Zavrieť

Porady

výpis pre SP

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
ahojte
chcem sa spýtať k výpisu z DP... k tabuľke č. 1 , ktorá je "vyňatá" v podstate z DP ale tam sa týka len tých ktorí účtujú v JÚ, treba ju vypĺňať keď účtujem v PÚ, lebo predsa len ked ju nevyplním SP sa nedozvie aké som mal príjmy (čiastkový ZD to už je rozdiel príjmov a výdavkov resp. výnosov a nákladom) a bez toho SP ani nevie či som povinný sa zaregistrovat....... čo s tým prosím ?

a druhá otázka ak niekto začal SZČ v priebehu roka 2009, a nedosiahol hranicu príjmov kde sa musí stať povinne platcom odvodov do SP, musí sa nejako inak "registrovať" lebo v podstate ani nemá identif. číslo od SP ...

vďaka
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zdenka175 Pozri príspevok
Má slovenskú živnosť a robí pre slovenského živnostníka ale v ČR.
Pozri si túto časť materialu, ktorý som ti priložila, príp. napíš dotaz na ústredie SP. Osobnú skúsenosť ako postupovať v takomto prípade nemám - od 1.5.2010 sú zmeny v registrácii (sú uvedené v priloženom príspevku)
Vyslanie samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO)
0 0
janicka21B janicka21B

janicka21B je offline (nepripojený) janicka21B

Niekto, kto stale nic nevie a chce poradit:-o) ...viac
Može mi niekto poradit prosim, 1 x vypisujem vypis z daňoveho priznania...do kolonky cislo 10 sa píše základ daňe ktory mi vysiel v daňovom priznani za rok 2009?? a v kolonke c. 12 vobec neviem co napisat...sumu 398,33??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janicka21B Pozri príspevok
Može mi niekto poradit prosim, 1 x vypisujem vypis z daňoveho priznania...do kolonky cislo 10 sa píše základ daňe ktory mi vysiel v daňovom priznani za rok 2009?? a v kolonke c. 12 vobec neviem co napisat...sumu 398,33??
sumu, ktorá je uvedená v DP ako odpoč. položka na dopl. dôchodkové sporenie a živ. poistenie
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
janicka21B Pozri príspevok
Može mi niekto poradit prosim, 1 x vypisujem vypis z daňoveho priznania...do kolonky cislo 10 sa píše základ daňe ktory mi vysiel v daňovom priznani za rok 2009?? a v kolonke c. 12 vobec neviem co napisat...sumu 398,33??
Ak si si neuplatnila v DP odpočet na dôchodkové doplnkové sporenie , životné poistenie , účelové sporenie v úhrne v sume 398,33 tak tam bude NULA .
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Pripomínam, že aj pri zrušení živnosti v roku 2009, SP žiada tento výpis, aj keď preddavky sa už samozrejme platiť nebudú.
Overovala som si to na našej SP.
1 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Pripomínam, že aj pri zrušení živnosti v roku 2009, SP žiada tento výpis, aj keď preddavky sa už samozrejme platiť nebudú.
Overovala som si to na našej SP.
Môj názor je taký, že tá informácia nie je správna, veď povinnosť podať výpis z DP má SZČO, a keď je zrušená živnosť, tak už SZČO predsa nie je. Načo by im to aj bolo, keď už potom nie je povinnosť platiť odovody? nemajú čo robiť s voľným miestom? potrebujú ho zaplniť nepotrebnými papierami?
Toto je síce môj názor, ale skutočnosť je iná.
Prikladám link z HN, kde je napísané, že naozaj aj pri ukončení živnosti treba podať výpis z DP
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4415...-uctovne-knihy
Toto je zo stránky Socpoist.
Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná:

1. predložiť príslušnej pobočke (podľa miesta bydliska) do 30. júna kalendárneho roka výpis z daňového priznania vrátane výpisu z opravného daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok; dodatočné daňové priznanie, ktoré má vplyv na vznik a zánik jej nemocenského poistenia a dôchodkového poistenia v bežnom roku, je povinná predložiť do ôsmich dní od jeho predloženia správcovi dane,
Naposledy upravil babi2 : 23.06.10 at 06:27
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Aj ja som toho názoru že nie je potrebné, ale predsa som tam včera volala. Po ich informácii som klientovi Výpis radšej vypísala, nemám rada, keď SP posiela všelijaké výhražné listy v znení: ... nesplnili ste si xy povinnosť atď ....a hneď vyčísli aj prípadné sankcie...... nemusím ani písať, aká je prvá reakcia neznalého klienta
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Pripomínam, že aj pri zrušení živnosti v roku 2009, SP žiada tento výpis, aj keď preddavky sa už samozrejme platiť nebudú.
Overovala som si to na našej SP.
Nedalo mi to a napísala som dotaz na SP...
Prosím Vás, ak SZČO ukončila živnosť v priebehu roku 2009, je povinná podávať do 30.6.2010 na SP Výpis z DP za rok 2009?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Odpoveď:
Dobrý deň,
v zmysle zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení SZČO má povinnosť predložiť pobočke Sociálnej poisťovne Výpis z daňového priznania... vždy do 30. 6. za predošlý kalendárny rok. Nakoľko ste živnosť ukončili k 31.12.2009 (ako sme z údajov vo Vašom podaní v našom informačnom systéme zistili), tzn. že k 1.7.2010 už nemáte status SZČO, nemáte povinnosť predložiť pobočke Sociálnej poisťovne Výpis z daňového priznania za rok 2009.
S pozdravom
Vaša Sociálna poisťovňa
9 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Nuž čo už, poslali sme, tak si ho tam niekde "založia" ... a možno tak, aby ho už nikdy viac nenašli
0 0
kubkokubko kubkokubko

kubkokubko je offline (nepripojený) kubkokubko

Poradaci, prosim este si treba splnit nejaku oznamovaciu povinnost okrem SP v suvislosti s danovym priznanim? Volala som na zdravotnu poistovnu, tam sa to splnilo rocnym zuctovanim a uz ma nic nenapada, aby som nahodou manzelovi nieco nepresvihla. Dakujem za radu a pripadne upozornenie, este len zacinam.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Z.E.Ú.S. Pozri príspevok
haloooo !
takže nechávam tabuľku prázdnu ak účtujem v PÚ ?? (tým pádom nerozumiem ako sa SP dozvie moje celkové príjmy ?lebo z čiastkového ZD asi nie . Alebo ako to je prosím vysvetlíte, opravte ma, usmerníte.
ďakujem
Neviem, či si to už nejako vyriešil/a? Ja som už viac rokov vypĺňala pre SZČO, ktorý účtuje v PÚ, Výpis. Uvádzam výnosy a náklady. Zatiaľ nebol problém.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ak tabuľku vyplníš výnosy a náklady, tak SP sa to prave dozvie z tých výnosov, nakoľko to je celkový príjem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kubkokubko Pozri príspevok
Poradaci, prosim este si treba splnit nejaku oznamovaciu povinnost okrem SP v suvislosti s danovym priznanim? Volala som na zdravotnu poistovnu, tam sa to splnilo rocnym zuctovanim a uz ma nic nenapada, aby som nahodou manzelovi nieco nepresvihla. Dakujem za radu a pripadne upozornenie, este len zacinam.
http://www.socpoist.sk/szco/1534s
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

veronikasad Pozri príspevok
V ČR je ako zamestnanec alebo živnostník ? Ak živnostník - má slovenskú alebo českú živnosť ?

http://www.socpoist.sk/poistenie-a-z...ost-v-eu/1561s
Tej pracovníčke sa jednalo o ten formulár E 101. Že keď sa robí v ČR tak sa ma tam prihlásiť. Riešili sme to zatiaľ tak, že napísal miesto výkonu SK a prihlásil sa na Slovensku.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

do kolonky "pocet mesiacov vykonavania SZCO v roku 2009" vypisujem pocet mesiacov od Vydania zivnostenskeho listu alebo od zapisu do Obchodneho registra? Je zapisany v ORSR kde je uvedene ze zapis vykonani 24.11.2009 na zaklade vydaneho zivnostenskeho opravnenia 20.8.2009. Na zivonstenskom registri je uvedeny tiez datum 24.11.2009.

Mam tam uviest pocet mesiacov 2 alebo 5?

Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zdenka175 Pozri príspevok
Tej pracovníčke sa jednalo o ten formulár E 101. Že keď sa robí v ČR tak sa ma tam prihlásiť. Riešili sme to zatiaľ tak, že napísal miesto výkonu SK a prihlásil sa na Slovensku.
Zdenka, čítala si túto časť priloženého článku zo SP ?


http://www.socpoist.sk/poistenie-a-z...o-cinnych-osob
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať