Zavrieť

Porady

Ako zakryť stupačky v byte?

Ahoj, potrebovala by som radu. Pred časom sme kúpili zrekonštruovaný byt, ktorý je veľmi pekný, ale máme problém so zakrytím stupačky, vôbec nás nevie napadnúť, ako na to. Stupačka bola predtým za záchodom ale teraz je vedľa umývadla a je tam veľmi zlý prístup a chceli by sme to nejak prakticky a esteticky vyriešiť, no nevieme ako. Pre lepšiu predstavu pripájam aj foto. Prosím poraďte mi. ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 20.12.10 at 10:28
Usporiadat
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Prerábam jadrá. Z montážneho hľadiska je roleta značné uľahčenie práce pre mňa. Avšak z estetického hľadiska tam vôbec nepasuje. Vzhľadovo kazí celý dojem z novej kúpelne. Narušuje línie a je problém farebne doladiť obklad s roletou. Túto tému som preberal aj s návrhárom kúpelní a ten sa jednoznačne vyjadril, že určite nie. Samozrejme ak sa to niekomu páči, tak nech si ju tam kľudne dá.
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

Matias.S Pozri príspevok
My sme to riešili takto :

do výšky nádržky sadrokartón (na neho sme v hornbachu kúpili polystirénové kocky 50x50 rôzne vzory majú) - nad túto časť sme urobili rám z hliníkových profilov čo sa používajú na sadrokartónové stropy, do nich sme upevnili drevené dvierka delené otvárajúce sa ku stenám od stredu a nad túto časť opäť sadrokartón s pol. doskami .... do hornej časti sme dali pasívny odvetrávač .... investícia ... cca 3 000 SK aj s prácou. ... Je to jednoduché a hlavne v prípade potreby výmeny stupačiek (predpokladáme asi za 3 roky) nie je nutné vybúranie žiadnych stien, iba jednoduchá demontáž na skrutkách .... prievan nie je žiadny ... okolo stupačiek kde bol voľný priestor sme dali penu na tesnenie okien
Prikladám fotky
IMG0008A.jpg  
IMG0009A.jpg  
IMG0010A.jpg  
1/1
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Práveže vo WC je vymena vzduchu NUTNÁ .

Nehovoriac o tom, že aj sušiť menšie veci sa tam dajú ak je vonku škaredé počasie.
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

Laco-monter Pozri príspevok
Práveže vo WC je vymena vzduchu NUTNÁ .

Nehovoriac o tom, že aj sušiť menšie veci sa tam dajú ak je vonku škaredé počasie.
???

V našom WC je výmena vzduchu ako naznačuje pasívny vetrák. Sušenie vecí si tam neviem predstaviť ... nakoľko je to obmedzený priestor a nerád by som mal veci zasmradené ... predsa len je to WC ... a nie sú tam radiátorové rúry ako u niektorých jadier ...
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

Pridam par fotiek, ako som to robil ja. Cela zadna stena je rozoberatelna, oblozena rovnako ako ostatne steny. Dvierka su drevotriesky, zavesene na beznych nabytkovych zavesoch, uchytenie horneho pantu je zo zadnej strany vystuzene latou (su dost tazke). Pevne casti su zo sadrokartonu. Spodok je oprety o podlahu a upevneny len pritiahnutim wc misy na geberit, horny diel ma zo zadu po stranach drevene latky so zapustenymi M6 skrutkami. Na nich je zaveseny do UD profilov uchytenych do steny. Daval som aj matice, ale nebolo to nutne, zavit oprety o plech profilu to drzal dostatocne. Obkladacky som lepil flexi maltou. Na sadrokartone to slo fajn, drevotrieska mala problem s prehybanim. Preto tam trcia tie 2 skrutky - nimi boli dvierka par tyzdnov priskrutkovane na pracovny stol, kym to poriadne nevyschlo. Druhy krat by so ich na lepil silikonom, alebo cimsi podobnym. Za 5 rokov nebol ziadny problem, aj skarovacka v rohoch stale drzi.
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  

1/1
2 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Jezo421 veľmi dobre urobené. Dokonca aj obklad na zadnej stene položený v osi steny.
K tej výmene rozvodou vody. Nie je potrebné, aby bola prístupná stupačka po celej výške. Úplne postačí otvor veľkosti ako v pôvodnom jadre.
0 0
cisarovna cisarovna

cisarovna je offline (nepripojený) cisarovna

Dobrý den chcem sa opýtat alebo poprosit o radu .Mali se dolu oznam že sa budu menit stupačky v bytoch datum:16.12.2010 no aj sme zato aby sa menili , ale vratim saspet , prvá čast necela do 3 alebo 4 poschodia sa menili v lete podotýkam (motanke ludia ktorý su na tom finančne velmi dobre ) a nám dalsim od 7 posh mali menit teraz týžden pred vianocmi v mrazoch , zime kde byvaju aj male deti , viem aky neporiadok , smrad je z toho preto je lepšie ked sa robi v lete predsa clovek je vonku vie si poriadit vymalovat .......všetko čo suvisí , no tak sa nam to nepačilo aky datu zvolili a nikoho sa neopýtali či suhlasime stým dnom alebo dátumom , tak sme spisali peticou pretože nikto pred vianocmi si neda rozbit jadro a bude este na svoje naklady si to musiet všetko spojene s malovanim hradit .tak sa spísla zápisnica a odniesla sa predsedovi a dalsiemu členovi ktorý to organizoval , no nadruhý den sme boli vyvesenýdolu na nastenke že títo ludia nesuhlasia ked prislo na shodzu kde bolo toto spomenute , tak dotyčný pán ktorý to mal všetko za nechtami sa ročertil a začal ukazovat prstom že už firma nepride , že sa to už nebude robit ...a td....myslim si že mu išlo z tej firmy o poriadnu tučnú vianočnú premiu !!!!!!!lenže par ludi sa vylakalo že či už naozaj sa to nebude robit a tak dlaej no hlas z obyčajneho ludu prehovoril že pánxxx ale terab ludom povedat že sa to bude robit ale nie teraz ale na rok to zabudol ovedat pan xxxxx lebo bol nahnevyný že jednoduchotá stupačka sa nebude robit včase sviatkov ale až na rok , myslim si že všetko sa da pekne vysvetlit a nie tak ako postupoval on že ukazal na ludi a kričal po nich
tak čo si o tom myslite ???????????dakujem
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

cisarovna Pozri príspevok
Dobrý den chcem sa opýtat alebo poprosit o radu .Mali se dolu oznam že sa budu menit stupačky v bytoch datum:16.12.2010 no aj sme zato aby sa menili , ale vratim saspet , prvá čast necela do 3 alebo 4 poschodia sa menili v lete podotýkam (motanke ludia ktorý su na tom finančne velmi dobre ) a nám dalsim od 7 posh mali menit teraz týžden pred vianocmi v mrazoch , zime kde byvaju aj male deti , viem aky neporiadok , smrad je z toho preto je lepšie ked sa robi v lete predsa clovek je vonku vie si poriadit vymalovat .......všetko čo suvisí , no tak sa nam to nepačilo aky datu zvolili a nikoho sa neopýtali či suhlasime stým dnom alebo dátumom , tak sme spisali peticou pretože nikto pred vianocmi si neda rozbit jadro a bude este na svoje naklady si to musiet všetko spojene s malovanim hradit .tak sa spísla zápisnica a odniesla sa predsedovi a dalsiemu členovi ktorý to organizoval , no nadruhý den sme boli vyvesenýdolu na nastenke že títo ludia nesuhlasia ked prislo na shodzu kde bolo toto spomenute , tak dotyčný pán ktorý to mal všetko za nechtami sa ročertil a začal ukazovat prstom že už firma nepride , že sa to už nebude robit ...a td....myslim si že mu išlo z tej firmy o poriadnu tučnú vianočnú premiu !!!!!!!lenže par ludi sa vylakalo že či už naozaj sa to nebude robit a tak dlaej no hlas z obyčajneho ludu prehovoril že pánxxx ale terab ludom povedat že sa to bude robit ale nie teraz ale na rok to zabudol ovedat pan xxxxx lebo bol nahnevyný že jednoduchotá stupačka sa nebude robit včase sviatkov ale až na rok , myslim si že všetko sa da pekne vysvetlit a nie tak ako postupoval on že ukazal na ludi a kričal po nich
tak čo si o tom myslite ???????????dakujem

Cisárovná už som sa nad tvojimi prispevkami neraz zamýšľala,.....
Dobre, berme to, že ste mali schôdzu, že ste si dohodli nejaký termín, nepoznám príčiny, prečo sa to neurobilo všetkým...."len Smotánke"...tento termín som nepochopila, no a ďalej....Dobre, nedalo sa nakontaktovať na firmu a zistiť, čo sa deje ? prečo práve týždeň pred Vianocami? Neviem možno bol u Vás problém so zaplatením celej rekonštrukcie, možno firma nemohla urobiť všetko naraz...ale ako si dovoľuješ hneď usudzovať , že niekto mal za to tučnú vianočnú premiu??...Ten dotyčný má možno starosti ako to riešiť v tomto termíne, možno už prevolal kvôli Vám aj gate, možno nespáva kvôli tomu, ty ani len netušíš, alé su okolo toho starosti, ale o tučnej prémií to vieš, kurnik ani sa nečudujem, že mohol vybuchnúť ak máš taký názor...takže skus myslieť inak a kľudne sa s nim o tom porozprávaj, lebo mi ti tu nikto nepovieme, prečo je taká medzi vami komunikácia.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Piťko-amater Pozri príspevok
NERIEŠ !

Oni tam musia žiť .

Ja ani Ty tam nebývame.

Laci ja riešim denne problémy v bytových domoch, tak viem o čom je reč. Riešim a budem riešiť, je to moje živobytie. ..aj tam kde nebývam,
ale máš pravdu-tam nebývam našťastie, nech si riešia ako vedia, chcela počuť názor, tak ja mám taký, že je to o ľudoch...nie o porade...
Naposledy upravil Halli : 10.12.10 at 17:10
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
cisarovna Pozri príspevok
Dobrý den chcem sa opýtat alebo poprosit o radu .Mali se dolu oznam že sa budu menit stupačky v bytoch datum:16.12.2010 no aj sme zato aby sa menili , ale vratim saspet , prvá čast necela do 3 alebo 4 poschodia sa menili v lete podotýkam (motanke ludia ktorý su na tom finančne velmi dobre ) a nám dalsim od 7 posh mali menit teraz týžden pred vianocmi v mrazoch , zime kde byvaju aj male deti , viem aky neporiadok , smrad je z toho preto je lepšie ked sa robi v lete predsa clovek je vonku vie si poriadit vymalovat .......všetko čo suvisí , no tak sa nam to nepačilo aky datu zvolili a nikoho sa neopýtali či suhlasime stým dnom alebo dátumom , tak sme spisali peticou pretože nikto pred vianocmi si neda rozbit jadro a bude este na svoje naklady si to musiet všetko spojene s malovanim hradit .tak sa spísla zápisnica a odniesla sa predsedovi a dalsiemu členovi ktorý to organizoval , no nadruhý den sme boli vyvesenýdolu na nastenke že títo ludia nesuhlasia ked prislo na shodzu kde bolo toto spomenute , tak dotyčný pán ktorý to mal všetko za nechtami sa ročertil a začal ukazovat prstom že už firma nepride , že sa to už nebude robit ...a td....myslim si že mu išlo z tej firmy o poriadnu tučnú vianočnú premiu !!!!!!!lenže par ludi sa vylakalo že či už naozaj sa to nebude robit a tak dlaej no hlas z obyčajneho ludu prehovoril že pánxxx ale terab ludom povedat že sa to bude robit ale nie teraz ale na rok to zabudol ovedat pan xxxxx lebo bol nahnevyný že jednoduchotá stupačka sa nebude robit včase sviatkov ale až na rok , myslim si že všetko sa da pekne vysvetlit a nie tak ako postupoval on že ukazal na ludi a kričal po nich
tak čo si o tom myslite ???????????dakujem
Niečo mi tu nesedí.Takéto veci sa plánujú niekoľko mesiacov dopredu.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Ferdosondo Pozri príspevok
Jezo421 veľmi dobre urobené. Dokonca aj obklad na zadnej stene položený v osi steny.
K tej výmene rozvodou vody. Nie je potrebné, aby bola prístupná stupačka po celej výške. Úplne postačí otvor veľkosti ako v pôvodnom jadre.
Súhlasím, že stačí, ale iba v prípade ak sa pri rekonštrukcii jadra vymení kanalizačná rúra s odbočkou, voda a plyn sa potom dá aj cez otvor 60x40.
Párkrát sme vynechali dostatočne veľký otvor v múre s kuchyne do šachty a zadebnili sme ho SDK, ktorý sa priomietol. V prípade potreby ľahké búranie a oprava.
1 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

lapejko Pozri príspevok
Párkrát sme vynechali dostatočne veľký otvor v múre s kuchyne do šachty a zadebnili sme ho SDK, ktorý sa priomietol. V prípade potreby ľahké búranie a oprava.
Jadier je veľa typov, ale väčšinou v prístupe ku rozvodom vody kanalizácie a plynu zo strany kuchyne bránia šachty na odsávanie.
0 0
dudos49 dudos49

dudos49 je offline (nepripojený) dudos49

Pravdepodobne, "idem s krížikom po funuse", ale ja by som to riešil vstavanou policovou skrinkou namiesto dvierok. Slúžila by na odkladanie drobností, ktoré sú v každej kúpelni. V prípade potreby by sa táto skrinka otvárala ako dvierka.
0 0
janjanov janjanov

janjanov je offline (nepripojený) janjanov

ja som vyriešil zakrytie stupačky systémom od českej firmy ZAVRZ - výsledok je skvelý, dvierka som kupoval cez internet.
0 0
konvalinka_1 konvalinka_1

konvalinka_1 je offline (nepripojený) konvalinka_1

Ahojte, tato diskusia je sice uz starsieho data, ale aj tak sem pripajam info pre pripadnych dalsich navstevnikov, ktori budu riesit problem, ako zakryt stupacky v byte. Nam sa tiez nepacili riesenia, ktore ludia bezne pouzivaju, teda dat tam obycajne drevene, pripadne plastove dvierka, ci roletu. Nasli sme firmu, ktora ponuka skvele riesenie, ako esteticky zakryt stupacky, pricom vo vnutri dvierok je zaroven aj ulozny priestor na toaletny papier, cistiace prostriedky a pod. S tymto riesenim sme maximalne spokojni, takze pripajam foto aj link na vyrobcu: www.elater.sk
12.jpg  
13.jpg  
14.jpg  
15.jpg  
1/1
3 0
janjanov janjanov

janjanov je offline (nepripojený) janjanov

Písal som pred asi 2 rokmi, ale nedá mi to!
Dvierka na stupačke v bytovom jadre obložené obkladom, tak toto je efektné aj po 2 rokoch od prerábky a stále sú plne funkčné, estetické a neviditeľné! Doporučujem každému do jadra v paneláku, cena je nižšia ako som ja kupoval, tak odporúčam!
http://www.kupelnesk.sk/sk/3598/e-sh...tvor/index.htm
P1010077.JPG  
P1010080.JPG  
P1010079.JPG  
P1010078.JPG  
P1010081.JPG  

1/1
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať