Zavrieť

Porady

Hľadanie nového softvéru

zuzi zuzi

zuzi je offline (nepripojený) zuzi

také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac
Hľadáme nový softvér na účtovníctvo. Môžete mi nejaký osvedčený doporučiť, hlavne aby stíhal reagovať včas na legislatívu.
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ego
Je zaujímavé čítať skúsenosti, čo jeden chváli, iného neuspokojí. O POHODE som

počula, kde sa dá nájsť DEMO? Robím roky JÚ a PÚ na programe L.E.A. fi Arkos, som spokojná, lebo pod Windows je rýchly a spoľahlivý, má výborné prepojenie s Obchodom a skladom. Rada by som porovnala. MONEY nie. Výstupy má dobré, ale tá rýchlosť a komplikovanosť!
Súhlasím s tebou, že Money nie. :-((( brrr..... Ale koľko ľudí, toľko chutí. Tretí rok robím v Pohode a som ozaj v pohode. :-)))) Skús si stiahnuť štart verziu na www.stormware.sk , poprípade si ju aj telefonicky objednaj, všetko je na uvedenej stránke.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
mozno pisem moc neskoro, ale mozem VRELE doporucit zdatnejsim v praci na PC programy ALFA - jednoduche, OMEGA - podvojne, OLYMP - mzdy, vsetko sa da poprepajat SUUUUPER programy, som moc spokojna, najdete verzie v ktorych sa da aj ihned robit na www.kros.sk.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Ja sa chcem opýtať na SOFTIP pre podv. účto.
Softipáci nám ho teraz dávajú so zľavou, lebo máme od nich jednoduché a tak je to cenovo veľmi výhodne.

Odporúčate ho ? Poznáte tento program ?
0 0
Lídia Lídia

Lídia je offline (nepripojený) Lídia

Na mzdy máme program SOMI Trenčín-veľmi spoľahlivý!!!, na PÚ od 1.1.2004 máme nový program LCS Helios IQ- neprehľadný, náročný na ovládanie-no trávime pri obrazovke celých 8 hod. a na štúdium nových zmien zostáva čas až doma. Tiež by som rada kúpila nový software - kvôli prechodu z JU na PU, nirčo spoľahlivé a prijateľná cena.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ja pracujem so SOFTIPOM, mame uctovnictvo, pokladnu, financovanie (evidencia a rozuctovavanie faktur), ban (rozuctovavanie bankovych vypisov), dlhodoby majetok, mzdy - proste komplet, az na obchodny program, ten mame vlastny

nepracuje sa s tym programom zle, aj ma vela moznosti, co sa tyka vystupov, jeho prevadzka je dost draha, urcite sa nevyplati pre nejaku malu firmu, a niektore veci mi na tom programe vadia, su take "tazkopadne"
zatial som co sa tyka podvojneho uctovnictva nemala moznost tak poriadne vyskusat iny, takze sa mi tazko porovnava, trochu som si omrkla OMEGU, ale neviem porovnat rozdiel
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Ja som prevzala účtovníctvo so Softipom. Robila som na ňom rok a pol. Povedala by som to čo Lucka. Mne sa na ňom nepáčilo hlavne to, že pri účtovaní som zadala číslo účtu a názov sa mi nezobrazil. Veľmi mi to vadilo. Ak som využívala číselník bolo to zdĺhavé. A aj keď si veľa účtov pamätám, môže prísť z zámene AE. Potom som prešla na iný program a skoro pol roka som si nahrala nanovo. Ale ináč Softip má dobré výstupy, a sklad má výborný. Mala som aj kontrolu z DU, nemali námietky na výstupy s tohto programu.
0 0
Ego Ego

Ego je offline (nepripojený) Ego

Dada, ďakujem za radu. Prešla som si trochu POHODU - JÚ, na viac som čas nemala. Mám pocit (možno je to tým, že pochádza z ČR) že je to oveľa lepšia odnož MONEY. Určite, ak sa človek prehryzie úvodnými zadaniami, samotná práca je dobrá. Na môj vkus sa však priveľa vypytuje a žiada potvrdiť tú-ktorú operáciu, nemám rada takých ukecancov. Je fajn, že v jednom balíku ponúka aj sklady, mzdy, ale rozhodla som sa neexperimentovať. Už som zvyknutá na bleskovú obsluhu soft. L.E.A. Pre mňa je to veľká pohoda. Skús si pozrieť DEMO, je prístupné na stránke ARKOS. Je vhodné aj pre veľké firmy. Na naučenie sa ani netreba absolvovať (pri našej šikovnosti) zvláštne školenia.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ego
Dada, ďakujem za radu. Prešla som si trochu POHODU - JÚ, na viac som čas nemala. Mám pocit (možno je to tým, že pochádza z ČR) že je to oveľa lepšia odnož MONEY. Určite, ak sa človek prehryzie úvodnými zadaniami, samotná práca je dobrá. Na môj vkus sa však priveľa vypytuje a žiada potvrdiť tú-ktorú operáciu, nemám rada takých ukecancov. Je fajn, že v jednom balíku ponúka aj sklady, mzdy, ale rozhodla som sa neexperimentovať. Už som zvyknutá na bleskovú obsluhu soft. L.E.A. Pre mňa je to veľká pohoda. Skús si pozrieť DEMO, je prístupné na stránke ARKOS. Je vhodné aj pre veľké firmy. Na naučenie sa ani netreba absolvovať (pri našej šikovnosti) zvláštne školenia.
Všetko je v nastaveniach. Môžeš si to nastaviť aj tak, aby sa ťa to zbytočne nevypytovalo. Ale podstatne menej sa uklikáš ako v Money, lebo kým sa chcem v Money k niečomu dopracovať, tak klikám a klikám donemoty.....
Takže ozaj je to len v nastaveniach, veď ten program má služiť nám a nie my jemu. :-)))) Veľa Pohody prajem :-))))
0 0
Jamka Jamka

Jamka je offline (nepripojený) Jamka

A čo takto firma COMPEKO??? Ani raz sa tu neobjavila! ja účtujem v tomto programe dlho a som spokojná.
0 0
Jarka Jarka

Jarka je offline (nepripojený) Jarka

Aj ja účtujem v COMPEKO, som spokojná, som rada ze sa objavil niekto kto pracuje s týmto programom. Som účtovník začiatočník a niekedy sa stane, že sa mi vyskytne problém a vtedy dobre padne, keď sa človek môže poradiť.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Ja som bola odhodlaná zakúpiť PU od Softipu. Ako som už písala dajú nám dobrú cenu, lebo máme od nich JU.

Ale teraz neviem. Najviac bodov z tohto rozprávania by som dala programu OLYMP alebo POHODA.

Softip tu málokto chválil.

Tak ktorýže program mám zakúpiť ????
0 0
Fidlo Fidlo

Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

Ja som jednoznačne za Pohodu, dá sa v nej robiť veľmi rýchlo, šikovne, je prehľadná a má veľa možností v nastavení, komu čo vyhovuje. Pozri aj otázku : Členenie DPH v Pohode, je tam tiež veľa vyjadrení k programom.
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

Yvvetta
Ja som bola odhodlaná zakúpiť PU od Softipu. Ako som už písala dajú nám dobrú cenu, lebo máme od nich JU.

Ale teraz neviem. Najviac bodov z tohto rozprávania by som dala programu OLYMP alebo POHODA.

Softip tu málokto chválil.

Tak ktorýže program mám zakúpiť ????
Neviem či potrebuješ aj účtovnictvo,lebo OLYMP je program na mzdy. Ja som
na tom robila. Na mzdy je to program,kde nepotrebujes vediet moc zakony
vsetko Ti program urobi, ked zadás správne údaje.
Teraz mám POHODU,kde robim účtovnictvo aj mzdy. Jednoznačne by som Ti
poradila POHODU. Dá sa v ňom robit rýchlo a šikovne ako píše Fidlo.
A ešte naviac majú tam velmi ochotných ľudí, ked potrebujes pomoc aj aktualizacie dostanes vždy včas.
Betka
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Ďakujem za vyjadrenie.

Pomýlila som sa nemala som písať OLYMP ale OMEGA je tuším na podv. účtov.

Ale asi je to bezpredmetné, keďže bol zrušený zákon o povinnom účtovaní v PU.
0 0
GejzaH GejzaH

GejzaH je offline (nepripojený) GejzaH

Programátor, obchodný zástupca konzultant a implementačný partner pre ľudské zdroje, ekonomiku a logistiku ...viac
Zuzi, tvoja otázka je veľmi obecná. Potrebuješ len softver, alebo systém? Koľko na to chceš minúť (5.000 alebo 50.000 či viac)? Dobrých programov je veľmi mnoho, dôležité je, čo ty si predstavuješ ako dobrý pre teba. Čo považuješ za dôležité: prístup k zákazníkovi, cenu, funkčnosť, zabezpečenie, aktualizáciu, ďalšie služby (školenie, konzultácie, hot-line)?

Rozdiel medzi softverom a systémom v mojom čítaní by som definoval takto: účtovný softvér mi pomáha v tom, aby som daňovému úradu dával správne podklady k daniam (napr MRP). Informačný systém mi poskytuje priame a nepriame informácie o tom, ako prevádzkujem svoj podnik, dáva správne podklady k správnemu rozhodnutiu, včas a v potrebnom rozsahu a to všetko bez nutnosti zásahu do systému zo strany programátorov (napr. Navision).

Nepoviem ti aký si kúp, ale viem ti poradiť ako kúpiť. Dnes už máme takú širokú a neprehľadnú ponuku, že sa nedá rozhodovať len podľa jedného kritéria. Ja sa živím predajom informačného systémov pre ekonomiku a ľudské zdroje od r. 1994, nepoviem ktorého, (nechcem si tu robiť lacnú reklamu) ale v tejto diskusii to ešte nebolo spomenuté. U nás je zažitý postup: osobne predviesť, prekonzultovať požiadavky zákazníka, ponúknuť mu riešenie na jeho problémy a až následne predáme a postaráme sa o neho.

Niekoľko tu spomenutých softverov poznám, a mnoho z nich má zásadný problém: zadávaš údaje od rána do večera a potom keď z nich chceš vykúzliť neštandartný výstup príp. pohľad na svoje údaje, na ktoré programátor nepomyslel, si vedľa, jednoducho nemáš možnosť.
Mnohí tu chválili Money. Ja s ním pracujem v JU od r. 1999 a musím ťa upozorniť, že má jeden veľmi závažný nedostatok: nie je možné vytlačiť štatistické výkazy spätne v čase. Napr. máš zaúčtované 10 mesiacov, a potrebovala by si výkaz k 30.6. daného roku - neurobíš. Jedine k aktuálnemu dátumu. Takisto hotline - nedobré skúsenosti.

Možno by bolo dobré postaviť úvodnú otázku takto: Ktorý účtovný softver by ste nekúpili a prečo? Určite sa dozvieš zaujímavé veci aj z tohto pohľadu. Keď si prečítaš odpovede, väčšinou každý chváli to, s čím pracuje, ale nevieme aké špecifické situácie potrebuješ vyriešiť ty a aké riešia oni. Základné funkcie u každého programu sú rovnaké: účtovníctvo účtuje, fakturácia vystavuje a prijíma faktúry, pokladňa prijíma a vydáva peniaze atd. Rozdiel je v detailoch a to nepoznáš na prvý pohľad. Pre zaujímavosť, minulý rok som mal zákazníka, kde sme jeho potreby pred predajom konzultovali cca 10 dní v celkovom trvaní 90 hodín.

Vždy sa opýtam zákazníka: prečo chce zmeniť existujúci systém? Však s tým si zarobí na problémy v závislosti od počtu zamestnancov, ktorých sa to týka. Vieš odpovedať na túto otázku? Si si istá, že nový systém odstráni staré problémy a neprinesie nové? A tých otázok tu ešte by bolo....
Ak by si potrebovala ďalšie rady, ozvi sa súkromne.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
na navision mám sialené refencie ohladne miezd...šoky
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac


ZDRAVIM POHODU !!!

UCTUJETE NIEKTO NA SW HELIOS IQ ??? - MUSIM NA NOM ZACAT ROBIT A CHCELA SOM NEJAKE INFO OD UZIVATELOV. DAKUJEM.
SWAY
0 0
ORLEN ORLEN

ORLEN je offline (nepripojený) ORLEN

Ja som s oberonom tiez maximálne spokojná. Je skvelý
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
...reklamný blok...:
Ak máte pochybnosť, či Váš software bude stíhať legislatívne zmeny platné od 1.1.2005...
...pokojne kliknite na moju homepage. Váš NOVÝ software to stíhať bude. A je aj vo verzii pre LINUX.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 16.06.05 at 14:06
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

mal som program od softipu... ked to bolo tak že budem potrebovat softver na PU (potom sa to zrusilo) povedali že daju zlavu.... nakoniec to bolo cca 32 tisic... tak som presiel k pohode.. Inak pristup softipu k svojim zakaznikom mozem naozaj iba chvalit.. su fajn firma... žial trocha drahý...
cca pre mesiacom ci dvoma mi prisla ponuka od soft firmy , ktora prebrala licenciu od softipu na JU a dalej ju bude sirit ako svoju. , tusim podpisanz bol programator zo softipu Tarhovický ?? Tarnovský ?? ale to som uz mal Pohodu. A abz som nexvalil POHODU o 106 tak vadilo mi že cca po 1 roku od zakupenia mi zaslali slovenský manuál, doteraz bol ibva ceský , na PU je dokonca stale iba ceský... všetko som sa musel učit od pikz, prevolal som do Blavy hrbu penazí... Jasne mohol som ist na skolenie za cca 2000 + dph, no jasne 2000 na sklad, 2000 na PU, 2000 na JU... a kedže som z kosic tak to je minimalne na týžden... školenia maju tusim pondelok až štvrtok... No v tom bol prístup od softipu lepsí.... takže som sa všetko učil na kolene... a abz som ešte podotkol stale su veci v ktorých mam nejasno ... kompenzacia (zapocet pohladavok a zavazkov)v JU... v priručke bol opisaný ako na to ale v programe nie.. :-))) , až po telefonate som zistil že v JU to nie je iba v PU...(iste ak ste dobrý účtovník a ak viete kde sa to ma premietnut , v ktorej evidencii , tak sa to stale da urobiť aby ste dostali ten výsledok ktorý chcete... ) ,a le inak aj na rok 2005 budem mat pohodu teraz už 2.rok. Inak softip som používal od 1996 do 2003
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať