Zavrieť

Porady

Kvalita tehly...

ITckar, ucitel...
Ahojte všetci,
Začal som stavať 1NP z Heluz Family 44 brúsenej. Je to prvotriedna tehla vyskladnená z HELUZu 20.2.2010 ale zdá sa mi, že má trochu prasklinky (prílohy). Mohlo by to spôsobiť nejaké problémy do budúcnosti? Máte podobné skúsenosti s tehlou? Pár kúskov, ktoré sú úplne rozbité samozrejme chcem reklamovať, ale nie som si istý čo s ostatnými. Zatiaľ mi doviezli 3 palety, všetky tehličky sú ale podobné ako tie čo sú na obr.
Vyzerá to ako by nevysušenú tehlu zabalili a vonku im zamrzla?
Doteraz mi stavebniny z ktorých som to bral vychádzali vo všetkom maximálne v ústrety, skôr si myslím že je to chyba priamo z HELUZu? Máte niekto skúsenosti z Family 44 alebo nejakou Family tehlou od HELUZu? Bola tiež trochu dopukaná?
Naposledy upravil dasoft : 23.06.10 at 19:59
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som ešte na slovensku nepopraskané tehly nevidel.Statický problém môžete mať vtedy keď vám prasknú základy a to s múrmi nemá moc spoločné.Za cisára pána sa stavalo z nepálenej hliny s 20 cm hlbokým kamenným základom a bez vencov.Na streachy sa dávala bobrovka (to je najťažšia krytina akú poznám) a domy nepopadali.Ale ,ako zákazník máte plné právo na kvalitný výrobok.Zaplatili ste predpokladám plnú cenu za prvú triedu,tak aspoň žiadajte zľavu z ceny.
0 0
janopo janopo

janopo je offline (nepripojený) janopo

Ďakujem za odpoveď, takže je to štandard, že sú tehly popraskané a nespadne nám dom na hlavu a môžeme v kľude spávať?
0 0
janopo janopo

janopo je offline (nepripojený) janopo

Boli sme popozerať aj iné stavby z tehál a tie tehly neboli tak popraskané, boli tam praskliny iba kde tu a nie na každej druhej alebo tretej tehle ako u nás.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

hod foto, tiez som mal sem tam neake vlasocnice, ale 3mm prasklina je uz dost . Aj ked dom nepadne , netreba sa dat hned odbit
0 0
dasoft dasoft

dasoft je offline (nepripojený) dasoft

ITckar, ucitel...
janopo, nemusis sa z toho az tak prilis stresovat, ja som to videl na vlastnej stavbe, ze tehly byvaju vnutri popraskane hodne. Podla mna je to nejaky problem pri vypalovani (ze by ich rychlo nechali schladit, alebo maju nejaku pokaslanu matricu?) Neviem, nie som odbornik, ale priamo clovek z HELUZ mi spominal ze mi na tej popraskanej tehle kludne spravi tlakovu skusku - ak bude splnat pozad. parametre, musim skusku zaplatit ja a ak nebude splnat, zaplatia to oni a samozrejme ze vymenia. No jeho istota bola vsetkohovoriaca, myslim ze staticky by tie tehly mali byt ok aj ked maju trochu praskliny. Ale vsak ako pise mendo933 - hod nejake fotky...
ja som sice reklamoval, ale reklamoval som lepidlo a aj to, ze tehly nemali deklarovanu sirku a tak mi zopar paliet uznali ako vadnych.
Ale aj som mal hodne tehal popukanych (z niektorej palety kludne bola popukana vacsina, z niektorej polovica...) a aj som hodne tehal musel vyhodit...
0 0
janopo janopo

janopo je offline (nepripojený) janopo

Pripájam foto. Pozrite na to odborným okom a posúďte, či to môže mať nejaký vyplyv na statiku a či to môže spôsobiť nejaké problémy v budúcnosti.
Dasoft, koľko stála tá tlaková skúška čo ti ponúkali?
Ďakujem.
J
IMG_4901.jpg  
IMG_4906.jpg  
IMG_4904.jpg  
IMG_4907.jpg  
IMG_4886.jpg  

IMG_4889.jpg  
IMG_4890.jpg  
IMG_4896.jpg  
1/1
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

jednoznačne vymeniť platil si za prvú triedu bez popraskania a nie s prasklinami.
0 0
lukas567 lukas567

lukas567 je offline (nepripojený) lukas567

Kvalita tehly Heluz so super tepelnym odporom:
http://www.stavbadomusvepomoci.cz/hr...ene-cihly.html

http://www.stavbadomusvepomoci.cz/hruba-stavba/item/1347-opravdu-chcete-heluz?.html

http://www.stavbadomusvepomoci.cz/venkovni-upravy-a-zahrada/item/1342-prubeh-stavby-–-leden-a-unor-2009.html

http://www.pasivnidomy.cz/zpravy-clenu/jaky-bude-v-cr-dalsi-osud-nosnych-stenovych-konstrukci-na-bazi-poreznich-palenych-tvarnic.html

Budu Vam praskat steny !!!
Necakajte, ze Vam Heluz pri reklamacii pomoze. Zvali to na vsetkych.
Alibisticky musite celej delegacii, ktora prisla z Heluzu na posudenie reklamacie vyvratit, ze to nie je chyba v omietkach, zakladani a pod. Sondy pod omietkami potvrdzovali prasknutie tehal ! Pritomny sudny znalec na poruchy stavby jednoznacne skonstatoval, ze dovod praskania je v danych tehal. Urobte si kazdy svoj nazor.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

lukas567 Pozri príspevok
Budu Vam praskat steny !!!
Necakajte, ze Vam Heluz pri reklamacii pomoze. Zvali to na vsetkych.
Alibisticky musite celej delegacii, ktora prisla z Heluzu na posudenie reklamacie vyvratit, ze to nie je chyba v omietkach, zakladani a pod. Sondy pod omietkami potvrdzovali prasknutie tehal ! Pritomny sudny znalec na poruchy stavby jednoznacne skonstatoval, ze dovod praskania je v danych tehal. Urobte si kazdy svoj nazor.
Uz druhy rok mam postaveny dom z tehal Heluz. Nic nepraska, nic som nemusel reklamovat. Uplna spokojnost. A keby som si mal vybrat, tak by som znova staval z Heluzu.
Mozno som len stastna vynimka, ale mam par znamych, co stavali z Heluzu a tiez problemy nemali.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať