Zavrieť

Porady

dovoz tovaru z UK a jeho predaj v SR

Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci by ste mi nevedeli poradit, ako je to s dovozom tovaru z UK a jeho naslednym predajnom na Slovensku.
Tovar by sa nakupoval v beznom obchodnom dome v Anglicku (nenakupujem u vyrobcu ani vo velkoobchode), doviezol by sa na Slovensko, kde by sa aj predaval.
Vedel by mi niekto poradit, ako je to s platenim dani, pripadne inymi zalezitostami, ci potrebujem byt platcom DPH, alebo sa to na to nevztahuje (budem teda nakupovat tovar v Anglicku v maloobchode s DPH a potom ho aj predavat s DPH?!).

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Kludne to tak mozes robit.
    Platcom DPH byt nepotrebujes. A aj ak budes, budes musiet DPH zaplatit normalne ako sucast ceny v UK.

    MKaMC je offline (nepripojený) MKaMC

    MKaMC
    no ano, ale nebude tam dvojite zdanovanie?? aplatim dan v UK a potom s danou budem predavat aj tu...ci to nevadi?

    dovoz tovaru z UK a jeho predaj v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.