Zavrieť

Porady

Hľadanie nového softvéru

zuzi zuzi

zuzi je offline (nepripojený) zuzi

také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac
Hľadáme nový softvér na účtovníctvo. Môžete mi nejaký osvedčený doporučiť, hlavne aby stíhal reagovať včas na legislatívu.
Usporiadat
Katarina Karakaya Katarina Karakaya
Ahoj, poznam este jednu ktora ma dobry SW skus IS KROSS maju aj internetovu stranku www.kros.sk. Ponukaju aj osobne poradenstvo a demo si mozete stiahnut priamo zo stranky.
0 0
Katarina Karakaya Katarina Karakaya
Ak by ste chceli mozem vam to zisit uz to presne neviem aku sumu som zaplatila bolo to uz davno.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ja som spokojná aj so SW od spolocnosti SunSoft. Nie su drahi. Dala som si poslat cenove ponuky z viacerych firiem, s ktorymi som robila Datalock, Softip, SunSoft, Money.
Sef isiel podla ceny a ja podla narocnosti obsluhy. Dohodli sme sa teda na SunSofte. Na legislativu reaguju rychlo. A cena zalezi od toho, co vsetko potrebujes. Mna vyslo ucto+fakturacia+majetok pre 8 firiem a mzdy pre 1 firmu okolo 20 tis. s DPH. Sklady sme nepotrebovali.
Odporucam si stiahnut demo a vyskusat.
0 0
ElenaLV ElenaLV

ElenaLV je offline (nepripojený) ElenaLV

[quote=GejzaH]Zuzi, tvoja otázka je veľmi obecná. Potrebuješ len softver, alebo systém? Koľko na to chceš minúť (5.000 alebo 50.000 či viac)? Dobrých programov je veľmi mnoho, dôležité je, čo ty si predstavuješ ako dobrý pre teba. Čo považuješ za dôležité: prístup k zákazníkovi, cenu, funkčnosť, zabezpečenie, aktualizáciu, ďalšie služby (školenie, konzultácie, hot-line)?

Rozdiel medzi softverom a systémom v mojom čítaní by som definoval takto: účtovný softvér mi pomáha v tom, aby som daňovému úradu dával správne podklady k daniam (napr MRP). Informačný systém mi poskytuje priame a nepriame informácie o tom, ako prevádzkujem svoj podnik, dáva správne podklady k správnemu rozhodnutiu, včas a v potrebnom rozsahu a to všetko bez nutnosti zásahu do systému zo strany programátorov.

Poradu som "objavila" až teraz. Hľadám vhodný informačný systém - účto so skladmi a mzdami. Doteraz som robila 14 rokov v Abre. Neskutočne sa mi na nej páčili predkontácie, automatické súvzťažnosti a predovšetkým tvorba výstupných zostáv. Výstupy som si mohla navoliť v rôznych členeniach, vytvárať formuláre s doplňujúcimi informáciami, preto mám obavu, ktorý systém mi aj v tejto oblasti pôjde "v ústrety". Tiež ma zaujíma prepojenie a spoluprácu jednotlivých modulov, plánovanie akcií, vyhodnocovanie, atď.. V demách som nenašla "pikošky" s ktorými sa budem musieť prelúskať, na to človek potrebuje v ňom dlhšie pracovať a naplno využívať všetky funkcie.
Viete mi poradiť nový soft? Max do 20-25 000 Sk. Vďaka.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Oberon - Exalogic- multi verzia- Xy firiem

ku každej firme 50miezd zadarmo,po prečerpaní 1 mzda 6.-Sk
Licencia na rok = 3600.- Sk
Aktualizácie - promptne.
Tlačové výstupy- super
SUPER SPOKOJNOSŤ ! Alebo som nenáročná?

http://www.exalogic.sk/
Naposledy upravil Melnick : 20.04.06 at 23:50
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
marika1
My robíme s MRP DOS , máme jednoduché, podvojné účtovníctvo, mzdy. Sme s nim spokojné. Asi preto, že s ním robíme roky.
Neviem ako sa s ním posielajú výkazy do SP lebo som to ešte nerobila.
Výkazy sa z DOS-u posielaju trocha komplikovane, robím dealer pre MRP, takže Vám to môžem povedať zodpovedne, ale veľmi vrelo odporúčam prechod z DOS-u na Windows verzie. Sú používateľsky mimoriadne prijateľné, ľahko a intuitívne ovládateľné a navyše, úplne jednoducho preberú údaje z DOS-u, takže nič netreba znova nahrávať. Stačí skontrolovať a robiť.
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
Viera J
Záleží koľko chceš investovať do softwaru ale Softip ma programy, ktore su aktualizovane v zmysle platnej legislativy.
To síce má, ale skúste riešiť nejaký problém a vypadajú Vám všetky vlasy. Nechcem Softip, či teraz Softcom (Sofcom)-neviem presne, očierňovať, ale robil som s ich softvérom 9 rokov!!! Jasné, koľko ľudí, toľko chutí, ale keďže sa živím ekonomikou, tak som si "preklepol" viacero softíkov a od r. 1999 robím na MRP. Aktualizácie v zmysle platnej legislatívy sú fakt rýchle, navyše, ak má užívateľ problém a nevedia ihneď poradiť na hot-line, prepoja Vás aj priamo na programátorov, a to je už myslím, slušný servis, no nie?
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
Yvvetta
Ja som bola odhodlaná zakúpiť PU od Softipu. Ako som už písala dajú nám dobrú cenu, lebo máme od nich JU.

Ale teraz neviem. Najviac bodov z tohto rozprávania by som dala programu OLYMP alebo POHODA.

Softip tu málokto chválil.

Tak ktorýže program mám zakúpiť ????
Treba vyskúšať!!! Skús Pohodu, Money S3 (ale to je celý systém, nie len účtovný program), alebo MRP. Tu sú aspoň nejaké linky: www.csw.sk, www.mrp.sk
0 0
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

Používam POHODU už niekoľko rokov a som veľmi spokojná, aj keď drobné chybičky sa nájdu, ale to u každého programu. Máme dosť zložité sklady a program to zvláda, aj cudziu menu, intrastat, proste pohoda.
0 0
Žofa Žofa

Žofa je offline (nepripojený) Žofa

Zdravím Vás,
rozhodujeme sa medzi Money S3 Professional a Money S3 Premium. Neviem však aký je rozdiel medzi spracovaním skladov A a B. Budeme mať malý obchod a poprosila by som o zjednodušený výklad, aký je medzi nimi rozdiel. Nakoľlko neovládam účtovníctvo a veci s tým súvisiace prosím o radu.
Ďakujem
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Žofka, pošli mi SS, čo konkrétne chcete robiť, aké účtovníctvo chcete viesť, koľko plánujete zamestnancov.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ak si zakúpiš program Money S3 profesionál, tak tam nemáš možnosť robiť skladové príjemky a výdajky.

Ak si kúpiš Money S3 prémium, tak tam už máš komplet všetko, teda aj sklad A a možnosť vystavovať príjemky aj výdajky.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

MONEY S3 PROFESIONAL

Obsahuje
Podvojné účtovníctvo
Jednoduché účtovníctvo zdarma v cene
Fakturacia
Sklady a objednávky B
Personalistika a mzdy (do 25 zam.)
Evidencia majetku
Kniha jázd, tlačové výstupy, import a export, homebanking, internetové obchody, bezpečnost dat
Legislatívny update prvý rok bezplatne
Pri zakúpení tohoto kompletu Money S3 získávate pre prvý účtovný rok zdarma "Aktualizáciu".

Neobsahuje
Sklady a objednávky A
Personalistika a mzdy (nad 25 zam.)


Komplet je multiverziou s možnosťou vedenia účtovníctva pre 999 firiem.
Je možné zadávať ľubovoľné množstvo dokla
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

MONEY S3 PREMIUM

Obsahuje
Podvojné účtovníctvo
Jednoduché účtovníctvo zdarma v cene
Fakturácia
Sklady a objednávky (A, B)
Personalistika a neobmedzené mzdy
Evidencia majetku
Kniha jázd, tlačové výstupy, import a export, modul XML výmena dát, homebanking, internetové obchody, bezpečnosť dát
Legislatívny update prvý rok bezplatne
Pri zakúpení tohoto kompletu Money S3 získávate pre prvý účtovný rok zdarma "Aktualizáciu".

Komplet je multiverziou s možnosťou vedenia účtovníctva pre 999 firiem.
Je možné zadávať ľubovoľné množstvo dokladov.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Katarína STR
Ak si zakúpiš program Money S3 profesionál, tak tam nemáš možnosť robiť skladové príjemky a výdajky.

Ak si kúpiš Money S3 prémium, tak tam už máš komplet všetko, teda aj sklad A a možnosť vystavovať príjemky aj výdajky.
Aj v Profesional-e je možnosť robiť aj príjemky aj výdajky - len sa neúčtujú. Pre malý obchod by Vám možno stačila aj verzia Lite.
Naposledy upravil Ľuba : 27.04.06 at 10:42
0 0
Žofa Žofa

Žofa je offline (nepripojený) Žofa

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede,
pokiaľ ide o zamestnancov bude ich spočiatku 4.
Budeme obchodovať so sanitou, dlažbou, obkladmi a stavebnou chémiou.
Nakoľko mám v tejto oblasti absolútny chaos možno otázka ktorú položím bude takpovediac primitívnou. Ale pýtam sa, potrebujeme tlačiť výdajky a príjemky, kedy a načo?
Ďakujem
0 0
Žofa Žofa

Žofa je offline (nepripojený) Žofa

Ospravedlňujem sa, zabudla som, že budeme pracovať v PU.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Žofka,
keď prijmeš /nakúpiš na ďalší predaj/ tovar alebo materiál na sklad, tak musíš vystaviť príjemku.
Keď tovar alebo materiál zo skladu predáš /zákazníkovi/ tak sa vystaví výdajka.

Je to účtovanie spôsobom A.

Podľa mňa, ty budeš určite potrebovať aj sklady A.
Kôli presnej evidencii tovaru na sklade.
0 0
Žofa Žofa

Žofa je offline (nepripojený) Žofa

Katka, to znamená, že keď príde zákazník a nakúpi, vystavím mu faktúru a PPD. Predaný tovar odpíšem zo skladovej karty. V poriadku?
Alebo ešte vytlačím výdajku a tú si odložím pre účtovné potreby?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať