Zavrieť

Porady

Pôrod a všetko s nim spojene

Ahojte poradacky,chcem sa Vas opytat na vase pocity a zazitky z nemocnice,pred porodom a po nom.Som prvorodicka a strasne sa bojim porodu.Dennodenne myslim na to.Neviem co ma caka,ci mam mat manzela pri porode alebo nie atd.Ake su vase skusenosti,ci je to take strasne atd...
Najde sa tu tiez taka ista poplasená ako som ja?
Dakujem
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
avonka1 Pozri príspevok
Fatinka, všimla som si, že sme kolegyne :-DDD
Prajem Ti pokojné prázdniny! :-)
Baby..nič v zlom. Ale pri tomto ma napadla jedna vec... Primár v "našej" pôrodnici povedal, že najhoršie pôrod znášajú (a teraz citujem) "cigánky a učiteľky". Tak fakt je na tom nejaká pravda.
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Martin, ja som počula, že najhoršími pacientmi sú zdravotníci, lebo sa v problematike vyznajú a najproblémovejšie deti sú učiteľské. :-DDD
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
avonka1 Pozri príspevok
Martin, ja som počula, že najhoršími pacientmi sú zdravotníci, lebo sa v problematike vyznajú a najproblémovejšie deti sú učiteľské. :-DDD
Jo..tak to o tých "učiteľských deťoch" poznám . Možno to súvisí s tým, že obuvníkove deti chodia bosé...a ja vždy na poslednú chvíľu robím svoje vlastné daňové priznanie.

Inak baby..čudujem sa vám, čo za chlapov ste si to našli. Veď muž bol od prírody (aspoň podľa Darwinovej teórie) lovec, staral sa o obživu rodiny, takže musel sem-tam nejaké zviera buchnúť kyjakom po hlave. Tak nechápem, kde sa ten pud potom vytratil do takej miery, že sa bojí odpadnutia pri pôrode...
1 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Môj sa nebojí odpadnutia, ale zdravotníkov!!
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
avonka1 Pozri príspevok
Môj sa nebojí odpadnutia, ale zdravotníkov!!
Fúúúha...a kto mu ošetruje zuby? Kam chodí keď je chorý?
Veď jemu tam nič robiť nikto nebude..a ako vravím. Neviem do akej pôrodnice pôjdeš. Ale je kľudne možné, že bude naozaj iba pri pôrode, čo je záležitosť asi na polhodinku..a potom nejaké 2 hodinky "držať maternicu".

PS: Povedz mu, že môže byť prvý, kto popestuje bábo
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

A zároveň jediný - okrem mamičky a personálu, kto ho bude môcť popestovať ešte v nemocnici, lebo bábätká sa návštevám ( aj oteckom ) ukazujú len cez sklenú priečku a rodičky sa návšteve môžu venovať len na chodbe, na izby sa nechodí.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Odporúčam každému budúcemu oteckovi, aby bol pri pôrode. Je to úžasná skúsenosť.

Manželka bola ako prvorodička tiež vyplašená, bála sa a aj s odstupom času priznáva, že jej veľmi pomohla moja prítomnosť. Držal som ju za ruky, dýchal a tlačil spolu s ňou ... dcérku sme porodili spoločne ! ... aj keď viem, že som bol vlastne len divák a povzbudzovateľ. Celé to musela statočne "odtiahnuť" ona.
Druhý pôrod bol už ako sa hovorí "ľavou zadnou"...
Ľutujem len, že pri narodení syna som už nemohol "asistovať".
3 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

avonka1 Pozri príspevok
A zároveň jediný - okrem mamičky a personálu, kto ho bude môcť popestovať ešte v nemocnici, lebo bábätká sa návštevám ( aj oteckom ) ukazujú len cez sklenú priečku a rodičky sa návšteve môžu venovať len na chodbe, na izby sa nechodí.
Napr. u nás sa prv tiež neukazovali deti. No rodila som zas pred 2 rokmi. Hocikedy sme išli zazvoniť,sestry dieťa vyniesli von aj na 5 minút nechali. Návštevy už chodia aj na izby, aj počas kojenia. Zas sú novoty.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
každý pôrod je jedinečný a každá žena je na tom inak závisí aj od jej prahu bolesti- jedna sme citlivejšia, druhá menej... fakt je ten, že zdravotníci patria k tým horším pacientom, ale kvôli tomu, že do všetkého lepšie vidia a čo mám skúsenosti, zväčša sú pri nich komplikácie ( aj ja pri cisárskom reze )
ALe tiež si myslím, že muži by sa mali podieľať na príchode potomka, boli pri zrodení, mali by byť aj pri pôrode ( ak sa dá) ... je to neuveriteľná psychická podpora ženy , nech si predstavia sami aké to musí byť - v bolestiach čakať, kým je ten správny čas a sama .....a na každom to zanechá stopu....
Budúcim mamičkám prajem veľa trpezlivosti a lásky ....
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Nikdy som si nerobila ťažkú hlavu z tehotnosti a z pôrodu už vôbec nie. Pri prvom pôrode som čakala kedy budú tie veľké bolesti, toľko som čakala až som aj porodila. Pri druhom som niečo pred jedenástou večer zistila, že som sa rozhodla rodiť a o päť minút dvanásť som už aj mala syna. Medzitým som ešte stihla zabehnúť do dediny pre kamaráta aby ma odviezol do nemocnice. Tam som vybehla tri poschodia peši lebo od samej radosti, že idem rodiť som zabudla, že v nemocnici majú aj výťah. Keď som odchádzala do pôrodnica manžel našťastie nebol doma. Tomu by pri predstave, že budem rodiť určite prišlo zle Stačilo, že svokra z toho dostala hnačku. Jej sa nečudujem, však jej zostalo zavárať ešte 100 pohárov sliviek a z toho sa jeden naozaj môže po.... Chudera, do rána ich zavárala a ľutovala ma, ako kdesi trpím a ja, kým slnko vyšlo, som bola dávno aj vyspatá.
Fatinka, ešte môžeš tak dopadnúť ako ja, ani si to neužiješ
Naposledy upravil Kazu : 30.06.10 at 22:37
2 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Zuzka ja som pri prvých deťoch vôbec nevedela, čo kontrakcie sú. Syn, ktorý mal prísť na svet 28. marca (koniec pánvový) sa prenášal a 1.4. (nádherný dátum) pri náhodnej kontrole CTG prišli na to, že slabnú ozvy srdiečka, okamžite som bola na sále a bola z toho akútna sekcia. S dcérou som otehotnela v pomerne krátkom čase po synovi a preto lekár naplánoval sekciu, aby neprišlo k ruptúre maternice a keďže mal neodkladné povinnosti urobil ju o 2 týždne skôr 1.9. až keď som prišla domov uvedomila som si, že obe deti sa narodili 1. Keďže sme chceli aj tretie dieťa, ktoré mi môj lekár vôbec neodporúčal, snažili sme sa a vôbec sa nedarilo, už sme prestali aj dúfať. Až v čase keď som bola dosť vážne chorá s hrubým črevom a čakala som na veľkú operáciu otehotnela som s tretím synom (po 11-tich rokoch), od tohto tehotenstva ma lekári odhovárali ale neúspešne, kvôli mojim zdravotným problémom bol pôrod možný len cisárskym rezom a to som si už dovolila lekára poprosiť, či by bol možný 1.6. keďže Adam sa mal narodiť 8. Lekár v ten deň prednášal na konferencii a sekciu naplánoval na 5. Keďže môj celkový zdravotný stav si to vyžadoval musela som byť prijatá do nemocnice oveľa skôr. 31.5. ráno mi sestrička pri kontrolnom CTG povedala, že mám kontrakcie, mierne ma bolel chrbát bola som veľmi prekvapená že takto vyzerajú kontrakcie a hneď nasledovala poznámka sestričky: "Ale veď to nie je vaše prvé dieťa" a hneď za ňou sa privalila ďalšia: "Že vy ste zdravotná sestra?! a čoho som sa najviac bála bola otázka a na akom oddelení pracujete? a ja pracujem na gynekológii (nie na pôrodnici!!!) Kontrakcie sa počas dňa pekne rozbehli, v noci zosilneli a nad ránom už boli veľmi silné, pán doktor či už chcel alebo nie musel prednášku posunúť, pretože v skorých ranných hodinách 1.6. som absolvovala môj tretí cisársky rez.
1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

ludmilla Pozri príspevok
Zuzka ja som pri prvých deťoch vôbec nevedela, čo kontrakcie sú. Syn, ktorý mal prísť na svet 28. marca (koniec pánvový) sa prenášal a 1.4. (nádherný dátum) pri náhodnej kontrole CTG prišli na to, že slabnú ozvy srdiečka, okamžite som bola na sále a bola z toho akútna sekcia. S dcérou som otehotnela v pomerne krátkom čase po synovi a preto lekár naplánoval sekciu, aby neprišlo k ruptúre maternice a keďže mal neodkladné povinnosti urobil ju o 2 týždne skôr 1.9. až keď som prišla domov uvedomila som si, že obe deti sa narodili 1. Keďže sme chceli aj tretie dieťa, ktoré mi môj lekár vôbec neodporúčal, snažili sme sa a vôbec sa nedarilo, už sme prestali aj dúfať. Až v čase keď som bola dosť vážne chorá s hrubým črevom a čakala som na veľkú operáciu otehotnela som s tretím synom (po 11-tich rokoch), od tohto tehotenstva ma lekári odhovárali ale neúspešne, kvôli mojim zdravotným problémom bol pôrod možný len cisárskym rezom a to som si už dovolila lekára poprosiť, či by bol možný 1.6. keďže Adam sa mal narodiť 8. Lekár v ten deň prednášal na konferencii a sekciu naplánoval na 5. Keďže môj celkový zdravotný stav si to vyžadoval musela som byť prijatá do nemocnice oveľa skôr. 31.5. ráno mi sestrička pri kontrolnom CTG povedala, že mám kontrakcie, mierne ma bolel chrbát bola som veľmi prekvapená že takto vyzerajú kontrakcie a hneď nasledovala poznámka sestričky: "Ale veď to nie je vaše prvé dieťa" a hneď za ňou sa privalila ďalšia: "Že vy ste zdravotná sestra?! a čoho som sa najviac bála bola otázka a na akom oddelení pracujete? a ja pracujem na gynekológii (nie na pôrodnici!!!) Kontrakcie sa počas dňa pekne rozbehli, v noci zosilneli a nad ránom už boli veľmi silné, pán doktor či už chcel alebo nie musel prednášku posunúť, pretože v skorých ranných hodinách 1.6. som absolvovala môj tretí cisársky rez.
Vy zdravoťáci máte komplikácie asi v krvi, aj neter je zdravotná sestra a tiež to mala s "bonusom"
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
myslím si, že každý zdravotník to má s "bonusom" - lebo tí čo to vykonávajú to berú tak, že akože kolegom, takže to musí byť najlepšie.... a pohnojí sa to skoro pravidelne......
Mne ako bacilonosičovi naplánovali vybratie mandlí mimo operačný deň- nielen že som im tam odpadla, ale som dostala ešte aj reakciu na premedikáciu a štikútala som jak des ! a slzy mi tiekli až po pätách a pri spinálke - pri cisárskom som zase mala nejaké problémy so srdcom a tlakom- a ako sestra z ARO - som nechcela robiť starosti ... - no zážitky All IN
0 0
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

avonke: aj ty si ucitelka?jam mam termin medzi 8 a 12 septembrom.Kedy mas ty termin?Aj tebe pekne prazdniny,tieto budu asi najdlhsie s tym velkym brusiskom a v tomto horku:-)))
Naposledy upravil fatinka : 01.07.10 at 15:25
0 0
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

Kazu :no tak tak by som chcela dopadnut keby som ani nevedela kedy som porodila.Psychika je strasna vec,mna teraz vsetci strasia ako sa psychicky nastavim tak taky porod budem mat:-(
0 0
fatinka fatinka

fatinka je offline (nepripojený) fatinka

dakujem za vase pribehy a skusenosti, niektore aj pobavia a nie je cloveku tak tazko.Len to budem musiet prezit ako ostatne,ja som taky bojko,u zubara som nebola 15 rokov,pokial ma nezacal priserne boliet zub a zistila som ze existuje injekcia proti bolesti tak som zubarke povedala ze bez nej ju do pusy nepustim:-)odvtedy najprv poziadam o injekciu a az potom jej dovolim vrtat:-)Lenze porod je asi uplne iny.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Fatinka, neboj sa, keď to vydržali milióny žien, vydržíš aj Ty. Ja som sa na každý pôrod tešila (3), nevedela som sa dočkať bábätka, ako šibnutá som si posledný mesiac každý večer rozbaľovala perinku a dupačky a kukala na ne... Hlavne mysli na to, aby bolo pri pôrode dobre bábätku, aby si mu pomohla, tiež to asi nemá jednoduché, aj keď si to nikto z nás nepamätá. Takže nekričať, zbytočne prídeš o sily, radšej dýchať, dýchať, aby malo bábätko dosť kyslíka. Keď si budeš myslieť, že už to nevydržíš, porodíš ani nevieš kedy. Ja som mala prvé dva pôrody dlhé asi 14, 12 hodín a ten tretí trval 24 a ukončený bol sekciou. Bola som tam sama, vtedy manželia ešte nechodili k pôrodom, môj by ani nešiel. Ale teraz mu je ľúto, že nebol aspoň pri jednom.
Držím Ti palce, nech je to rýchle a v pohode. Je to najkrajší zážitok, aký môže žena prežiť.
2 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

Fatinka, ja mám termín 25.8., ale vraj chlapci sa zvyknú motať a neponáhľajú sa von...
Moja mama mala obidva pôrody bleskurýchle- odtiekla voda, nasadli do auta a ledva stíhali do pôrodnice ( 20km ). Ak budem mať aj ja taký rýchly pôrod, to mi ani epidurál nestihnú napichnúť...
K zubárke ja chodím veľmi rada, pri nej sa zákrokov nebojím, ale kým som chodila k iným zubárom- to bola tiež fóbia!!! Táto je veľmi jemná a citlivá. Veru, aj také sú. Ale ťahala mi osmičku zub s krivým koreňom, trvalo to 12 minút v lokálnej anestéze a zdalo sa mi, že to ťahá dve hodiny. Ak sa mi aj pôrod bude zdať niekoľkonásobne dlhší ako bude v skutočnosti, tak to bude sranda...
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

fatinka Pozri príspevok
dakujem za vase pribehy a skusenosti, niektore aj pobavia a nie je cloveku tak tazko.Len to budem musiet prezit ako ostatne,ja som taky bojko,u zubara som nebola 15 rokov,pokial ma nezacal priserne boliet zub a zistila som ze existuje injekcia proti bolesti tak som zubarke povedala ze bez nej ju do pusy nepustim:-)odvtedy najprv poziadam o injekciu a az potom jej dovolim vrtat:-)Lenze porod je asi uplne iny.
aj na mierne utlmenie bolesti pri porde je injekcia --- tzv. epiduralna
pozri napriklad sem : http://tehotenstvo.rodinka.sk/index....ural-ako-vyhra
0 0
avonka1 avonka1

avonka1 je offline (nepripojený) avonka1

JarkaL Pozri príspevok
Fatinka, neboj sa, keď to vydržali milióny žien, vydržíš aj Ty.
Jéj, moja obľúbená veta!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať