Zavrieť

Porady

Ako zakryť stupačky v byte?

Ahoj, potrebovala by som radu. Pred časom sme kúpili zrekonštruovaný byt, ktorý je veľmi pekný, ale máme problém so zakrytím stupačky, vôbec nás nevie napadnúť, ako na to. Stupačka bola predtým za záchodom ale teraz je vedľa umývadla a je tam veľmi zlý prístup a chceli by sme to nejak prakticky a esteticky vyriešiť, no nevieme ako. Pre lepšiu predstavu pripájam aj foto. Prosím poraďte mi. ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 20.12.10 at 10:28
Usporiadat
Gabriela555 Gabriela555

Gabriela555 je offline (nepripojený) Gabriela555

Ja som tiež robila rekonštrukciu kúpelne a na zadnú stenu za WC som tiež dala plastovú roletu. Za WC mám asi 30 cm múrik a ostatné tvorí plastová roleta až po strop. Som s tým spokojná. Priestor je kedykoľvek prístupný a mne slúži aj na odkladanie vedra, mopu a lavóra, nakoľko v byte mi chýba komora a v kúpelni mi tie veci nemusia zavadzať a špatiť priestor.
3 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Mám podobný problém,ale roletou ho nemožem riešiť,lebo je tam prievan,že mi v byte zatvára dvere.To by tá roleta bola asi veľmi hlučná a to nechcem.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

marleau Pozri príspevok
Mám podobný problém,ale roletou ho nemožem riešiť,lebo je tam prievan,že mi v byte zatvára dvere.To by tá roleta bola asi veľmi hlučná a to nechcem.

Hej presne kvoli tomuto sme riesili tento priestor tak ako som vyssie popisala, kvoli prievanu, nakolko cez stupacku prefukuje a riadne, roleta by robila hluk a uprimne radsej mam celok ako sa patri, t.j. oblozenu stenu ako ostatne i z dovodu hygieny, ze zo stupacky by isiel cez roletu pri prievane prach, takto mam dvierka na magnet a utesnene normalnou tesniacou paskou, aby neprefukovalo.
0 0
MacoLM MacoLM

MacoLM je offline (nepripojený) MacoLM

človek :-)
Vďaka za odpovede. Na ten prievan som nemyslel nejak. Skúsim teda odsledovať, ako veľmi prefukuje stupačku. ale ešte ju chcem poriadne zatesniť PUR penou, tak by som to mohol eliminovať, aspon čiastočne.
Ak by mal niekto aj fotku peknej roletky, tak by som sa potešil.
Nechem to nejak obmuroať a obkladať, lebo teraz pri výmene stupačiek nás to zastihlo v stave, ked bolo WC prázdne, iba vymurované steny. Ale susedia. čo si to zamurovali a nechali len dvierka na merače, tak museli sekať komplet stenu. Tak si to asi viete predstaviť.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

moje stupačky, tohoročné. Spĺňa to účel. Videla som aj roletku po odpad WC - prístup k meračom a aj k výmene stúpačiek je OK. Stalo to 69 €. Do frasa, až teraz som si všimla, som zle.
Naposledy upravil Daniela : 27.09.10 at 13:45
Obrázok 056.jpg  
P1000855.jpg  
1/1
2 0
MacoLM MacoLM

MacoLM je offline (nepripojený) MacoLM

človek :-)
Daniela, velmi pekne. take nieco som si predstavoval. dokonca mame aj velmi podobne obkladacky (mozno aj rovnake - Kwadro)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Prievan je len vtedy ak nieje na stúpačkach na každom podlaží strop zaliaty betonom.Robilo sa to všelijak.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Vieš čo, nezaujímali ma značky, páčila sa mi kombinácia. Mala som to luxusne a rýchlo, 5 dni t.j. pondelok až piatok, upratali po sebe, to bolo pre mňa rozhodujúce.Jadro na pôvodnom mieste, žiadne zväščovanie a tak. Vyzerá to pekne.
Obrázok 068.jpg  
Obrázok 078.jpg  
1/1
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

MacoLM Pozri príspevok
Zdravím poraďáci,

finišujeme rekonštrukciu bytu a potreboval by som asi nejaké rady, prípadne inšpirácie, ako vyriešiť zadnú stenu WC, za ktorou sú komplet stupačky - voda, plyn, odpad, vetranie.

Myslel som, že by som asi do výšky nádržky kombi wc urobil stenu zo sadrokartónu a od cca výšky tej nádržky dal až hore plastovú roletu. Takú, ako sa dáva na okná z vonku.

Stupačký sú asi dva mesiace dozadu vymenené (voda, plyn, odpad), stará je už len tá vetracia a je to hrôza...

Vedeli by ste mi poraďiť ešte nejaké elegantné a finančne nenáročné riešenie? Podotýkam, že to musí byť prístupné, lebo tam sú meráky vody a plynu.

Ďakujem :-)
My sme to riešili takto :

do výšky nádržky sadrokartón (na neho sme v hornbachu kúpili polystirénové kocky 50x50 rôzne vzory majú) - nad túto časť sme urobili rám z hliníkových profilov čo sa používajú na sadrokartónové stropy, do nich sme upevnili drevené dvierka delené otvárajúce sa ku stenám od stredu a nad túto časť opäť sadrokartón s pol. doskami .... do hornej časti sme dali pasívny odvetrávač .... investícia ... cca 3 000 SK aj s prácou. ... Je to jednoduché a hlavne v prípade potreby výmeny stupačiek (predpokladáme asi za 3 roky) nie je nutné vybúranie žiadnych stien, iba jednoduchá demontáž na skrutkách .... prievan nie je žiadny ... okolo stupačiek kde bol voľný priestor sme dali penu na tesnenie okien
Naposledy upravil Matias.S : 28.09.10 at 07:04
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

nemáte foto, ako to stou plastovou roletou vyzerá? Tiež mám tento problém bočné steny mám vykachličkované, no neviem, čo zo zadnou stenou, mám ju v pôvodnom stave - no hrúza. Rozmýšlala som nad stolárom, že by som dala dozadu imitácie skriniek, niekde som to videla, a vcelku to bolo pekné
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Bol tu taký prípad, asi pred rokom. Tiež prerábali a stenu vymurovali dali dvierka, malé. Znemožnili prístup k spoločnému zariadeniu, rozvodu vody, plynu. Ak tu stenu rozbúrajú, musia ju dať do pôvodného inak ich do bytu nepustí. Nenapísali ako to potom dopadlo. Tie stúpačky musia byť prístupné, sú všetkých v dome, nie bytu cez ktorý prechádzajú.
1 0
MacoLM MacoLM

MacoLM je offline (nepripojený) MacoLM

človek :-)
sito presne toto bolo u nas. ista slecna, co si dala zrekonstruovat kupelnu a wc, povedala ze ich do bytu nepusti, ze ma nanovo vymurovanu stenu, ze ona to nedovoli rozbit. tak je spravkyna povedala, ze to nemusi dovolit, ale v pripade nejakej havarie, alebo skod ktore z toho vyplynu (30 rocna stupacka), bude znasat vsetky naklady spojene s opravami a odstranovanim skod. potom jej to asi doslo a ustupila.
0 0
MacoLM MacoLM

MacoLM je offline (nepripojený) MacoLM

človek :-)
kimart fotky sem dala daniela. presne tak si to predstavuejm aj ja. dokonca aj farebne.
http://www.porada.sk/1517557-post20.html
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tie rolety tam vyzerajú veľmi dobre.
0 0
MacoLM MacoLM

MacoLM je offline (nepripojený) MacoLM

človek :-)
nemate predstavu o cenach tych roliet? este som to nezistoval. da sa to kupit aj bez montaze? alebo to tak rovno namontuju?
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

fajn, vyzerá to pekne
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

MacoLM:Myslím, že nie, lebo to musí vyrobiť na mieru, a podľa toho je cena.
Naposledy upravil Daniela : 29.09.10 at 11:23
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

kimart Pozri príspevok
nemáte foto, ako to stou plastovou roletou vyzerá? Tiež mám tento problém bočné steny mám vykachličkované, no neviem, čo zo zadnou stenou, mám ju v pôvodnom stave - no hrúza. Rozmýšlala som nad stolárom, že by som dala dozadu imitácie skriniek, niekde som to videla, a vcelku to bolo pekné
Skúsim pohľadať fotky ak nie odfotim ten náš spôsob a dám foto
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
220870 Pozri príspevok
Tie rolety tam vyzerajú veľmi dobre.
Naozaj máš pravdu, priateľka má podobne robenú kúpelňu a tiež to má takto poriešené s roletkou. Myslím že v tejto dobe sa farba dá prispôsobiť a manipulácia je v celku jednoduchá. Hlavne sa dá ku stupačke dobre dostať a nemusí sa v prípade havárie búrať obklad alebo múr.
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tento rok som robil jedno jadro.Podmienka domáceho bola otvorený voľný prístup k "stúpačkam",dôvod budú sa komplet meniť.Nechali sme mu otvor 1,8 x 0,9 m.Celé to zastaval roletou a vyzeralo fakt veľmi elegantne.Mal pripomienku ,že firma ktorá bude realizovať výmenu rozvodov bola na obhliadku a bude musieť v bytoch kde nieje dostatočný priestor natvrdo búrať zastavané stúpačky.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať