Zavrieť

Porady

IFP - inštitút finančného poradenstva - pozor na túto spoločnosť

Čauko,

Nedávno ma oslovila spoločnosť IFP, a bol som na jej stretnutí.
Viem, prečo nie som jej členom.


Uvedieme si príklad o jednej fiktívnej spoločnosti. Spojitosť tejto spoločnosti s akoukoľvek inou je čisto náhodná.

- klient podpíše zmluvu, a má platiť 80 € mesačne. je vhodné vedieť, kam peniaze z týchto splátok smerujú.
- spoločnosť si zo splátky sťahuje poplatok, ktorý je napísaný v zmluve. Ale klienti nemusia nerozumieť zmluve, alebo zmluvné podmienky nemali možnosť prečítať.
- spoločnosť si môže účtovať vstupné poplatky od 150% ažo do 200% ročnej platby. Pri sume 80 € mesačne by to znamenalo minimálne 1440 €
- každá súkromná spoločnosť je založená za účelom zisku. Preto ak niekto dostane províziu 460 €, spoločnosť musí tieto peniaze určitým spôsobom získať.
Pravdaže, v skutočnosti musí získať viac, aby pokryla nielen náklady na provízie, ale aj náklady za správu spoločnosti, a uspokojila majiteľov spoločnosti vyžadujúcich čo najväčší zisk.



Rád by som povedal pár všeobecných faktov o súčasnom trhu:

- Každá obrovská príležitosť vždy v sebe nesie obrovské riziko. Neexistuje obrovská príležitosť bez rizika!

- každá minca má dve strany - kde sú obrovské výhody, zákonite musia byť aj určité nevýhody. Pravdaže, mnohokrát predajcovia mlčia o nevýhodách (poprípade o nich vôbec nevedia), lebo inak by nedokázali predať svoj produkt.

- Vždy si prečítajte to, čo podpisujte. Prečítajte si to detailne! Máte na to právo.

Príklad: Podpíšete darovaciu zmluvu na 500 € bez prečítania zmluvy. Kto sa dlžníkom? A aká je vymožiteľnosť jeho práva?

- každý príjem sa musí zdaniť podľa príslušného platného zákona. Štát má záujem mať čo najväčšie príjmy z daní, predovšetkým od občanov svojho vlastného štátu. A pokiaľ je obídená daňová povinnosť, má právo požadovať zaplatenie dane vrátane zaplatenia penalizácie podľa daňových zákonov.

- Je vhodné overiť si históriu spoločnosti v obchodnom registri príslušného štátu. V prípade spoločností podnikajúcich na finančnom trhu je vhodné overiť si kredit spoločnosti v príslušnej štátnej Centrálnej banke. Centrálna banka slovenska je NBS - Národná Banka Slovenska. Centrálna banka Česka je ČNB - Česká Národní Banka)


- Ak podpisujete zmenku, je vhodné už predtým vedieť, čo je zmenka, ako funguje. V prípade avalovej zmenky je vhodné zistiť si povinnosti a práva dlžníka, povinnosti a práva veriteľa, a povinnosti a práva avalistu.

- Podpísanie zmeniek je veľmi neštandartný postup na predaj IŽP, teda neumožňuje zrušiť zmluvu do 2 rokov bez pokuty (tj. bez zaplatenia dlžnej sumy). Zatiaľ čo akékoľvek iné IŽP sa dá zrušiť kedykoľvek, a bezplatne do 2 mesiacov od podpisu



Na záver by som spomenul prejavy bubliny:
1) prví ľudia sa skúšobne zapoja do systému. Systém im vynáša
2) ďalší ľudia vidia, že prví získavajú. Chcú získať tiež. Tiež sa zapoja do systému
3) systém po nasýtení, teda po väčšom raste, ako si mohol dovoliť (alebo po vyčerpaní možnosti náboru nových členov), začína spomaľovať svoj rast
4) Kolaps. Zistilo sa, že systém bol dlhodobo neudržateľný, a stovky investorov prišli o peniaze. Sú nespokojní. A nikto netuší, kam zodpovedné osoby zmizli. Dokonca mnohokrát ľudia ani netušia, kto boli zodpovedné osoby, ktoré naštartovali túto bublinu


krásna ukážka z histórie na Slovensku: BMG Invest. fungovala 8 rokov s neustálym ziskom a minimálnym rizikom.

Avšak spojitosť BMG Invest s akoukoľvek spoločnosťou podnikajúcou na súčasnom sloveskom trhu je čisto náhodná!


A na záver:
Kto dokáže predať lepšie?
Ten, kto má informácie iba o výhodách, a je presvedčený, že sú iba výhody,
alebo
ten, kto má informácie aj o nevýhodách, vie, ako systém funguje, a vie, že nemôže spomenúť negatívny stránky?

Koho by pri predaji viac hryzlo svedomie? Teda kto by sa rozhodol vstúpiť do systému, a náborovať do systému nových ľudí?

Na utvorenie vlastného názoru:
Zprávy TV Prima, 26.11.2010,
link: http://prima.stream.cz/zpravodajstvi...prima-26-11-10

Praktiky IFP sú spomenuté medzi 6:20 a 9:00


Anonymný prispievateľ.
Naposledy upravil Chobot : 02.12.10 at 08:58
Usporiadat
Téma je uzavretá.
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Dantess Pozri príspevok
A to si niekto necháva radiť ? OK, beriem, že niekto nemá také znalosti, alebo chuť vzdelávať sa ohľadom sporenia a investovania, ale tieto firmy tu nikdy neboli a nebudú pre ľudí. Ľutujem ľudí, čo naletia takýmto somarinám, pretože väčšinou sú to Tí, čo majú málo peňazí.
Inak povedane kto ma dostatok penazi ma aj dostatok rozumu ako s nimi nalozit. Preto akekolvek financne poradenstvo je postavene na hlavu uz v svojej podstate.
Naposledy upravil rickman : 27.09.10 at 12:26
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ján Požár Pozri príspevok
[/B]
Konečne je tú spoločnosť kde sa dá naozaj zarobiť veľmi rýchlo a dobre. .
.[/B]
Jáááj Janíčko , takých tu už bolo....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ján Požár Pozri príspevok
Milí priatelia.
Je mi veľmi ľúto,že niektorí z vás zoberú cudzí názor za svoj a to čo tu píše jeden chlapec, ktorý ešte nezarobil ani korunu a jedine čo robí očierňuje IFP.

Tomuto chlapcovi bola prezentácia IFP ukázaná asi 2 krát a aj tak to zjavne nepochopil . Stále len píše o šporení a poplatkoch a koľko vás čo bude stáť.
Nech vám ukáže on lepší spôsob ako zarobiť peniaze ,keď je taký finančník.
IFP získala v Českej republike medzi 150 maklérskymi spoločnosťami 1. miesto za najdynamickejší a najčistejší obchod.
Vy ktorý sa s touto prezentáciou stretnete,tak si uvedomte,že tu ide o to aby ste z vlastného vrecka neplatili šetrenie na dôchodok a aby ste si na to zarobili,že to ukážete vašim 5 známym. Viac netreba a je nastavené na 5 ľudí.
Dajú sa zarobiť krásne peniaze na bonusoch a z toho si platíte každý mesiac 80 Euro. Môj príklad. Platia nás nás 50% teraz a 50% o 2 roky v ten istý mesiac. Takže ja som dostal prvú výplatu 1610 Euro a za 2 roky v ten istý mesiac dostanem tiež 1610 Euro. Ďalšia výplata bude teraz 20. augusta a potom zase 20.augusta 2012 . Moje vklady doteraz 3 po 80Euro.
Ako môže niekto veriť a ešte aj dokazovať, že to nie je pyramída? Citujem z textu:si uvedomte,že tu ide o to aby ste z vlastného vrecka neplatili šetrenie na dôchodok a aby ste si na to zarobili,že to ukážete vašim 5 známym. Viac netreba a je nastavené na 5 ľudí.
Zaujímavé, sám seba usvedčil. Jeden ukáže piatim a piati ukážu dvadsiatim piatim a dvadsiati piati zase sto dvadsiatim piatim a teda kde sa to zastaví? Keď tí prví zhrabnú všetky výhody.
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Každý má pravdu na úrovni svojho poznania. Verte,že tie firmy ktoré ste tam spomenuli nás už začínajú nenávidieť,lebo im postupom času odoberieme klientov. Neviem,či to je hodnota,ale vytvárame ľudí aby na starobu neboli príťažou tomuto štátu.
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Vážení hľadajte chyby kde chcete. Ono to funguje a fungovať bude.Je TLM dvojstupňový marketing a k tomu potrebujete ľudí. Kto nebol doteraz v sieťovom marketingu ,tak každý takýto systém bude pre vás pyramída,lietadlo atď. Firma je stará 15 rokov tak takýchto tu moc nebolo .
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Firma je stará 15 rokov a stále na tom istom mieste s tým istým vedením,tak takých tu moc nebolo a ani nebude.
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Firma je stará 15 rokov. Stále na tom istom mieste a s tým istým vedením,tak takých tu moc asi nebolo a ani nebude.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ján Požár Pozri príspevok
Firma je stará 15 rokov. Stále na tom istom mieste a s tým istým vedením,tak takých tu moc asi nebolo a ani nebude.
Janík ................ak môžem aký starý si ty?
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Mám 45 rokov . 4 posledné roky som obchodoval na Forexe a zarobil som dosť peňazí a dal som si teraz pauzu,aby som si za 2 roky tu niečo vybudoval. Mňa v prvom rade zaujímajú všetky možnosti kde sa budujú pasívne príjmy. Už mám nejaké pasívne príjmy od inakadiaľ,ale je v tejto dobe asi 14 USD po 3 rokoch a tu sa to dá oveľa oveľa skôr. Aspoň jedna osoba sa tu našla ktorá slušne komunikuje.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ján Požár Pozri príspevok
Mám 45 rokov . 4 posledné roky som obchodoval na Forexe a zarobil som dosť peňazí a dal som si teraz pauzu,aby som si za 2 roky tu niečo vybudoval. Mňa v prvom rade zaujímajú všetky možnosti kde sa budujú pasívne príjmy. Už mám nejaké pasívne príjmy od inakadiaľ,ale je v tejto dobe asi 14 USD po 3 rokoch a tu sa to dá oveľa oveľa skôr. Aspoň jedna osoba sa tu našla ktorá slušne komunikuje.

Janík, vieš ani ja občas slušne nekomunikujem, lebo som sklamaná...sklamaná z tých neustálych sľubov, s tých nových a nových zázrakov, ktoré sa sľubujú ľuďom, ktorí sú minimálne v tiesni a skúšajú...."čo ak"...a potom prídu na to, že realita je iná a život ubieha v neustálom sebaklame...Ja som prešla všetkým týmto a poviem Ti pravdu, už nikdy....Jediné na čo mi bolo dobré kedysi poznať MLM a finančné poradenstvo bolo naučiť sa komunikácií, ponúkať niečo...bolo to ale 15 rokov dozadu a ja som to zvladla, lebo mi je to dané, len som si to overila... Pracujem , ale úplne v inej oblasti...ale je to o neustálej komunikácií...Dospela som do určitého bodu, kedy som pochopila o čom to je...a nepresvedčí ma už nik. Dnes bol u mňa práve jeden pán s touto ponukou, preto som zareagovala na túto tému...keď vytiahol papier a začal kresliť okienka, povedala som "STOP,nebudem Vás trápiť"...toto nie je pre mňa.
Napriek tomu Ti prajem, nech si nájdeš vlatnú cestu a raz nám napíš kde skončila. Nepresviedčaj tu nikoho, tu už len ťažko nájdeš podoru, tak sa nenechaj znechutiť....veľa šťastia.
Naposledy upravil Halli : 27.09.10 at 14:44
1 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

Tak to to s Tebou úplne súhlasím,že tu podporu určite nenájdem. Podľa tých pár písmenok,čo si tu napísala hneď sa to pozná,že to je iná úroveň človeka.
Ja tu nikoho nechcem do tohto obchodu pozývať cez tieto stránky a ani som nevedel,že takéto sú,ale pár členov sa začalo sťažovať,že čo to tam píšu o našej spoločnosti,že je to podvod pyramída atď. Tak som tu nakukol a nestačím sa diviť, akí ľudia sú.
Je na Slovensku už dosť členov a niektorí nám ozaj nerobia dobré meno . Dávajú rôzne inzeráty na prácu a čo ja viem ešte ako ľudí lákajú. Nemysli si,že ja som tu hneď do tohoto skočil. Za mnou jedna pani Ing. chodila 3 mesiace a to je moja dobrá známa a zakaždým som ju poslal do Chochoľova. Postupom času som začal nad tým rozmýšľať a som zistil,že to je super vymyslené a tí vrtáci tam nenájdu jednú chybičku. To,že sa tomu nechceš venovať je v poriadku. Nie je to pre každého. Tento obchod je veľmi jednoduchý a ľahký len ľudia ho komplikujú. Keby za tú dobu čo tu vypisujú tie štvavé reči urobili niečo rozumnejšie so svojim životom, napr. čítali nejakú knihu alebo šli niekam kde ich niečo obohatí,tak by to inak vyzeralo. Vieš ,môj čas je veľmi drahocenný,aby som si tu ja dopisoval s utajenými pisateľmi . Ja som svoje meno tu zverejnil a hrdo sa hlásim za túto firmu. Aj ja Tebe želám veľa úspechov a nech sa Ti darí.
0 0
Ján Požár Ján Požár

Ján Požár je offline (nepripojený) Ján Požár

http://www.ifp-club.eu/ tam je všetko napísané o firme
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ján Požár Pozri príspevok
http://www.ifp-club.eu/ tam je všetko napísané o firme
Nie je tam nič. Len pár blábolov a chválospevov, aká je to úžasná firma.

Hovor si čo chceš, nie je to síce typická pyramída, ale vláčikový hra zakomponovaná do investičného poistenia.

Ako som sa tam dočítal, tak IFP je len maklér. Poisťovateľom je Česká podnikatelská pojišťovna a.s. - Vienna Insurance Group a VICTORIA Volksbanken pojišťovna a.s.

TO, čo robíte, je vlastne nábor podriadených sprostredkovateľov, ktorí si povinne musia uzatvoriť to vaše poistenie. A predajom poistiek vlastne dostanú províziu z tých nových poistiek. Teda počet vašich klientov je skoro rovnaký, ako počet vašich podriadených sprostredkovateľov.

Seriózna poisťovňa alebo sprostredkovateľ nenúti svojich zamestnancov alebo podriadených sprostredkovateľov k tomu, aby si povinne uzatvorili poistenie cez ich firmu, resp. nenahovára svojich klientov, aby sa zároveň stali sprostredkovateľmi pre nich.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať