Zavrieť

Porady

Výpočet mzdy dohodára

priemerný muž
Ahojte, mám otázku z kategórie jednoduchších - pre Vás ostatných.
Mám dohodára s hrubou mzdou : 5.000 Sk. S jeho hrubej mzdy odvádzam do SP úrazové a na DÚ daň. Môžete mi prosím poradiť, akým postupom vypočítam tieto 2 sumy ? (aj so spôsobom zaokrúhľovania)
Ďakujem.
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Roman.S
Čo hovoríte na toto - SME 08.10.2005 > Pracovať na dohodu sa dá, aj keď obmedzene:

... "Asi najlepšie sú na tom študenti. U jedného zamestnávateľa môžu pracovať najskôr na dohodu o vykonaní práce a po odrobení 300 hodín na dohodu "o brigádnickej práci študentov"." ...

Ako tomu rozumiete ?
Súhlas. Čo nie je zákonom zakázané, je dovolené (pokiaľ ide o občana, či zamestnávateľa).
0 0
Roman.S Roman.S

Roman.S je offline (nepripojený) Roman.S

priemerný muž
Mám ešte otázku : ak dohodárovi vyplatím v novembri 70.000 Sk, nevyhneme sa odvodom na zdravotku, čo ak by som mu to vyplatil za vykonanú prácu v prvom polroku 2005 ? Dá sa to nejako "poriešiť" ?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Teba ako zamestnávateľa sa to nijako nedotkne, ak však bude mať za 9-12/2005 vyššiu mzdu ako 13.000 Sk, musí si v roku 2006 urobiť ročné zúčtovanie ZP. Ak to chceš vyplatiť za obdobie práce do 31.8.2005, prečo si to už nevyplatil ? Neviem, či by bolo korektné vyplatiť DoVP odmenu za obdobie 1-8/2005 niekedy v novembri ? Podľa mňa to možné je, ale nevidí sa mi to "kóšer". <!-- / message -->
0 0
Roman.S Roman.S

Roman.S je offline (nepripojený) Roman.S

priemerný muž
ajobs
Teba ako zamestnávateľa sa to nijako nedotkne, ak však bude mať za 9-12/2005 vyššiu mzdu ako 13.000 Sk, musí si v roku 2006 urobiť ročné zúčtovanie ZP. Ak to chceš vyplatiť za obdobie práce do 31.8.2005, prečo si to už nevyplatil ? Neviem, či by bolo korektné vyplatiť DoVP odmenu za obdobie 1-8/2005 niekedy v novembri ? Podľa mňa to možné je, ale nevidí sa mi to "kóšer". <!-- / message -->
Ide o to, že dohodár nám urobil web stránku, dohodli sme sa na odmene 70.000 Sk. Chcem mu dať čo najviac, a nech mu čo najviac aj ostane : dodatočne priznaná odmena alebo niečo ...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Aký má status tento dohodár ? Je dobrovoľne nezamestnaný, evidovaný nezamestnaný, SZČO, zamestnanec, alebo čo ?
0 0
Roman.S Roman.S

Roman.S je offline (nepripojený) Roman.S

priemerný muž
ajobs
Aký má status tento dohodár ? Je dobrovoľne nezamestnaný, evidovaný nezamestnaný, SZČO, zamestnanec, alebo čo ?
Je študent
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Sú dve možnosti.
1. Vyplatíte ho podľa autorského zákona, on sa prihlási v ZP ako SZČO a zaplatí v prepočte 4,9% z hrubého príjmu na zdravotné poistenie.
2. Uzavriete s ním príkaznú zmluvu (zmluvu o dielo) formulovanú tak, aby šlo o príjem zdanený podľa § 8 zákona o dani z príjmov. V takomto prípade bude potenciálne (viď nezdaň.čiastka) platiť len daň, zdravotné nie.
0 0
Roman.S Roman.S

Roman.S je offline (nepripojený) Roman.S

priemerný muž
Ďakujem p.Mihál, skúsime tú zmluvu o dielo. Idem pohľadať nejakú vzorovú na porade ...
0 0
laila laila

laila je offline (nepripojený) laila

Daň za sa zaokruhľuje na celé koruny nadol. Myslím si.
0 0
baculacik baculacik

baculacik je offline (nepripojený) baculacik

Dobrý deň, môžete mi poradiť? Ja som registrovala dohodárov včera t.j. 12.8 a začiatok prac.čin. sme dali od pondelka t.j. 16.8.2010. Deň výplaty je určený v 20-ty deň v mesiaci. Dokedy mám poslať odvody na soc.poisťovňu a výkaz (elektronicky)? A tú sumu ktorú dám dohodárom si môžem meniť každý mesiac?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
baculacik Pozri príspevok
Dobrý deň, môžete mi poradiť? Ja som registrovala dohodárov včera t.j. 12.8 a začiatok prac.čin. sme dali od pondelka t.j. 16.8.2010. Deň výplaty je určený v 20-ty deň v mesiaci. Dokedy mám poslať odvody na soc.poisťovňu a výkaz (elektronicky)? A tú sumu ktorú dám dohodárom si môžem meniť každý mesiac?
Odpoveď tu:
http://www.porada.sk/t145351-dohodari.html#post1478172
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať