Zavrieť

Porady

študent + živnosť + Dotácia na podnikanie

Dobrý deň.

Z rôznych internetových zdrojov (vrátane tohoto fóra) som sa dozvedel, že študent denného štúdia môže byť zároveň živnostníkom. Preto som sa rozhodol, že v čase medzi ukončením štúdia bakalárskeho a inžinierskeho sa prihlásim na úrad práce, po troch mesiacoch založím živnosť a pokúsim sa získať dotáciu na podnikanie.Avšak po skončení bakalárskeho štúdia mi na úrade práce povedali, že živnosť sa nedá prevádzkovať pri dennom štúdiu. Iba externom. Preto by som sa chcel spýtať či sa zmenil zákon, alebo ako to vlastne je.

Respektíve ak môžem popri dennom štúdiu podnikať, či sa dá v mojom prípade požiadať aj o podporu prostredníctvom dotácie na podnikanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Podnikať môžeš aj popri dennom štúdiu. Ale nestihneš si odsedieť na UP potrebnú dobu k získaniu dotácie. Lebo tri mesiace je minimum. Zvyčajne to trvá oveľa dlhšie.

    Živnostenské oprávnenie stojí 5 €, a vystavia Ti ho temer na počkanie.
    no ja som koncil uz 19. aprila, ale kedze mi povedali na urade ze sa to neda tak som to neriesil kolko to minimalne trva?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    marekm333 Pozri príspevok
    no ja som koncil uz 19. aprila, ale kedze mi povedali na urade ze sa to neda tak som to neriesil kolko to minimalne trva?
    No minimálne 3 mesiace, ak nie sú peniaze tak aj oveľa dlhšie pred rokom žiadal známy a bol v evidencii 9 mesiacov kým získal príspevok a otvoril si živnosť k 1.1.2010

    študent + živnosť + Dotácia na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.