Zavrieť

Porady

adaptacne obdobie - plat?

ked zacinajuci ucitel uspesne ukonci adaptacne obdobie, co to znamena? bude automaticky preradeny do inej platovej skupiny? ci to na to nema vplyv a ide len o ten nazov?
dakujem
Usporiadat
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Reve Pozri príspevok
AHojte,
chcela by som sa poradiť. Máme vychovávateľku v ŠKD - začínajúca (bez adaptačného vzdelávania). Čiže jasná 7čka trieda. Dočítala som sa, že má nárok na príplatok za adaptačné vzdelávanie... kde je to uvedené a v akej výške je to v jej prípade? Vopred veľmi pekne Ďakujem
Reve

Je to uvedené v zákone 390/2011, ktorým bol novelizovaný zákon 317/2009, v článku III., ktorým bol zase novelizovaný zákon 553/2003 - ide o § 14c - začínajúcemu pedagogickému zamestnancovi patrí príplatok začínajúceho zamestnanca vo výške 6% z platovej tarify do ktorej je zaradený. Príplatok sa určí pevnou sumou zaokrúhlenou na 50 eurocentov nahor.
0 0
Živena Živena

Živena je offline (nepripojený) Živena

Ahojte! Ako je to so začínajúcim učiteľom, ktorý ešte nemá dokončenú VŠ a je zaradený ako nekvalifikovaný. U nás riaditeľ takéhoto učiteľa zaradil na adaptačné vzdelávanie až po viac ako dvoch rokoch praxe, po skončení VŠ. Je to správne?
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Ahoj!
Nie je to správne, na adaptačné vzdelávanie má byť zaradený hneď a nie až po skončení školy.
0 0
Živena Živena

Živena je offline (nepripojený) Živena

Ďakujem za odpoveď. Aj som si to myslela, a ďakujem za potvrdenie.
0 0
bosoratko bosoratko

bosoratko je offline (nepripojený) bosoratko

dobrý deň, ja sa chcem spýtať, od tohto roku som začala pracovať ako školský psychológ, samozrejme bez praxe. z toho teda vyplýva že si mám urobiť adaptacnu prax. No bolo mi povedané, že u psychologov (ako odborných zamestnancov) sa to robí iba u niekoho, kto ma titul PhD.. Viem však o jednej babe, kt. si takuto "prax" urobila u riaditela? je to teda možné? a čo k tomu všetko potrebujem? ako to prebieha, a pod. Budem vdacna za kazdu odpoved, kedze sa v tom len veľmi ťažko orientujem.
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

Zdravím, chcela by som sa opýtať - snáď k veci - príplatok začínajúcemu zamestnancovi vo výške 6% z plat.triedy súvisí s úväzkom? Nikde som toto nenašla - lebo máme na čiastočný úväzok učiteľku v ZŠ a má nárok na príplatok - v plnej výške alebo čiastočnej ? Viem že triednictva sa to netýka ...
Vopred ďakujem
Reve
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať