Zavrieť

Porady

Mikrovlnka alebo Mini rura?

Ahojte Poradaci!

Momentalne s drahym stojime pred dilemou, ci kupit alebo nekupit mikrovlnku. Je to totiz super vec (napr. rezen sa inac velmi tazko ohrieva ), ale pocula som vela kritik, co sa tyka zdravotneho hladiska.
Ale za a proti mikrovlnky tu nechcem rozoberat.

Rozhodli sme sa totiz pre zdravsie riesenie a to je mini piecka. bohuzial na Slovensku nie je bohvieaky vyber

Chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost s nahradenim mikrovlnky pieckou? Vie ju plne zastupit, t.j. ohriat jedla? Podla mna ano, ale chcem pocut aj ine nazory. Zaroven vyhodu piecky vidim v tom, ze ak budem chciet piect male mnozstvo napr. masa (napr. len 1-2 kuracie nozky), tak je lacnejsie vykurit mini piecku ako celu ruru

Som zvedava na Vase rad s skusenosti a vopred za ne velmi dakujem
Usporiadat
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

Mikrovlnka je super vec na zohrievanie potravín (napr. zemiakovej kaše) a rýchle rozmrazovanie. Na varenie a pečenie mikrovlnku nepoužívame vôbec. Na to treba mať jednak špeciálne nádoby a jednak tam všetko neupečieš. Ryžu robíme v remoske, ak pečieme mäso alebo koláče, tak v bežnej rúre. Neviem, aká veľká je Tvoja rodina, ale mať akýkoľvek prístroj, ktorý neskôr kapacitne nebude stačiť, je podľa mňa nesprávna investícia. Dnešné domáce spotrebiče majú dosť nízku spotrebu elektriny.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Máme túto a myslím, že spĺňa obidve funkcie, na ktoré si sa pýtala + gril.
Jednak funguje ako mikrovlnka a jednak ako teplovzdušná rúra, kde si vieš nastaviť teplotu (myslím že od 170 do 220 stupňov Celzia).

...a ušetríš miesto v kuchyni - nepotrebuješ dva spotrebiče.

http://www.baumatic.sk/bmc253ss_5_1784_22958.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať