Zavrieť

Porady

registračný list zamestnávateľa

usilovná pracovníčka
Vyplňam registračný list zamestnávateľa na SP a neviem kde by som našla info ohľadne OKEČ, druhu vlastníctva a právnej formy.
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Len by som chcela podotknúť, že ja od januára vypisujem štatistické výkazy, či už mesačný alebo štvrťročný a vôbec nevypisujem OKEČ, a aj keď mi volali zo ŠÚ keď som mala niečo nesprávne, tak mi este ani raz nepovedali, že mi chýba OKEČ, tak potom neviem ako to u nich funguje.

Pekny den prajem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

endrju
Štatistický úrad je správcom registra identifikačných údajov firiem a nemal by byť pre nich problém podľa IČO doplniť si aj OKEČ (tento údaj si ŠÚ zapisuje do registra spolu s IČO pri vzniku firmy). Nevidím preto dôvod na to, aby tento údaj vyplňovali firmy na akomkoľvek tlačive pre Štatistický úrad. Ak je vyplnené IČO, musí byť pre ŠÚ jasné aj OKEČ.
Prepáč, ale dovolím si oponovať, a to z dôvodu, že mnohé firmy majú viacero činností zapísaných v OR, mnohé činnosti sú vzájomne odlišné a firmy ich aj v rôznom čase rôzne realizujú. Preto ŠÚ občas preveruje prevažujúcu činnosti firmy, aby sa pri zmene činnosti upresnil aj OKEČ (vlastná skúsenosť).
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som tiež nevedela OKEČ. Poslala som na štatistiku tlačivo bez OKEČ. Zavolali mi a pekne mi nadfiktovali OKEČ, ktoré mám používať. A aby som ho vždy zapisovala na štatistcké tlačivá.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať