Zavrieť

Porady

Uverejnenie fotky dieťaťa na internete

JHa JHa

JHa je offline (nepripojený) JHa

Dobrý deň, prosím o názor/radu :

môže "dobrovoľné združenie" uverejňovať voľne (webová stránka, plagáty, pozvánky) fotografie bez súhlasu dotknutej osoby ?

Môj prípad - včera sa mi dostala do rúk pozvánka na akciu MŠ a ZŠ (folkl. vystúpenie detí), organizátorom je dobrovľ. zruženie, je to pod záštitou mesta, mediálnym partnerom je nemen. rádio a na na nej je fotografia môjho syna! .
Na internete som zistila, že dobrovoľné združenie fotografiu môjho syna uverejnilo dokonca aj na svojej webovej stránke a použilo na plagáte. Na jednej strane ma to aj potešilo - no iba dovtedy, kým som videla len tú pozvánku na papieri. Keď som to objavila na internete, neskutočne ma to pobúrilo.
Dnes som navštívila tú organizáciu, že ako sa môj syn dostal na tú pozvánku a prečo si nepýtali súhlas a odkiaľ fotografiu majú. Ich odpoveď - je z akcie z minulého roka, kde syn vystupoval, fotili deti a jeho zo skupinky "vystrihli", lebo to bol pekný záber a použili. Vraj nevedeli, kto je to a ani by sa vraj nedopátrali. Žiadne ospravedlnenie z ich strany sa nekonalo, celý rozhovor bol v duchu akože, veď sa nič nedeje. Mňa to však stále veľmi poburuje a neviem sa s tým zmieriť. Akcia sa koná dnes, takže plagáty teoreticky postupne zmiznú, ale na internete to bude určite naďalej. Je to vôbec v súlade so zákonom, príp. iným zákonníkom, alebo je to len vec etiky a ľudskosti?
P.S. : Práve som zistila, že pozvánka je uverejnená aj vo večerníku....
V tomto sa nevyznám, a preto vás prosím o radu. ĎAKUJEM!!!!!!
Naposledy upravil JHa : 24.06.10 at 10:41 Dôvod: Doplnenie
Usporiadat
mrazulo@gmail.com mrazulo@gmail.com
Možno ste nepočuli ešte o zlodejoch detí. To neznamená, že takí ľudia neexistujú. Všimnite si občas v detských kútikoch neznámych, veľa krát cudzincov fotografovať deti. Keď som sa po dva razy pýtal predmetnej osovy, že čo tam chce a prečo fotografuje moje dieťa, chvíľu sa tváril, že je všetko v poriadku a keď som mu vysvetlil že nie je, tak ušiel.
Teraz som mal problém, že starosta uverejnil na facebooku fotky detí z akcie v MŠ aj s portrétmi jednotlivých detí. Čiže útočník si stiahne fotky a po objednávke ukradne dieťa priamo z ulice, keď pôjdu na prechádzku. A ja pri tom nebudem aby som mu strelil do hlavy a čo urobí učiteľka? Tá sa akurát poserie od strachu.
A to nie som paranoidný, len smutný realista, ktorý má prehľad o štatistikách a spolupracuje s políciou.
Takže preto nechcem aby fotky môjho dieťaťa boli kdekoľvek uverejnené bez môjho súhlasu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mrazulo@gmail.com Pozri príspevok
Možno ste nepočuli ešte o zlodejoch detí. To neznamená, že takí ľudia neexistujú. Všimnite si občas v detských kútikoch neznámych, veľa krát cudzincov fotografovať deti. Keď som sa po dva razy pýtal predmetnej osovy, že čo tam chce a prečo fotografuje moje dieťa, chvíľu sa tváril, že je všetko v poriadku a keď som mu vysvetlil že nie je, tak ušiel.
Teraz som mal problém, že starosta uverejnil na facebooku fotky detí z akcie v MŠ aj s portrétmi jednotlivých detí. Čiže útočník si stiahne fotky a po objednávke ukradne dieťa priamo z ulice, keď pôjdu na prechádzku. A ja pri tom nebudem aby som mu strelil do hlavy a čo urobí učiteľka? Tá sa akurát poserie od strachu.
A to nie som paranoidný, len smutný realista, ktorý má prehľad o štatistikách a spolupracuje s políciou.
Takže preto nechcem aby fotky môjho dieťaťa boli kdekoľvek uverejnené bez môjho súhlasu.
Myslím, že si paranoik...

Keď bude mať tvoj syn 13, tak sám bude uverejňovať haldy svojich fotiek na facebooku. A nemyslím, že by na každom rohu stáli 3 úchyláci, ktorí chcú ukradnúť voľne pobehujúce deti.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

- ak si myslis ze porusili zakon, podaj trestne oznamenie
- ak sa za fotku na pozvanke hanbis, odhlas dieta z kruzku
- ak organizator pouzitim fotky zaraba, ziadaj odskodne prip. podiel na zisku
ak ani jedno z toho, nevypisuj somariny aka si poburena ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať