Zavrieť

Porady

Opadávanie lístkov fikusu

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Ahoj, dostala som fikus benjamina, položila som ho na miesto, ktoré by mu mohlo teoreticky vyhovovať (svetlé, bez silného slnečného žiarenia, mimo prievanu) a stále mu opadávajú lístky. Dá sa s tým niečo robiť? Nemám skúsenosti s týmto izbovým kvetom. Poraďte, prosím, ako ho pestovať a nezničiť.

Ďakujem.

Gabika
Usporiadat
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Samozrejme, prepletá sa takýto. Kvetináč vymeň za väčší, ale max. o 5 - 7 cm v priemere. Nemajú radi veľkú zmenu veľkosti Želám, aby bol stále krásny, aby si z neho mala radosť.
6 0
Tralalik Tralalik

Tralalik je offline (nepripojený) Tralalik

Velmi pekne dakujem za rady, dufam, ze sa mu bude darit. Este by som sa chcela opytat ci mate niekto skúsenosti s tučnolistom -sukulent. Dakujem a prajem pekný den Anka
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tralalik Pozri príspevok
Velmi pekne dakujem za rady, dufam, ze sa mu bude darit. Este by som sa chcela opytat ci mate niekto skúsenosti s tučnolistom -sukulent. Dakujem a prajem pekný den Anka
Tučnolist má svoju tému:
http://www.porada.sk/t26265-tlstica.html
http://www.porada.sk/t65471-tucnolist.html
2 0
adolini adolini

adolini je offline (nepripojený) adolini

Ahojte. Pred 2 týždňami som dostal darom ficus nitida a teraz mi začalo opadávať lístie. Jedná sa väčšinou o malé lístky, ale aj väčšie. Nemám skúsenosti čím by to mohlo byť. Neviete poradiť? Vopred vďaka.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

adolini Pozri príspevok
Ahojte. Pred 2 týždňami som dostal darom ficus nitida a teraz mi začalo opadávať lístie. Jedná sa väčšinou o malé lístky, ale aj väčšie. Nemám skúsenosti čím by to mohlo byť. Neviete poradiť? Vopred vďaka.
aké má stanovište ? potrebuje veľa svetla.
0 0
adolini adolini

adolini je offline (nepripojený) adolini

lujza.j Pozri príspevok
aké má stanovište ? potrebuje veľa svetla.
Nachádza sa v rohu miestnosti hneď pri okne vedľa radiátora....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

adolini Pozri príspevok
Nachádza sa v rohu miestnosti hneď pri okne vedľa radiátora....
málo svetla preto opadávajú listy, musí byť pri okne.listy určite viac opadávajú viac z časti, ktorá je v rohu však?
0 0
Hazard77 Hazard77

Hazard77 je offline (nepripojený) Hazard77

Áno viem, mám presne ten istý a mal som ten istý problém. Málo ho polievaš, v tom je celá vec, písané je raz, dvakrát za deň, ale to nestačí. Kludne keď ho poleješ aj 3-4 krát za deň tak je to v pohode. Mne sa to prejavovalo tak, že na listoch vznikali hnedé škvrny, ktoré ďalej pokračovali až kým list neožltol a neodpadol.
0 0
peta055 peta055

peta055 je offline (nepripojený) peta055

Ahojte, dostala som stromček od mamy stromček fikus benjamina, najskôr zhadzoval lístky, kým sa aklimatizoval, ale potom začal vyháňať nové lístky. Myslela som si, že je to tým, že má "jar!, pretože prešiel zo studenej pivnice do teplého bytu. Po dvoch mesiacoch sa mi však zdá, že stromček hynie- stále mu opadávajú lístky, aj tie nové, ktoré vyhnal, výhonky mu usychajú a celý sa zdá taký vysušený. Napriek tomu stále vyháňa nové lístky, ktoré sa však skrúcajú a opadávajú. Neviem, čo s ním, zdá sa mi, akoby nemal dosť vody, ale nechcem ho polievať viac ako doteraz- tj raz do týždňa odstátou vodou-, aby som ho nepreliela.
Neviete mi niekto poradiť, čo s ním? Nechcem, aby mi zahynul:-(
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať