Zavrieť

Porady

Narok na podporu

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci podla noveho, mam narok na podporu v nezamestnanosti, ked mi v maji skoncila materska dovolenka a pred nou som nepracovala, bola som doma so starsim dietatom (dokopy 8 rokov)? A ak ano, este som nedostala vyrozumenie o skonceni poberania rod. prispevku, kam treba najskor ist? To vyrozumenie posielaju postou z Upsvaru? Potom s nim na urad prace?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Narok na podporu by si mala, ak tvoje MD a RD trvali pocas pracovneho pomeru, teda ak si mala len prerusene poistenie v nezamestnanosti..
    U teba - dedukujem - tato podmienka splnena nebola.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    skús si prečítať: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4031...ezamestnanosti

    súhlasím s ivkou, ak si nemala počas MD a RD uzavretý PP, tak nárok ti nevzniká, ak si mala uzatvorený PP, tak nárok mať budeš.

    mima7 je offline (nepripojený) mima7

    mima7
    vdaka, cize na co mam momentalne narok? poberam iba pridavky na deti a mam vyzivne na deti, kedze som rozvedena. intenzivne hladam pracu, ale zatial nic

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mima7 Pozri príspevok
    vdaka, cize na co mam momentalne narok? poberam iba pridavky na deti a mam vyzivne na deti, kedze som rozvedena. intenzivne hladam pracu, ale zatial nic
    máš nárok na dávky v hmotnej núdzi, príp. príspevok na bývanie. Informuj sa na soc. odbore Uradu práce.

    Joana206 je offline (nepripojený) Joana206

    Joana206
    Prosím o radu, pred nastúpením na RD som pracovala 2 roky a 9 mesiacov, potom 6 mesiacov MD a ďalširho 2,5 roka RD. Po skončení RD by som chcela založiť živnosť. Zaujímalo by ma, či mám nárok na sociálne dávky z úradu práce. Nepochopila som teda z toho, čo sa tu písalo, či sa ráta aj MD.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Joana206 Pozri príspevok
    Prosím o radu, pred nastúpením na RD som pracovala 2 roky a 9 mesiacov, potom 6 mesiacov MD a ďalširho 2,5 roka RD. Po skončení RD by som chcela založiť živnosť. Zaujímalo by ma, či mám nárok na sociálne dávky z úradu práce. Nepochopila som teda z toho, čo sa tu písalo, či sa ráta aj MD.
    Kedy skoncil tvoj pracovny pomer? (ak teda skoncil)

    V podstate ak medzi ukoncenim PP a registraciou na UP nepreslo viac ako 1 rok, tak ti narok na podporu v nezamestnanosti vznikne bez ohladu na to, ze si pocas PP bola na MD ci RD.

    Joana206 je offline (nepripojený) Joana206

    Joana206
    Vlastne mne končí PP až v máji 2011 (moje predošlé pracovné miesto je už obsadené). Potom by sam šla na úrad práce (3 mesiace) a následne by som chcela požiadať o dotáciu na rozbehnutie živnosti. Preto sa informujem už teraz, aby som vedela, či mám tie 3 mesiace nárok na sociálne dávky, aby som neostala s dieťaťom bez finančných prostriedkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.