Zavrieť

Porady

presklenie balkona

Ešte sa vrátim k tým balkónom. Zasklievanie a rôzne žalúzie sa robia bez akéhokoľvek súhlasu. Je však treba si uvedomiť aj skutočnosť, že v prípade rekonštrukcie balkónov, budú mať tieto iné rozmery a presklenie ani žalúzie nebudú pasovať.
Usporiadat
linner linner

linner je offline (nepripojený) linner

verkaz Pozri príspevok
Ešte sa vrátim k tým balkónom. Zasklievanie a rôzne žalúzie sa robia bez akéhokoľvek súhlasu. Je však treba si uvedomiť aj skutočnosť, že v prípade rekonštrukcie balkónov, budú mať tieto iné rozmery a presklenie ani žalúzie nebudú pasovať.
Čo vlastne máme rozumieť pod rekonštrukciou balkónov? A prečo by kvôli tomu museli mať iné rozmery?
U nás a po okolí som videl niečo robiť s balkónmi iba pri zatepľovaní, no obvykle sa im iba dal nový náter a presklenie alebo opláštenie, no rozmery, ani nič iné sa nemenili...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

zk24 Pozri príspevok
no nas sused to namontoval tak, ze to je viac pri mojom okne ako jeho, a vzdymam chut zavesit nan mokre uteraky na vyschnutie... kuknem von
oknom a vidim jeho satelit

Ja som tym vsetkym len chcela povedat ze napriek tomu ze mame dohodu medzi vlastnikmi bytov, odhlasovane, aj tak to vsetci porusuju a nijake povolenia si nepytaju.
U nás si tiež niektorí vlastníci bez súhlasu ostatných a bez súhlasu stavebného úradu "zasklili" balkón, zmenšili jedno okno alebo z jednokrídlového okna spravili dvojkrídlové a to nehovorím o farbách okien, ktoré taktiež nedodržali a čo s tým môžeme robiť? Keď nás budú moc štvať, jedine osladiť im to podnetom na stavebný úrad Ale keďže stavebným úradom je obec a starosta chce byť s každým zadobre..., tak čo? To je ako boj s veternými mlynmi.
Ešte je jedna možnosť - ignorovať to, ak tieto "zásahy" skutočne sú len hnusné, ale nič a nikoho nepoškodzujú, veď napr. holub si sadne aj na zábradlie na 11. poschodí
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Niektoré bytovky majú balkóny v dezolátnom stave a niektoré spadajú pod systémové poruchy, na ktoré je možnosť získať dotáciu od štátu až do výšky 80% nákladov. U nás v bytovke sme si už dali urobiť projekt a podľa prác, ktoré je potrebné na rekonštrukcii balkónov previsť, zmení sa o nejaký ten cm rozmer balkóna.Z tohto dôvodu projektant neodporúčal robiť pred rekonštrukciou ich presklenie.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať