Zavrieť

Porady

okamzita vypoved zo strany zamestnanca

Zdravim, chcem sa spytat ci mi vie niekto poradit s vypovedou. v piatok som po dlhom uvazovani podal okamzitu slovnu vypoved, na zaklade neuhradenia mzdy, s oznamenim ze v pondelok ju poslem postou. Chcm Vas poprosit o pomoc ako dalej postupovat. Vypoved podla prislusneho paragrafu poslem zamestvanatelovi s dorucnkou a navratkou kde bude spomenute ze sa jedna o okamzitu vypoved zo strany zamestnanca, z dovodu neuhradenia mzdy. cas na perbratie zasielky je 18 co predpokladam moj nahnevany zamestnavatel bude chciet plne vyuzit, preto som sa rozhodol ostat PN, kedze aj tak mam mensie zdravotne problemy a obavam sa inzultacie mojej osoby.. PN bude na zaklade mojich zdravotnych problemov urcite mozne natianut do 18teho dna od podania vypovede, co je aj doba na prebratie zasielky. chcem sa ale spytat, kde a co mam nahlasit, ohladom PN. kedze so zamestnavatelom by som sa kontaktu najradsej vyhol.
Usporiadat
aplikacie aplikacie

aplikacie je offline (nepripojený) aplikacie

Prepacte, ale mam este jednu otazku.ak 31.1.2011 zanesiem zamestnavatelovy okamzitu vypoved k tomu istemu dnu a proste od 1.2.2011 nenastupim do prace co mi moze hrozit?je to praca upratovacky v materskej skole. Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

aplikacie Pozri príspevok
Dakujem za odpoved. Mas pravdu. a dalsia otazka. Kedy pozem podat Okamžité skončenie pracovného pomeru podla § 69 ods. 3 Ja mam dovod stahujem sa späť do trvaleho bydliska na stredne slovensko a pracujem v Ba a zamestnavatel ma nechce pustit ani nijak inak sa dohodnut a ja tu nemozem ostat. Ďakujem moc
To, že sa budeš sťahovať, si sa dozvedela kedy? Včera? Aj u zamestnávateľa treba trochu myslieť dopredu. Prečo si mu to nepovedala skôr? Mohol už dávno hľadať miesto teba náhradu. Ani sa mu nečudujem, že ťa nechce pustiť.

Si predstav, že by si mala niekoho na opatrovanie dieťaťa a tá ti v piatok oznámi, že v pondelok už nepríde. Asi by si z toho nadšená nebola.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

aplikacie Pozri príspevok
Prepacte, ale mam este jednu otazku.ak 31.1.2011 zanesiem zamestnavatelovy okamzitu vypoved k tomu istemu dnu a proste od 1.2.2011 nenastupim do prace co mi moze hrozit?je to praca upratovacky v materskej skole. Ďakujem

Potom nemá zmysel ani nosiť okamžité skončenie. JE to to isté, ako keby si prestala chodiť do práce - zamestnávateľ ti bude písať absenciu, prídeš o celú dovolenku, ktorá ti zostala a ak to máš v pracovnej zmluve, tak ešte zaplatíš pokutu vo výške mesačnej mzdy. A navyše s tebou môže skončiť PP z dôvodu hrubého porušenia prac. disciplíny.
1 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

Dobrý deň,

mňa by zaujímala najprv jedna praktická otázka:

lehota jedného mesiaca odkedy sa ZC dozvedel o dôvode na okamžité ukončenie PP platí aj vtedy, ak počas toho jedného mesiaca došlo k vyplateniu mzdy?

Pr. Rozhodujem sa ... a samozrejme, bojím sa, že si nenájdem prácu. Splatnosť mzdy za marec bola 30.4., 15 dňová lehota uplynula 15.5. (to ale pripadlo na nedeľu).... lehota 1 mesiaca mi beží do 15.6. Ak počas tejto doby dostanem výplatu za ten marec, mám stále možnosť dať výpoveď z tohto dôvodu, že bola ku dňu splatnosti + 15 dní, nevyplatená?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

LenkaBr Pozri príspevok
Dobrý deň,

mňa by zaujímala najprv jedna praktická otázka:

lehota jedného mesiaca odkedy sa ZC dozvedel o dôvode na okamžité ukončenie PP platí aj vtedy, ak počas toho jedného mesiaca došlo k vyplateniu mzdy?

Pr. Rozhodujem sa ... a samozrejme, bojím sa, že si nenájdem prácu. Splatnosť mzdy za marec bola 30.4., 15 dňová lehota uplynula 15.5. (to ale pripadlo na nedeľu).... lehota 1 mesiaca mi beží do 15.6. Ak počas tejto doby dostanem výplatu za ten marec, mám stále možnosť dať výpoveď z tohto dôvodu, že bola ku dňu splatnosti + 15 dní, nevyplatená?
Áno, ale ak bude vyplatená a nemáš vhodné iné zamestnanie, tak tá výpoveď má potom aký význam?
0 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

Tweety Pozri príspevok
Áno, ale ak bude vyplatená a nemáš vhodné iné zamestnanie, tak tá výpoveď má potom aký význam?
Nesúhlas s politkou konateľa, jeho správanie sa voči mne a voči ostatným zamestnancom. Dlhodobo ide firma dolu vodou.
Nevyplatenie mzdy to len vyostruje. Na druhú stranu - mám obrovský strach dať výpoveď, aj keď už mám z jeho podnikania pomaly vredy a stresy také, že neviem spávať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

LenkaBr Pozri príspevok
Nesúhlas s politkou konateľa, jeho správanie sa voči mne a voči ostatným zamestnancom. Dlhodobo ide firma dolu vodou.
Nevyplatenie mzdy to len vyostruje. Na druhú stranu - mám obrovský strach dať výpoveď, aj keď už mám z jeho podnikania pomaly vredy a stresy také, že neviem spávať.
Potom voľ radšej cestu výpovede, stratu zdravia nenahradíš nijakými peniazmi.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať