Zavrieť

Porady

Kam poslať pomoc pre zaplavené oblasti

Otváram novú tému "Kam poslať pomoc pre zaplavené oblasti". Možno ste niektorí už čítali jej podobnú tému.

Je to vlastne pokračovanie nášho snaženia pomôcť. Chcem vás poprosiť, aby ste do tejto témy nepridávali svoje názory.
Táto téma bola založená za účelom pomôcť konkrétnym osobám-rodinám, ktoré túto pomoc potrebujú.
Budem do nej postupne pridávať priezviská rodín a to čím by sme im mohli konkrétne pomôcť.

Samozrejme, ak niekto takú rodinku pozná, budem len a len rada, ak ma na ňu upozorní, s čím by sa jej dalo pomôcť. Každá pomocná ruka, či rada sa zíde.

Ak sa rozhodnete akokoľvek pomôcť tak mi cez ss pošlete komu a čím by ste mohli pomôcť tej a tej danej rodine.
Ja vám spätne zašlem ich adresu, aby ste svoj dobrý zámer pomáhať mohli aj zrealizovať.
Zároveň tu vyškrtnem, ktorej rodinke sa už s čím pomohlo.

Možno máte klientov, ktorých treba niekedy len postrčiť, alebo im len navrhnúť aby pomohli aj oni.

Ak má naša a vaša pomoc priniesť aj úžitok a hlavne radosť pre druhých chcem vás hneď na začiatku poprosiť, aby ste neposielali v prípade materiálnych vecí niečo poškodené, alebo zničené, jednoducho niečo čoho sa len tak chcete zbaviť.
Veci by mali byť v takom stave, aby sa dali používať a nosiť.
Možno sa to niekomu nebude páčiť, ale skúste sa potom vžiť vy do kože toho kto to dostane. Nerobme druhým to, čo nechcem aby robili nám.

Chcem vás zároveň poprosiť o trpezlivosť,lebo je ťažké zrealizovať to tak ako si to naozaj predstavujem,aby tá naša pomoc robila len a len radosť druhým.

Ďakujem.
EMILY04
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Neviete o nikom v BA, kto by sa chystal s velkym autom do Handlovej? Budem mat par balikov osatenia a nejake ine veci, idem este porabovat po byte, co ja ozeliem a im sa tam moze zist.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tak dnes som volala do Handlovej, tak nateraz su zavaleni satstvom, lebo zial este nemozu ho dalej triedit po ludoch, kt. ho potrebuju nakolko su zatial v blate, ale buduci tyzden urcite budu potrebovat dalsie zasielky. Hovorca Slovenskej posty mi do telefonu povedal, ze rokovania so starostom Handlovej o bezplatnom zasielani balikov do Handlovej by mohlo byt spustene v piatok, ale vraj zajtra budu o tom informovat media, tak treba vydrzat. Boze nech uz to pocasie neblazni...
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Dobrý deň, aj ja by som chcela pomôcť. Môžem posielať šaty pre 3-4 ročné dievčatko, plyšové hračky, obuv pre dievčatko, postelné prádlo , návliečky na prádlo . Keď poznáte niekoho kto by potreboval také veci, prosím napíšte adresu a pošlem im , nevadí keď aj poštovné musím uhradiť. To je nič! ďakujem a čakám na adresu!
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Skuste poslat na tu adresu v prispevku 21, pani povedala, ze oni to budu rozdelovat hned ako sa zbavia blata, ked to tam poslete, tak urcite to daju tym ktori to potrebuju. Aj ja som uz bola nachystana, ze aj postovne budem hradit, ked sa nijako inak neda, ale mam zatial 4 velke krabice, tak by to asi bolo dost, to tie peniaze radsej mozeme poslat na ucet na povodne.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tak je uz mozne posielat baliky bezplatne postou. Zašlite pomoc balíkom bezplatne



V období od 20. 08. 2010 do 31. 08. 2010 (vrátane) bude Slovenská pošta, a. s., umožňovať zasielanie humanitárnej pomoci formou zásielok, ktoré nebudú identifikované ako konkrétny produkt SP. Pôjde o špecifický druh zásielky, ktorý bude SP vyberať a dodávať.



Adresa zásielky a označenie zásielky:

výrazne označiť "POVODEŇ"

CVČ Relax Handlová

Ul. F. Nádaždyho č.4
972 51 Handlová


Slovenská pošta akceptuje bezplatné zasielanie balíkov, ktoré budú spľňať nasledovné kritériá.

* adresná strana zásielky výrazne označená poznámkou „POVODEŇ“,
* podaj bez akéhokoľvek podacieho dokladu (sprievodky, podacieho lístka),
* max. hmotnosť 15 kg (nad 3 kg previazaná špagátom),
* podaj na ktorejkoľvek pošte,
* pošta prijme zásielku, ak jej obsah je dostatočne zabalený (napr. v kartónovom obale, obálke), v závislosti od druhu obsahu,
* v zásielkach nie je povolené zasielanie potravín a iných rýchlo sa kaziacich a nebezpečných vecí,
* služba poskytovaná bezplatne.
6 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Zo strány slovenskej pošty:
Slovenská pošta pomáha postihnutým obciam
Slovenská pošta reaguje na ďalšiu vlnu ničivých povodní vo viacerých oblastiach Slovenska a opäť umožní zasielanie listov a balíkov s pomocou pre ľudí v najviac postihnutých obciach a meste zadarmo. Zásielky s pomocou musia byť adresované na niektorý z obecných úradov, resp. Centrum voľného času Relax v Handlovej, musia byť viditeľne označené poznámkou „Povodeň“ a ich hmotnosť nesmie prekročiť 15 kg. Zásielky s pomocou môžu občania posielať z ktorejkoľvek pošty na Slovensku od 20. do 31. augusta tohto roku.

Obyvatelia Handlovej, Chrenovca – Brusno, Ráztočna, Jalovca a Turčeka, ktorým povodne spôsobili veľké škody na majetku, potrebujú najmä praktické veci ako uteráky, vankúše, paplóny, obliečky, hygienické a čistiace prípravky, prostriedky a nástroje na dezinfekciu, vybavenie do kuchyne, obuv a oblečenie. Zásielky s pomocou môžu občania posielať na niektorú z nasledujúcich adries:
• Obecný úrad Chrenovec – Brusno, č. 1, 972 32 Chrenovec – Brusno,
• Obecný úrad Ráztočno, Morovnianska č. 464/1, 972 31 Ráztočno,
• Obecný úrad Jalovec, Mlynská č. 636, 972 31 Ráztočno,
• Obecný úrad Turček, 038 48 Turček ,
• Centrum voľného času Relax Handlová, F. Nádaždyho 4, 972 51 Handlová.
Zásielku prevezme ktorákoľvek pošta na Slovensku, ak splní nasledujúce podmienky:
- adresná strana zásielky výrazne označená poznámkou „POVODEŇ“,
- max. hmotnosť 15 kg (nad 3 kg previazaná pevným špagátom),
- podávaná bez akéhokoľvek podacieho dokladu (sprievodky, podacieho lístka),
- obsah je dostatočne zabalený (napr. v kartónovom obale, obálke z pevného materiálu) v závislosti od obsahu,
- neobsahuje potraviny a iné rýchlo sa kaziace a nebezpečné veci.
Na zásielke odosielateľ môže, ale nemusí uviesť svoju adresu.
Slovenská pošta sa dohodla s príslušnými obecnými úradmi na preberaní všetkých takto podaných zásielok bez možnosti ich vracania späť odosielateľovi. V prípade, ak bude odosielateľ pri podaní zásielky požadovať iné podmienky (napr. doklad o podaní, uvedenie adresy iného obecného úradu), Slovenská pošta ju prijme ako niektorý z jej produktov s dodržaním príslušných poštových podmienok a s vybratím ceny za zásielku podľa zodpovedajúcej tarify.
7 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

A naozaj to funguje. Ja som dnes poslala 4 velke krabice, bola som asi prva na poste s poziadavkou Povoden, ale pracovnicka nasla hned info u veducej, poobede ked som bola znovu, tak uz nebol problem. Dufam, ze im to pomoze. A ked toho budu mat vela napr. v Handlovej, snad to posunu dalej.
1 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Ja som tiež bola na pošte, prvá pracovníčka vyvalila oči, potom došla ďalšia s papierom a overila, či je to adresované na vyššie uvedené pošty. Takže ešte budem chystať ďalšie.
2 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
ďakujem za adresy a za rady,víkend zabalím veci a pondelok šup na poštu.Čo oni teraz prežili to je strašné niečo, horšie ako najlepšie scenáre hororového filmu, lebo to vieme že to len vymysleli, ale to čo oni prežili zariadil tak život. A život niekedy je veľmi krutý.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Finančná zbierka v okrese Prievidza
Slovenský Červený kríž, Územný spolok v Prievidzi
vyhlasuje
v spolupráci s Obvodným úradom v Prievidzi a
Obvodným úradom životného prostredia v Prievidzi
dňa 18.08.2010
REGIONÁLNU VEREJNÚ FINANČNÚ ZBIERKU
pre ľudí najviac postihnutých povodňami v okrese Prievidza.

Finančné prostriedky môžete zasielať na
č. účtu Slovenského Červeného kríža, Územného spolku v Prievidzi :

VUB 2435382/0200
v.s. : 15082010

do 31.10.2010
4 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

Slovenská pošta pomáha postihnutým obciam
Slovenská pošta reaguje na ďalšiu vlnu ničivých povodní vo viacerých oblastiach Slovenska a opäť umožní zasielanie listov a balíkov s pomocou pre ľudí v najviac postihnutých obciach a meste zadarmo. Zásielky s pomocou musia byť adresované na niektorý z obecných úradov, resp. Centrum voľného času Relax v Handlovej, musia byť viditeľne označené poznámkou „Povodeň“ a ich hmotnosť nesmie prekročiť 15 kg. Zásielky s pomocou môžu občania posielať z ktorejkoľvek pošty na Slovensku od 20. do 31. augusta tohto roku.

Obyvatelia Handlovej, Chrenovca – Brusno, Ráztočna, Jalovca a Turčeka, ktorým povodne spôsobili veľké škody na majetku, potrebujú najmä praktické veci ako uteráky, vankúše, paplóny, obliečky, hygienické a čistiace prípravky, prostriedky a nástroje na dezinfekciu, vybavenie do kuchyne, obuv a oblečenie. Zásielky s pomocou môžu občania posielať na niektorú z nasledujúcich adries:
• Obecný úrad Chrenovec – Brusno, č. 1, 972 32 Chrenovec – Brusno,
• Obecný úrad Ráztočno, Morovnianska č. 464/1, 972 31 Ráztočno,
• Obecný úrad Jalovec, Mlynská č. 636, 972 31 Ráztočno,
• Obecný úrad Turček, 038 48 Turček ,
• Centrum voľného času Relax Handlová, F. Nádaždyho 4, 972 51 Handlová.
Zásielku prevezme ktorákoľvek pošta na Slovensku, ak splní nasledujúce podmienky:
- adresná strana zásielky výrazne označená poznámkou „POVODEŇ“,
- max. hmotnosť 15 kg (nad 3 kg previazaná pevným špagátom),
- podávaná bez akéhokoľvek podacieho dokladu (sprievodky, podacieho lístka),
- obsah je dostatočne zabalený (napr. v kartónovom obale, obálke z pevného materiálu) v závislosti od obsahu,
- neobsahuje potraviny a iné rýchlo sa kaziace a nebezpečné veci.
Na zásielke odosielateľ môže, ale nemusí uviesť svoju adresu.
Slovenská pošta sa dohodla s príslušnými obecnými úradmi na preberaní všetkých takto podaných zásielok bez možnosti ich vracania späť odosielateľovi. V prípade, ak bude odosielateľ pri podaní zásielky požadovať iné podmienky (napr. doklad o podaní, uvedenie adresy iného obecného úradu), Slovenská pošta ju prijme ako niektorý z jej produktov s dodržaním príslušných poštových podmienok a s vybratím ceny za zásielku podľa zodpovedajúcej tarify
3 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Ešte do utorka berie pošta balíky pre zaplavenú Handlovú
1 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Zoberú aj igelitové vrece s paplónom, alebo to musí byť v krabica ?
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Paplón asi do krabice nedáš,
- max. hmotnosť 15 kg (nad 3 kg previazaná pevným špagátom),
- podávaná bez akéhokoľvek podacieho dokladu (sprievodky, podacieho lístka),
- obsah je dostatočne zabalený (napr. v kartónovom obale, obálke z pevného materiálu) v závislosti od obsahu
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Ja mám v pivnici nepotrebný kancelársky stôl + stoličku, kuchynský stôl + 4 stoličky,
Ale ako to dopraviť kamkoľvek z BA ?
Nepridá sa k pošte nejaká zásielková spoločnosť ?
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Všetkým tým,ktorí minulý rok pomáhali ľuďom z Podolinca pri záplavách chcem po dlhej dobe znova poďakovať a povedať im, že ich nasledovníci, ktorí ďalej pomáhajú aj v ich mene pokračujú vo svojej práci. Jednou z rodín, ktorá našu pomoc potrebovala a aj sa vďaka vám sa je veľmi pomohlo je rodinka, ktorá bola a je stále skúšaná osudom a životom. Po tom všetko čo sa u nich udialo prišlo 4 deti minulý rok o oboch rodičov. Viem, je to ťažké. No vďaka dobrým ľuďom idú ďalej a vstávajú aj po úderoch osudu. Dňa 13.4.2011 budú v Modrom z neba a znova sa našiel DOBRÝ ANJEL, ktorý im pomáha a ja ani neviem ako vám povedať ďakujem aj v ich mene.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať