Zavrieť

Porady

prvy rad tehal

no kedze teda murujem sam, hram sa teraz s prvym radom z ytongu. dosli majstri, zalozili rohy, dnes som natiahol spagat po troch dnoch ze idem robit prvy rad, a zistil som, ze dva tie rohy su povolene z toho maltoveho lozka. To asi problem nieje, zameram znovu dlzky a neskor to prilepim na riedke ytong lepidlo. Skor by ma zaujimalo do akej miery sa s tym treba hrat. Snazim sa to robit tak aby nebola odchylka vyskova ci akakolvek vacsia ako 1mm. zatial to zabera dost casu a je dost tazke to aj robit nemam moc vodorovne zaklad a vacsina tehal ide na cca 3cm vysoke maltove lozko a je to ako na huspenine.
Usporiadat
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Koník sa používa aj pri Ytongu. Nie je v tom rozdiel. Koník sa nezapichuje do tehly, ale kladie sa na vrchnú hranu a zaťaží sa proti pohybu ďalšou tvárnicou. Je to jednoduchá, ale veľmi účinná pomôcka. Alltracboy daj si pauzu. Nájdi v okolí nejakého murára, nech Ti to ukáže. Potom to hravo zvládneš, ak si trochu zručný.
Malta na maltu môže ísť, ak je to 5mm tak áno, ak je to menej ako tri mm tak už radšej lepidlo. Bude to ale prplačka. Ja by som to skôr vyhodil a urobil odznova.
1 0
fedo78 fedo78

fedo78 je offline (nepripojený) fedo78

Najlepšie by pre teba asi bolo zájsť na nejakú stavbu a dve hodinky sledovať majstrov ako to robia. Čudoval by si sa aké je to jednoduché, len treba vysledovať, na čo si dať pozor. Tie dve strávené hodiny ti potom ušetria jeden až dva dni roboty.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja viem kde som to posral. normalny murar by spravil jeden rad v priebeku dajme tomu hodiny, ja som to robil kazdy den nieco, cize uz tam nebol priestor na pripadne korekcie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
moze sa dat na 3cm stvdnutej malty par mm novej malty?
NIE.Na takú malú vrstvu môžete použiť lepidlo na Ytong.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

vyrovnal som to ytong lepidlom, ale potom mi rodina povedala ze sa mam na to vykaslat, takze to dam vystavat ludom z ytongu za 28eur za kubik. nema mi kto pomahat.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
veľmi to prežívaš, ja som mal murárov, ktorý stále hovorili, že veniec to vyrovná, a teraz viem prečo. Musel som to vyrovnať vencom ja, a radšej ani nebudem písať, koľko cm ušli výškovo na 10 metroch.

Ale jedno viem určite... dom sa mi preto nezrúti.

Ľúto mi je len tých peňazí, čo som im zaplatil.

Nikdy viac nebude na mojom dome nikto robiť nič, okrem mňa. Múry boli prvou a poslednou robotou, ktorú niekto robil na stavbe môjho domu, a dokonca za nemalé peniaze.

Nikdy viac.

P.S.: Ak by som teraz muroval sám, hlavný dôraz by som dal na zvislosť a rovnobežnosť múrov, pred ich rovinnosťou. To sa dá vyrovnať vencom.

Ad 2 - Na mm to nevymuruješ aj keby si sa po... A pravdepodobne nikto. Ešte nevymysleli vodováhu , ktorá je 100 % presná. Ak áno, tak prosím pošlite link.

Majky 11
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

alltracboy Pozri príspevok
vyrovnal som to ytong lepidlom, ale potom mi rodina povedala ze sa mam na to vykaslat, takze to dam vystavat ludom z ytongu za 28eur za kubik. nema mi kto pomahat.
28Eur je dobrá cena. Ytongáci to zmáknu za jeden max. dva dni. Škoda, že sa Ti to nepodarilo zvládnuť. Držal som palce. Prvý rad je najťažší, ďalšie sú už hračka ak je prvý urobený dobre.
Rodine sa ľahko radí, že sa máš na to vykašľať. To vie povedať hocikto. Platiť za to asi nebudú. Aj keď v tomto prípade je to zrejme správne riešenie. Ako založiť koníky, to už nevedeli povedať, všakže. Staviaš Ty, musíš dať na seba a ľudí ktorí tomu rozumejú.
Postavil som dom sám a tiež som mal okolo seba mudrlantov typu: "To si nevieš niekoho zavolať?"
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja mam aj problem s nervom v chrbte, este pred mesiacom som sa nevedel bez bolesti ani ohnut mozno by ma zasa seklo. Uz mi to murovanie aj celkom islo, aj som nakupil naradie. Snad to ytongaci spravia pekne. ja sa potom vyburim na prieckach a mozno garazi. Keby som mal aspon 2 ludi na pomoc co by miesali maltu a nosili kvadre, tak by som si trufol robit to sam. Takto mam tyzden na to aby som si pripravil veci na veniec. Potom to za den vymuruju a mozem robit veniec. Dufam, ze to bude dobre vymurovane, alebo kazdy ma tak strasi murarmi, ze mam z toho nocne mory
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

alltracboy Pozri príspevok
ja mam aj problem s nervom v chrbte, este pred mesiacom som sa nevedel bez bolesti ani ohnut mozno by ma zasa seklo. Uz mi to murovanie aj celkom islo, aj som nakupil naradie. Snad to ytongaci spravia pekne. ja sa potom vyburim na prieckach a mozno garazi. Keby som mal aspon 2 ludi na pomoc co by miesali maltu a nosili kvadre, tak by som si trufol robit to sam. Takto mam tyzden na to aby som si pripravil veci na veniec. Potom to za den vymuruju a mozem robit veniec. Dufam, ze to bude dobre vymurovane, alebo kazdy ma tak strasi murarmi, ze mam z toho nocne mory
Ja mam na vyskocenu platnicku a muroval som z tehly a omietal som sam. Aj maltu som si casto sam namiesal. Kolkokrat dobehnut vecer z roboty, namiesat, vybehnut hore schodami s doma plnymi kyblami, dovolenky a vikendy vzdy makacky a tiez mi hovorili - ty sa mas ved ste na to traja, ale robil som vacsinou len sam. Salovanie pomerne komplikovaneho venca som sam zvladol za 2 dni. Mal som ale dopredu pripravene naviazane strmienka, salovacie dielce, nakupene klincem, drot a potom som to s pomocou vytiahol a rychlo dal dokopy. Zaver: da sa svojpomocone aj o jednej osobe, ale treba doslednu predpripravu a organizaciu prace, poriadne nastu technolog. postupy, diskusie, literaturu, noe ale aj tak sa clovek riadne nadria, cely svoj volny cas obetuje stavbe a celkovo to trva dlhsie.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Drzim palce! Obvodove a nosne mury mi murovali "majstri", priecky som robil po poobediach ja. Na to prve som nemal cas ani ludi, takze sa to viac "oplatilo" dat vymurovat. Bola to sice partia Pat & Mat, ale mali dobreho majstra, nivelak a slajfvahu, tak to dopadlo celkom fajn
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
alltracboy, držím všetky palce aj ja. Som v podobnej, resp. rovnakej situácii ako ty až na to, že staviam z tehly. Tiež nemám peňazí na murárov a obávam sa ako by to dofušovali, mám ale tú výhodu, že svokor (teraz na dôchodku) bol kedysi murárom a vie pekne natiahnuť rad do šnúrky. Naučil to aj mňa, ako aj pomôcku s koníkmi, potrebu našponovania šnúrky, prekladanie a pod... Velmi dobre informacie zistujem aj tu z porady...
Staval som aj sám nejaký ten rad v pivnici, ale teraz keď sme založili 1NP, obdivujem svokra, ako to vedel tak presne založiť (podľa niveláku sa na prednej stene pomýlil na vysku v strede steny tak o 1 mm, na zadnej cca o 5 mm v strede - prehyb snurky - na dlzku 9,5m). Zalozenie = cca 1 den. 8,6 x 9,5 m, Heluz Family 44.
Bohuzial ked pridem z roboty o 17tej, moc uz toho na stavbe nestiham - staviame 14 km od sucastneho bydliska, takze robime iba po veceroch a po sobotach (a kde sa da pomaha mi manzelka a ked sa da 2-3x do mesiaca aj svokor).
Alltracboy, vzhladom na tvoju pevnu volu ti drzim palce a prajem aby sa ti to podarilo co najlepsie. Urcite napis ako pokracujes...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať