Zavrieť

Porady

Pôrod a všetko s nim spojene

Ahojte poradacky,chcem sa Vas opytat na vase pocity a zazitky z nemocnice,pred porodom a po nom.Som prvorodicka a strasne sa bojim porodu.Dennodenne myslim na to.Neviem co ma caka,ci mam mat manzela pri porode alebo nie atd.Ake su vase skusenosti,ci je to take strasne atd...
Najde sa tu tiez taka ista poplasená ako som ja?
Dakujem
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Zita5 Pozri príspevok
Ona má veľmi dobrého gynekológa, aj som sa s ním rozprávala.Patrím aj ja k nemu on ma aj operoval .Bol to on, ktorý mi vlastne povedal, že ak už raz je napísaná diagnóza, tak rozhodnutie musí spraviť nemocnica.Že kožná ako napísala vyjadrenie , ani nemala a nemohla iné napísať , že to čo napísala a ako napísala je správne .
Len pre nemocnicu-gynekológiu ne nepostačuje.Akoby sa nemocnica zbavovala zodpovednosti rozhodnúť.
Ale povedal mi aj to, že on ako gynekológ sa k samotnému problému vyjadrovať nemôže, nakoľko je odoslaná z gynekológie na kožné a tam je aj liečená .
No proste trma vrma v zdravotníctve.Ak si týmto prešla, tak vieš o čom píšem. Človek je v tak bezradnej situácii a toto určite ku všetkému neprospeje, práve že by si očakávala prístup, ktorý by Ťa mal potešiť a vedela by si , že sa zveruješ do rúk skutočným lekárom- odborníkom .

Aj ja pracujem na tom, že vybaviť jej pôrodnika, len som skutočne chcela vedieť ako to je v tom rozhodovaní, že kto je kompetentný určiť druh a priebeh pôrodu .Nechcem nikomu ubližovať , ale chcela by som vedieť pravdu .
V konecnom dosledku je rozhodnutie na porodnikovi, ktory porod vedie. Tvoj problem som konzultovala s nasim gynekologom a u nas su pravidla asi taketo. Pokial ma zena akutnu infekciu prevadza sa cisarsky rez, ak nema akutnu infekciu, ale je tu riziko infekcie, tak v 37 tyzdni tehotenstva sa nasadi profilakticka liecba aciclovirom - virostatikum a porod prebehne prirodzenou cestou. Taketo su smernice u nas.
Okrem toho chcem upozornit, ze pri akutnej faze sa infekcia cez porodne cesty moze dostat az k plodu.
Taktiez po porode velky pozor, infekcia sa moze lahko preniest na male babätko.
Vobec nechapem preco tvoju dceru tak stresuju a pohadzuju si kompetencie od jedneho k druhemu, ved prave tym stresom sa mozu dopracovat k tejto infekcii.
6 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

ludmilla Pozri príspevok
V konecnom dosledku je rozhodnutie na porodnikovi, ktory porod vedie. Tvoj problem som konzultovala s nasim gynekologom a u nas su pravidla asi taketo. Pokial ma zena akutnu infekciu prevadza sa cisarsky rez, ak nema akutnu infekciu, ale je tu riziko infekcie, tak v 37 tyzdni tehotenstva sa nasadi profilakticka liecba aciclovirom - virostatikum a porod prebehne prirodzenou cestou. Taketo su smernice u nas.
Okrem toho chcem upozornit, ze pri akutnej faze sa infekcia cez porodne cesty moze dostat az k plodu.
Taktiez po porode velky pozor, infekcia sa moze lahko preniest na male babätko.
Vobec nechapem preco tvoju dceru tak stresuju a pohadzuju si kompetencie od jedneho k druhemu, ved prave tym stresom sa mozu dopracovat k tejto infekcii.
Ved tu uplne absentuje dovera v lekarov, vobec sa slzam tvojej dcery necudujem
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ludmilla Pozri príspevok
V konecnom dosledku je rozhodnutie na porodnikovi, ktory porod vedie. Tvoj problem som konzultovala s nasim gynekologom a u nas su pravidla asi taketo. Pokial ma zena akutnu infekciu prevadza sa cisarsky rez, ak nema akutnu infekciu, ale je tu riziko infekcie, tak v 37 tyzdni tehotenstva sa nasadi profilakticka liecba aciclovirom - virostatikum a porod prebehne prirodzenou cestou. Taketo su smernice u nas.
Okrem toho chcem upozornit, ze pri akutnej faze sa infekcia cez porodne cesty moze dostat az k plodu.
Taktiez po porode velky pozor, infekcia sa moze lahko preniest na male babätko.
Vobec nechapem preco tvoju dceru tak stresuju a pohadzuju si kompetencie od jedneho k druhemu, ved prave tym stresom sa mozu dopracovat k tejto infekcii.
Ďakujem veľmi pekne za príspevok .
Chcela by som len toľko , dcéra má oslabenú imunitu, chodí aj na imunologické vyšetrenie .
Kožná doktorka je sama prekvapená , že čo má pacientky , tak stačila liečba aciclovirom.Táto liečba u pacientiek bola účinná , pôrod prebehol u týchto pacientiek spontánnym spôsobom.
Ale je aj prekvapená , že moja dcéra má liečbu nasadenú od 15 týždňa tehotenstva(čo považuje za ojedinelý prípad v dĺžke liečby ) doposial a popri liečbe recidíva bola 8 x. V prvých troch mesiacoch 3x( tu bola absolútne bez liečby z dôvodu začiatku tehotenstva )a 5 x sa recidíva prejavila doposiaľ.
Jedným slovom už je z toho všetkého unavená a spôsob jednania zo strany gynekológa na dcéru veľmi dobre nezapôsobil.
Samozrejme ani na mňa a preto som bola dosť otvorená k pánovi
primárovi , lebo už som sa nemohla na to pozerať a sledovať to.
Niekto by povedal , že čo nemá ústa a nevie sa ako pacientka
obhájiť ?Moja odpoveď by znela , nie asi nevie, lebo možno tieto mladé ženy a budúce matky berú ako neskúsené a nerozumia tomu , čo sa im doktor snaží nahovoriť .Aj tento prípad potrebuje niečo odžité a viac životných skúseností, aby sa mohli týmto spôsobom brániť .
Teraz vyvstáva otázka , ako sa budú k nej chovať počas pôrodu po mojej konfrontácii s pánom primárom ?
Tak na to sa pôjdem pozrieť , o tom som informovala aj pána primára. keď som sa už do toho pustila , tak aj dobojujem .

Ale keď zhodnotím celú situáciu, tak pre nás je smutná z dôvodu prístupu a pre niekoho je isto nepríjemná .
Naposledy upravil Zita5 : 15.10.10 at 19:36
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Zitka no čudujem sa, ja som mala od mojej neurologičky z LV napísané, že doporučuje sekciu vzhľadom k môjmu zdravotnému stavu a rodila som v NR a nikto neuvažoval žeby to tak nebolo. Lekár v NR- ktorý ma mal v poradni, si aj sekciu spravil - takže ako si to v poradni viedol, tak to pri pôrode mal... ( 2týždne pred termínom naplánovali sekciu)
Dohodol sa so mnou vopred aký spôsob anestézie bude ... takže na NR pôrodnicu nemôžem nič povedať zlé . A sestričky sa po sekcii o mňa veľmi super starali ( nakoľko 24hod nemôžeš vstať) - ale poctivo sa umývali vždy keď som potrebovala a pri prvej sprche mi dokonca aj prsty na nohách poutierali! Napriek tomu, že vybavenie izieb nie je ktovie čo- personál chválim!
Naposledy upravil Bionda : 15.10.10 at 19:51
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Zita5 Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za príspevok .
Chcela by som len toľko , dcéra má oslabenú imunitu, chodí aj na imunologické vyšetrenie .
Kožná doktorka je sama prekvapená , že čo má pacientky , tak stačila liečba aciclovirom.Táto liečba u pacientiek bola účinná , pôrod prebehol u týchto pacientiek spontánnym spôsobom.
Ale je aj prekvapená , že moja dcéra má liečbu nasadenú od 15 týždňa tehotenstva(čo považuje za ojedinelý prípad v dĺžke liečby ) doposial a popri liečbe recidíva bola 8 x. V prvých troch mesiacoch 3x( tu bola absolútne bez liečby z dôvodu začiatku tehotenstva )a 5 x sa recidíva prejavila doposiaľ.
Jedným slovom už je z toho všetkého unavená a spôsob jednania zo strany gynekológa na dcéru veľmi dobre nezapôsobil.
Samozrejme ani na mňa a preto som bola dosť otvorená k pánovi
primárovi , lebo už som sa nemohla na to pozerať a sledovať to.
Niekto by povedal , že čo nemá ústa a nevie sa ako pacientka
obhájiť ?Moja odpoveď by znela , nie asi nevie, lebo možno tieto mladé ženy a budúce matky berú ako neskúsené a nerozumia tomu , čo sa im doktor snaží nahovoriť .Aj tento prípad potrebuje niečo odžité a viac životných skúseností, aby sa mohli týmto spôsobom brániť .
Teraz vyvstáva otázka , ako sa budú k nej chovať počas pôrodu po mojej konfrontácii s pánom primárom ?
Tak na to sa pôjdem pozrieť , o tom som informovala aj pána primára. keď som sa už do toho pustila , tak aj dobojujem .

Ale keď zhodnotím celú situáciu, tak pre nás je smutná z dôvodu prístupu a pre niekoho je isto nepríjemná .
Zitka tvoja dcéra má naozaj netypický priebeh. U tehotných je genitálny herpes najnebezpečnejší vtedy, keď sa infekcia v tehotenstve vyskytne úplne 1. krát. Keď dcéra mala herpes aj predtým riziko je menšie a aj vtedy keď infekcia prebehla počas tehotenstva, úpretože si telo vytvorilo určité protilátky, bábätko by malo byť imúnne ešte 3 mesiace po pôrode. Ale garantovať sa to nedá, preto aj po pôrode treba dávať veľký pozor.
Ako som písala vyššie, doplnila by som len, že v našej nemocnici je indikovaný cisársky rez len vtedy ak ide o prvotnú infekciu u tehotnej ženy (infekciu genitálneho herpesu nemala pred tehotenstvom), predovšetkým vtedy, keď ochorela v posledných 6 týždňoch tehotenstva.
U mamičiek, ktoré už infekciu prekonali aj pred tehotenstvom cisársky rez indikovaný nie je, indikovaná je len profylaktická liečba od 37. týždňa tehotenstva, tehotenstvo ukončené spontánnym pôrodom, pretože bábätko s veľkou pravdepodobnosťou už má imunitu.
Dokonca čo sa aj kojenia týka, žena môže kojiť aj počas tejto infekcie, pretože vírus herpesu sa materským mliekom neprenáša (samozrejme ak pľuzgiere nie sú na prsníku a pri dodržaní hygienických podmienok), čo sa acicloviru týka, ten sa prenáša materským mliekom, ale dieťatku neškodí.
Zitka držím palce, aby to dcéra zvládla a držala v náručí krásne zdravé bábätko.
6 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ludmilla Pozri príspevok
Zitka tvoja dcéra má naozaj netypický priebeh. U tehotných je genitálny herpes najnebezpečnejší vtedy, keď sa infekcia v tehotenstve vyskytne úplne 1. krát. Keď dcéra mala herpes aj predtým riziko je menšie a aj vtedy keď infekcia prebehla počas tehotenstva, úpretože si telo vytvorilo určité protilátky, bábätko by malo byť imúnne ešte 3 mesiace po pôrode. Ale garantovať sa to nedá, preto aj po pôrode treba dávať veľký pozor.
Ako som písala vyššie, doplnila by som len, že v našej nemocnici je indikovaný cisársky rez len vtedy ak ide o prvotnú infekciu u tehotnej ženy (infekciu genitálneho herpesu nemala pred tehotenstvom), predovšetkým vtedy, keď ochorela v posledných 6 týždňoch tehotenstva.
U mamičiek, ktoré už infekciu prekonali aj pred tehotenstvom cisársky rez indikovaný nie je, indikovaná je len profylaktická liečba od 37. týždňa tehotenstva, tehotenstvo ukončené spontánnym pôrodom, pretože bábätko s veľkou pravdepodobnosťou už má imunitu.
Dokonca čo sa aj kojenia týka, žena môže kojiť aj počas tejto infekcie, pretože vírus herpesu sa materským mliekom neprenáša (samozrejme ak pľuzgiere nie sú na prsníku a pri dodržaní hygienických podmienok), čo sa acicloviru týka, ten sa prenáša materským mliekom, ale dieťatku neškodí.
Zitka držím palce, aby to dcéra zvládla a držala v náručí krásne zdravé bábätko.
Po prečítaní Tvojho príspevku, som nadobudla pocit, že najväčším problémom je absencia podania dokonalého vysvetlenia a oboznámenia pacienta s jeho diagnózou, ktorú nosí na ramenách .Viem, že asi by som chcela veľa.......ale....Ty si tomu príkladom, nie len v tejto téme , ale aj v iných témach o zdraví.Tvoje príspevky niečo pozitívneho vyžarujú.
Ludka vďaka Tebe naše poznatky o tejto chorobe boli o niečo rozšírené, čo sme doposiaľ ani netušili, za čoTi ďakujeme.
K spontánnemu pôrodu toľko, že na ukončenie tehotenstva spontánnym pôrodom bola dcéra pripravená,to znamená, že ten cisársky rez nebol jej výslovným želaním .Chcela sa spoľahnúť a riadiť pokynmi a rozhodnutiami lekárov .Zo začiatku im verila .
Dokonca aj ja som mala na jej želanie byť prítomná pri pôrode. Len teraz posledný mesiac sa to začalo točiť okolo toho cisárskeho rezu, mala som nejaké tušenie,že to dopadne tak ako to dopadlo....v podstate sme sa spoliehali na odborníkov a cítim to tak, že to riešenie bolo riešením len tak ...ledajak ....
Ale ........ ideme ďalej a tešíme sa na krásne zdravé bábätko a ja pevne verím, že všetko bude v poriadku a že si ich pomojkám v náručí ak prídu domov .
V podstate my ženy sme tak očarené tou krásou novorodeniatka, že po čase(alebo čoskoro) zabúdame aj na všetky sprievodné trable a boliestky a bolesti, ktoré nám táto krásna chvíľa priniesla.Oplatí sa to .

Ďakujem Vám za Vaše príspevky a Váš čas, ktorý ste mi venovali .
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Chcem sa opytat, ze ked zena porodi a zase ma menzes, tak jej uz aj funguju plodne a neplodne dni? Da sa na to spolahnut? Ci to chce isty cas napr 3 mesiace alebo viac?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

stanco007 Pozri príspevok
Chcem sa opytat, ze ked zena porodi a zase ma menzes, tak jej uz aj funguju plodne a neplodne dni? Da sa na to spolahnut? Ci to chce isty cas napr 3 mesiace alebo viac?
Kedy nastane ovulácia po pôrode sa nedá celkom presne určiť, všetko záleží od kojenia, pretože prvá menštruácia býva poväčšine bez ovulácie, keď žena vôbec nekojí prvú menštruáciu dostane po 4 - 6 týždňoch, ak kojila čiastočne po 2 - 3 mesiacoch, ak kojí plne po 6 - 18 mesiacoch.
I keď žena nemá ešte žiadnu menštruáciu po pôrode môže i tak otehotnieť.
Keď dieťa saje z prsníka z hypotalamu ženy sa vyplavuje prolaktín, čím vyššia je koncetrácia prolaktínu v krvi tým je viac potlačená ovulácia a menštruácia. Prolaktín je vlastne prirodzená antikoncepcia, ale nie 100%, pretože ak má žena medzi kojeniami dlhšie pauzy napr. viac ako 4 hodiny, hladina prolaktínu prudko klesá, to znamená, že môže prísť k ovulácii, preto aj plne kojace mamy môžu otehotnieť aj bez toho, aby mali menštruáciu.
Ak žena už nekojí a nastala menštruácia, tá bez ovulácie je zhruba po 8 týždňoch, čiže po tomto čase je znovu plodná. Po pôrode dochádza v tele ženy k viacerým zmenám, čiže na plodné a neplodné dni po prvej menštruácii po pôrode sa veľmi na túto prirodzenú antikoncepciu nedá spoľahnúť. Treba počkať, či bude cyklus pravidelný a koľko dní bude trvať.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať