Zavrieť

Porady

vydediť, alebo ako ďalej?

obyčajná ženská
Ahojte, potrebovala by som poradiť s problémom, ktorý ma trápi už sedem rokov. Ide o môjho 33-ročného syna, ktorý sa kvôli práci pred 9 rokmi odsťahoval až na východné Slovensko. Stretali sme sa pravidelne, vždy prišiel domov, keď mu to práca dovolila a my sme ho navštevovali tak často, ako sa dalo. Mali sme spolu vždy dobrý vzťah. Pred 6 rokmi sa oženil, ale s takou osobou, ktorá odmietala styk s nami, vadilo jej, ked pricestoval domov a vadilo jej, keď sme ho prišli navštíviť. Nebola ochotná sa s nami ani len rozprávať a prekážalo jej, keď sme sa s ním -u nich v byte- zhovárali. Narodila sa im dcérka, ktorú sme nesmeli ani len vidieť, nikdy som sa s ňou ako vnučkou nemohla popýšiť pri prechádzke s kočíkom. Syn poslal síce nejaké tie fotky... Keď mala vnučka dva roky, tak syn s ňou prišiel ku nám a ja som sa konečne mohla potešiť. Nikdy mi syn ale nebol schopný vysvetliť dôvody, prečo sa jeho manželka takto správa, nikdy vec neriešil, akoby mu to bolo jedno. O to viac ma to trápilo, keď ma nevesta začala urážať a to aj vulgárne a môj syn jej na to nič nepovedal, dokonca sa pomaly začal odcudzovať, prestal so mnou telefonovať, neposlal mi ani len sms-ku k sviatku, či k Vianociam. Do telefónu na mňa kričal, keď som chcela nejaké to vysvetlenie. Nevidela som ho už dva roky, ani nepočula v telefóne. Jednoducho som pre neho prestala ako matka existovať a takisto sa správa aj ku svojim dvom súrodencom. Denne rozmýšľam, kde sa stala chyba, čo som asi také zlé mohla vykonať, že sa takto zmenil, však neprichádzam na nič. Nikdy som ich dvoch nijako neurazila, keď som prišla na návštevu, vždy som im nakúpila zásoby do chladničky, takže nemohli ani len povedať, že by boli nejako finančne tratili, dokonca som zaplatila 30 tisíc, keď im pre neplatenie nájmu v byte hrozila exekúcia. Neveste som za celú dobu, čo sú spolu, nepovedala jediné slovko výčitky, nikdy som jej nevynadala ani nijako neublížila. NIkdy som od nich nič nechcela, iba dobré rodinné vzťahy, stretnutia podľa možností... Ani na Vianoce ma (nás) nikdy nepozvali...Som preto veľmi nešťastná a zúfalá, neviem čo a či mám niečo robiť. Túžim vidieť svojho syna tak ako každá matka a on mi toto upiera, zakázal aj styk medzi mnou a vnučkou, ktorá vlastne nepozná svoju starú mamu, dedka, svoju tetu i strýka. Je vôbec nejaké riešenie? Už 11 rokov som invalidná a cesta až na východ Slovenska je pre mňa už nemožná. Minulý rok som predala 4 izbový byt a keď sa to syn dozvedel, odkázal mi, nech sa s peniazmi zadrhnem, pritom som všetkým mojim trom deťom chcela dať rovnaký podiel, teda aj jemu. Mám syna vydediť, keď sa takto desivo ku mne správa? Čo mám urobiť, poradí mi niekto?? Vopred ďakujem za každú radu a odpoveď.
Naposledy upravil LATRYNA : 03.01.08 at 16:48 Dôvod: Zle zaradený príspevok.Mal byť v téme rodina
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Malé deti, malé starosti.... Ale k Tvojmu problému budem stručná. Je to veľmi ťažká a zložitá situácia, lebo vnučka, to je pre nás to naj.........nevesta keď aj doma ostane. Na jednej strane plačeš, že Ťa syn ignoruje, zaplatíš mu exekútora, fúkaš mu aj na prdelku a ako protestsong zvolíš vydedenie. Myslíš, že hneď nakluše a kľakne na kolená????? Nič, čo zákon považuje za dôvod na vydedenie zatiaľ nespáchal. Ale skús ho ignorovať. Neozývať sa, nech čas rozhodne ako ďalej....Jednoducho to nechaj v hlave aj mimo nej vychladnúť... Čo sa týka vnučky, no tak tú by som si navštívila, aj keby sa nevesta postavila na hlavu. Radšej skúmaj, čo je zač, keď sa syn tak zmenil. Ale som múdra, keď som mala vnučku celé sviatky, čóóóóó????? Ale aj nevestu. A vieš veľmi dobre, že asi žiadna na svete by nebola pre nás tá vysnívaná. Tak si zvykajme.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Milá Danila, ďakujem za odpoveď, chcem však podotknúť, že vydedenie syna som nezvolila, ale len o tom uvažujem. Vnučku pre svoju invaliditu navštíviť nemôžem, nie som schopná 6-7 hodinovej cesty. Naviac, nevesta mi nedovolí s vnučkou hovoriť a vnučka vlastne ani nevie, kto som. Nemôžem sem napísať viac a podrobnejšie, pretože systém ma akosi sám odhlási.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

LATRYNA Pozri príspevok
Ahojte, potrebovala by som poradiť s problémom, ktorý ma trápi už sedem rokov. ....
vidim, ze sa trapis - co je samozrejme pochopitelne, podla toho ako si popisala situaciu ... tu na porade tazko ovplyvnime spravanie tvojho syna priamo, ale aj tak vidim niekolko moznosti, ... dopredu pisem, ze nie som "studovana" na to, aby som vedela odborne radit ...

ten tvoj problem trva uz dlhu dobu a je celkom mozne, ze napriek vsemoznemu premyslaniu si par veci prehliadla, ktore mozu byt zjavne cloveku, ktory je mimo tvojho problemu, ...

zacnem prikladom: predstav si, ze cely jul je krasne a horuce pocasie... a nezaprsi a nezaprsi ... a su minimalne dve skupiny ludi, ktorych take pocasie ovplyvnuje ... napr. dovolenkari a zahradkari ... je jasne, ze dovolenkari budu uzasne spokojni, ale zahradkarom take pocasie moze robit vrasky na cele, alebo minimalne im pridava vela roboty ... a pritom ide stale o to iste pocasie, ten isty jav ...

tym chcem naznacit, ze mozno by sa dalo v tvojom pripade aspon ciastocne zmenit nazor na cely problem, zacat ho vnimat aspon trosku inak, .... tak, aby si si prestala sama sebe ublizovat, lebo "sebatrapenie" nicomu nepomoze, skor naopak ... momentalne ako najhorsie vidim, ze sa pravdepodobne "potácaš" medzi lutostou a hnevom ... prepac, ze to tak pisem, ale pisem to v dobrom ...

napisem este viac neskor ... aj tak najprv, myslim, treba prijat tuto myslienku ... a pripravit sa zmenit postoj k celemu tvojmu problemu ...

drz sa, je mi fakt luto, ze mas taketo starosti
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
A ešte niečo pridám, nevesta vyrastala vo veľmi zlých pomeroch, matka bola (a je) ťažká alkoholička, takže ako o výchovu, tak i o celú domácnosť sa staral otec. Dostala všetko, čo len chcela, urobil pre ňu aj to čo jej ešte ani nebolo vidno na očiach. Svoju matku nenávidí, čo mi predviedla na prvom stretnutí, keď nás vzájomne syn s nimi zoznamoval. Myslím, že nezniesla dobrý vzťah medzi mnou a synom. Pretože syn je takej povahy, že sa dokonale zžije s tým, v koho spoločnosti sa nachádza, prijal jej podmienky a začal sa rovnako správať aj on. Toto nie je iba môja teória, ale aj ostatných, čo o tomto všetkom vedia a syna poznajú od narodenia.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
to že som sem dala ten paragraf neznamená, že súhlasím s vydedením, ale keby tomu náhodou došlo ..... mám taký dojem že to by bral tvoj syn ajtak ako vydieranie....
ale ako čítam tvoje riadky, tak dôvod rozhodne by bol .......čo je tu s červeným


Podľa § 469a Občianskeho zákonníka poručiteľ môže vydediť potomka, ak ten:

- v rozpore s dobrými mravmi mu neposkytol potrebnú pomoc v chorobe, v starobe alebo v iných závažných prípadoch

- o poručiteľa trvalo neprejavuje skutočný záujem, ktorý by ako potomok mal prejavovať

- bol odsúdený pre úmyselný trestný čin na najmenej ročný trest odňatia slobody

- trvalo vedie neusporiadaný život.

Vydedenie z iných dôvodov je neplatné. Konkrétny dôvod vydedenia sa musí uviesť v listine o vydedení, ktorá musí mať formu potrebnú pre závet. Závet musí mať písomnú formu, inak je neplatný. Nie je vylúčené, aby vydedenie a závet tvorili súčasť jednej listiny. Dôvodné vydedenie zodpovedajúce požiadavkám zákona má za následok, že vydedený potomok sa nestane dedičom. Ak to poručiteľ v listine o vydedení výslovne určí, vzťahujú sa dôsledky vydedenia aj na potomkov dotknutého dediča.

Poručiteľ môže rozhodnutie o vydedení počas života kedykoľvek zmeniť. Svoju vôľu v tomto smere môže prejaviť v listine, ktorá musí mať náležitosti potrebné pre listinu o vydedení. Druhou alternatívou je, že zničí listinu o vydedení.
Naposledy upravil Barbara : 04.01.08 at 12:22 Dôvod: úprava
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Ja vidím dôvod, prečo ťa tvoja nevesta nenávidí a nedovolí ti prístup k tvojmu synovi v tom, ako si písala, že ona nikdy necítila lásku zo strany svojej matky a preto neznesie pohľad na teba so synom ako ste spolu šťastný, jednoducho vám závidela váš vynikajúci vzťah. Asi sa s týmto názorom nik nestotožní, ale viem o čom hovorím.
A prístup k vnučke bude asi rovnaký, určite sa bojí, že nieje a možno nikdy nebude takou dobrou matkou ako si bola ty k tvojnu synovi, bojí sa že jej dcéra uvidí že ty si oveľa lepšia a ju už nebude mať tak rada.
Prepáč, ale snažím sa vcítiť aj do kože tvojej nevesty a prísť nato, prečo sa k tebe takto správa a tvoj syn ako milujúci manžel stojí pri nej.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Milá Barbara, ďakujem za odpoveď i za rady. Rada by som sa ešte opýtala na ten posledný bod :"trvalo vedie neusporiadaný život", pretože syn vedie doslova bohémsky život, prehajdáka všetky peniaze, nabral si asi 4 pôžičky, ktoré má problém splácať... a dosť pije. Či sa toto dá považovať za neusporiadaný život. Čo sa týka alkoholu, tak pracuje v kolektíve, ktorý je známy (bohužiaľ na škodu iným) tým, že sa v tejto brandži dosť pije. Ako som písala, je typ človeka, ktorý sa správa tak ako jeho blízky kolektív, teda je veľmi ovplyvniteľný. Ďakujem
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

LATRYNA Pozri príspevok
A ešte niečo pridám, nevesta vyrastala vo veľmi zlých pomeroch, matka bola (a je) ťažká alkoholička,....
no bum! dalsia velmi dolezita informacia, bohuzial tiez nie dobra ...

psychologovia uz davno maju vyselektovanu skupinu svojich klientov, ktori maju velmi podobne specificke problemy a ta skupina sa vola "deti alkoholikov" ...

si predstav, ze by si sa stretla s nejakym mormonom, ktory zije stastne so styrmi manzelkami a desiatimi detmi ... a vsetci su stastni a spokojni ... a si predstav, ze by ste si spolu vysvetlovali vyhody svojho rozdielneho zivota... on nepochopi, ako moze byt niekto stastny v malej rodine (jeden manzel, jedna manzelka) ... a ty nepochopis, ze niekto moze zit stastne aj tak ako on, lebo obaja mate ine rodinne zazemie ... obaja ste od malicka nasavali sposob rodinneho zivota, prijali ste ho ako nieco samozrejme a v podstate dane a nezmenitelne ...

a podobne je to aj s detmi alkoholikov, ... nedavno som pisala, ze ked je v rodine alkoholik, tak je istym sposobom "chora" alebo postihnuta a ovplyvnena cela rodina ... najhorsie su na tom vzdy male deti ... oni nemaju kde vidiet iny sposob zivota, cerpaju len zo svojej rodiny, z tej v ktorej vyrastaju ... bohuzial, z takej, kde sa ludia nespravaju normalne, ale "nezdravo" ... a toto povazuju za "normu" ... toto si tahaju aj do svojich dospelackych zivotov, tym sa vo svojom zivote riadia ... problem je, ked si to nemozu, nevedia alebo nechcu uznat ani ako dospeli a preto ani nehladaju pomoc na korigovanie svojich (v povodnej rodine) nacerpanych skusenosti v oblasti vztahov, fungovania rodiny, spoluprace medzi manzelmi ... atd ...

existuje knizka od Geringer Woititzovej a vola sa "dospele deti alkoholikov" ... skus si o tom trosku precitat napr. na tejto stranke, je tam o tej knizke pisane, mozno sa ti niektore reakcie nevesty budu zdat "pochopitelnejsie" ...
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Milá Mirka111, ďakujem za reakciu, asi máš pravdu. Keď mi ju syn prvý krát predstavil, páčila sa mi, dokonca som bola prvá, čo im navrhla aby sa zosobášili, keď vznikol problém s bytom o ktorý mohli ako slobodní prísť!!! Myslela som, že budeme kamarátky, aj som jej to kamarátstvo ponúkla... Už pred svadbou však na ulici dostala doslova hysterický záchvat preto, že som chcela byť so synom sama - chcela som s ním totiž prebrať svadobný dar. Od tej hystérie sa so mnou prestala celkom rozprávať a neželala si, aby som prišla na ich svadbu. Takže som tam ani nebola a dnes to neľutujem.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

LATRYNA Pozri príspevok
... pretože syn vedie doslova bohémsky život, prehajdáka všetky peniaze, nabral si asi 4 pôžičky, ktoré má problém splácať... a dosť pije....
dalsia dolezita informacia! och ...

mozno sklon (hoci aj este neprejaveny) tvojho syna takto sa spravat v zivote bol prave (tiez mozno jednym skrytym) dovodom, preco sa oni dvaja ... ako sa vravi "nasli" ...

vzory na vyber pratnera pre spoluzitie si tiez casto tvorime uplne podvedome vo veku, kedy na manzelstvo a partnerstvo este ani nepomyslime ...

tieto veci musia riesit oni dvaja (tvoj syn a nevesta) ale pre teba je dolezite imho, aby si ich spravaniu lepsie rozumela ... co ale neznamena, ze mas take spravanie aj schvalovat ... to vobec nemam na mysli, ..... pisem to iba preto, ze pochopenie ich spravania moze pomoct tebe sa s celym problemom rychlejsie a lepsie vyrovnat ... kolko sa v danej situacii bude dat ...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ak sa môžem spýtať... teba trápi to, že už s ním nemáš také vzťahy ako predtým a ani s jeho rodinou nie sú žiadne, alebo to, že by mohol po tebe dediť?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

LATRYNA Pozri príspevok
Čo mám urobiť, poradí mi niekto?? ...
teraz si trufnem trosku poradit: v prvom rade sa musis snazit, aby si sa menej trapila ...a myslim, ze sa aj snazis, coho dokazom je aj tvoj dotaz na tejto stranke, hoci povodne zameranie porady je uplne ine ...

bolo by dobre si uvedomit, ze ked sama seba trapenim "znefunkcnis", nepomoze to rieseniu problemu ...
ty mas tri deti, nie iba jedno ... mas manzela a mas aj seba! ... svoj zivot by si mala prezit v dobrom, nie sa pretrapit ... a potrebuju ta aj dve dalsie deti, potrebuje ta manzel ... myslim, ze by si mala byt pripravena stat aj pri dalsich dvoch detoch, aby si im pripadne mohla pomoct v ich problemoch, ked budu potrebovat ... tvoje dalsie dve deti nie su na vine celej situacie ... a mohlo by sa ti stat, ze by si pripadne mohla prehliadnut potrebu pomoci u svojich dalsich deti ...

je mi jasne, ze ta bolest nad zenatym synom asi ochromuje, zahlcuje casto svoju mysel ... skus popremyslat, ci sa tolko vo svojich myslienkach venujes aj svojim dalsim dvom detom ... zasluzia si, aby si sa nimi tiez zaoberala ... nemali by trpiet (tvojim smutkom) kvoli niecomu, co nezavinili ...

mozno sa ti to zda tvrde, ano ... jasne - najviac sa zaoberame prave tym dietatom, ktore ma problemy ... ale tvoj syn je uz dospely a odstahovany, nemozes mat priamy dosah na jeho zivot, to si myslim, treba uvedomit ... trapenie sa, bez korigovania vlastneho premyslania asi nepomoze ...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

casto sa pri premyslani o vychove zaoberame vdacnostou, alebo nevdacnostou nasich deti ...

neviem, ci to je spravne ... alebo: skor si myslim, ze to nie je spravne, lebo ... vychova deti je nieco ako "stafetovita pomoc" ... nas vychovali nasi rodicia, my vychovavame nase deti ... a oni zase svoje, ... ak sa na to takto pozerame, tak pojem "vdacnost" dostava uplne iny rozmer... lepsie asi povedane: straca isty rozmer

vychovavam svoje deti s pocitom, ze je to moja povinnost ich vychovat co najlepsie viem, lebo som ich priviedla na svet ... ich vdacnost programovo vnimam ako bonus! strasne to pomaha, ked sa mi niekedy zda, ze nase deti nie su "dostatocne" vdacne za starostlivost, ktoru sme im poskytli

iste sme vsetci videli stary film "hadaj, kto pride na veceru" ... tam sidney poitier (v ulohe syna) povedal svojmu otcovi, ktory mu vycital nevdacnost ... nieco ako:

"ty si ma priviedol na svet a v tom momente si sa stal mojim dlznikom: zacal si mi dlhovat vsetko, co si mi mohol poskytnut ... "
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
LATRYNA Pozri príspevok
pretože syn vedie doslova bohémsky život, prehajdáka všetky peniaze, nabral si asi 4 pôžičky, ktoré má problém splácať... a dosť pije.
Pije aj nevesta? Ak nie, tak sa nečudujem jej správaniu. Tvoj syn jej ponúkol presne taký istý život, aký musela žiť so svojou matkou alkoholičkou. Nestretávaš sa so synom a ani nemôžeš vidieť, v akých stavoch prichádza domov a čo si musí nevesta vystáť. Dlžoby, exekútori, výhražky.....a k tomu ožratý chlap. Možno nenávidí celý svet a hlavne Teba, lebo Ty si jeho matka. Tým, že Ti zakazuje kontakt s vnučkou, Ťa chce potrestať.
Nestálo by za námahu opatrne nadviazať vzťah s nevestou a nie so synom? Ale v takýchto prípadoch je ťažko posudzovať a radiť, lebo Ty opisuješ druhú stranu, ale chýba nám pohľad tej druhej strany na Teba a Tvoje správanie. Možno si aj Ty spravila veľa chýb, ale o tých nepíšeš.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

latryna ... vela som ti popisala, skus ... ci by sa ti pripadne nedalo nieco z toho prijat "za svoje" ... pockam na tvoju reakciu, ak budes chciet este mozeme potom trosku porozpravat, mozno to na nieco bude dobre aj niekomu inemu, ktory na tuto temu natrafi ako nezainteresovany citatel ...
zatial sa maj tak pekne a dobre, ako dokazes, ... ok?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

účtovník 007 Pozri príspevok
... Možno si aj Ty spravila veľa chýb, ale o tých nepíšeš.
iste, suhlasim aj s tym ostatnym, co pises... lenze: nepise o svojich chybach preto, lebo si ich vobec nemusi ani uvedomovat ... moze ich robit podvedome, ... aj podvedome chyby su chyby, ale o tych clovek jednoducho pisat nemoze, nie preto, ze by chcel klamat ...ale jednoducho preto, lebo ich nevnima ako chyby...
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

účtovník 007 Pozri príspevok
Pije aj nevesta? Ak nie, tak sa nečudujem jej správaniu. Tvoj syn jej ponúkol presne taký istý život, aký musela žiť so svojou matkou alkoholičkou. Nestretávaš sa so synom a ani nemôžeš vidieť, v akých stavoch prichádza domov a čo si musí nevesta vystáť. Dlžoby, exekútori, výhražky.....a k tomu ožratý chlap. Možno nenávidí celý svet a hlavne Teba, lebo Ty si jeho matka. Tým, že Ti zakazuje kontakt s vnučkou, Ťa chce potrestať.
Nestálo by za námahu opatrne nadviazať vzťah s nevestou a nie so synom? Ale v takýchto prípadoch je ťažko posudzovať a radiť, lebo Ty opisuješ druhú stranu, ale chýba nám pohľad tej druhej strany na Teba a Tvoje správanie. Možno si aj Ty spravila veľa chýb, ale o tých nepíšeš.


Asi pred pol rokom v "Poste pre teba " na CT1 bol podobny pripad s velkou odozvou. Neviem ci to niekto videl. Bola tam matka, kt. si pozyvala dceru, kt. roky ju nevidela ani jej vnucatko. Dcera odmietla stenu odstranit a matka na to reagovala:"Proklinam tebe a tve deti"
Na velke ohlasy boli aj vysielane "Navraty Posty pre teba". Tam bolo vysvetlene preco je to tak. Preco tak matka reagovala.
Tazko posudit z ktorej strany je chyba, pretoze o tych svojich nepises. Skus napisat aj nieco o sebe, je tu vela skvelych ludi co tu poradi
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

[ Mám syna vydediť, keď sa takto desivo ku mne správa? Čo mám urobiť, poradí mi niekto?? Vopred ďakujem za každú radu a odpoveď.[




Vydedenie je dobre pre sudy a advokatov. Kym nebude dost rozhodnuti Najvyssieho sudu ohladom dovodov vydedenia, ich posudzovania a pod., stale sa vystavujes riziku, ze listinu o vydedeni napadne cez sud a sud sa bude zaoberat nielen tym, preco neposkytol potrebnu pomoc, ale aj ci ho o to niekto ziadal alebo mu to umoznil.
Rovnako trvale neusporiadany sposob zivota je na posudeni sudcu, ktory bude vo veci rozhodovat, a prisnosti ci liberalnosti jeho vlastneho vztahu k moralke.
Ak ho chces vylucit z dedenia, tak to treba mudro urobit zaziva - ale tak, aby si "potrestala" len jeho (pripadne aj jeho deti), nie vsak seba tym, ze prides o vsetko a ocitnes sa pod mostom.

Co sa tyka vztahovej otazky, na to si napisala prilis malo, aby sa to dalo posudit, myslim, ze to ani nebol ucel zadanej temy. Mozno by pomohlo vratit sa k tomu zlomu a spomenut si, preco to jeden den bolo dobre a od nasledujuceho dna horsie nez zle.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

elli Pozri príspevok
Co sa tyka vztahovej otazky, na to si napisala prilis malo, aby sa to dalo posudit, myslim, ze to ani nebol ucel zadanej temy....
Elli, "rozkvakala" som sa tu tak preto, lebo takato tema ma nielenze zaujima, ale aj je zadana v sekcii zdravie ... ale, ok ... teraz isto iste pockam, kym pride zase zadavatelka a budem sa snazit rozumiet jej reakcii, ci uz bude pozitivna, prijimajuca ... alebo odmietajuca ...

p.s: ale neurazila som sa, dopredu to radsej pisem ... nemozeme a ani sa nesmieme teraz uz vobec urazat, lebo by to bolo uplne proti prvej casti najnovsieho 16-teho bodu v etikete
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

ayya Pozri príspevok
Elli, "rozkvakala" som sa tu tak preto, lebo takato tema ma nielenze zaujima, ale aj je zadana v sekcii zdravie ... ale, ok ... teraz isto iste pockam, kym pride zase zadavatelka a budem sa snazit rozumiet jej reakcii, ci uz bude pozitivna, prijimajuca ... alebo odmietajuca ...

p.s: ale neurazila som sa, dopredu to radsej pisem ... nemozeme a ani sa nesmieme teraz uz vobec urazat, lebo by to bolo uplne proti prvej casti najnovsieho 16-teho bodu v etikete
Nebolo to myslene vobec osobne, na Teba ani nikoho ineho, bolo to len vecne konstatovanie. Vzdy by bolo uzitocne pocut obe strany - aj ked mi je jasne, ze v tomto pripade sa to neda.

PS: Co tak v ramci zdravia zadat podtemu "slak ma ide trafit z..?"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať