Zavrieť

Porady

poistná udalosť, preplatenie faktúry

ahojte poraďáci, dnes ma poriadne naštvala poisťovňa Uniqa.ide o toto, pred 2 týždňami som nahlásila poistnú udalosť, poškodenie čelného skla po náraze kameňom. šofér, ktorý to spôsobil mi dal svoje udaje, takže sme to nahlásili.poisťovňa povedala, aby som si dala sklo opraviť a doniesla faktúru na preplatenie.na obhliadke mi dal likvidátor do zápisu preplatiť na základe faktúry.tak som šla do servisu, vymenili sklo, ja som zaplatila a odniesla faktúru.dnes mi došla platba z poisťovne,avšak preplatená suma bola o 50 € nižšia ako suma na faktúre.môže to byť znížené o amortizáciu z dôvodu veku auta?a mala na to poisťovňa nárok?nemala preplatiť celú škodu, ak to išlo z poistky toho, kto škodu spôsobil? ďakujem za vaše reakcie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    slonicka6090 Pozri príspevok
    ahojte poraďáci, dnes ma poriadne naštvala poisťovňa Uniqa.ide o toto, pred 2 týždňami som nahlásila poistnú udalosť, poškodenie čelného skla po náraze kameňom. šofér, ktorý to spôsobil mi dal svoje udaje, takže sme to nahlásili.poisťovňa povedala, aby som si dala sklo opraviť a doniesla faktúru na preplatenie.na obhliadke mi dal likvidátor do zápisu preplatiť na základe faktúry.tak som šla do servisu, vymenili sklo, ja som zaplatila a odniesla faktúru.dnes mi došla platba z poisťovne,avšak preplatená suma bola o 50 € nižšia ako suma na faktúre.môže to byť znížené o amortizáciu z dôvodu veku auta?a mala na to poisťovňa nárok?nemala preplatiť celú škodu, ak to išlo z poistky toho, kto škodu spôsobil? ďakujem za vaše reakcie
    Preplatenie škody išlo z PZP vinníka. V prípade úhrady škody z PZP sa materiál amortizujue, tzn., že sa odpočíta jeho opotrebenie.

    Ty si miesto rozbitého starého skla dostala fungl nové čelné sklo. Rozdiel medzi hodnotou tvojho (nerozbitého) starého skla a novým sklom je to, čo poisťovňa odpočítala. Ak to bolo len 50 EUR, tak to ešte buď rada - nepíšeš, koľko bola celková faktúra, ale mohli aj viac odpočítať.

    Jedine keby si škodu dala uhradiť z havarijnej poistky, ktorú by si mala na novú cenu vozidla, vtedy by ti uhradili plnú škodu.

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    [QUOTE=Chobot;1435517]

    Jedine keby si škodu dala uhradiť z havarijnej poistky, ktorú by si mala na novú cenu vozidla, vtedy by ti uhradili plnú škodu.[/QUOTE]

    a tiez keby bola ta havarijna poistka bez spoluucasti.

    bucino je offline (nepripojený) bucino

    bucino
    a záleží aj od toho, že pri obhliadke skla likvidátor skúma poškodenie skla a ak je poškodené na viacerých miestach tak sa za každé poškodenie kráti plnenie o 10%. Sú to také poškodenia, ktoré bežný občan ani nepovažuje za dôležité ale likvidátor ich tam nájde " od maličkých skaliek čo odletia od áut".Neviem aká suma bola na faktúre ale odpočítanie 50 eur je naozaj zanedbateľná suma.

    poistná udalosť, preplatenie faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.