Zavrieť

Porady

Odmena

Konateľovi spoločnosti, ktorý má uzatvorené pracovnú zmluvu, poberá mesačne
mzdu, platí si všetky potrebné odvody.V 12/2004 mu bola vyplatená odmena vo výške 500 000,-- Sk. Vo výplatnej páske mal však zaplatené len odvody-soc.poisťovna + zdrav., z mesačnej mzdy/ nie z odmeny/. Z odmeny mu bola
zrazená len daň.
Myslíte si, že je to ok??? Nie som mzdárka.Poraďte mi prosím.
Ďakujem.
Usporiadat
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

tak, teda ako je to spravne? Som totalny laik a neviem, kedy to mam vo vyplate spravne. Vo februari som dostala vyplatenu mzdu a odmeny a cele dokopy to tvorilo zaklad pre vypocet odvodov do SP aj poistneho ZP. Od aprila som na materskej, tzn. ziadna mzda, no v aprili boli zase stvrtrocne odmeny a tam mi nestrhli nic na SP, len na ZP. Ktore je spravne? A ak by niektore nebolo dobre, da sa to este opravit a ten rozdiel mi doplatit? Dakujem velmi pekne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

leka Pozri príspevok
tak, teda ako je to spravne? Som totalny laik a neviem, kedy to mam vo vyplate spravne. Vo februari som dostala vyplatenu mzdu a odmeny a cele dokopy to tvorilo zaklad pre vypocet odvodov do SP aj poistneho ZP. Od aprila som na materskej, tzn. ziadna mzda, no v aprili boli zase stvrtrocne odmeny a tam mi nestrhli nic na SP, len na ZP. Ktore je spravne? A ak by niektore nebolo dobre, da sa to este opravit a ten rozdiel mi doplatit? Dakujem velmi pekne
Je to správne v obidvoch prípadoch.
0 0
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

dakujem za odpoved. vazne? preco mi raz z odmien strhali odvody a raz nie?
0 0
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

Tweety Pozri príspevok
Je to správne v obidvoch prípadoch.
naozaj? aky je rozdiel v odmene ak je "sama" a ak je vyplatena "so mzdou"??? Nemala by byt odmena oslobodena od odvodov?
Dakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Keď si bola ešte zamestnankyňou tak Ti strhli odvody do fondov aj z tejto odmeny. Keď si už bola na materskej do SP už fondy nemuseli odviesť iba na zdrav. poistenie (je to v súlade so zákonmi o soc. poistení a o zdrav.poistení)
0 0
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

tak teda fajn. uz som sa trosku tesila, ze mi to vratia. Dakujem este raz
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať