Zavrieť

Porady

IFP - inštitút finančného poradenstva - pozor na túto spoločnosť

Čauko,

Nedávno ma oslovila spoločnosť IFP, a bol som na jej stretnutí.
Viem, prečo nie som jej členom.


Uvedieme si príklad o jednej fiktívnej spoločnosti. Spojitosť tejto spoločnosti s akoukoľvek inou je čisto náhodná.

- klient podpíše zmluvu, a má platiť 80 € mesačne. je vhodné vedieť, kam peniaze z týchto splátok smerujú.
- spoločnosť si zo splátky sťahuje poplatok, ktorý je napísaný v zmluve. Ale klienti nemusia nerozumieť zmluve, alebo zmluvné podmienky nemali možnosť prečítať.
- spoločnosť si môže účtovať vstupné poplatky od 150% ažo do 200% ročnej platby. Pri sume 80 € mesačne by to znamenalo minimálne 1440 €
- každá súkromná spoločnosť je založená za účelom zisku. Preto ak niekto dostane províziu 460 €, spoločnosť musí tieto peniaze určitým spôsobom získať.
Pravdaže, v skutočnosti musí získať viac, aby pokryla nielen náklady na provízie, ale aj náklady za správu spoločnosti, a uspokojila majiteľov spoločnosti vyžadujúcich čo najväčší zisk.



Rád by som povedal pár všeobecných faktov o súčasnom trhu:

- Každá obrovská príležitosť vždy v sebe nesie obrovské riziko. Neexistuje obrovská príležitosť bez rizika!

- každá minca má dve strany - kde sú obrovské výhody, zákonite musia byť aj určité nevýhody. Pravdaže, mnohokrát predajcovia mlčia o nevýhodách (poprípade o nich vôbec nevedia), lebo inak by nedokázali predať svoj produkt.

- Vždy si prečítajte to, čo podpisujte. Prečítajte si to detailne! Máte na to právo.

Príklad: Podpíšete darovaciu zmluvu na 500 € bez prečítania zmluvy. Kto sa dlžníkom? A aká je vymožiteľnosť jeho práva?

- každý príjem sa musí zdaniť podľa príslušného platného zákona. Štát má záujem mať čo najväčšie príjmy z daní, predovšetkým od občanov svojho vlastného štátu. A pokiaľ je obídená daňová povinnosť, má právo požadovať zaplatenie dane vrátane zaplatenia penalizácie podľa daňových zákonov.

- Je vhodné overiť si históriu spoločnosti v obchodnom registri príslušného štátu. V prípade spoločností podnikajúcich na finančnom trhu je vhodné overiť si kredit spoločnosti v príslušnej štátnej Centrálnej banke. Centrálna banka slovenska je NBS - Národná Banka Slovenska. Centrálna banka Česka je ČNB - Česká Národní Banka)


- Ak podpisujete zmenku, je vhodné už predtým vedieť, čo je zmenka, ako funguje. V prípade avalovej zmenky je vhodné zistiť si povinnosti a práva dlžníka, povinnosti a práva veriteľa, a povinnosti a práva avalistu.

- Podpísanie zmeniek je veľmi neštandartný postup na predaj IŽP, teda neumožňuje zrušiť zmluvu do 2 rokov bez pokuty (tj. bez zaplatenia dlžnej sumy). Zatiaľ čo akékoľvek iné IŽP sa dá zrušiť kedykoľvek, a bezplatne do 2 mesiacov od podpisu



Na záver by som spomenul prejavy bubliny:
1) prví ľudia sa skúšobne zapoja do systému. Systém im vynáša
2) ďalší ľudia vidia, že prví získavajú. Chcú získať tiež. Tiež sa zapoja do systému
3) systém po nasýtení, teda po väčšom raste, ako si mohol dovoliť (alebo po vyčerpaní možnosti náboru nových členov), začína spomaľovať svoj rast
4) Kolaps. Zistilo sa, že systém bol dlhodobo neudržateľný, a stovky investorov prišli o peniaze. Sú nespokojní. A nikto netuší, kam zodpovedné osoby zmizli. Dokonca mnohokrát ľudia ani netušia, kto boli zodpovedné osoby, ktoré naštartovali túto bublinu


krásna ukážka z histórie na Slovensku: BMG Invest. fungovala 8 rokov s neustálym ziskom a minimálnym rizikom.

Avšak spojitosť BMG Invest s akoukoľvek spoločnosťou podnikajúcou na súčasnom sloveskom trhu je čisto náhodná!


A na záver:
Kto dokáže predať lepšie?
Ten, kto má informácie iba o výhodách, a je presvedčený, že sú iba výhody,
alebo
ten, kto má informácie aj o nevýhodách, vie, ako systém funguje, a vie, že nemôže spomenúť negatívny stránky?

Koho by pri predaji viac hryzlo svedomie? Teda kto by sa rozhodol vstúpiť do systému, a náborovať do systému nových ľudí?

Na utvorenie vlastného názoru:
Zprávy TV Prima, 26.11.2010,
link: http://prima.stream.cz/zpravodajstvi...prima-26-11-10

Praktiky IFP sú spomenuté medzi 6:20 a 9:00


Anonymný prispievateľ.
Naposledy upravil Chobot : 02.12.10 at 08:58
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Gabi88 Gabi88

Gabi88 je offline (nepripojený) Gabi88

zdravím všetkých, práve včera som mala stretnutie s IFP, telefonát znel:mám pre vás obchod, na otázku o čo ide? znela odpoveď: po telefóne sa to nedá ale nejde o žiadne MLM ani o predaj výrobkov. Keďže pracujem vo financiách rada sa stretávam s ľuďmi a tak som súhlasila. Na stretutie dorazila prezentátorka vo vyťahaných letných gatiach a tričku a získateľ .....a zisk rýchlych peňazí je ohromujúci. Po skončení zostali na mňa hľadieť, že čo teda? Presviedčali ma, že to funguje a už som videla svoj dôchodok so 4 mil. CZK..... Chvalabohu mám zatiaľ čistú myseľ a takáto pyramída tu už dávno nebola, nezaujíma ich koho dovediete, nezaujímajú ich potreby ľudí, vstupné poplatky žiadne, len zmluva na 80€ mesačne, nie je to poistka, sú to len vklady na účet v Sporke, ktorý sa mimochodom vraj volá IŽP účet, (som z branže takže mi bolo jasné, že ide o investičné živ. poistenie...) NBS nemá dosah, načo licencia, stačí iba kartička DIČ z DÚ, žiadne pripoistenia, po chvíľke rozhovoru treba aspoň napísať oprávnenú osobu, inak bude provízia menšia, .. po dvoch rokoch môžete znížiť vklady na 17€ ale to by bol vraj človek sprostý..... veď si kradnete z vlastného budúceho dôchodku.....
Som rada, že som našla tento článok, na oboch (prezentátorke aj získateľovi) bolo jasné, že nevedia do čoho vliezli a úprimne tomu veria, aspoň viem o aký produkt ide! Díky moc a verím, že sa to nedostane medzi mojich známych, pretože rýchle peniaze nikdy nikomu nepomohli k úspechu!!!
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Ja s úžasom iba čítam,čo sa dokážu niektorí tu napísať o IFP. Ja som členom niekoľko mesiacov a je to jedná seriózna spoločnosť. Píšu tu ,že to je pyramída a ja neviem čo ešte. Len by ma zaujímalo,keď sa tak dobre vyznajú a sú z brandže ktorá poisťovňa by dovolila nejakú pyramídovú hru .
0 0
Robo D. Robo D.

Robo D. je offline (nepripojený) Robo D.

V .pdf dokumente je dosť napísané o ich systéme.

a ak neveríš, alebo nechceš uveriť, uvidíš sám koľko dostaneš, keď zmluvu zrušíš po dvoch rokoch.

Celý systém je úplne zákonný, ale stačí si dať otázku:
Ak podpíšeš zmluvu napríklad na 30 rokov, kde je uvedené, že ti strhnú cca 2000 € za prvé 4 roky, pokiaľ ju nezrušíš (a Ak ju zrušíš, strhnú ti 2000 € aj tak), na koho strane je právo?
Čo je podpísané, to platí. A ak to niekto podpísal, aj keď riadne neprečítal a a neuvedomil si to, má smolu.

A navyše, zmluva sa podpisuje českej spoločnosti. Kto má chuť ísť do súdneho procesu v česku, keď nevie, akú má nádej na úspech?

A navyše ak niekto bude hovoriť, že dostane 4 milióny na konci aj keď reálne môže dostať tak dva - ako je to vymožiteľné?
Nikto vám nenapíše na papier, a nezaručí sa, že ak nedostanete tie 4 milióny, doplatí vám zvyšok, napríklad 2 milióny...
kecy typu jedna babka povedala nie sú nijako záväzné a právne využiteľné.

Mnoho spoločností láka ľudí na rýchly zisk. A IFP môže byť formou rýchleho zisku. Mám nájsť iba 4 ľudí, aby sa mi vrátili peniaze na poplatky, čo tam dám... no dalo by sa... ale potom by som nemohol pokojne spať.

A hlavne:
Ja nepresvedčujem ľudí, aby šli alebo nešli do IFP. Ja konštatujem fakty
(o ktorých sa ale veľa ľudí dozvie neskoro, až po podpise zmluvy IŽP, kedy už nemá možnosť cúvnuť)

A ako je napísané v článku: Nájdu sa vášniví zástancovia systému, rovnako ako odporcovia systému. Je na vás, aby ste si vytvorili svoj vlastný názor.

Na internete platí sloboda slova. Je tu veľa právd, ale aj klamstiev. Je na každom, aby si urobil svoj vlastný názor.

A ak chcete vedieť, aké diskusie sú v česku o IFP, kde tento systém vznikol, stačí si kliknúť na niektoré z týchto webstránok

http://forum.finexpert.cz/viewtopic....st=0&sk=t&sd=a
http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?f...sd=a&start=165
http://www.rodina.cz/nazor12299616.htm
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?...wtopic&t=24637
http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?f...sd=a&start=180

a ešte z wikipedie na zamyslenie:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Pyramid...A9_sch%C3%A9ma
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Milí priatelia.
Je mi veľmi ľúto,že niektorí z vás zoberú cudzí názor za svoj a to čo tu píše jeden chlapec, ktorý ešte nezarobil ani korunu a jedine čo robí očierňuje IFP.

Tomuto chlapcovi bola prezentácia IFP ukázaná asi 2 krát a aj tak to zjavne nepochopil . Stále len píše o šporení a poplatkoch a koľko vás čo bude stáť.
Nech vám ukáže on lepší spôsob ako zarobiť peniaze ,keď je taký finančník.
IFP získala v Českej republike medzi 150 maklérskymi spoločnosťami 1. miesto za najdynamickejší a najčistejší obchod.
Vy ktorý sa s touto prezentáciou stretnete,tak si uvedomte,že tu ide o to aby ste z vlastného vrecka neplatili šetrenie na dôchodok a aby ste si na to zarobili,že to ukážete vašim 5 známym. Viac netreba a je nastavené na 5 ľudí.
Dajú sa zarobiť krásne peniaze na bonusoch a z toho si platíte každý mesiac 80 Euro. Môj príklad. Platia nás nás 50% teraz a 50% o 2 roky v ten istý mesiac. Takže ja som dostal prvú výplatu 1610 Euro a za 2 roky v ten istý mesiac dostanem tiež 1610 Euro. Ďalšia výplata bude teraz 20. augusta a potom zase 20.augusta 2012 . Moje vklady doteraz 3 po 80Euro.
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Ktorá poisťovňa by si dovolila sa pustiť do nejakej pyramídy. Zrejme sa niekde stala chyba a mali by ste si to ešte raz vypočuť.
IFP tu bude či sa vám to páči alebo nie. Ono to bude fungovať aj bez Vás a bezo mňa by to fungovalo,ale ja nechcem a môžem si teraz smelo povedať,že je kríza a ja som ešte toľko v živote nezarábal ako teraz.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ján Požár Pozri príspevok
Ktorá poisťovňa by si dovolila sa pustiť do nejakej pyramídy. Zrejme sa niekde stala chyba a mali by ste si to ešte raz vypočuť.
IFP tu bude či sa vám to páči alebo nie. Ono to bude fungovať aj bez Vás a bezo mňa by to fungovalo,ale ja nechcem a môžem si teraz smelo povedať,že je kríza a ja som ešte toľko v živote nezarábal ako teraz.
Som veľmi rada, že to bude fungovať aj bezo mňa!
Pardón, nebudem rada, lebo ti prajem, aby kríza čím skôr pominula a ľudia tvorili, ...nie zarábali z ničoho , alebo z blbosti iných...
Naposledy upravil Halli : 11.08.10 at 22:18
1 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Ján Požár Pozri príspevok
Milí priatelia.
Je mi veľmi ľúto,že niektorí z vás zoberú cudzí názor za svoj a to čo tu píše jeden chlapec, ktorý ešte nezarobil ani korunu a jedine čo robí očierňuje IFP.

Tomuto chlapcovi bola prezentácia IFP ukázaná asi 2 krát a aj tak to zjavne nepochopil . Stále len píše o šporení a poplatkoch a koľko vás čo bude stáť.
Nech vám ukáže on lepší spôsob ako zarobiť peniaze ,keď je taký finančník.
IFP získala v Českej republike medzi 150 maklérskymi spoločnosťami 1. miesto za najdynamickejší a najčistejší obchod.
Vy ktorý sa s touto prezentáciou stretnete,tak si uvedomte,že tu ide o to aby ste z vlastného vrecka neplatili šetrenie na dôchodok a aby ste si na to zarobili,že to ukážete vašim 5 známym. Viac netreba a je nastavené na 5 ľudí.
Dajú sa zarobiť krásne peniaze na bonusoch a z toho si platíte každý mesiac 80 Euro. Môj príklad. Platia nás nás 50% teraz a 50% o 2 roky v ten istý mesiac. Takže ja som dostal prvú výplatu 1610 Euro a za 2 roky v ten istý mesiac dostanem tiež 1610 Euro. Ďalšia výplata bude teraz 20. augusta a potom zase 20.augusta 2012 . Moje vklady doteraz 3 po 80Euro.
a pozrel si ten pdf-dokument, priložený v úvodnom príspevku?
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Nie je tento obchod pre každého. Veď to je úplne v poriadku.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ján Požár Pozri príspevok
Nie je tento obchod pre každého. Veď to je úplne v poriadku.
Typická naučená fráza, ááále hybaj ...koľko to do teba hustili?
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Tu do nás nič nehustia. Je to tu ľubovoľné a koľko si urobíš toľko máš. A hlavne žiadne storná. Ja chcem,tak robím veľa a ver,že sa mi darí. Ak chceš rýpať,tak skúšaj to niekde inde.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ján Požár Pozri príspevok
Tu do nás nič nehustia. Je to tu ľubovoľné a koľko si urobíš toľko máš. A hlavne žiadne storná. Ja chcem,tak robím veľa a ver,že sa mi darí. Ak chceš rýpať,tak skúšaj to niekde inde.
Vieš ja už som z tohto pandrlákovania vyrástla a nerýpem, len dokazujem, že týchto neúprimných fráz mám plné zuby. Takže viac nekomentujem a ty len pracuj a pracuj...
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Tu nejde o frázy,ale Ty za mňa tie šeky a úvery nezaplatíš. Tak pracovať budem a ja som so sebou spokojný a Ty pekne bež svojím životom a nech sa Ti darí.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

.... aj tebe nápodobne
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Chlapče ešte si nič nezarobil a veľmi málo toho preskákal aby si ľudom dával rozumy. Pamätaj,že dobrý finančný poradca vám radiť nebude,len chudáci vám budu radiť lebo nemajú nič. Ľudia neberte názor tohto mladého chlapca za svoj. On tomuto obchodu vôbec nerozumie a vás len zavádza. Poradte sa s tým kto v IFP je potom sa rozhodnite,či je tento obchod pre vás dobrí.
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Stále neviem načo si treba dávať pozor? Nato,že dobre zarábam?
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Možno sa vám to bude niektorým zdať ako podvod,pyramída,lietadlo a čo ja viem čo ešte. Na webe tiež píšu rôzny utajení chytráci ,ktorí vám vedia podať super informácie a pritom sa možno ani nevedia sami o seba alebo o rodinu poriadne postarať.Dobrý finančný poradca vám nebude radiť,len chudáci vám budú radiť lebo nemajú nič.
Keď niekto nemá 2000,-Kč(80 euro),tak je potrebné si vypočuť tú prezentáciu,aby vedel odkiaľ ich zobrať.
Šetrenie nie je žiadne investovanie. Pravideľné investovanie malej čiastky je najlepšie čo môžete urobiť. Myslite trochu na seba. Pokiaľ niečo neurobíte čaká vás chudoba na dôchodku. Už dnes si štát požičiava na dôchodky a čím dlhšie budeme žiť tým robíme väčšiu záťaž pre štát. Robiť celý život len preto,aby sme sa najedli?
Konečne je tú spoločnosť kde sa dá naozaj zarobiť veľmi rýchlo a dobre. Je to riešenie pre mnohých ľudí,ktorí majú dlhy,pôžičky,exekúcie,nedostali úver v banke a potrebujú vyriešiť mnoho problémov. Jediná cesta ako sa dostať z dlhov je rýchlo ale naozaj rýchlo zarobiť a z toho si odložiť 20% na svoj šetriaci účet a toto nám IFP umožňuje.
Ak vás táto ponuka zaujala,tak sa budem tešiť na spoluprácu a ak nie ,tak vám želám mnoho iných príležitostí na ceste vaším životom.
Ďakujem za váš čas pri čítaní týchto riadkov.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ján Požár Pozri príspevok
Možno sa vám to bude niektorým zdať ako podvod,pyramída,lietadlo a čo ja viem čo ešte. Na webe tiež píšu rôzny utajení chytráci ,ktorí vám vedia podať super informácie a pritom sa možno ani nevedia sami o seba alebo o rodinu poriadne postarať.Dobrý finančný poradca vám nebude radiť,len chudáci vám budú radiť lebo nemajú nič.
Keď niekto nemá 2000,-Kč(80 euro),tak je potrebné si vypočuť tú prezentáciu,aby vedel odkiaľ ich zobrať.
Šetrenie nie je žiadne investovanie. Pravideľné investovanie malej čiastky je najlepšie čo môžete urobiť. Myslite trochu na seba. Pokiaľ niečo neurobíte čaká vás chudoba na dôchodku. Už dnes si štát požičiava na dôchodky a čím dlhšie budeme žiť tým robíme väčšiu záťaž pre štát. Robiť celý život len preto,aby sme sa najedli?
Konečne je tú spoločnosť kde sa dá naozaj zarobiť veľmi rýchlo a dobre. Je to riešenie pre mnohých ľudí,ktorí majú dlhy,pôžičky,exekúcie,nedostali úver v banke a potrebujú vyriešiť mnoho problémov. Jediná cesta ako sa dostať z dlhov je rýchlo ale naozaj rýchlo zarobiť a z toho si odložiť 20% na svoj šetriaci účet a toto nám IFP umožňuje.
Ak vás táto ponuka zaujala,tak sa budem tešiť na spoluprácu a ak nie ,tak vám želám mnoho iných príležitostí na ceste vaším životom.
Ďakujem za váš čas pri čítaní týchto riadkov.
Tak nám v stručnosti objasni princíp toho zarábania. Kto platí komu, koľko, ako sa to zhodnocuje a pod. Som zvedavý na ten princíp.
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Ak máte záujem o bližšie informácie,tak len osobne alebo na našom seminári ktorý bude 9.10. 2010 v Komárne a tam sa dozviete úplne všetko.
Nelákame ľudí cez internet a ani neohovárame iné spoločnosti len nám ide o to nech tu niektorí ľudia o našej spoločnosti nevypisujú bludy.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Jezisi, vsetky tieto firmicky, ktore "financne radia" a vzdelavaju patria do jedneho velkeho smetneho kosa. Je jedno ci sa to vola IFP, AFG, OVB, MBI, PG alebo ci maju iny vzdelavacoporadensky nazov. Obycajne oblbovanie ludi a nahananie provizii bez vytvarania akejkolvek hodnoty.
1 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
A to si niekto necháva radiť ? OK, beriem, že niekto nemá také znalosti, alebo chuť vzdelávať sa ohľadom sporenia a investovania, ale tieto firmy tu nikdy neboli a nebudú pre ľudí. Ľutujem ľudí, čo naletia takýmto somarinám, pretože väčšinou sú to Tí, čo majú málo peňazí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať