Zavrieť

Porady

Ako dobre prenajat

Pozdravujem vsetkych, ktori prispievaju svojimi mudrymi poznatkami, casto si citam rôzne temy a velakrat mi to pomohlo pri rieseni mojich problemov. Mam takyto problem, chcem prenajat penzion s obchodom a neviem ako postavit zmluvu, aby sa nestalo, ze po roku budem musiet odist alebo mi tak dvihne prenajimatel najom, ze mi nic nezostane. Chcel by som to prenajat najskôr na pat rokov s tym, ze ak nebudem môct splácat najom, odstupim od zmluvy. Ak ma niekto nejaku podobnu zmluvu o prenajme, prosim dajte vediet alebo poradte coho sa vyvarovat. Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Podla mňa ked ty si chceš prenajať penzion,tak ty nebudeš robiť zmluvu ale majitel penzionu .
    A zmlúv na prenájom je dosť na porade.

    jozo0205 je offline (nepripojený) jozo0205

    jozo0205
    to ano urcite bude ju robit prenajimatel ale je to zmluva pre obe strany takze by sa mali dohodnut obaja nerad by som bol keby bola len jednostranne vyhodna prave preto sa pytam ze ci ma niekto s tym skusenost ci uz dobru alebo zlu aby som vedel na co si mam davat pozor

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Väčšinou je tak, že ten kto niečo ide prenajímať chce nájomne za x tisíc svetelných rokov DOPREDU.

    A najlepšie by bolo aby nájomca do prenajatých priestorov ani vobec nechodil...

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    jozo0205 Pozri príspevok
    to ano urcite bude ju robit prenajimatel ale je to zmluva pre obe strany takze by sa mali dohodnut obaja nerad by som bol keby bola len jednostranne vyhodna prave preto sa pytam ze ci ma niekto s tym skusenost ci uz dobru alebo zlu aby som vedel na co si mam davat pozor
    Aby bola výhodná max v pomere 55/45 pre majiteľ/ty.

    Teoreticky ti NIKTO nevie poradiť / daj text zmluvy - k tomu sa dá vyjadriť .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.