Zavrieť

Porady

VUB banka bežný účet

Dobry den,pomožte mi zorientovat sa v poplatkoch tejto banky.Ja mam Slov. Sporitelnu ale matka ma VUB a zdá sa mi že platí zbytočne vela za poplatky, účet skoro vobec nevyužíva(bežný klient-2výbery kartou,jeden trvalí príkaz,ani výpis neposielajú).....neviem presnú cenu mesačného poplatku,ale je to niečo medzi 3-4€.
Na stránkach banky som si našiel cenník,ale fakt sa tam nevyznám.....konkrétne flexiúčet ,skoro pri každej cene je najaká podmienka....je možné získat nejaký výpis,alebo niečo podobné priamo na pobočke,prípadne si ho vyžiadat cez internet a nechat poslat na adresu,kde bude uvedené aký účet je otvorený,aké skužby zahrnuje a poplatky s tým spojené?THX
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

habib Pozri príspevok
......no to je tiež možnost,má ten účet otvorený už roky,žiadne zmeny určite nerobila a sám sa asi neaktualizoval,banka sama seba predsa nepripravý o prachy?!.Takže zajtra zavolám na tu linku,mám pripravených pár otázok a skusim jej to aktivovat cez net,na tom linku čo som sem dával a jej už len zavolajú či skutočne požiadala o tuto zmenu a malo by to byt v pohode....teda za takúto zmenu hádam nejaká poplatok vymyslený nemajú
Za flexiúčet extra vo VÚB sa platí podľa počtu zvolených služieb, pri aktivácii 3 zvolených služieb sú to 2€ mesačne, ak sú tam už 4 služby, je to 3,5€. Treba dobre zvážiť, čo vaša mama využije. Zostatok na účte vo výške 611€ je úročený 6%, podmienkou je príjem na účet aspoň 497€ mesačne a 12 pohybov na účte.
Napríklad výhodná je služba internetbanking, platobná karta a výber z bankomatu, čo využívame my. Kombinujeme to s kreditnou kartou z inej banky, nie je podmienkou mať tam otvorený účet. Cez internetbanking platíme takmer všetko, ale máme ešte dve inkasá, za tieto je poplatok 2x0,15€. Kreditnou kartou robíme takmer všety nákupy, mesačnú faktúru za platby kreditkou platíme cez IB z účtu VÚB. Pri nákupoch nad cca 200€ mesačne máme na mesačný poplatok za kreditnú kartu 100% zľavu, teda zadarmo nakupujeme celý mesiac a zaplatíme začiatkom ďalšieho mesiaca.
My si zostatok 611€ na flexiúčte vo VÚB udržiavame vždy, takže mesačne máme úrok 3€, ktorý je po zdanení 2,43€, poplatky za vedenie flexiúčtu 2€, 2 inkasá spolu 0,3€. Takže sme viac menej v pluse.
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

Brčo Pozri príspevok
Je to internetova banka,tak ine necakajJedina vec,preco som zatial nezrusil tatrabanku,je ze som vonku a cez mbank zatial nemozes realizovat cez hranicne prevody..
cez mbank môžeš realizovať cez hraničné prevody v rámci SEPA http://www.mbank.sk/sprievodca/sepa/index.html
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

......tak ešte jedna podotázka pre nejakého majitela účtu vo Vub.Je zasielanie mesačného výpisu z účtu na adresu(teda nie elektronicky) považované za dalšiu položku zo zakladnej ponuky,alebo nie?To by teda vysvetlovalo tých 3,5€.....karta-vyber z bankomatu-inkaso-a mesačne vypis,t.j 4 položky a vyššia cena.Vie to niekto?Aby som nemusel na tu pobočku sa zbytočne nervovat?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

habib Pozri príspevok
......tak ešte jedna podotázka pre nejakého majitela účtu vo Vub.Je zasielanie mesačného výpisu z účtu na adresu(teda nie elektronicky) považované za dalšiu položku zo zakladnej ponuky,alebo nie?To by teda vysvetlovalo tých 3,5€.....karta-vyber z bankomatu-inkaso-a mesačne vypis,t.j 4 položky a vyššia cena.Vie to niekto?Aby som nemusel na tu pobočku sa zbytočne nervovat?
Nie je to ďalšia položka zo základnej ponuky. Mesačné zasielanie výpisu som nemala za poplatok, myslím, že ani teraz nie je. Mama má zrejme 4 služby, má kartu, 6x inkaso/trvalý príkaz, 4x výber z bankomatu a 6x platby kartou u obchodníka, takže to je za 3,5€. Poplatok za vedenie účtu vidíte aj na výpise, + k tomu sú poplatky za položky, ktoré nie sú v balíku, takže viete zistiť, za čo mama platí.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Kvaka Pozri príspevok
Nie je to ďalšia položka zo základnej ponuky. Mesačné zasielanie výpisu som nemala za poplatok, myslím, že ani teraz nie je. Mama má zrejme 4 služby, má kartu, 6x inkaso/trvalý príkaz, 4x výber z bankomatu a 6x platby kartou u obchodníka, takže to je za 3,5€. Poplatok za vedenie účtu vidíte aj na výpise, + k tomu sú poplatky za položky, ktoré nie sú v balíku, takže viete zistiť, za čo mama platí.
...no práve dnes som pozeral na výpis,ale myslel som si že teda platí za zasielanie toto výpisu,kedže na stránkach VUB je uvedené že vypis v takejto podobe posielajú len 1krát ročne,mesačne len elektronicky,prípadne prebrat na pobočke.No ale teraz je fakt že na výpise v poplatkoch je uvedené aj Platby u obchodníka za tovar(samozrejme že tam má každy mesiac 0,-....stará škola,neplatí v obchode kartou) a teda je to vyriešené.Celý čas,celé mesiace platí 1,5€ za niečo čo absolutne nepoužíva.Tak už len to zrušit....THX za odpovede všetkým

PS: ešte doplním...tu logiku,ak je to teda tak,že karta sa pokladá za jednu položku zo zakladnej ponuky.No predsa človek si platí ročný poplatok,u VUB je to cca 8,5€ za najjednoduchšiu kartu,tak nechápem prečo sa tam počíta ako položka,rovnako tak bez karty predsa človek nemože vyberat z bankomatu,nemože platit u obchodníka...čo su dalšie položky z ponuky ktoré sa platia ale bez karty ,,nefungujú,,.......no proste kocúrkovo.Ale možno to príde tak len mne.
Naposledy upravil habib : 08.07.10 at 14:17
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

habib Pozri príspevok
...no práve dnes som pozeral na výpis,ale myslel som si že teda platí za zasielanie toto výpisu,kedže na stránkach VUB je uvedené že vypis v takejto podobe posielajú len 1krát ročne,mesačne len elektronicky,prípadne prebrat na pobočke.No ale teraz je fakt že na výpise v poplatkoch je uvedené aj Platby u obchodníka za tovar(samozrejme že tam má každy mesiac 0,-....stará škola,neplatí v obchode kartou) a teda je to vyriešené.Celý čas,celé mesiace platí 1,5€ za niečo čo absolutne nepoužíva.Tak už len to zrušit....THX za odpovede všetkým

PS: ešte doplním...tu logiku,ak je to teda tak,že karta sa pokladá za jednu položku zo zakladnej ponuky.No predsa človek si platí ročný poplatok,u VUB je to cca 8,5€ za najjednoduchšiu kartu,tak nechápem prečo sa tam počíta ako položka,rovnako tak bez karty predsa človek nemože vyberat z bankomatu,nemože platit u obchodníka...čo su dalšie položky z ponuky ktoré sa platia ale bez karty ,,nefungujú,,.......no proste kocúrkovo.Ale možno to príde tak len mne.
Ja neplatím za kartu zvlášť nijaký ročný poplatok, je to v tom balíku za 2€ ako jedna z troch základných položiek. Jedna vec je vedenie účtu s balíkom služieb, druhá vec je spoplatňovanie položiek nad rámec zvoleného balíka služieb. Banky to tak majú všetky, nepoznám banku zadarmo. Spoplatňujú všetko, čo musia pracovníci banky niekde nejako spracovať. Ale poplatok za vklad v hotovosti na bežný účet vo VÚB pokladám aj tak za najabsurdnejší. Ja dám banke peniaze a ona mi tio spoplatní?
0 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
ahoj! otvor si prilozeny dokument, tam najdes odpoved
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

môj postreh - klientom VÚB som už 10 rokov a nemám žiaden problém s platbami, je veľmi dôležité ako je nastavený účet, čo všetko zahŕňa. Ja mám 3. stupeň a platím 7€ mesačne, ale mám v tom - platba v obchode, výber z bankomatu, sms pri pohybe na účte, internet banking, platba za hypotéku, pôžičku - teda vedenie poplatkov, 2x bankomatová karta - teda pri skončení platnosti neplatím za nové vydanie ako v niektorých bankách, výpisy si nastavíš sám, ako chceš ich zasielanie, ďalej tam mám 24 hodinovú službu, keby sa mi niečo stalo a taktiež aj poistku pre prípad vymknutia dverí, odcudzenia dokladov, mobilov a neviem, čoho ešte, to by som sa presne musela pozrieť. Takže za 7€ mám toho dosť a ešte kopu ďalších vecí mám v tom, ale to si už tak z hlavy presne nepamätám. A dokonca som si teraz dala takú kartu, že prispieva moja banka 1% z nákupu v obchode na dobrého anjela.Som nadmierne spokojná a dokonca ušetrím pomaly 5€, nakoľko všetko, čo potrebujem, mám zahrnuté v platbách za vedenie bežného účtu...
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

cowboyka Pozri príspevok
A dokonca som si teraz dala takú kartu, že prispieva moja banka 1% z nákupu v obchode na dobrého anjela.
super.
inak stačí ti hocijaká brandovaná kreditka vedená zdarma napríklad od homecreditu (tesco kreditka, o2 kreditka, ...) a budú to 1 až 2% z každého nákupu dávať naspäť priamo tebe
0 0
Taci Taci

Taci je offline (nepripojený) Taci

cowboyka Pozri príspevok
môj postreh - klientom VÚB som už 10 rokov a nemám žiaden problém s platbami, je veľmi dôležité ako je nastavený účet, čo všetko zahŕňa. Ja mám 3. stupeň a platím 7€ mesačne, ale mám v tom - platba v obchode, výber z bankomatu, sms pri pohybe na účte, internet banking, platba za hypotéku, pôžičku - teda vedenie poplatkov, 2x bankomatová karta - teda pri skončení platnosti neplatím za nové vydanie ako v niektorých bankách, výpisy si nastavíš sám, ako chceš ich zasielanie, ďalej tam mám 24 hodinovú službu, keby sa mi niečo stalo a taktiež aj poistku pre prípad vymknutia dverí, odcudzenia dokladov, mobilov a neviem, čoho ešte, to by som sa presne musela pozrieť. Takže za 7€ mám toho dosť a ešte kopu ďalších vecí mám v tom, ale to si už tak z hlavy presne nepamätám. A dokonca som si teraz dala takú kartu, že prispieva moja banka 1% z nákupu v obchode na dobrého anjela.Som nadmierne spokojná a dokonca ušetrím pomaly 5€, nakoľko všetko, čo potrebujem, mám zahrnuté v platbách za vedenie bežného účtu...
Aj ja som na tom podobne, mám účet vo VUB viac ako 10 rokov a som nadmieru spokojný. Tiež platím 7€ a mám aktivované podobné služby. Keď prídem do pobočky, všetko vybavím rýchlo a bez zbytočných papierovačiek. Takže u mňa je VUB No.1
0 0
iv@n iv@n

iv@n je offline (nepripojený) iv@n

čo chodíte stále vybavovať na pobočky?
vždy vidím plné pobočky bánk, to všetci vybavujú úvery?
ja som bol naposledy na pobočke ked som bol zrušiť účet v TB
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať