Zavrieť

Porady

Hľadanie nového softvéru

zuzi zuzi

zuzi je offline (nepripojený) zuzi

také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac
Hľadáme nový softvér na účtovníctvo. Môžete mi nejaký osvedčený doporučiť, hlavne aby stíhal reagovať včas na legislatívu.
Usporiadat
Torhorc Torhorc

Torhorc je offline (nepripojený) Torhorc

Asi vyskúšam. Ešte ma trošku odrádza cena. Robím účto viacerím firmám (15), multiverzii sa nevyhnem a tam to rastie do pekných sumičiek. Dosť ma odrádza spôsob stanovenia ceny za soft. Napríklad valutové pokladnice. To keď si zaplatím napr. 2 val. pokladne tak môžem robiť akurát CZK a EUR? A je vôbec modul pokladnice potrebný? Nemôžem to všetko zadávať do EUD? Keď si nezaplatím kurzový lístok tak nemôžem do Omegy zadať žiaden kurz, alebo iden len o to automatické naplnenie z NBS?
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

Torhorc
Asi vyskúšam. Ešte ma trošku odrádza cena. Robím účto viacerím firmám (15), multiverzii sa nevyhnem a tam to rastie do pekných sumičiek. Dosť ma odrádza spôsob stanovenia ceny za soft. Napríklad valutové pokladnice. To keď si zaplatím napr. 2 val. pokladne tak môžem robiť akurát CZK a EUR? A je vôbec modul pokladnice potrebný? Nemôžem to všetko zadávať do EUD? Keď si nezaplatím kurzový lístok tak nemôžem do Omegy zadať žiaden kurz, alebo iden len o to automatické naplnenie z NBS?
Modul val.pokladnice je potrebný, pokiaľ máš valuty v hotovosti, je potrebné o nich aj účtovať. V Omege je možnosť výberu 1 val. pokladnica a potom sú 4, takže by si mohol účtovať 4 meny, kurzový lístok nie je nutný, ide len o automatické napĺňanie z NBS
0 0
Monita Monita

Monita je offline (nepripojený) Monita

žena
zuzi
Hľadáme nový softvér na účtovníctvo. Môžete mi nejaký osvedčený doporučiť, hlavne aby stíhal reagovať včas na legislatívu.
V každom prípade odporúčam POHODU. V Pohode ide všetko v pohode. Legislatívu majú slušne prepracovanú, upgrady sú pravidelné a paltí sa za ne iba raz ročne. Sú veľmi flexibilní.
0 0
syamlee syamlee

syamlee je offline (nepripojený) syamlee

Torhorc
Tú Omegu už lúskam už niekoľko týždňov. Páči sa mi ich riešenie - všetko je v jednej evidencii, doklady si urobím aké chem, mám relatívnu voľnosť v nastaveniach. Čo ma však vytáča do biela, je absolútna ignoranica klávesnicového ovládania. Všetko je to riešené cez myš, ani len základné windows skratky Alt+podčiarknuté písmeno nefunguje. A totálne ma rozčúlilo, keď som sa v manuáli dočítal aby som sa naučil pracovať s myšou - vraj je to rýchlejšie. Mám taký pocit že v Krose asi nikdy neúčtovali 10-15 firiem mesačne s množstvom dokladov. Veď nie je nic pomalšie ako neustále behať rukou na myš a klávesnicu - alebo snáď aj údaje z faktúry zadám myšou? Ďalej ma dosť zarazilo, že Omega je urobená v MS Access ale exportovať údaje do Excelu je takmer nemožné (ak sa mýlim tak ma opravte). Taktiež neviem pochopiť prečo tlač účtovných výstupov nie je možná z evidencie účtovných dokladov ale musím sa prepínať do nejakého prehľadu-naozaj veľmi "praktické"
Presne.... tak úplna ignorancia klavesnice v prípade krosu .... V prípade viacerých firiem je to skôr mučenie ako práca.... Ja som začínal so Softipom Prometeus / DOS/ PU, Mzdy, MTZ, FIN.... nakoľko ponúkli prechod na Hercules tak som sa obával presne podobnej veci.... Veľká firma alebo viacero tak by som pri tom spával.... Ale v Softipe.... je úplna podpora klávesnice / sem tam aj nie /, klavesove skratky ... proste vsetko.... Nesťažujem sa ... teraz majú 50% zľavy....
0 0
juliska juliska

juliska je offline (nepripojený) juliska

všetko je to asi otázkov zvyku. Ja som robila na MRP, Softip, Kodas, Datalock a teraz Kros. Každý z nich bol v niečom dobrý viac či menej. Ono to je hlavne asi v prístupe pracovníkov keď máš problém ako Ti vedia rýchlo poradiť a v tomto je kros bezkonkurenčný a hlavne pre mňa keďže sú v ŽIline. Máš úplnú pravdu, že začínať v tomto programe bol pre mňa úplný horor a najmä keď máš viac firiem a musíš si vytvoriť knihy. Postupne to však začalo byť lepšie. S tým ovládaním myšou by sme ich mali dáko tlačiť k náprave, lebo ono sa to nezdá, ale z vlastnej skúsenosti viem, keď prišli koncoročné uzávierky a máš viac firiem, to jednostranné zaťaženie spôsobilo u mňa opotrebenie kĺbu a mesiac ruka v ortéze a 2 mesiace rehabilitácie. Ale inak sa s nimi dá a práve tie predkontácie dosť veľa uľahčia prácu.
0 0
syamlee syamlee

syamlee je offline (nepripojený) syamlee

juliska
všetko je to asi otázkov zvyku. Ja som robila na MRP, Softip, Kodas, Datalock a teraz Kros. Každý z nich bol v niečom dobrý viac či menej. Ono to je hlavne asi v prístupe pracovníkov keď máš problém ako Ti vedia rýchlo poradiť a v tomto je kros bezkonkurenčný a hlavne pre mňa keďže sú v ŽIline. Máš úplnú pravdu, že začínať v tomto programe bol pre mňa úplný horor a najmä keď máš viac firiem a musíš si vytvoriť knihy. Postupne to však začalo byť lepšie. S tým ovládaním myšou by sme ich mali dáko tlačiť k náprave, lebo ono sa to nezdá, ale z vlastnej skúsenosti viem, keď prišli koncoročné uzávierky a máš viac firiem, to jednostranné zaťaženie spôsobilo u mňa opotrebenie kĺbu a mesiac ruka v ortéze a 2 mesiace rehabilitácie. Ale inak sa s nimi dá a práve tie predkontácie dosť veľa uľahčia prácu.
Predkontacie sú aj v Softipe ... na všetko , neznižujem kvalitu Krosu, ale naozaj si neviem predstaviť odklikavať všetko myšou... Proste som vyšiel z Dosáckych programov.... Jednoznačne by tam však to ovladanie klávesnicou byť malo.... JE TO RYCHLEJŠIE!!!! Dať tam jednoducho ENTER! MRP mi vyhovuje v DOSE / až na tu aktualizáciu / , SOFTIP vo Windows... / upgrade pravidelny / ... ale asi najviac si vážim ich Saldokonto... to ma predovšetkým drží pri nich....
0 0
UCET UCET

UCET je offline (nepripojený) UCET

juliska
všetko je to asi otázkov zvyku. Ja som robila na MRP, Softip, Kodas, Datalock a teraz Kros. Každý z nich bol v niečom dobrý viac či menej. Ono to je hlavne asi v prístupe pracovníkov keď máš problém ako Ti vedia rýchlo poradiť a v tomto je kros bezkonkurenčný a hlavne pre mňa keďže sú v ŽIline. Máš úplnú pravdu, že začínať v tomto programe bol pre mňa úplný horor a najmä keď máš viac firiem a musíš si vytvoriť knihy. Postupne to však začalo byť lepšie. S tým ovládaním myšou by sme ich mali dáko tlačiť k náprave, lebo ono sa to nezdá, ale z vlastnej skúsenosti viem, keď prišli koncoročné uzávierky a máš viac firiem, to jednostranné zaťaženie spôsobilo u mňa opotrebenie kĺbu a mesiac ruka v ortéze a 2 mesiace rehabilitácie. Ale inak sa s nimi dá a práve tie predkontácie dosť veľa uľahčia prácu.
A skúšala si klávesnicu skratky pomocou ALT. Napríklad chceš ísť do skladu ALT+S .... atď
0 0
syamlee syamlee

syamlee je offline (nepripojený) syamlee

UCET
A skúšala si klávesnicu skratky pomocou ALT. Napríklad chceš ísť do skladu ALT+S .... atď
Myslim ,ze zrovna nemyslela taketo skratky.... . Ale to nic....
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

syamlee
Presne.... tak úplna ignorancia klavesnice v prípade krosu .... V prípade viacerých firiem je to skôr mučenie ako práca.... Ja som začínal so Softipom Prometeus / DOS/ PU, Mzdy, MTZ, FIN.... nakoľko ponúkli prechod na Hercules tak som sa obával presne podobnej veci.... Veľká firma alebo viacero tak by som pri tom spával.... Ale v Softipe.... je úplna podpora klávesnice / sem tam aj nie /, klavesove skratky ... proste vsetko.... Nesťažujem sa ... teraz majú 50% zľavy....
Myslím, že ste nečítali príspevky predtým, kros neignoruje klávesnicové ovládanie, práve naopak. Myslím, že sa téma zvrhla na ohováranie SW, skrátka niet na to slov......Nech si každý vyskúša, čo mu vyhovuje a vyberie si podľa toho.
Naposledy upravil slnko : 22.06.05 at 21:37
0 0
syamlee syamlee

syamlee je offline (nepripojený) syamlee

slnko
Myslím, že ste nečítali príspevky predtým, kros neignoruje klávesnicové ovládanie, práve naopak. Myslím, že sa téma zvrhla na ohováranie SW, skrátka niet na to slov......Nech si každý vyskúša, čo mu vyhovuje a vyberie si podľa toho.
.... Oh preboha nie.... nechcel som aby mal niekto pocit, ze ohovaram nejaky software.... sam mam doma Omegu /DEMO/ len to, ze klavesove ovladanie vyzera podla mna trosku inak.... To je môj názor a nikomu ho nevnucujem....
0 0
Pitt Pitt

Pitt je offline (nepripojený) Pitt

ahoj,

skus Helios IQ, mame s nim velmi dobre skusenosti.Sice patri do kategorie drahsich SW ale myslim ze pomer cena a vykon je velmi priaznivy.
0 0
juliska juliska

juliska je offline (nepripojený) juliska

syamlee
.... Oh preboha nie.... nechcel som aby mal niekto pocit, ze ohovaram nejaky software.... sam mam doma Omegu /DEMO/ len to, ze klavesove ovladanie vyzera podla mna trosku inak.... To je môj názor a nikomu ho nevnucujem....
Presne toto som mala na mysli aj ja, ja na KROS nenadávam, veď som si ho sama vybrala a dokonca vo všetkých firmách, kde robím poradenstvo som ho odporučila, len to ovládanie mi prekáža, keď je veľký nápor práce, ale časom verím že tam ten enter proste pridajú.
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
marika1
My robíme s MRP DOS , máme jednoduché, podvojné účtovníctvo, mzdy. Sme s nim spokojné. Asi preto, že s ním robíme roky.
Neviem ako sa s ním posielajú výkazy do SP lebo som to ešte nerobila.
Postupuj takto:
v mzdovej agende, zvoľ mzdy - tlačové zostavy - poistné a odvod dane. Cez "T" - tlač si vyber výkaz pre Soc. poisťovňu. Postupuj, ako pri klasickej tlači z prvej strany cez "pokračovať" na prílohu. V dolnom riadku obrazovky je Export do XML. POZOR!!! V tejto časti je potrebné zvoliť, či sa súbor uložní na disketu alebo niekde na pevný disk. Tento súbor sa "preklopí" do Soc. poisťovne.
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
Prosím Ťa, a prečo MRP už radšej niéééééééé. Som dílerom MRP a zistil som, že nesprávne používanie je preto, že ľudia sa jednoducho tvária tak, že "ak na to neprídem aj bez manuálu do 10 minút, tak ten soft je na ....." Dúfam, že to nie je Tvoj prípad, ale máš iné dôvody. Ozaj, verzia DOS, či Win?
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
iva
Podľa mňa pre účtovníka, ktorý účtuje viacero malých firiem je dobrý aj MRP (pod Win.) - mzdy aj účto, aspoň mne vyhovuje, účtujem v ňom piaty rok. Je cenovo výhodný, v prípade, že sa vyskytnú nejaké problémy, vždy mi promtne a ochotne poradili, dokonca opravili a mailom poslali v priebehu dvoch dní moje opravené súbory, ktoré sa mi "zmršili" pri zamrznutí počítača.
Absolútne súhlasím, je tam HOT-LINE na veľmi dobrej úrovni.
0 0
sarahovci sarahovci

sarahovci je offline (nepripojený) sarahovci

Pri takomto rozsahu nemá zmysel uvažovať o Pohodách, Money, MRP a Krosoch a ďalších SW podobnej cenovej úrovne. Treba buď vyberať slovenský SW - Softip, Datalock, Aurus, ... alebo niečo zahraničné čo je spravidla pri porovnateľnej kvalite výrazne drahšie. Čo sa týka DEMO verzií SW vyššieho rangu majú také kvantum konfiguračných parametrov, že DEMO nemá zmysel, pretože nemôže postihnúť ani zlomok ich možností. Každopádne výberu SW pre takúto firmu treba venovať niekoľko mesiacov a rátať s investíciou niekoľko sto tisíc až miliónov SK.
0 0
sarahovci sarahovci

sarahovci je offline (nepripojený) sarahovci

Skus www.aurus.sk
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Dobry den, hlasim sa sice neskoro, ale mozte mi dat kontakt na ten vas SW WinDUO,
aj ja hladam ten spravny SW.
Dakujem
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

uz som nasla, dakujem
0 0
Slongo Slongo

Slongo je offline (nepripojený) Slongo

Som si to tu tak zbezne prebehol, takze sa nehnevajte, ak polozim rovnaku otazku.. Mozete mi poradit vhodny soft pre neziskovu organizaciu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať