Zavrieť

Porady

Kúpna zmluva na predaj nehnuteľnosti

Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť o radu. S partnerkou sa chystáme kúpiť byt - nehnuteľnosť, v ktorom má podielové spoluvlastníctvo jej otec (1/2), jej brat (1/4) a partnerka (1/4). Medzi predávajúcich teda stačí uviesť iba otca a brata, a ku kupujúcim partnerku a mňa ?

Na kúpu bytu berieme hypotekárny úver, za ktorý budeme ručiť jednak kupovanou nehnuteľnosťou, a jednak ešte ďalšou nehnuteľnosťou (druhým bytom), v ktorý je vlastníctvom jednej osoby - mojej matky. Je potrebné túto skutočnosť zahrnúť do KZ ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Treba uviesť aj podiely, v akých nehnuteľnosť nadobúdate (a výsledné podiely). Pokiaľ nie ste manželia, nebudete to nadobúdať do bezpodielového spoluvlastníctva, ale do podielového spoluvlastníctva. Tak si napíšte aj úhradu ceny za byt.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Danielle369, zdenka131, Lubaba, mona091, rodina1, arizona
    6

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    headshrinker Pozri príspevok
    ide len to, že ten bratov podiel sa na nás prevedie ďalšou zmluvou o prevode nehnuteľností. Takže v KPZ bude ako predávajúci uvedený iba otec, a ja s partnerkou ako kupujúci ?
    [QUOTE=headshrinker;1425493]
    S partnerkou sa chystáme kúpiť byt - nehnuteľnosť, v ktorom má podielové spoluvlastníctvo jej otec (1/2), jej brat (1/4) a partnerka (1/4). Medzi predávajúcich teda stačí uviesť iba otca a brata, a ku kupujúcim partnerku a mňa ?
    QUOTE]

    Tak kto bude predávajúci? Ujasni si to a toho tam daj.
    Čo sa týka platby, v KZ uvedieť koľko a dokedy. Môžeš však uviesť, že to bude zaplatené z úveru - hlavne potom zaplať!
    to v podstate viem. Mne ide len to, že ten bratov podiel sa na nás prevedie ďalšou zmluvou o prevode nehnuteľností. Takže v KPZ bude ako predávajúci uvedený iba otec, a ja s partnerkou ako kupujúci ? Bratov podiel získame potom spísaním ďalšej zmluvy o prevode nehnuteľnosti, takže jej brat nebude musieť na KPZ figurovať.. ?

    Kúpna zmluva na predaj nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.