Zavrieť

Porady

Starostlivost o neplnoletu osobu

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť. Je tu situácia, ktorá nie je moc príjemná. Otec dcéru dlhodobo už psychicky týra aj vyžaduje od nej poslušnosť. Je to typ arogantného, dominantného človeka, ktorý chce aby bolo tak ako on povie. Pred pol rokom keď sa mu dcéra (prednedávnom dostala aj silný psychický šok) postavila a vyjadrila svoj názor sa otec nahneval a vyhnal ju ústne z domu a pol roka bývala u babky. Momentálne má 17 a pol roka. Babka u ktorej býva ju už od letných prázdnin nechce už doma a vyžaduje od nej nech sa vráti k otcovi. Tým pádom by nastalo to čo sa dialo už pred tým ale ešte v horšom. Počas tej doby ju otec párkrát navštívil u babky ale zvyčajne ju ignoroval ako ani keby tam nebola. A teraz tu je dilema môže ísť bývať aj k iným osobám ako k rodine? Ak bude o ňu postarané, bude mať čo jesť, kde spať a bude bývať v čistom prostredí? Či tu je nejaká právna záležitosť, ktorá by bránila aby mohla ísť bývať kde si ona vyberie keď ešte nie je plnoletá alebo ako by ste mi odporučili postupovať v tejto záležitosti? ďakujem za odpoved v prípade akýchkoľvek ďalších otázok ma informujte na mail.

S pozdravom,
Tibor
Naposledy upravil Tibor_ : 23.06.10 at 13:45
Usporiadat
riki 167 riki 167

riki 167 je offline (nepripojený) riki 167

prosím o radu ohladom dvoch detí su to nevlastní surodenci ktoré u jedného z nich je udaní otec a u druhuho nie je otec udaný o ktoré sa momentálne starám dočasne ked ich poručník ktorého zveril sud do opateri je hospitalizovaní v nemocnici-- je to sním vážne... povinost nahlásenia problemu na socialku som urobil + ako to ma dalej prebiehat? Dá sa s týchto dvoch detí ak by sa poručníkovy niečo stalo JEDNOHO Z NICH ZACHRANIT?..som ich rodina... Na socialke mi povedali ak si nezoberem do opateri obe dve do poručnictva tak to nebude možne ..že ak ich daju do dedskeho domova že ich možu do 24 hodín dat k adobtovaniu.žE ICH NECHCU ROZDELIT.AK BY IšLI K ADOPTACII TO Už ROZDELENí NEBUDU? tak že akym sposobom sa da dat podnet na opateru a zachranit tak aspon jedneho z nich.podmienky by sa mu zmenia len na tolko že by byval inde ale v kruhu tych najbližších by nadalej zdielal aké doteraz poznal a nie snad u adoptovaných rodičov.dalej by mohol vyrastat zo sestrenicou ktora je len o dva roky staršia..može si socialka určit taketo podmienky ake boli v tomto príspevku dané_?som ochotny postarat sa o dieta toho ktoremu nebol určení otec...maju na taketo veci pravo?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

To ti dali na socialke take informacie, ze deti by dali do 24hod. na adopciu????

To sa mi teda nezda,nie je to tak jednoduche...pri rychlosti nasich uradov a nasich sudov je to na dlho...

Ten "porucnik" je rodic tych deti?
2 0
riki 167 riki 167

riki 167 je offline (nepripojený) riki 167

ten poručnik je stara mama tych detí
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

A ty si chces zobrat do opatery iba jedno z tych deti?
Ich rodicia ziju...?

atd,atd
2 0
riki 167 riki 167

riki 167 je offline (nepripojený) riki 167

mama im zomrela a na podmienky ake mam len jedneho.....
0 0
riki 167 riki 167

riki 167 je offline (nepripojený) riki 167

ten ktory ma otca sa na dieta nehlási - odvrhol ho a ten kde otec nie je udany mal len matku a staru mamu ako poručníčku medzi nimi je 10 rokov rozdiel ten menši ktory otca uvedeneho nema ma len 3 roky
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať