Zavrieť

Porady

sprostredkovanie zamestnania za úhradu

Caute.
sprostredkovanie zamestnania za úhradu stáva od 01.06.2010 živnosťou, cize je potrebne najprv zalozit zivnost a az potom podat ziadost o vydanie povolenia na UPSVAR ci ako?
dakujem za odpoved(e)!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Je to viazaná živnosť, požaduje sa vysokoškolské vzdelanie najmenej prvého stupňa.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    pecko84 Pozri príspevok
    cize nepotrebujem to povolenie z UPSVAR?vysokoskolske vzdelanie mam
    Nie. Spadá to balíka zmien platných od 1. 6. 2010 v rámci živnostenského zákona a služieb zamestnanosti. Všetko Ti povedia priamo na príslušnom živnostenskom úrade.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Asik najprv by bolo dobre zostaviť databázu firiem, ktorým mieniš dohadzovať ľudí.

    A potom isť a rokovať s konkrétnymi personalistami v uvedených spoločnostiach,dohodnúť sa z nimi na výške ich provízie.

    A až potom vybaviť administratívne veci.
    Naposledy upravil Laco-monter : 21.06.10 at 08:41

    pecko84 je offline (nepripojený) pecko84

    pecko84
    Economic Pozri príspevok
    Tento predmet podnikania už spadá do kompetencie živnostenských úradov, už nemusia byť iné oprávnenia...
    cize nepotrebujem to povolenie z UPSVAR?vysokoskolske vzdelanie mam

    Pain je offline (nepripojený) Pain

    Pain
    Dobrý deň, mám ešte nejaké otázky k tejto téme. Chcel by som si otvoriť agentúru na sprostredkovanie zamestnania za úhradu ako živnostník. Mám ale pár nejasností. Jedná sa mi predovšetkým o to, že neviem aký typ zmluvy sa ma použiť pri spolupráci napríklad so zahraničným hotelom, prípadne zo zahraničnou firmou s ktorou chcem spolupracovať a kde následne budem dohadzovať ľudí. Prípadne ako by mohla vyzerať. Neviem či to má byť "Zmluva o vzájomnej spolupráci", prípadne "rámcová zmluva o obchodnej spolupráci" alebo niečo podobne? To, že musím potom s daným uchádzačom o zamestnanie spísať (v prípade práce v zahraničí) dohodu o sprostredkovaní práce mi je jasné. Tak ak by náhodou niekto kto sa venuje tomuto podnikaniu vedel poradiť bol by som veľmi vďačný.
    Dobry den, ma niekto skusenost so sprostredkovatelskou agenturou EU NET z Banoviec nad Bebravou? Prosim napiste. Dakujem.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Pain Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám ešte nejaké otázky k tejto téme. Chcel by som si otvoriť agentúru na sprostredkovanie zamestnania za úhradu ako živnostník. Mám ale pár nejasností. Jedná sa mi predovšetkým o to, že neviem aký typ zmluvy sa ma použiť pri spolupráci napríklad so zahraničným hotelom, prípadne zo zahraničnou firmou s ktorou chcem spolupracovať a kde následne budem dohadzovať ľudí. Prípadne ako by mohla vyzerať. Neviem či to má byť "Zmluva o vzájomnej spolupráci", prípadne "rámcová zmluva o obchodnej spolupráci" alebo niečo podobne? To, že musím potom s daným uchádzačom o zamestnanie spísať (v prípade práce v zahraničí) dohodu o sprostredkovaní práce mi je jasné. Tak ak by náhodou niekto kto sa venuje tomuto podnikaniu vedel poradiť bol by som veľmi vďačný.
    Môže to byť aj zmluva o sprostredkovaní. Je dobre mať ju pripravenú dosť dôsledne a detajlne.... Jedni moji klienti na tom dosť pohoreli... /napríklad podľa § 642 Obchodného zákonníka, tam je všetko potrebné uvedené/

    Pain je offline (nepripojený) Pain

    Pain
    Čiže, ak to správne chápem. Ja ako živnostník uzatváram zmluvu o sprostredkovaní s danou firmou, kde budem dohadzovať ľudí a ďalšiu zmluvu o sprostredkovaní s daným uchádzačom (v prípade práce v zahraničí), ktorého dohodím do tej firmy? Spomenul ste len jednu možnosť, je teda ešte nejaký iný typ zmluvy, ktorá by sa dala použiť s firmou, kde by som chcel dohadzovať? Jedná sa mi o to, aby som vedel čo je najvhodnejšie. Predovšetkým, či sa nejedná o nejaký typ dohody, tak ako so vyššie spomenul (dohoda o spolupráci). Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.