Zavrieť

Porady

Kaktusy

Pre tých, čo nemajú to potešenie doma na živo. Vianočný kaktus...
Usporiadat
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no mne tiež jeden sa chystá kvitnúť Trichodiadema sp. , zatiaľ len jeden - dva kvietky sa tlačia ale tešímmmmmmmmmmmmm sa, pred nejakým mesiacom som ho len kúpila......
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

infinityfx21, tie čudné krky nádherne rozkvitnú. Je to skalná ruža. Sempervivum.
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

To som si myslela,že to bude kvitnúť ale vôbec som netušila že to je skalná ruža.Zase som o niečo múdrejšia,ďakujem.
0 0
eňuš eňuš

eňuš je offline (nepripojený) eňuš

žena
andersenka Pozri príspevok
Elen - krásny, čo s nimi robíš keď ti tak nádherne kvitnú????
Ja som moje cez zimu mala v trošku chladnejšej miestosti (tam kde mam aj temperované orchidky), možno za celu zimu poliala tak 3x, nehnojila. teraz som ich von vyhodila, tak sa nechám prekvapiť, či aj mne vôbec zakvitnú.......
Adelka ja moje kaktusy v neskorú jeseň pred mrazmi odložím do tmavej pivnice. Mali by vydržať do -5 stupňov, ale to neriskujem a odkladám skôr. Za celú zimu ich vôbec nepolievam.
Na jar vyberem a po dvoch dňoch polejem. No a za ten vegetačný pokoj sa mi takto odvďačujú kvitnutím.
Nebolo to vždy tak!!! Keď som mala kvetinovú stenu bývali vnútri a preto ani nekvitli, nemali oddych.
Myslím si, teda na 100% že keď si ich mala v chladnejšej miestnosti, nemusia byť len v tme tak ti určite zakvitnú.
Budem držať všetky palčeky, potom sa pochváľ, že rozkvitli a pofoť.
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
Konečne ho mám....moj vysnívaný "epicactus"
010.JPG  
epicactus-olympia-blattkaktus-bew-steckling.jpg  
1/1
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ja mam taky isty doma na zahrade uz 6r a nexce kvitnut ... co s nim?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Pvé tri kvety na Trichodiadema sp. mi rozkvitli
Keď nesvieti slniečko sú zatvorené aj kvietky....
DSC02462.jpg  
DSC02463.jpg  
DSC02464.jpg  
DSC02465.jpg  
1/1
4 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

avonboy -epicactus

Pestovanie a množenie:
Tento kultivar preferuje filtrované slnečné svetlo. Znesie aj priame slnečné svetlo, ale nie po celý deň!
Substrát by mal byť vzdušný, ľahký s neutrálnym PH. Ideálna je neutrálna vrchovisková rašelina.
Môže byť aj bežná kaktusová zem. Neznáša ťažké, zásadité, premokrené a kyslé pôdy. Niektoré epifyty výtajú, ak je pôda kyslá, ale tomuto druhu vyhovuje pôda s neutrálnym PH.
Zimovanie pri minimálne 10°C. Ak chceme kvety (čo je hlavný účel pestovania) je treba zimovať na svetlom mieste a udržovať rastlinu aj počas zimy v dobrej kondícii - rastliny by nemali zavädnúť. Pri pestovaní v bytoch sa stáva, že rastliny majú vyššie teploty a často vädnú (vyžadujú viac vlahy, ako "púštne" kaktusy), taktiež sa často zimujú v pivniciach - chýba svetlo počas zimy. Je to obdobie kedy nasadzujú puky, ak je však svetla málo, tak puky nenasadzujú a na jar buď slabo kvitnú, alebo vôbec nekvitnú.
2 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
Valčake Pozri príspevok
avonboy -epicactus

Pestovanie a množenie:
Tento kultivar preferuje filtrované slnečné svetlo. Znesie aj priame slnečné svetlo, ale nie po celý deň!
Substrát by mal byť vzdušný, ľahký s neutrálnym PH. Ideálna je neutrálna vrchovisková rašelina.
Môže byť aj bežná kaktusová zem. Neznáša ťažké, zásadité, premokrené a kyslé pôdy. Niektoré epifyty výtajú, ak je pôda kyslá, ale tomuto druhu vyhovuje pôda s neutrálnym PH.
Zimovanie pri minimálne 10°C. Ak chceme kvety (čo je hlavný účel pestovania) je treba zimovať na svetlom mieste a udržovať rastlinu aj počas zimy v dobrej kondícii - rastliny by nemali zavädnúť. Pri pestovaní v bytoch sa stáva, že rastliny majú vyššie teploty a často vädnú (vyžadujú viac vlahy, ako "púštne" kaktusy), taktiež sa často zimujú v pivniciach - chýba svetlo počas zimy. Je to obdobie kedy nasadzujú puky, ak je však svetla málo, tak puky nenasadzujú a na jar buď slabo kvitnú, alebo vôbec nekvitnú.
hmm zemina vyhovuje, zimovanie na schodisti tiez, zalievka a letne slnenie tiez ak tento rok nenahodi kvety tak poleti...
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
Tak to hádam nie :-( Ja si ho veľmi rada zoberiem :-)
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
http://www.kvetyazahrada.sk/epiphyllum.html
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

A takto rozkvitol.Žial asi ostane len jeden kvet,druhý nejak zvädol asi od lejaku a je stále taký uvädnutý.Ale aj jeden je krásny.
Snímka042.jpg  
Snímka047.jpg  
1/1
9 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
infinityfx21 Pozri príspevok
A takto rozkvitol.Žial asi ostane len jeden kvet,druhý nejak zvädol asi od lejaku a je stále taký uvädnutý.Ale aj jeden je krásny.
To je nááádhera!!!Je fakt úžasný ten kvietok!!!!!
0 0
eňuš eňuš

eňuš je offline (nepripojený) eňuš

žena
infinityfx21 Pozri príspevok
A takto rozkvitol.Žial asi ostane len jeden kvet,druhý nejak zvädol asi od lejaku a je stále taký uvädnutý.Ale aj jeden je krásny.
Tento dlho kvitnúť nevydrží. Vždy rozkvitne keď má pršať a k skorému odkvitnutiu mu určite dopomôže aj dážď.
Škoda, že sa neriadi aj kaktus počasím. Teraz keď stále pršalo mohli byť obsypané kaktusy kvetmi ako tent môj pred dvoma rokmi.
K 3.jpg  
K 3i.jpg  
Fotografia 0501.jpg  
K 3h.jpg  
Fotografia 0504.jpg  

K 3c.jpg  
1/1
5 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
eňuš Pozri príspevok
Tento dlho kvitnúť nevydrží. Vždy rozkvitne keď má pršať a k skorému odkvitnutiu mu určite dopomôže aj dážď.
Škoda, že sa neriadi aj kaktus počasím. Teraz keď stále pršalo mohli byť obsypané kaktusy kvetmi ako tent môj pred dvoma rokmi.
Elenka,normálne ti závidím tento nááádherný kaktus!!!
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Dievcence, takto vam poviem - ja kaktusy teda fakt, ze nemusim, ale to, co predvadzaju tie vase, to je naozaj zavideniahodne... Su prekrasne...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

eňuš Pozri príspevok
Tento dlho kvitnúť nevydrží. Vždy rozkvitne keď má pršať a k skorému odkvitnutiu mu určite dopomôže aj dážď.
Škoda, že sa neriadi aj kaktus počasím. Teraz keď stále pršalo mohli byť obsypané kaktusy kvetmi ako tent môj pred dvoma rokmi.
fenomenálne
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..eňuš...nemám slov. Tvoje kaktusy sú úžasnééééé Ja som mala niekoľko kaktusov. Aj s určitými časovými rozpätiami. Prezraďte mi, prečo sa u mňa nedržia. Je to neuveriteľné, ale ani Aloe vera, ešte Banánovník a Scindapsus. Musí to s niečím súvisieť, lebo už mi kamoška vypestovala, doniesla som domov a za krátky čas veď ten Scindapsus je najnenáročnejšia rastlinka-nechápem aj keď,tak len živorí... mám aj teraz, ale ani nefotím
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Ja neviem, s tým hodnotením rastliniek "náročné - nenáročné na pestovanie" je to zaujímavé... Určite to, že sa ti nedržia s niečím súvisí - mne sa napr. nevie poriadne chytiť anilen praobyčajný zelenec - a to je už ako "náročná" rastlina (tri mi vykapali a štvtý drží len - len)... Zato gardénia len tak prekvitá :-) - prepáčte mi túto vsuvku mimo témy...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...dobre si urobila, ďakujem ti, aspoň viem, že nie som sama..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať