Zavrieť

Porady

Herci útočia videom proti ľavici - pozrite si tie dve videá, stojí to za to!

Anketa: Si spokojný/á s výsledkom volieb?

Počet hlasujúcich
111. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    73 65.77%
  • nie

    38 34.23%
Po Česku sa negatívna kampaň, ktorá útočí na ľavicu, objavila aj na Slovensku. Herci Richard Stanke a Zuzana Fialová v animovanom klipe na internete deväť dní pred parlamentnými voľbami útočia na premiéra a predsedu najsilnejšej vládnej strany Smer Roberta Fica a vyzývajú k voľbe opozičnej pravice.

http://ovolbach.topky.sk/c/1841/herc...ali-sa-v-cesku
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

tetrisss Pozri príspevok
Ja teda neviem, ale je uplne jasne, ze napr. aby si to pochopil, za vzdelanie je zodpovedny v plnej miere svojich kompetencii stat, v plnej miere svojich povinnosti skola a v plnej miere svojich moznosti rodina. A takto je to so vsetkym, pokial nedokazeme najst spolocnu rec k dosiahnutiu ciela, tak to bude este dlho vyzerat tak, ako u nas a este horsie.
A este taka mala otazka a kto to ma zaplatit? pride nam ufo s kopou zlata a da statu?, nie, pretoze v svetle dnesnej spolocnosti je to divne tvrdenie, ale stale plati: stat sme my. Nema zmysel takto vsetko zosmiesnovat a negativizovat, to su len retoricke cvicenia a profesionalnych oponentov /dufam ze vies co tym myslim/ ako diskuterov nemusim, nemozes byt proti vsetkemu a za nic.
Práve ta rétorika, že štát sme my, je váš základný omyl.
(skús si objasniť čo je to štát)
Ja a ani ty a ani Danila, Duves.....nie sme štát. My sme len občania štátu. No ale to, že sme občania štátu, neznamená že mu patríme.
Možno o tom len neviete, ale štát je definovaný úplne inak.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak daj.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Ale ano. Len to píšem vyššie, že treba od základov zmeniť finačníctvo a daňovú sústavu. Ak čokolvek zmeniš a nevezmeš sukromnym osobam pravo tvoriť peniaze z ničoho, tak každa zmena bude mať velmi kratkodoby dosah.
Co si chcel presne povedať k tym hypotekam? Ved hypoteku platíš banke, nie na do fondu na dochodky. Z hypoteky, z jej splácania bohatne majitel banky (v tramtárii), nie krajina (štát), kde je ta hypoteka čerpana. Nie je to choré?
Duves to tvoje nekonečné tvorenie peňazí z ničoho, už zaves na klinec a konečne si naštuduj niečo o bankovníctve. Aspoň základy ako sa dostávajú peniaze do obehu.
--------------------------------------------------------------
K tým hypotekam a dôchodkom.
Sám píšeš, že hypotéku splácaš banke. Z toho mi logicky vyplýva, že banka má zaručený mesačný príjem zo splátky napríklad 700 € od mladého. Tým pádom môže garantovať výplatu napríklad jedného mesačného dôchodku 500 až 600 € pre starého.
Sú to vlastne tie isté peniaze, len sú pre dôchodcu zúročené cez hypotéku.
--------------------------------------------------------------
Skôr si myslím, že choré je platiť si na dôchodok (formou povinného odvodu) do nejakého fondu a vlastne cez neho tie peniaze dať na trh "cenných papierov". Následne tam vzniká prebytok peňazí, tým pádom sa znehodnocujú a súčasne chýbajú "dlhé peniaze", ktoré sú potrebné na hypotéky pre mladých. (tu sa podarilo EU oddeliť peniaze mladých od peňazí starých) Tým pádom sa dostávajú mladí a aj starí do závislosti štátu. Spôsobujú to štáty svojimi zákonmi a nie banky svojim konaním.
---------------------------------------------------------------
Choré je hlavne to, že to bežní ľudia nechápu.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

tetrisss Pozri príspevok
Tak daj.
A čo že by si chcela aby som ti dal? (google?)
Skús si napísať napríklad /definícia štátu/ a enter a potom už len klikáš. Je to jednoduché.
-----------------------------------------------------------------
Pojem štátu prešiel vo svojom vývoji rozličnými etapami. U starovekých Grékov nachádzame pojem „polis“, ktorým označovali mestský štát, t.j. suverénnu teritoriálnu organizáciu s vlastným zriadením a zákonodarstvom. V rímskej terminológii bol štát chápaný aj ako jednota všetkých obyvateľov – „res publica“. Keď sa teritórium, podliehajúce Rímu, stalo väčším, začal sa rímsky štát označovať termínom „imperium“.

V stredoveku prišlo k zmene a rozhodujúcim sa stal teritoriálny činiteľ. Štát sa začal ponímať ako krajina. Prvý novoveký výraz na označenie rôznych štátnych útvarov „stato“ sa objavuje v 15. st. v Taliansku. Tento termín sa dal použiť na každý existujúci štát, bez ohľadu na jeho veľkosť či charakter štátneho zriadenia.

V súčasnej politickej a právnickej literatúre existujú tri typy definícií štátu. Funkcionálne definície opisujú štát funkciami, ktoré plní v danom spoločenskom zriadení. Štát chápu ako organizáciu spoločnosti, v ktorej sú špecifické role obyvateľov vymedzené v špecifickom statuse – v ústave štátu. Hlavnými cieľmi štátu sú riešenie spoločných problémov, zabezpečenie všeobecného blaha a hlavne zachovanie poriadku. Elementárne definície štátu vychádzajú z troch elementov, základných prvkov: obyvateľstvo, teritórium a suverénna moc. Štát je trvalý zväzok ľudí obývajúcich určité územie a podliehajúcich jedinej zvrchovanej moci. Tretie, sociologické, definície ponímajú štát ako politickú spoločnosť. Počiatky tejto definície nachádzame už u Aristotela, ktorý štát chápal ako samosprávne, univerzálne spoločenstvo rovných ľudí, ktorých cieľom je dokonalý život. Určitým variantom sociologických definícií je marxistické chápanie štátu ako nástroja triedneho panstva. Podľa Lenina je štát „aparát vládnucej triedy slúžiaci na potlačenie odporu a útlak jej triednych protivníkov“.
----------------------------------------------------------------------
Treba si len prečítať, posúdiť, zhodnotiť, snáď aj trošku pouvažovať.
Veď sme gramotní, či nie...?
0 1
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ty ma neurazis, je pravdepodobne, ked ti neposielam postu po holubici, ze si nejaku tu definiciu mudru viem najst, ale to su len slova, kazda veda sa zacina zbytocnou definiciou, ale povedz svoju predstavu, ako zit bez statu, nejake to usporiadanie spolocnosti je potrebne, pokial nezijes ako Robinzon, tak zacni pouzivat svoje nazory, ako by to islo, aby sme mohli vsetko robit, ako kazdy chce. Hm, to je uz anarchia, nie?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

tetrisss Pozri príspevok
Ty ma neurazis, je pravdepodobne, ked ti neposielam postu po holubici, ze si nejaku tu definiciu mudru viem najst, ale to su len slova, kazda veda sa zacina zbytocnou definiciou, ale povedz svoju predstavu, ako zit bez statu, nejake to usporiadanie spolocnosti je potrebne, pokial nezijes ako Robinzon, tak zacni pouzivat svoje nazory, ako by to islo, aby sme mohli vsetko robit, ako kazdy chce. Hm, to je uz anarchia, nie?
Ako si na to prišla že ja chcem žiť bez štátu.
Celú dobu píšem, že niečo patrí štátu a niečo ľuďom (a niečo občanom).
Kde som sa vyjadroval, že štát nie?
---------------------------------------------------
Ja sa stále len pýtam, čo považujete za verejné (štátne - obecné a pod.) a čo za súkromné (osobné - rodinné).
---------------------------------------------------
Ako by som chcel robiť všetko čo chcem a ako chcem? No predsa normálne. Tak ako mi to aj ústava zaručuje, že každý môže konať čo zákon nezakazuje a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo čo mu zákon neprikazuje (pri zachovaní základných ľudských práv). To je celé.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak teoreticky je to pekna predstava, akurat v praxi je to zlozite, a ani nie je presne definivane, pokial sa dobre pamatam, medzi sukromne veci si priradil aj zdravie, ale to len preto mozes si mysliet, ze si zdravy, zdravotnictvo moze fungovat len na zaklade solidarity, a napr. ja si myslim, ze v zdravotnicve nejde ani tak o vacsi balik penazi, ako o poriadok, som zvedava, kto sa konecne do tohto Molocha pusti, do ekonomiky aj do pristupu k ludom, ale to je uz asi ina tema.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jar88 Pozri príspevok
Ako si na to prišla že ja chcem žiť bez štátu.
Celú dobu píšem, že niečo patrí štátu a niečo ľuďom (a niečo občanom).
Kde som sa vyjadroval, že štát nie?
---------------------------------------------------
Ja sa stále len pýtam, čo považujete za verejné (štátne - obecné a pod.) a čo za súkromné (osobné - rodinné).
---------------------------------------------------
Ako by som chcel robiť všetko čo chcem a ako chcem? No predsa normálne. Tak ako mi to aj ústava zaručuje, že každý môže konať čo zákon nezakazuje a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo čo mu zákon neprikazuje (pri zachovaní základných ľudských práv). To je celé.
No ale neviem, kto tu tvrdil opak....

Problém je, že Ti v tom bránia niektoré zákony, nakoľko sú schválené a platné tak ako napríklad Tebe ale samozrejme aj mnohým nám nevyhovujú. Áno napríklad aj v oblasti zdravotníctva....ale je tu nejaká hierarchia, nejaký proces - u nás parlamentná demokracia - zvolili sme si poslancov a Tí predkladajú a schvaľujú zákony také aké sú a ak sa schvália musíme ich rešpektovať, lebo nastupujú reštrikcie.
Každý má právo ísť do politiky a ovplyvňovať tento proces....
O tom, čo tu Ty píšeš my predsa vieme svoje, či je to naozaj demokracia alebo diktatúra....
my sme sa skôr bavili o tom, o kom si kto myslí, že nás čo najviac dovedie k tej pomyslenej demokracii, či ľavica a či pravica, ale tu z diskutujúcich myslím nie je nikto naivný snílek....
Jednoducho to čo môžem a chcem ovplyvňovať snažím sa ovplyvňovať z plných síl, ale niečo nejde a tam nemá zmysel kritizovať a kritizovať a myslieť si, že druhí to nechápu....
Ja si myslím, že o sebe rozhodujem do dosť veľkej miery, ale viem, že nemôžem vo všetkom....nemôžem to ani v rodine, lebo nikto z nás tu nieje len sám pre seba....

http://www.snem.sk/content/view/34/48/
Naposledy upravil evina : 04.07.10 at 10:31
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
Ako si na to prišla že ja chcem žiť bez štátu.
Celú dobu píšem, že niečo patrí štátu a niečo ľuďom (a niečo občanom).
Kde som sa vyjadroval, že štát nie?
---------------------------------------------------
Ja sa stále len pýtam, čo považujete za verejné (štátne - obecné a pod.) a čo za súkromné (osobné - rodinné).
---------------------------------------------------
Ako by som chcel robiť všetko čo chcem a ako chcem? No predsa normálne. Tak ako mi to aj ústava zaručuje, že každý môže konať čo zákon nezakazuje a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo čo mu zákon neprikazuje (pri zachovaní základných ľudských práv). To je celé.
Jardo, aj zlá reputácia je lepšia, ako nič. Ty to vieš, a tak ideš.Tvoje podanie teórie štátu a práva je zložité. Vôbec nechceš pochopiť, že mnohí z nás sú jednoduchí jedinci, hlboko pod úrovňou Tvojho vedomia a znalostí. Maj s nami, prosím, trpezlivosť. Vži sa napríklad do takého jedinca, s IQ Matoviča....., no ako chceš, aby toto pochopil?
A už nehovorím, ako by to pochopil sám tvorca nového pojmu IQ Matovič. Lebo on, ak by čosi aj vedel, či pochopil, tak by dávno pred poslaneckým sľubom odovzdal mandát. On totiž ešte poslaneckú imunitu nemá. A škandál ako remeň je priskorý.A ja by som mala o dôvod viac uveriť tým najsamnovším, že to s tou slušnosťou mysleli vážne.... Vidíš, som stále v téme. Hovorím o štáte. A jeho topmenežéroch.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

tetrisss Pozri príspevok
Tak teoreticky je to pekna predstava, akurat v praxi je to zlozite, a ani nie je presne definivane, pokial sa dobre pamatam, medzi sukromne veci si priradil aj zdravie, ale to len preto mozes si mysliet, ze si zdravy, zdravotnictvo moze fungovat len na zaklade solidarity, a napr. ja si myslim, ze v zdravotnicve nejde ani tak o vacsi balik penazi, ako o poriadok, som zvedava, kto sa konecne do tohto Molocha pusti, do ekonomiky aj do pristupu k ludom, ale to je uz asi ina tema.
Nikto sa do toho nepustí,pretože kto sa zdravotníctva čo len dotkne,zažije druhe SNP.Nie je spoločenská objednávka na riešenie problémov zdravotníctva.Ved v konečnom dôsledku si každý čo chce vybaví,nadáva sa dobre,tak načo to riešiť.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Duves to tvoje nekonečné tvorenie peňazí z ničoho, už zaves na klinec a konečne si naštuduj niečo o bankovníctve. Aspoň základy ako sa dostávajú peniaze do obehu.
.
Ja mam 4 mesačný kurz na bankovnictvo, mam certifikat zo zaverečnej skúšky na výbornú. Môžem naskenovať. Ty čo ukážeš?
--------------------------------------------------------------
jar88 Pozri príspevok
K tým hypotekam a dôchodkom.
Sám píšeš, že hypotéku splácaš banke. Z toho mi logicky vyplýva, že banka má zaručený mesačný príjem zo splátky napríklad 700 € od mladého. Tým pádom môže garantovať výplatu napríklad jedného mesačného dôchodku 500 až 600 € pre starého.
Sú to vlastne tie isté peniaze, len sú pre dôchodcu zúročené cez hypotéku..
To je fakt z tepla!
Ako môžeš súkromným bankam nariadiť aby zisky - úrokové výnosy z hypotek slúžili na krytie výplat starobných dôchodkov?
Ale ako myslienka je to dobra. Najprv sa zoštátnia banky a druhy bod bude to, čo opisuješ. nie?
--------------------------------------------------------------
jar88 Pozri príspevok
Skôr si myslím, že choré je platiť si na dôchodok (formou povinného odvodu) do nejakého fondu a vlastne cez neho tie peniaze dať na trh "cenných papierov". Následne tam vzniká prebytok peňazí, tým pádom sa znehodnocujú a súčasne chýbajú "dlhé peniaze", ktoré sú potrebné na hypotéky pre mladých. (tu sa podarilo EU oddeliť peniaze mladých od peňazí starých) Tým pádom sa dostávajú mladí a aj starí do závislosti štátu. Spôsobujú to štáty svojimi zákonmi a nie banky svojim konaním..
To si ako na to prišiel. Naštuduj si zakon o bankach, časť hypotekarne bankovnictvo. Banky robia hypoteky tak, že najprv to prefinancuju z kratkych zdrojov a následne pri určitom objeme hypotek musia to vykryť dlhymi zdrojmi. T.j. predaju hypotekarne záložné listy. Obyčajne sa po nich len tak zapráši. Volne zdroje na nakup maju rozne fondy, a napr. aj životne poisťovne.


jar88 Pozri príspevok
Choré je hlavne to, že to bežní ľudia nechápu.
Tak v tom príspevku o bankovníctve, čo si vypotil ty, tak to je fakt zložite na pochopenie. Sa zamyli, čo si tam napísal. Doslova preložene, aby sukromne banky sa zriekli urkoveho vynosu z hypotek a financovali z toho dochodky. Lenin by sa potešil. Ale ako vravim, myslienka je to dobra. Len sa musi niečo podstatne zmeniť. Odobrať sukromnym osobam tvorbu peňazi a vrátiť to štátu.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
duves Pozri príspevok
Ja mam 4 mesačný kurz na bankovnictvo, mam certifikat zo zaverečnej skúšky na výbornú. Môžem naskenovať. Ty čo ukážeš?
--------------------------------------------------------------

To je fakt z tepla!
Ako môžeš súkromným bankam nariadiť aby zisky - úrokové výnosy z hypotek slúžili na krytie výplat starobných dôchodkov?
Ale ako myslienka je to dobra. Najprv sa zoštátnia banky a druhy bod bude to, čo opisuješ. nie?
--------------------------------------------------------------

To si ako na to prišiel. Naštuduj si zakon o bankach, časť hypotekarne bankovnictvo. Banky robia hypoteky tak, že najprv to prefinancuju z kratkych zdrojov a následne pri určitom objeme hypotek musia to vykryť dlhymi zdrojmi. T.j. predaju hypotekarne záložné listy. Obyčajne sa po nich len tak zapráši. Volne zdroje na nakup maju rozne fondy, a napr. aj životne poisťovne.




Tak v tom príspevku o bankovníctve, čo si vypotil ty, tak to je fakt zložite na pochopenie. Sa zamyli, čo si tam napísal. Doslova preložene, aby sukromne banky sa zriekli urkoveho vynosu z hypotek a financovali z toho dochodky. Lenin by sa potešil. Ale ako vravim, myslienka je to dobra. Len sa musi niečo podstatne zmeniť. Odobrať sukromnym osobam tvorbu peňazi a vrátiť to štátu.
Je to tak, duves. Amerika teraz tlačí ako besná čertove obrázky, cez tlačiarensky lis rieši krízu, dopady poznáme, výnosy z hypoték sú astronomické, úrokom päťkrát zaplatené istiny. Jardo nám rád píše svoje fantasmagórie, nechajme ho, nech sa vytešuje. Jeden farár napísal predsedovi KDH list. Dočítala som ho. Bol aj pre občanov SR. Ako neveriaca a hriešnica som farárovi dala celkom za pravdu. Čítal si ? Múdre, pravdivé, poučné.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Danila, nemôžeš ten list prilepiť? Orečítala by som si.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pripajam sa, aj ja by som rada precitala
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Danila Pozri príspevok
Je to tak, duves. Amerika teraz tlačí ako besná čertove obrázky, cez tlačiarensky lis rieši krízu, dopady poznáme, výnosy z hypoték sú astronomické, úrokom päťkrát zaplatené istiny. Jardo nám rád píše svoje fantasmagórie, nechajme ho, nech sa vytešuje. Jeden farár napísal predsedovi KDH list. Dočítala som ho. Bol aj pre občanov SR. Ako neveriaca a hriešnica som farárovi dala celkom za pravdu. Čítal si ? Múdre, pravdivé, poučné.
Ešte že tu máme tú Ameriku, všakže? Prečo sa ale obzeráš za mláku? Však sa nemusíš pozerať tak ďaleko, keď chceš vidieť čertoviny.

A prečo píšeš tak nepekne Jardovi keď zároveň vkuse nariekaš ako na teba pľuje? Však sa s ním skús rozprávať slušne. A keby aj... skús sa usmiať ako prvá, nebolí to...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Danila Pozri príspevok
Je to tak, duves. Amerika teraz tlačí ako besná čertove obrázky, cez tlačiarensky lis rieši krízu, dopady poznáme, výnosy z hypoték sú astronomické, úrokom päťkrát zaplatené istiny. Jardo nám rád píše svoje fantasmagórie, nechajme ho, nech sa vytešuje. Jeden farár napísal predsedovi KDH list. Dočítala som ho. Bol aj pre občanov SR. Ako neveriaca a hriešnica som farárovi dala celkom za pravdu. Čítal si ? Múdre, pravdivé, poučné.
Celkom až tak zasa nie , teda podľa mňa ...

Gabhus Pozri príspevok
Danila, nemôžeš ten list prilepiť? Orečítala by som si.
durisovad Pozri príspevok
Pripajam sa, aj ja by som rada precitala
Asi tento ????
Nie som si istý ...
Otvorený list podpredsedu AZN predsedovi KDH Jánovi Figeľovi
Vydané dňa 16. 06. 2010 (766 prečítaní)

16. 6. 2010 Bratislava

Vážený pán predseda KDH,

dovoľte, aby som Vám v prvom rade zablahoželal k volebnému výsledku, ktoré dosiahlo KDH vo voľbách do NR SR v sobotu 12. 6. 2010. V súčastnosti sa vedú rokovania o zostavení novej vlády a určovaní priorít, ktoré, bude môcť KDH presadzovať aj v programovom vyhlásení novej vlády, v ktorej má ambície pôsobiť.

Nedá mi, aby som Vám v druhom rade preto aj nepripomenul, aby KDH nezabúdalo, že kríza, v ktorej sa v súčastnosti nachádza nielen Slovensko, ale aj celý svet, je nielen len a len finančná, alebo ekonomická, ale v prvom rade je to kríza morálna a duchovná.

KDH preto nesmie zabúdať na to, že slovenský národ za to, že prežil stáročia útlaku a asimilácie, vdačí predovšetkým Cyrilo-Metodskému duchovnému dedičstvu, patrónke Slovenska Sedembolestnej Panne Márii a vernosti Slovenského národa Kristovi a Cirkvi.

S tohto dôvodu preto, ak KDH chce, aby jeho postoje boli jasné, zrozumiteľné a v súlade s Cyrilo-Metodským duchovným dedičstvom, ku ktorému sa hlási drvivá väčšina voličov KDH, nesmie zastávať postoje, ktoré pripomínajú skôr chuť vody z Hierapolských kúpeľov (Zjv 3, 16).

KDH preto aby nestratilo svoju vlastnú tvár a svojich voličov, musí podľa nášho názoru bezpodmienečne presadzovat zakomponovanie do programového vyhlásenia vlady SR aspoň tieto základné priority:

- prijatie zmluvy o Výhrade svedomia

- prijatie zákona na ochranu nedele

- prijatie ústavného zákona, ktory bude jasne definovať ochranu života od počatia až po prirodzenú smrť a teda aj zákaz eutanázie a interupcie

- prijatie zákonov na ochranu rodiny a tradičného manželstva muža a ženy

- KDH sa musí zaviazať, že bude jednoznačne proti prijatiu zákona povolujúceho homosexuálne manželstvá a adopciu detí

- bude jednoznačne proti rozhodnutiu ESPĽP o odstraňovaní krížov vo vsetkých štátov EÚ

- bude jednoznačne presadzovať zrovnoprávnenie v oblasti financovania cirkevných materských škôl, cirkevných základných umeleckých škôl, cirkevných jazykových škôl a cirkevných školských zariadení zo štátnymi školami

S úctou,

Mgr. Anton Čulen ,

podpredseda AZN
http://azn.nawebe.net/view.php?nazev...nku=2010060001
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

buchač Pozri príspevok
Celkom až tak zasa nie , teda podľa mňa ...





Asi tento ????
Nie som si istý ...

http://azn.nawebe.net/view.php?nazev...nku=2010060001
K tomu listu:
KDH musí bezpodmienečne presadzovať zakomponovanie ....

Áno každá strana musí usilovať o to čo sľúbila, ale každý si musí uvedomiť, aby to dosiahla s istotou musí ju voliť 51% voličov....no a to sa u nás nestalo /podľa mojej mienky našťastie/ ani jednej. Preto to musia všetci dokázať v rámci určitého celku primerane a svojim možnostiam a percentám....A radšej primerane svojim percentám ako vôbec...
Neviem prečo sa naša spoločnosť bojí rozdielnych názorov, ak sa v závere podarí dosiahnuť kompromis....
Nikto nemá právo trvať na svojich 100%, lebo aj naša spoločnosť je zložená z veriacich, neveriacich, liberálne mysliacich a mohla by som pokračovať .....
Taký raj, aby sme všetci všetko presadili a mali ako chceme bohužiaľ nie je
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Bastian Pozri príspevok
Ešte že tu máme tú Ameriku, všakže? Prečo sa ale obzeráš za mláku? Však sa nemusíš pozerať tak ďaleko, keď chceš vidieť čertoviny.

A prečo píšeš tak nepekne Jardovi keď zároveň vkuse nariekaš ako na teba pľuje? Však sa s ním skús rozprávať slušne. A keby aj... skús sa usmiať ako prvá, nebolí to...
Bastík, prišiel si si rýpnuť. Takže:
Amerika? Máš pocit, že sa nás nedotýka? Už dávno sa nás dotýka. EÚ a Amerika idú ruka v ruke. Ale Čína je tretia. Takže o mene hovoria už v trojici.
A v Číne sa práve obracajú myslitelia. Vieš, čo povedali dávno, pradávno? Že najväčší paraziti sú obchodníci. Najmenej robia a najviac zdierajú. Len nech sa nikdy nedostanú ku korytám. Jeden práve ide. Minister obrany. Z reťazcov. Nemdobré. Povedal prezident a výhrady má aj dezignovaná premiérka.
Takže tak, Bastian. Jardo pľuje, ja jeho pľuvance utieram argumentami. Máš nejaké? Daj.
Ja si ich pokojne prečítam. A neopľujem Ťa, aj keď nebudem súhlasiť. Aj my, v suteréne, nenosíme hlavu na krku len na stieranie pavučín zo stropu.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Vážený pán predseda Figeľ,nezhrešte!

Voľby do parlamentu sú v živote ľudí formou výberu svojich poslancov,ktorí majú počas ďalších rokov byť nositeľmi ich myšlienok,a predovšetkým realizátormi sľubov a predsavzatí,na základe ktorých dostali od nich svoj hlas. Neviem,ako pri iných skupinách,ale u nás kresťanov je to predovšetkým o spôsobe života,o presadzovaní dobra a spôsobe realizovania myšlienok,na základe ktorých stojí kresťanské spoločenstvo od svojho príchodu sem,do srdca Európy.
Iste,ako vždy ,aj teraz sme vybrali jeden z kandidujúcich subjektov,o ktorom sme boli presvedčení,že nielen svojím názvom sa najlepšie hodí k presadzovaniu našich zámerov a pohľadov. Na vytvorenie vlády sa dnes musia spojiť viaceré strany,aby dokázali spolu vládnuť. Ukazuje sa ale,že spoločenstvo strán,z ktorého by mohla byť aj vláda na najbližšie štyri roky,nie je tým spoločenstvom,ktoré bude schopné reprezentovať a obhajovať záujmy nás kresťanov.
Základom pokojného života každého kresťana je život bez hriechu,teda spolunažívanie s tými,ktorí chcú žiť tak,aby to bolo v súlade s Desatorom Božích prikázaní,a to nielen v rovine deklarovaných zámerov,ale celým svojím spôsobom života. Cirkev prostredníctvom pastierskeho listu Konferencie biskupov Slovenska vyzývala kresťanov,aby sa zúčastnili volieb,a vybrali si tých,ktorí presadzujú hodnoty v zmysle náuky katolíckej cirkvy. Možno však takéto hodnotypresadiť v zoskupení s tými,ktorí svoj mandát získali na základe sľubov,ktoré v žiadnom prípade nemožno spájať s hodnotami našej katolíckej cirkvi. Kreťanský spôsob života je aj o tom,aby sme dokázali včas upozorniť na prítomnosť zla. Zlo,ktoré vedome prináša hriech,je potrebné jednoznačne pomenovať: legalizácia vzťahov osôb rovnakého pohlavia,spolunažívanie muža a ženy a výchova detí mimo rámca tradičnej rodiny,dekriminalizácia drog,rušenie sociálnych istôt pre najslabšie vrstvy dôchodcov.
So zlom nemožno uzatvárať zväzky a záväzky,aj keby prinášali vábivé sľuby do budúcnosti. Život zviazaný od začiatku so zlom nikdy neprinesie šťastnú budúcnosť,ale len slzy a plač.
Stojíme na križovatke ciest. Ani jedna cesta nie je vydláždená len dobrom. Na oboch sú prekážky,ktoré musíme prekonávať. Na jednej strane je cesta možno aj s hriešnikom,ktorý vie,že spáchal aj hriechy,ale má snahu o nápravu a ponúka pomocnú ruku pri presadzovaní našich kresťanských hodnôt. Na strane druhej číha zlo. Má vedome vo svojom programe zlo a dokonca ho aj verejne obhajuje,ako niečo,na základe čoho má legitimitu existencie a ak by sa ho vzdal,ohrozil by tým sám seba.
Križovatky sú pre silných. Ak sa rozhodnú pre správny smer,posilní ich to,a pomôžu pri presadzovaní našich kresťanských myšlienok,postojov a názorov. Ak sa však zvolí nesprávna cesta,často končí na útese,z ktorého už niet cesty späť.

Pečiatka : Rímskokatolícka Cirkev, farnosť sv.Juraja,Trenčianske Mitice.
Podpis farára.
Neviem skenovať, tak som to prácne pre Vás prepísala.
1 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
evina Pozri príspevok
K tomu listu:
KDH musí bezpodmienečne presadzovať zakomponovanie ....

Áno každá strana musí usilovať o to čo sľúbila, ale každý si musí uvedomiť, aby to dosiahla s istotou musí ju voliť 51% voličov....no a to sa u nás nestalo /podľa mojej mienky našťastie/ ani jednej. Preto to musia všetci dokázať v rámci určitého celku primerane a svojim možnostiam a percentám....A radšej primerane svojim percentám ako vôbec...
Neviem prečo sa naša spoločnosť bojí rozdielnych názorov, ak sa v závere podarí dosiahnuť kompromis....
Nikto nemá právo trvať na svojich 100%, lebo aj naša spoločnosť je zložená z veriacich, neveriacich, liberálne mysliacich a mohla by som pokračovať .....
Taký raj, aby sme všetci všetko presadili a mali ako chceme bohužiaľ nie je
evina, to, čo si napísala, by mohlo znamenať asi toľko:
Pred sobášom: Drahý, budem Ti verná do smrti.
Po sobáši: Drahý nemohla som Ti byť verná, lebo som netušila, že stretnem Joža a v spojení s ním dosiahneme lepší úspech.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať