Zavrieť

Porady

Miesto zdaniteľného plnenia

vilm vilm

vilm je offline (nepripojený) vilm

Ahojte, vie mi niekto poradiť, kde je miesto zdaniteľného plnenia v nasledovnom prípade? Objednávateľ z Nemecka si objedná tovar od nás v SR ale tovar chce dopraviť priamo na stavbu do Rakúska. My vystavíme fa bez dph do Nemecka a v súhrnnom výkaze uvedieme, že ide o trojstranný obchod?
Usporiadat
vilm vilm

vilm je offline (nepripojený) vilm

Ďakujem za radu, aj som to tak urobila. Doklad o preprave mám, čiže som to dala ako oslobodené a poslala som aj súhrnný výkaz.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, prosím, ako by ste určili miesto dodania pri zhotovení elektrického prívodu pre merací voz, ktorý je vlastne pohyblivý? Práce sa vykonali v SR, ale tento voz môže byť v SR, ale aj v ČR aj kdekoľvek inde. Ďakujem
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím, ako by ste určili miesto dodania pri zhotovení elektrického prívodu pre merací voz, ktorý je vlastne pohyblivý? Práce sa vykonali v SR, ale tento voz môže byť v SR, ale aj v ČR aj kdekoľvek inde. Ďakujem
Prosím, prosím je miesto dodania vo vyššieuvedenom odberateľ v ČR podľa § 15? Mám vystaviť faktúru bez dph, v ČR ju samozdania a ja ju uvediem do súhrnného výkazu? Ďakujem
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Prosím, nevie mi nik poradiť, či ide faktúra vystavená českému odberateľovi za opravu meracieho voza do súhrnného výkazu a fakturuje sa bez dph? Ďakujem
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Iwett Pozri príspevok
Prosím, nevie mi nik poradiť, či ide faktúra vystavená českému odberateľovi za opravu meracieho voza do súhrnného výkazu a fakturuje sa bez dph? Ďakujem
Služby, ktorými sú práce na hnuteľnom majetku je možné posudzovať podľa § 15 ods. 1 (ak je odberateľ z ČR zdaniteľnou osobou) alebo § 16 ods. 9 (ak odberateľ nie je zdaniteľnou osobou).

To znamená, že:
ak je Váš odberateľ zdaniteľnou osobou a službu objedná pod svojim IČ DPH prideleným v ČR službu budete fakturovať bez DPH (faktúra s náležitosťami podľa § 73), a uvediete ju v súhrnnom výkaze.

ak nie je zdaniteľnou osobou fakturovať budete so slovenskou DPH - miestom dodania je SR a službu uvediete do DP DPH.
1 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ahojte. Potrebujem radu.
Mám objednávku na prepravu tovaru od SK objednávateľa, nakládka v objednávke Taliansko, vykládka Bratislava, poznámka v obj. "tovar ide do krajiny mimo europskej unie". Faktúru vystavím s DPH alebo bez DPH, berieme do úvahy to kam ide tovar ďalej, keď sme mi robili prepravu v rámci EU ?
Ďakujem za radu.
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahojte. Potrebujem radu.
Mám objednávku na prepravu tovaru od SK objednávateľa, nakládka v objednávke Taliansko, vykládka Bratislava, poznámka v obj. "tovar ide do krajiny mimo europskej unie". Faktúru vystavím s DPH alebo bez DPH, berieme do úvahy to kam ide tovar ďalej, keď sme mi robili prepravu v rámci EU ?
Ďakujem za radu.
Ak ste vy vykonali prepravu v rámci EU (IT-SVK) a tým sa vaša služba skončila, mali by ste vystaviť faktúru s DPH, pretože miesto dodania je podľa sídla príjemcu služby - slovenský objednávateľ - čiže Slovensko.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
ďakujem za odpoveď.
To som si aj ja myslela, lebo nemám žiadny doklad o tom, že to išlo do 3. krajiny, ale oni mi poslali faktúru späť, že ju mám perobiť bez DPH.
V inej téme som čítala, že ak viem, že to ide do 3.krajiny, a mám o tom nejaký doklad, tak to má byť bez dph.
Tak teraz neviem.
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Zuzanak1 Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď.
To som si aj ja myslela, lebo nemám žiadny doklad o tom, že to išlo do 3. krajiny, ale oni mi poslali faktúru späť, že ju mám perobiť bez DPH.
V inej téme som čítala, že ak viem, že to ide do 3.krajiny, a mám o tom nejaký doklad, tak to má byť bez dph.
Tak teraz neviem.
pochybujem. vy ste vykonali prepravu tovaru v rámci EU, pre odberateľa so slovenským IČ DPH. jasný príklad, že faktúra musí byť s DPH. pre Vás to končí. vy by ste ani nedostali doklad, že tovar opustil EU, čo je potrebné na potvrdenie oslobodenia dane. ako by ste daňovej kontrole vysvetlili že ste fakturovali bez DPH, keď by ste nevedeli dokázať že tovar opustil EU.

A keby ste ten doklad aj mali. Myslím, že aj tak je to zdaňované. Lebo vy ste tú dopravu do tretej krajiny nevykonali. To už urobil iný dobpravca alebo zákazník na svoje náklady. Vy ste poskytli klasickú službu v rámci EU pre slovenského odberateľa. Ja by som fakturoval s DPH.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Malo by to byť podľa §47 a oni pošlú doklad o tom, že to išlo mimo EU a mám to dať bez DPH.
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
Zuzanak1 Pozri príspevok
Malo by to byť podľa §47 a oni pošlú doklad o tom, že to išlo mimo EU a mám to dať bez DPH.
Ale su tu nezrovnalosti - píšete , ze v BA je vykládka - tým by som ja považovala prepravu za ukončenú - aspon zo zadania to tak vyplynulo. V tom prípade je podla mna predchádzajuca odpoved v poriadku.
Ak hovoríte že je to podla §47 - tak colnica vystaví platitelovi doklad - colné vyhlásenie ... A znie otázka - ktorému platitelovi vystaví colnica doklad - lebo iba tento má nárok na oslobodenie .
Zo zadania vyplynulo , že vy ste prepravca IT - SK a objednávatelom je SK firma . V tomto prípade je naozaj so slovenskou DPH
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ja mám ten istý názor, ale oni - objednávateľ trvá na faktúre bez DPH, ten doklad colnica vystaví asi objednávateľovi, lebo oni mi ho následne prepošlú-kopiu ? aby sme mali nejaký doklad, že ten tovar išiel do 3.krajiny.
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
Zuzanak1 Pozri príspevok
Ja mám ten istý názor, ale oni - objednávateľ trvá na faktúre bez DPH, ten doklad colnica vystaví asi objednávateľovi, lebo oni mi ho následne prepošlú-kopiu ? aby sme mali nejaký doklad, že ten tovar išiel do 3.krajiny.
ja mám za to , že tu trochu miešame hrušky s jablakami - resp. ten Váš objednávatel.
Vaša firma poskytuje službu - prepravu . to znamená , že pri poskytovaní služby postupujete z pohladu DPh podla §15 resp. 16 zákona 222/2004 o DPH .
Predajca tovaru / čo ale nie je Vaša firma / postupuje voči odberatelovi / zrejme v 3 krajine / podla § 47 zákona 222/2004 o DPH , o čom predajca tovaru dostane doklad od colnice ´, že je to oslobodené plnenie .
prikláňam sa k názoru , že pre vašu firmu -poskytnutá služba oslobodená nie je .
ale skús aj rady fundovanejších - resp. dat dotaz na DU
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Toto všetko, čo si napísala som sa jej snažila vysvetliť, ale ona má proste pokyny od ich hlavných účtovníčok a povedala, že tak to má byť a že mi k tomu pošle nejaké doklady a paragrafy (hovorila o §47, ja som jej hovorila, že ale mi s 3. krajinou v podstate nemáme nič) podľa čoho to má byť bez dane. Uvidím čo mi pošle a potom to budem riešiť ďalej, ale tvárila sa, že to tak robia bežne.
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
Zuzanak1 Pozri príspevok
Toto všetko, čo si napísala som sa jej snažila vysvetliť, ale ona má proste pokyny od ich hlavných účtovníčok a povedala, že tak to má byť a že mi k tomu pošle nejaké doklady a paragrafy (hovorila o §47, ja som jej hovorila, že ale mi s 3. krajinou v podstate nemáme nič) podľa čoho to má byť bez dane. Uvidím čo mi pošle a potom to budem riešiť ďalej, ale tvárila sa, že to tak robia bežne.
ešte jedna otázka : a kto robí prepravu z BA do 3 krajiny ?
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Neviem.
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
Fakt je , že §47 odst.6 záklona o DPh hovorí , že oslobodené sú ajdoplnkové služby /aj prepravné , ktoré súvisia s vývozom tovaru - tak tu by sa to asi dalo aplikovat - je to platné ustanovenie od 1.1.2010 - tak žeby na toto sa odvolávali ??
no človek sa učí ...
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Katarína Cigánová Pozri príspevok
Fakt je , že §47 odst.6 záklona o DPh hovorí , že oslobodené sú ajdoplnkové služby /aj prepravné , ktoré súvisia s vývozom tovaru - tak tu by sa to asi dalo aplikovat - je to platné ustanovenie od 1.1.2010 - tak žeby na toto sa odvolávali ??
no človek sa učí ...
Tak asi to tak bude, uvidím, čo pošlú. Tak sme zasa o niečo múdrejšie. Keď takúto faktúru robím raz za čas, prvý krát.

Katka ďakujem za diskusiu
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Katarína Cigánová Pozri príspevok
Fakt je , že §47 odst.6 záklona o DPh hovorí , že oslobodené sú ajdoplnkové služby /aj prepravné , ktoré súvisia s vývozom tovaru - tak tu by sa to asi dalo aplikovat - je to platné ustanovenie od 1.1.2010 - tak žeby na toto sa odvolávali ??
no človek sa učí ...
Aj mňa by zaujímalo, prečo sa odvolávajú na §47. Píše sa tam, že služby spojené s vývozom sú oslobodené, ale je tam slovíčko priamo. Ja si myslím, že ide o služby, vrátane prepravy, ktorá už priamo vyváža tovar mimo EU. Mne sa to celkom nevidí na tento paragraf.

Čo keby bola takáto situácia: firma si objedná prepravu tovaru IT-SK, tovar príjme vo svojom sklade. Tovar je na sklade, kým si ho neobjedná nejaký odberateľ. Môže to byť tuzemský, z EU, ale aj z tretej krajiny. Čo by sa dialo, keby si ten tovar, povedzme po mesiaci, objednala čínska firma. To by spätne opravovali DPH?

Keby išlo o to, že jeden prepravca najskôr dovezie tovar z Talianska na Slovensko a potom ho ďalej vyvezie mimo EU, tak vtedy by som pochopil, že ide o službu spojenú s vývozom, teda faktúra bez DPH. Ale vo vašom prípade neviem. No budem rád ak potom pripojíš ich vysvetlenie prečo ti kázali fakturovať bez DPH.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Lubo44 Pozri príspevok
Aj mňa by zaujímalo, prečo sa odvolávajú na §47. Píše sa tam, že služby spojené s vývozom sú oslobodené, ale je tam slovíčko priamo. Ja si myslím, že ide o služby, vrátane prepravy, ktorá už priamo vyváža tovar mimo EU. Mne sa to celkom nevidí na tento paragraf.

Čo keby bola takáto situácia: firma si objedná prepravu tovaru IT-SK, tovar príjme vo svojom sklade. Tovar je na sklade, kým si ho neobjedná nejaký odberateľ. Môže to byť tuzemský, z EU, ale aj z tretej krajiny. Čo by sa dialo, keby si ten tovar, povedzme po mesiaci, objednala čínska firma. To by spätne opravovali DPH?

Keby išlo o to, že jeden prepravca najskôr dovezie tovar z Talianska na Slovensko a potom ho ďalej vyvezie mimo EU, tak vtedy by som pochopil, že ide o službu spojenú s vývozom, teda faktúra bez DPH. Ale vo vašom prípade neviem. No budem rád ak potom pripojíš ich vysvetlenie prečo ti kázali fakturovať bez DPH.

poslali len kopiu CMR, kde je uvedený 3.štát a viac nič, tak teraz neviem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať