Zavrieť

Porady

Krvna transfuzia a Svedkovia Jehovovi

Dobrý deň.
Vedel by niekto poradiť (aj s odvolanim na konkretne paragrafy) ako postupovať, keď pacientovi by som chcel podať krv, lebo je ohrozeny na živote, ale pacient dopredu krv omietol (notárom overený podpis), plus aj prehlásenie, že ak sú v bezvedomí prevádzaju právo o rozhodovaní na niekoho iného a priložený kontakt na dotyčnú osobu.
Niekedy sa hovorilo o predpokladanom súhlase, vsetky vyhlásenia sú platné iba k dátumu a času podpisu, ale ak je v bezvedomí, možem predpokladať, že by s danou transfúziou súhlasil. U deti nie je problem, tam sa da podať krv (a podľa mňa, aj u dospelych by to mohlo tak byť)
Ďakujem.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
milláčikk Pozri príspevok
No to ešte ani nedopovedal tretiu vetu a už mu zavriem dvere pred nosom (teda nosmi, lebo mladý rozpráva a "inštruktor " pri ňom počúva).

PS
To je zas MOJA slobodná vôľa.
Samozrejme každého slobodná vôľa ...len každý to vie urobiť iným spôsobom..niekto ako Ty..niekto ako ja...mňa naučili správať sa k ľuďom slušne a preto aj ku nim som slušná.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Klop, klop
Kto je tam?
Svedkovia Jehovovi.
A čo chcete?
Porozprávať sa.
A koľko vás je?
Dvaja.
No tak sa teda porozprávajte.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

konečne odľahčenie. Irituje ma táto téma.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Veď ju nečítaj .....
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

DanielaSĽ Pozri príspevok
Nie je to fanatizmus...je to viera...skutočná, nefalšovaná. Poznám ich z okolia dosť, aj osobne...žijú si spokojný život, navzájom si pomáhajú. Vystúpiť chce len ten, ktorý ku nim prišiel a si to ináč predstavoval. Ja ich obdivujem, že si dokážu stáť za svojim a už len to štúdium biblie a zvestovanie z domu do domu hocikto by nedokázal.

Si presvedčená o tom, že u nich to tak robia VŠETCI ???

Čo ja poznám SJ, tak väčšinou sú to podpriemerní neschopáci, alebo prefíkaní podvodníci..
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Danielka: Máš pravdu ale pretože som zareagovala odpovede mi chodia do e-mailu. Idem sa pozrieť kde sa to dá vypnúť. Ja sa nebudem rozčuľovať a Vám tu dám kľud
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Odmietajú krv, lebo je to v biblii zakázané.
odmietajú vziať do ruky zbraň, lebo je v biblii zakázané zabíjať. (desať božích prikázaní)
Ale oni uznávajú svetskú moc Ale ak sa rozchádza táto moc s božími zákonmi, nepodporujú ju.
Nuž čakajú na posledný súd. píše sa o ňom v biblii, kde je napísané, že môže prísť hocikedy, preto má človek žiť tak, ako keby mal prísť čoskoro.
No nemyslím si, že je to fanatizmus, je to prísne dodržiavanie božích zákonov. Sú to veriaci ľudia.
Poznám človeka, ktorý od nich odišiel. No majetok mu zostal a ani inak sa mu nič nestalo. Tak neviem.
Jehova je meno Boha, v ktorého veria všetci kresťania ba i Židia.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

sarasara Pozri príspevok
Odmietajú krv, lebo je to v biblii zakázané.
odmietajú vziať do ruky zbraň, lebo je v biblii zakázané zabíjať. (desať božích prikázaní)
Ale oni uznávajú svetskú moc Ale ak sa rozchádza táto moc s božími zákonmi, nepodporujú ju.
Nuž čakajú na posledný súd. píše sa o ňom v biblii, kde je napísané, že môže prísť hocikedy, preto má človek žiť tak, ako keby mal prísť čoskoro.
No nemyslím si, že je to fanatizmus, je to prísne dodržiavanie božích zákonov. Sú to veriaci ľudia.
Poznám človeka, ktorý od nich odišiel. No majetok mu zostal a ani inak sa mu nič nestalo. Tak neviem.
Jehova je meno Boha, v ktorého veria všetci kresťania ba i Židia.
To všetko VIEME .

Čo má byť PO poslednom súde ?

Hádam nezačnú svet a spoločnosť riadiť predáci jehovistov ???

To by nem dopadlo dobre.
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Laco-monter Pozri príspevok
To všetko VIEME .

Čo má byť PO poslednom súde ?

Hádam nezačnú svet a spoločnosť riadiť predáci jehovistov ???

To by nem dopadlo dobre.
No ak budú v porote "poraďáčky" , tak ty pôjdeš do pekla .
0 0
horkoláčik horkoláčik

horkoláčik je offline (nepripojený) horkoláčik

Laco-monter Pozri príspevok
To všetko VIEME .

Čo má byť PO poslednom súde ?

Hádam nezačnú svet a spoločnosť riadiť predáci jehovistov ???

To by nem dopadlo dobre.
Veď vari ten - Štrassburgský.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
taký ľudia by mali podľa mňa všetci podstupovať psychiatrické vyšetrenie... veď to je proti zdravému rozumu nedať svojmu decku transfúziu len preto,že to nedovoľuje moja viera,a nechám ho zomrieť?! troška divné...a nie len deti...zdá sa mi to mierme proti zdravému rozumu
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

viera je nastrojom manipulacie, stale to tak bolo, je a bude,
cim vacsi fanatik, tym lepsia ovecka,

PS: neodsudzujem, tolerujem , aj ja mam svoj svetonazor,
ale mam aj nazor
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

sarasara Pozri príspevok
Odmietajú krv, lebo je to v biblii zakázané.
odmietajú vziať do ruky zbraň, lebo je v biblii zakázané zabíjať. (desať božích prikázaní)
Ale oni uznávajú svetskú moc Ale ak sa rozchádza táto moc s božími zákonmi, nepodporujú ju.
Nuž čakajú na posledný súd. píše sa o ňom v biblii, kde je napísané, že môže prísť hocikedy, preto má človek žiť tak, ako keby mal prísť čoskoro.
No nemyslím si, že je to fanatizmus, je to prísne dodržiavanie božích zákonov. Sú to veriaci ľudia.
Poznám človeka, ktorý od nich odišiel. No majetok mu zostal a ani inak sa mu nič nestalo. Tak neviem.
Jehova je meno Boha, v ktorého veria všetci kresťania ba i Židia.
Každý má možnosť vyjadrovať sa na základe svojich skúseností a poznania. Tak som to urobila aj ja. Nie raz som bola "obeťou" SJ pri cestovaní. Počúvala som presne to, o čom píšeš hore.
Poznám "desatoro", ale ak je zakázané darovať krv, potom je umožnené zabíjať.
Ak nie je hriech zabiť "nepriateľa", potom je dovolené zabíjať.
Ak uznávajú svetskú moc, potom nemôžu uznávať božie zákony a opačne.
Ja poznám ľudí, ktorí od SJ chceli odísť (odovzdali všetko čo mali v prospech sekty - v tom je ich obrovské bohatstvo) a mohli - na ulicu ako bezdomovci.
Človek nemôže žiť bez viery, každý v niečo verí a nemusí to byť vždy BOH.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

DanielaSĽ Pozri príspevok
Samozrejme každého slobodná vôľa ...len každý to vie urobiť iným spôsobom..niekto ako Ty..niekto ako ja...mňa naučili správať sa k ľuďom slušne a preto aj ku nim som slušná.
Keď je raz ku nim človek slušný, nezbaví sa ich.. sú jak pijavice, čo sa chytia každej príležitosti.. treba ich hnať metlou zpred dverí, ako to spravila kedysi moja matka.. a je pokoj.. je to choré, nepomôcť svojmu dieťaťu.. fuj, fanatizmus, pardon, ale hnusia sa mi takíto ľudia.. a nemali by sa liečiť len tí, čo sú tomuto oddaní, ale aj tí, čo im to zákonom schválili..ich pravidlá sú doslova proti logike, zdravému rozumu a životu .. no a milá Daniela, obdivovať ich za to, že chodia z domu do domu, to čo za obdiv.. nechápem..
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

A v ktorej časti biblie sa píše o odmietnutí liečby trasnfúziou krvi? Nie že by som mala bibliu preštudovanú úplne detailne, ale som kresťanka a pravidelne chodím na sv. omše a počúvam kázne kňazov, ktorí bibliu študovali. Ešte nikdy som ich nepočula nabádať veriacich na odmietnutie transfúzie krvi. Keď mojej známej veľmi vážne ochorela vtedy osem ročná dcéra, potrebovala transfúziu krvi. Svedkovia jehovovi sedeli s ňou v nemocnici, aby "nepodľahla pokušeniu" a nedala súhlas s transfúziou. Našťastie to dopadlo s dievčatkom dobre, pretože známa bola rozvedená a otec dieťaťa súhlas dal. Samozrejme po veľmi dramatickej predohre. Neviem, ako to dopadlo so známou, pretože sa krátko nato odsťahovala z dediny. Celá táto sekta je chorá. Jehovisti sa síce oháňajú bibliou, ale texty z biblie vytrhávajú z kontextu.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ewita888 Pozri príspevok
Keď je raz ku nim človek slušný, nezbaví sa ich..
Budem reagovať len na prvú vetu. Aj ku nám pár ráz zavítali, keď som sa s nimi pustila do reči, tak chodili jak na klavír, ale potom mi svokra poradila, slušne im povedať, že "ďakujem, nemám záujem sa s Vami rozprávať" a toto mi akceptujú, a už máme minimálne 3 mesiace pokoj...
1 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

[QUOTE= Ja ich obdivujem, že si dokážu stáť za svojim a už len to štúdium biblie a zvestovanie z domu do domu hocikto by nedokázal.[/QUOTE]


Z logického hľadiska, mi prosím vysvetlite niekto, aký má význam to chodenie z domu do domu.
K nám prevažne chodia v sobotu doobedu prevažne tí istí SJ, z videnia ich poznáme, takže predpokladám, že aj oni z videnia poznajú nás, a poznajú aj naše reakcie. Tiež som slušný človek, pri prvej vete ich zastavím, poviem ďakujem a zavriem dvere. A o týždeň v sobotu sú pred dverami zase, zase čosi začnú, ja im poviem ďakujem, a zavriem dvere, atď.
Takže keď sú takí múdri a vzdelaní, nech mi niekto vysvetlí význam tohto večne sa opakujúceho kolotoča. Proste nechápem.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
bikam Pozri príspevok
Z logického hľadiska, mi prosím vysvetlite niekto, aký má význam to chodenie z domu do domu.
K nám prevažne chodia v sobotu doobedu prevažne tí istí SJ, z videnia ich poznáme, takže predpokladám, že aj oni z videnia poznajú nás, a poznajú aj naše reakcie. Tiež som slušný človek, pri prvej vete ich zastavím, poviem ďakujem a zavriem dvere. A o týždeň v sobotu sú pred dverami zase, zase čosi začnú, ja im poviem ďakujem, a zavriem dvere, atď.
Takže keď sú takí múdri a vzdelaní, nech mi niekto vysvetlí význam tohto večne sa opakujúceho kolotoča. Proste nechápem.
Možno Ťa chcú zlákať na ich vieru... čím viac členov,tým asi lepšie..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ewita888 Pozri príspevok
Keď je raz ku nim človek slušný, nezbaví sa ich.. sú jak pijavice, čo sa chytia každej príležitosti.. treba ich hnať metlou zpred dverí, ako to spravila kedysi moja matka.. a je pokoj.. je to choré, nepomôcť svojmu dieťaťu.. fuj, fanatizmus, pardon, ale hnusia sa mi takíto ľudia.. a nemali by sa liečiť len tí, čo sú tomuto oddaní, ale aj tí, čo im to zákonom schválili..ich pravidlá sú doslova proti logike, zdravému rozumu a životu .. no a milá Daniela, obdivovať ich za to, že chodia z domu do domu, to čo za obdiv.. nechápem..
Dvakrát boli u mňa ...

Prvýkrát mi začali rozprávať tie svoje reči a ukazovať ich časopis . Na obálke bolo foto tanku , akurát bola " Púštna búrka "...
Nechal som ich trochu vyrozprávať sa , realizovať...a potom som uderil , prišla moja chvíľa , vravím :
" Viete , ja už svoju vieru mám a dosť agresívna je .."
Nedalo im to a spýtali sa na tú moju . No a ja , vyholený jak koleno :
" Viete , ja som moslim ...ja už svojho Alaha mám ..."
Ani na výťah nečakali ....

Minule mi niekto klope trochu nahlas na dvere.
Keďže som mal siestu, trocha nasrdený pozriem cez kukátko a vidím dvoch.Otvorím a vravím :
,, nikto nie je doma,maľujeme " a zavrel som dvere.
Potom som si spomenul na jeden vtip,rýchlo otvorím a kričím :
,, a čo vlastne chcete?"
Spapali mi háčik aj s navijákom , že vraj porozprávať sa.
,, a koľkí že to ste ? Dvaja ? No tak sa rozprávajte, koľko len chcete !!!!! " ''''''

A to mám už pripravenú ďaľšiu variantu.
Otvorím dvere a popri tom si akože budem pucovať kvér !!! ''
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Lenka1979 Pozri príspevok
Možno Ťa chcú zlákať na ich vieru... čím viac členov,tým asi lepšie..
Prepáč, nechápem, to akože tým zatváraním dverí, alebo ako?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať