Zavrieť

Porady

viac vlastníkov pozemku

Dobrý deň,

prosím poraďte mi v jednej veci.: kúpili sme pozemok,- kde sme si postavili dom. Popri príjazdovej ceste je pozemok o výmere 1m po celej dlžke prístupovej cesty, - je to nejakých 60 m2. Tento pozemok má 5 vlastníkov, kde má kazdy určený svoj podiel. Ako je to s kupou takéhoto pozemku? Musia s predajom suhlasit vsetci vlastníci pozemku? Kto rozhoduje o cene.
Pretože máme takýto problém. Za tento kusok pozemku si jeden vlastnik, ktory ma najvacsi podiel pýta velmi vysoku sumu. Neda sa s nim rozumne dohodnut... On ten pozemok ani nepotrebuje, a chce na nom poriadne zaryžovat....Pritom by to ani nikomu nepredal, pretože je pozemok situovaný medzi domami, - našim domom a susedovým, ktorý má tiež nejaký podiel v tom...Poradte prosim.
Dufam, ze som sa vyjadrila suvisle :-D
Velmi prekne dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dajú sa odkúpiť podiely aj niektorých spoluvlastníkov, potom by ste boli spoluvlastníci s tými, čo to predať nechcú. Pozemok by ste mohli používať celý, to isté aj ostatní spoluvlastníci. Prípadne by ste sa dohodli na oddelenom užívaní určitých častí.

    Ak vám budú chcieť niektorí spoluvlastníci pozemku svoj podiel predať, musia ho najskôr ponúknuť ostatným spoluvlstníkom. Ak by podiely nekúpili, vám to potom nemôžu predať za nižšiu cenu ako ponúkli im.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Danielle369, arizona, Lubaba, sarasara, zdenka131, Flinstone, Anja111
    7

    mambi je offline (nepripojený) mambi

    mambi
    Mária27 Pozri príspevok
    Dajú sa odkúpiť podiely aj niektorých spoluvlastníkov, potom by ste boli spoluvlastníci s tými, čo to predať nechcú. Pozemok by ste mohli používať celý, to isté aj ostatní spoluvlastníci. Prípadne by ste sa dohodli na oddelenom užívaní určitých častí.

    Ak vám budú chcieť niektorí spoluvlastníci pozemku svoj podiel predať, musia ho najskôr ponúknuť ostatným spoluvlstníkom. Ak by podiely nekúpili, vám to potom nemôžu predať za nižšiu cenu ako ponúkli im.
    Ďakujem
    a ako by mali tí spoluvlastníci ho osloviť? Písomne? A potom aby sa písomne aj vyjadril? Musí to byť aj pred notárom???
    Velmi mi tvojou radou pomôžeš.
    Ďakujem

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Všetko písomne. Ako inak by si to v prípade sporu chcel dokazovať?

    viac vlastníkov pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.