Zavrieť

Porady

Faktúra od platcu DPH zo SR pre neplatcu DPH v ČR

Dobrý deň,
od marca tohto roku podnikám v ČR (živnosť) a kedže som niekoľko rokov podnikal v SR, spolupracujem väčšinou so slovenskými firmami.

Dodávateľ istej služby je zo SR a je platca DPH. Ponuku mi vystavil bez DPH. Nedávno som sa dozvedel: v prípade, že je dodávateľ z inej členskej krajiny, nemal by fakturovať DPH.

Akú výšku faktúry mám teda akceptovať ako neplatca DPH sídliaci v ČR? Môže dodávateľ vystaviť faktúru s DPH?

Ďakujem veľmi pekne za radu.
Usporiadat
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

VieraPopluharova Pozri príspevok
Občanovi do zahraničia (resp. do ČR) vystavuješ faktúru s DPH i keď si registrovaný k DPH podľa § 7a.

a.) Mal by sa najskôr dotyčný zaregistrovať, ak chce prijať službu z iného členského štátu.
b.) Keď budete vystavovať faktúru, vypýtajte si najprv IČ DPH, ak nebude vedieť o danej situácii, poskytnite ju mu, možno Vám bude vďačný, že sa to dozvedel práve od Vás. Ak nebude chcieť o danej veci nič vedieť a bude chcieť danú službu, poskytnite mu ju, on si predsa nesplnil danú povinnosť nie Vy.

Pri vystavovaní faktúry platcovi DPH napríklad do ČR, vystavujete faktúru s oslobodením od dane,nakoľko DPH je na prijimatelovi sluzby v danom state t.j. v ČR.

Zhrniem:
1) fyzickej osobe - obcanovi vystavujes fakturu s DPH
2) neplatcovi DPH v ČR - tak isto vystavujes faktru s DPH
3) pri platcovi DPH - vystavujes fakturu bez DPH, nakolko DPH je je na prijimatelovi sluzby v danom clenskom state v tomto pripade tj. v CR.
Ešte prosím otázočka - ja túto faktúru zaúčtujem ako "slovenskú" faktúru? Teda základ dane R. 3, DPh R. 4 daňov.priznania DPH?
0 0
VGMAL VGMAL

VGMAL je offline (nepripojený) VGMAL

Prosím o radu. Neplatca DPH z Českej republiky ,predáva tovar plátcovi DPH zo Slovenskej republiky, ako má byť správne vystavená a zaúčtovaná faktúra. Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať