky. ( že by náhoda ? ja na náhody neverim ). Šiel som lekarovi a vraj nejaky zmiešaný tumor a rozvíjajúce sa metastázy. Ale prišiel som včas. Takže tak ako mne pomohli slova, iným pomôžu písmenká. A aby som to nemal ľahke, tak keď som bol na PN tak mi priniesli domov rozkaz o preradení a vraj preto že si vymýšľam choroby aby som sa vyhol robote. Riaditeľ sa potom nebol schopny pozrieť mi do očí. Ale odpustil som mu aj všetkým čo im vadilo že som chorý.... Želám im len to najlepšie nech ich stretáva v živote a nech nidky nepocitia to, čo som cítil ja a mnoho ľudí čo tu píšu.
10 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
VieraPopluharova Pozri príspevok
Prajem pekný deň všetkým,

k vyššie uvedenému sa momentálne nevyjadrím i keď som veľký zástanca alternatívnej medicíny, dôvod : momentálne osobná skúsenosť s tzv. liečiteľmi, nechcem tým znevažovať prácu všetkých, viem , že sú a sú aj tí, ktorí dokážu pomôcť, no momentálne som svedkom jedneho alternatívneho liečenia, ktoré nie je úspešné a povedala by som, že skôr na škodu, ale o tom neskôr napíšem vo svojom blogu na túto tému.No chcem poprosiť všetkých, ktorí navštevujú túto tému, aby sa vždy poradili o akejkoľvek alternatívnej liečbe so svojim ošetrujúcim onkológom a hlavne našli si onkológa, ktorému veria a správa sa k nim ako k človeku a dokáže vysvetliť všetky Vaše otázky......ak nie Ste spokojný s jedným choďte k inému a nikdy sa nedajte odbiť.....bojujte sami so sebou a hlavne s chorobou.....všetkým držím palce.....V.

PS: nejde o mňa , ale o jednu veľmi dobrú priateľku......

Ja by som len dodal že nie všetko čo je drahé musí byť aj dobré. Medzi ľudmi sa to zaužilo tak, že "liečiteľ x " nie je dobry lebo berie málo ale "liečiteľ y " to je pán liečiteľ lebo ten si to nechá aj zaplatiť. Podľa mňa je pravda niekde úplne inde. Ťažkoé nájsť človeka, ktorý nie je podvodníkom. Ale na druhej strane, človek ktorý sa zaoberá alternatiívnou medicínou, nie je schopný pomôcť každému... pomôže 99 ľuďom a práve človeku, na ktorom nám záleží nemusí vedieť pomôcť. Netreba ho preto hned odsudzovať.
2 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Dobrý večer prajem všetkým,
pripájam sa aj ja k tejto debate, hoci už len so zlým koncom. Predminulú noc podľahol tejto zákernej chorobe manžel (41 r.) mojej sesternice (33 r.). Je mi z toho veľmi smutno, pretože to bol úžasný človek a musím povedať, že to bola nádherná ukážková rodinka s 2 malými detičkami (7+3 r.). Osud vie byť veľmi krutý.
Všetko sa začalo v roku 2010 pri mori - spálenie kože. Na chrbte sa mu vytvoril zhubný melanóm zo znamienka, ktorý mu odstránili aj s uzlinami. Nasledovala chemoterapia a sústavné sledovanie a kontroly. Neskôr mu zistili nález na pečeni a na pľúcach, ktorý sa ale nejak nešíril. Sledovali len tieto dva nálezy a nič iné. Zdalo sa, že sa to zastavilo....Asi pred 1,5 týždňom mu zostalo veľmi nevoľno a mal závrate, tak ho záchranka odviezla do nemocnice a tak lekárka ukázala sesternici CT mozgu, ktorý bol komplet posiaty metastázami a že sa vôbec diví, že žije. Potom už to išlo veľmi rýchlo - prevoz do BA (aj to len po známosti a úplatkoch) a ožarovanie a bolesti, až to chúďatko nakoniec nezvládol a odobral sa tam, kde mu je už lepšie...
Neviem čo tí lekári robia, keď toto nezistili. Veď mu to predsa nemohlo narásť za týždeň. Je to hrozné, kam to naše zdravotníctvo speje. Držím päste všetkým statočným, ktorí s touto zákernou chorobou bojujú...prajem veľa, veľa síl, aby tá potvora nezvíťazila.
4 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Úprimnú sústrasť celej rodine... Osud býva fakt krutý, zvlášť, keď sa jedná o mladú
rodinku s detičkami....ja som sa pred hodinou dozvedela, že na rakovinu skonal
manžel mojej kolegyne, úžasný človek...česť jeho pamiatke....
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Veru...v takýchto chvíľach sa človek pozastaví nad svojimi bežnými problémami, o ktorých si myslí aké sú nezvládnuteľné, a ktoré v tejto smutnej chvíli vyzerajú úplne zanedbateľné...raz darmo, náš život sa môže zvrtnúť v sekunde a už nič nebude ako predtým...
2 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
cacka Pozri príspevok
Dobrý večer prajem všetkým,
pripájam sa aj ja k tejto debate, hoci už len so zlým koncom. Predminulú noc podľahol tejto zákernej chorobe manžel (41 r.) mojej sesternice (33 r.). Je mi z toho veľmi smutno, pretože to bol úžasný človek a musím povedať, že to bola nádherná ukážková rodinka s 2 malými detičkami (7+3 r.). Osud vie byť veľmi krutý.
Všetko sa začalo v roku 2010 pri mori - spálenie kože. Na chrbte sa mu vytvoril zhubný melanóm zo znamienka, ktorý mu odstránili aj s uzlinami. Nasledovala chemoterapia a sústavné sledovanie a kontroly. Neskôr mu zistili nález na pečeni a na pľúcach, ktorý sa ale nejak nešíril. Sledovali len tieto dva nálezy a nič iné. Zdalo sa, že sa to zastavilo....Asi pred 1,5 týždňom mu zostalo veľmi nevoľno a mal závrate, tak ho záchranka odviezla do nemocnice a tak lekárka ukázala sesternici CT mozgu, ktorý bol komplet posiaty metastázami a že sa vôbec diví, že žije. Potom už to išlo veľmi rýchlo - prevoz do BA (aj to len po známosti a úplatkoch) a ožarovanie a bolesti, až to chúďatko nakoniec nezvládol a odobral sa tam, kde mu je už lepšie...
Neviem čo tí lekári robia, keď toto nezistili. Veď mu to predsa nemohlo narásť za týždeň. Je to hrozné, kam to naše zdravotníctvo speje. Držím päste všetkým statočným, ktorí s touto zákernou chorobou bojujú...prajem veľa, veľa síl, aby tá potvora nezvíťazila.
Zial, niekedy je aj medicina bezmocna... co sa tyka zhubnej choroby, ozaj to moze mat rychly spad a nador sa len zrazu objavi a uiz niet pomoci. Ani uplatky nepoomozu, jednoducho je to ako blesk. Je mi luto co sa stalo a zelam uprimnu sustrast.
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

cacka Pozri príspevok
Dobrý večer prajem všetkým,
pripájam sa aj ja k tejto debate, hoci už len so zlým koncom. Predminulú noc podľahol tejto zákernej chorobe manžel (41 r.) mojej sesternice (33 r.). Je mi z toho veľmi smutno, pretože to bol úžasný človek a musím povedať, že to bola nádherná ukážková rodinka s 2 malými detičkami (7+3 r.). Osud vie byť veľmi krutý.
Všetko sa začalo v roku 2010 pri mori - spálenie kože. Na chrbte sa mu vytvoril zhubný melanóm zo znamienka, ktorý mu odstránili aj s uzlinami. Nasledovala chemoterapia a sústavné sledovanie a kontroly. Neskôr mu zistili nález na pečeni a na pľúcach, ktorý sa ale nejak nešíril. Sledovali len tieto dva nálezy a nič iné. Zdalo sa, že sa to zastavilo....Asi pred 1,5 týždňom mu zostalo veľmi nevoľno a mal závrate, tak ho záchranka odviezla do nemocnice a tak lekárka ukázala sesternici CT mozgu, ktorý bol komplet posiaty metastázami a že sa vôbec diví, že žije. Potom už to išlo veľmi rýchlo - prevoz do BA (aj to len po známosti a úplatkoch) a ožarovanie a bolesti, až to chúďatko nakoniec nezvládol a odobral sa tam, kde mu je už lepšie...
Neviem čo tí lekári robia, keď toto nezistili. Veď mu to predsa nemohlo narásť za týždeň. Je to hrozné, kam to naše zdravotníctvo speje. Držím päste všetkým statočným, ktorí s touto zákernou chorobou bojujú...prajem veľa, veľa síl, aby tá potvora nezvíťazila.
Uprimnu sustrasť rodine.Ale MTS do mozgu pri metastazujucom melanome sa môžu spraviť doslova za chviľu.Organizmus sa prestane brániť a už to ide.Lekári sú len lekári a nad prírodou nevyhrajú.Vedia len trochu pomôcť.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

cacka Pozri príspevok
Dobrý večer prajem všetkým,
pripájam sa aj ja k tejto debate, hoci už len so zlým koncom. Predminulú noc podľahol tejto zákernej chorobe manžel (41 r.) mojej sesternice (33 r.). Je mi z toho veľmi smutno, pretože to bol úžasný človek a musím povedať, že to bola nádherná ukážková rodinka s 2 malými detičkami (7+3 r.). Osud vie byť veľmi krutý.
Všetko sa začalo v roku 2010 pri mori - spálenie kože. Na chrbte sa mu vytvoril zhubný melanóm zo znamienka, ktorý mu odstránili aj s uzlinami. Nasledovala chemoterapia a sústavné sledovanie a kontroly. Neskôr mu zistili nález na pečeni a na pľúcach, ktorý sa ale nejak nešíril. Sledovali len tieto dva nálezy a nič iné. Zdalo sa, že sa to zastavilo....Asi pred 1,5 týždňom mu zostalo veľmi nevoľno a mal závrate, tak ho záchranka odviezla do nemocnice a tak lekárka ukázala sesternici CT mozgu, ktorý bol komplet posiaty metastázami a že sa vôbec diví, že žije. Potom už to išlo veľmi rýchlo - prevoz do BA (aj to len po známosti a úplatkoch) a ožarovanie a bolesti, až to chúďatko nakoniec nezvládol a odobral sa tam, kde mu je už lepšie...
Neviem čo tí lekári robia, keď toto nezistili. Veď mu to predsa nemohlo narásť za týždeň. Je to hrozné, kam to naše zdravotníctvo speje. Držím päste všetkým statočným, ktorí s touto zákernou chorobou bojujú...prajem veľa, veľa síl, aby tá potvora nezvíťazila.
Najskôr úprimnú sústrasť celej rodine.

Cacka,

vieš, melanóm kože je najzákernejši typ rakoviny, tiež momentálne riešim jeden takýto podobný prípad, ide o moju veľmi dobrú priateľku, nechcem teraz a tu rozoberať postup pri tomto type ochorenia, len skonštatujem, že nebol štandartný a naozaj som zistila, že v BA postupujú celkom inak a tu sú pacienti predsa len dlhšie medzi nami, no bohužial pri tomto type ide len o čas, je už liek, ktorý je oveľa intenzívnejší a pomáha tento čas oveľa viac predĺžiť, dokonca 20% ľudí s touto chorobou majú šancu na celkovú remisiu na dlhší čas, no poisťovne ho vôbec nechcú schváliť a ani MZ, od roku 2006 bol tento liek schválený len 15 pacientom, viem to preto, že som ho potrebovala vybaviť i ja pre priateľku , no nepodarilo sa mi to......myslím, že pre náš štát sú dôležitejšie peniaze, ako človek.

Ak by Ste mali takéto skúsenosti budem rada ak mi ich poskytnete....dôvod?.....pokúšame sa zisťovať či pacienti dostávajú adekvátnu liečbu , alebo nie a zbierame údaje do štatistiky a chceme budúci rok toto všetko medializovať......všetkým ďakujem za príspevky do tejto témy....
15 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať