Zavrieť

Porady

Hľadanie nového softvéru

zuzi zuzi

zuzi je offline (nepripojený) zuzi

také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac
Hľadáme nový softvér na účtovníctvo. Môžete mi nejaký osvedčený doporučiť, hlavne aby stíhal reagovať včas na legislatívu.
Usporiadat
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
sway Pozri príspevok
Proti neviem - snáď len to, že sa nedajú robiť opakované prechody pri účtovaní začiatkom roku, ale neviem či to v JÚ niektorý SW vôbec robí.
Robí, robí a opakovane bez vymazania dát v ďaľšom roku. Neviem si predstaviť, že najskôr musím úplne ukončiť rok a až potom začať nový. A proti je ešte nemožnosť účtovať naraz v jednom riadku v PD. (napr. nákup tovaru, materiálu a ešte PR jediným zápisom)
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ekopo Pozri príspevok
Robí, robí a opakovane bez vymazania dát v ďaľšom roku. Neviem si predstaviť, že najskôr musím úplne ukončiť rok a až potom začať nový. A proti je ešte nemožnosť účtovať naraz v jednom riadku v PD. (napr. nákup tovaru, materiálu a ešte PR jediným zápisom)

ALFA toto robí? - nevidím to tam .... že by mi čosi ušlo?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
sway Pozri príspevok
ALFA toto robí? - nevidím to tam .... že by mi čosi ušlo?
NEROBÍ. Reagoval som na poslednú Tvoju vetu, že iný soft na JU to robí.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No hádam sa tu teraz nepohádate...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
DanielaSĽ Pozri príspevok
No hádam sa tu teraz nepohádate...
A Ty to tak vidíš? Lebo ja nie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Uvažujem o zmene účtovného softveru pre jednoduché účtovníctvo. Účtujem už dlhé roky v Datalock, najprv DOS-e a teraz 5 rokov W-čko. Vadia mi niektoré veci a môžno, by stálo za to v priebehu roka skúsiť už iný program.

Prosím poradte mi, aké máte skúsenosti s programami:ALFA, POHODA, MONEY3 ?

Do akej mieri už majú zapracované prechod na EURO?
Ako funguje sťahovanie kurzových listov, prepočítanie a zaúčtovanie kurzových rozdielov na konci roka, odpisy, knihy jázd, tlač DP k DPH aj súhrnný výkaz, atď.? Každé pro a proti.
Katka s ALFOU mám skúsenosť dobrú , chýba mi tam možnosť prečíslovanie príjemky na sklad a výdajky zo skladu .To som si už aj dovolila u predajcu patrične okomentovať , že by mohli nad tým pouvažovať .

Ale odporúčam vyskúšať aj tento program
http://www.porada.sk/t36345-element....hlight=Element
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zitka, a ku šťastiu by nám ešte mohli spraviť zaúčtovanie napr. materialu a réžie jedným zápisom. Ale verím že aj k tomu príde.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Manual Pozri príspevok
Zitka, a ku šťastiu by nám ešte mohli spraviť zaúčtovanie napr. materialu a réžie jedným zápisom. Ale verím že aj k tomu príde.
Myslím, že k tomu pravdepodobne nepríde. Alfa nie je k tomu "stavaná".
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Manual Pozri príspevok
Zitka, a ku šťastiu by nám ešte mohli spraviť zaúčtovanie napr. materialu a réžie jedným zápisom. Ale verím že aj k tomu príde.
MRP toto napríklad umožňuje.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zita5 Pozri príspevok
.....
Ale odporúčam vyskúšať aj tento program
http://www.porada.sk/t36345-element....hlight=Element
Pozrela som si tento softvér, je užívateľsky príjemný, a napomáha "jednoduchášom" naučiť sa čo-to z podvojného.

Nezabúdajme, hodina veľkého tresku sa blíži. Obávam sa, že ten návrh povinného PÚ pre platiteľov DPH sa nestratil úplne, niekto ho jedného pekného dňa opráši ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Pozrela som si tento softvér, je užívateľsky príjemný, a napomáha "jednoduchášom" naučiť sa čo-to z podvojného.

Nezabúdajme, hodina veľkého tresku sa blíži. Obávam sa, že ten návrh povinného PÚ pre platiteľov DPH sa nestratil úplne, niekto ho jedného pekného dňa opráši ...


Keby ho chceli oprášiť čím skôr
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Pozrela som si tento softvér, je užívateľsky príjemný, a napomáha "jednoduchášom" naučiť sa čo-to z podvojného.

Nezabúdajme, hodina veľkého tresku sa blíži. Obávam sa, že ten návrh povinného PÚ pre platiteľov DPH sa nestratil úplne, niekto ho jedného pekného dňa opráši ...
Zita5 Pozri príspevok
[/b][/i]Keby ho chceli oprášiť čím skôr
Tiež preferujem podvojné pred jednoduchým účtovníctvo. Ale viete si predstaviť čo by to urobilo s cenou za podvojné účtovníctvo? Koľko je malých živnostníkov platiteľov DPH, ktorí len ako tak prežívajú. Nemali by na to aby nám zaplatili za PÚ. A pritom je to viac roboty ako v JÚ, aj keď prehľadnejšie. Nakoniec by sme robili PÚ za cenu JÚ. A to veru nemusím.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

smith Pozri príspevok
Každý asi bude obhajovať svoj program, už len z toho dôvodu, že sám pred sebou musí obhájiť jeho používanie.
Práve preto sa pýtam na Váš názor, že už prestávam byť spokojná s tým programom, ktorý používam. Teraz som od nich dostala list a určite aj všetci, ktorí používajú Datalock. Moc ten list nechápem, je ...ani neviem nájsť slovo na to. Posúdte:
Citát: Pri objednaní požadovanej úpravy, týkajúcej sa problematiky EURA:
-v termíne do 29.2.2008 Vám poskytneme zľavu 20% z ceny požadovaných programových úprav,
- v termíne do 31.03.2008 Vám poskytneme zľavu 10% z ceny požadovaných programových úprav,
- všetky bežné tlačivá (faktúry, DL, pokladničné doklady,objednávky...) objednané do 31.3.2008 budú realizované za jednotnú cenu 2000 Sk za zostavu,
- všetky bežné tlačivá (faktúry,DL,pokladničné doklady, objednávky...) objednané po 31.3.2008 budú mať cenu 2500 Sk za tlačivo.
Koniec citátu.

Stretli ste sa s niečím podobným pri Vašich programoch?

Momentálne mám demo - Alfa a demo-POHODA. Skúšam.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

No už mám informácie, že ten list sa týka toho, ak by niekto požadoval neštandardné služby, tlačivá a pod. inak bude všetko vo veci aktualizácií ako doteraz.
0 0
joki joki

joki je offline (nepripojený) joki

Chcem aj ja prispieť svojím názorom k účtovným SW. Každý predstavuje ten svoj program ktorý pozná, alebo si myslí že pozná. Nikto sa tu nezaoberá problematikou ochrany dát - on line, za chodu programu. Sú tu prezentované vlastnosti zostáv, špec. pracovné zmluvy, rýchlosť aktualizácie, aké je tam a tam hejbátko, dokonca aj predajca. Nič proti tomu. Problém nastane, až sa stratia dáta. Menej skúsený užívateľ na to nemusí ani prísť. Vtedy pochopí, že sila programu je niekde inde. Aj aktualizácia sa dá zastúpiť, ak má užívateľ možnosť meniť nastavenie v globálnom nadstavení. Aj výstupné zostavy vedia veľa pomôcť, ak má možnosť ích pridávať a tvoriť vlastné so svojími vzorcami. Problém je ustrážiť saldo, zostatky účtov, kontinuitu, výber podľa filtra, ktorý môže byť ešte niekoľko krát ďalej filtrovaný, až nájdeme hľadané dáta. Ako sa program zachová pri neočakavaných situáciach, výpadok elektriky, vyhorená matičná doska, kolaps operač. systému. Ako vie poskladať svoje dáta do normálu, a o čo prídeme, čo musíme dopísať. To sú kritéria, podľa ktorých som ja vyberal SW, a som spokojný. Skúste si, tí čo prezentovali ten "svoj" program, namodelovať poruchu, počas účtovania reštartujte počítač, a uvidíte ako budete váhať, a hlavne NET, možno budete mať iný názor. Na toto fórum sa obracajú s otázkami aj ľudia, ktorý sú začínajúcimi, ktorý vedia ako začať, len čakajú malé posmelenie. To, čo som tu prečítal, ma niekedy desí, aké odpovede sa im píšu. Mám za to, že PORADA je pre pomoc. Všetkým držím palce pri výbere programu. To je postreh mojej maličkosti.
0 0
riso4 riso4

riso4 je offline (nepripojený) riso4

osobne mam celkom dobru skúsenosť so Softipom. Este na báze MS-DOS pracovali solídne a ak nastala chyba, vcelku rychlo reagovali.
Teraz pracujem v SAP-e, ale "majitel licencie" hádže bobek na slovenské právo, ktoré potom musíme pracne ručne upravovať.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Kniha jázd s automapou - ktorý soft obsahuje aj automapu?
0 0
Sinkl Sinkl

Sinkl je offline (nepripojený) Sinkl

ahoj. Potrebovala by som poradiť. Nepoznáte niekto nejaký rozpočtový alebo kalkulačný stavebný softvér? Okrem Cenkrosu. Hľadám a hľadám ale iný som zatiaľ nenašla. Ďakujem
0 0
Jasminn Jasminn

Jasminn je offline (nepripojený) Jasminn

Zdravotnícky softvér pre všeobecného lekára - pomôžte mi s radami pri výbere. Ďakujem
0 0
mina311 mina311

mina311 je offline (nepripojený) mina311

VladoaKatka Pozri príspevok
Kniha jázd s automapou - ktorý soft obsahuje aj automapu?
Pozri príspevok č. 184 a 186 v tejto diskusii...

Sorry, až teraz som si všimla, že reagujem na otázku spred 1,5 mesiaca...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať