Zavrieť

Porady

Kaktusy

Pre tých, čo nemajú to potešenie doma na živo. Vianočný kaktus...
Usporiadat
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Ak máš záujem o opuncie, poslala som Ti e-mail s kontaktom na mňa.

Pre Josadko
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ahojte kaktusáci čo myslíte už mám dať kaktusy z balkóna na zimné stanovište? dnes boli ráno 4st.ďakujem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
posúvam ....
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ahojte.Mne začína vianočný nahadzovať puky.Možno akurát na vianoce zakvitne,ak nie skor,nemám to ešte odsledované.Ale teším sa.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

infinityfx21 Pozri príspevok
Ahojte.Mne začína vianočný nahadzovať puky.Možno akurát na vianoce zakvitne,ak nie skor,nemám to ešte odsledované.Ale teším sa.
Už ten kaktus radšej neprenášaj na iné stanovisko, aby ti nezhodil puky
5 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

arizona Pozri príspevok
Už ten kaktus radšej neprenášaj na iné stanovisko, aby ti nezhodil puky
Ani ho nebudem prenášať.Ostane v spodnej izbe na schodoch.Len neviem,nejak extra svetla tam nemá,ale ked nahadzuje puky,no neviem.Chcem si ešte aspoň dva dokúpiť,páčia sa mi.Pekný deň.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

A toto je naj prírastok,1.foto ked som ho kúpila 12.11,a 2 foto dnes 20.11.Bála som sa že mu opadajú puky a takto krásne ma prekvapil.
12.11.2010,kaufland.JPG  
20.11.2010.jpg  
1/1
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Náááádhera....veľmi sa mi páči biely. Zatiaľ mám len fialový, ale ak niekde uvidím biely, alebo iný, ešte si kúpim.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

[QUOTE=Valčake;1567840]Náááádhera....veľmi sa mi páči biely. Zatiaľ mám len fialový, ale ak niekde uvidím biely, alebo iný, ešte si kúpim.[/QUO


U nás ich mali v Kauflande,je taký menší,ale on sa rozrastie.A nelutujem že som ho kúpila.Ružový mi asi tiež rozkvitne,potom dám foto.
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Minulý piatok som si v kvetinárstve kúpila veľkonočný kaktus, ktorý je úplne obsypaný cyklamenovými pukmi - no nádhera... Trochu som sa bála, že keď ho prinesiem domov, tak mi opadajú puky, ale ony sa začali otvárať a krásne rozkvitol. Chcem sa však spýtať, či je normálne, že tie kvety poobede zatvára a ráno znova otvára - lebo presne toto mi robí... Nemám totiž žiadne skúsenosti s pestovaním kaktusov (mala som iba jeden darovaný a držal sa, kým som mu nevenovala žiadnu osobitnú pozornosť. Keď som konečne začala, uhynul mi). A potom mám iba prýštec ohnivý, ktorému som nedávno musela veľmi intenzívne dohovoriť, kompletne ho ostrihať a vyzerá, že sa spamätal...:-)
Potom mám obavy ešte z jednej veci, a síce, dúfam, že mi bude kvitnúť aj o rok - všetky fotografie, ktoré tu uvádzate sú nádherné, hovoríte, že s nimi nemáte žiadne problémy, ja mám však z domu iné skúsenosti. Mojej mamine kvitol vianočný kaktus iba dvakrát v živote - najprv, keď sa vydávala moja sestra a potom pred mojou svadbou (bolo to rok po roku). A odvtedy - je to už 5 rokov a stále nič. Pred týmito príležitosťami im pritom nevenovala žiadnu špeciálnu starostlivosť... Takže dúfam, že ja na jeho nádherné kvietky nebudem musieť čakať až do doby, keď sa moje ratoliestky (2 a pol roka a 1 rok) rozhodnú vstúpiť do stavu manželského...:-))))
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...a teším sa, lebo znova mi bude kvitnúť vian. kaktus. Zatiaľ len tieto, ale možno aj ostatné nahodia puky.
Snímka0524.jpg  
Snímka0525.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.....kedy plánujete dať kaktusy von?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lujza.j Pozri príspevok
.....kedy plánujete dať kaktusy von?
Mam ich plne dve parapety,ledva cakam, kedy uz nebude v noci mzrnut a uz aj idu ...takze zanedlho.
Naposledy upravil arizona : 15.03.11 at 21:50 Dôvod: preklep
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ďakujem
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
milka 60 Pozri príspevok
Poradte prosím o akú chorobu ide? Je to vianočný kaktus ,a ako liečiť?
hojky ale tento kaktus co tu mas zobrazeny je velkonocny...a nie vianocny
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

aj mne znova kvitnú na vianoce kvitli a teraz zase
P3203542.jpg  
P3203543.jpg  
P3203544.jpg  
1/1
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tento kaktus tiež môže byť vonku?je krásnymusím si aj ja taký kúpiť
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ano já ich dávam úplne všetky von až do neskorej jesene
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ďakujem
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

beba13 Pozri príspevok
ano já ich dávam úplne všetky von až do neskorej jesene
To dávaš von vianočný aj veľkonočný kaktus? A máš ich v tieni alebo môžu byť aj na slniečku,kedy ich potom dávaš dnu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať