Zavrieť

Porady

A stale odpisy...

Ahojte všetci,

prosim o radu. SZČO-JU, kupil v júli 2005 OA vyrobeny v r. 1999 za cenu 76000,--, používať ho začal v auguste 2005. Otazočka:
a/ bude si odpisovať tento OA aj napriek tomu,že nie je nové?
b/ ak áno, odpisy bude počítať od júla alebo od augusta?
c/ môže si ho odpisovať, ak mu vyjde za r. 2005 strata?

Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Mikolajova
Takze este raz ja uctujem SZCO, ktora kupila auto na lizing v polovici roka 2004. Uplatnila som uctovne odpisy t.j. za 6 mesiacov. Internu smernicu nema. Urobila som dobre?
áno, učtovne a daňové sa v tomto prípade rovnajú. Smernica pre odpisovanie má byť, lebo zákon stanovuje rôzne možnosti odpisovania, tak hoci stručne ale mala by sa uviesť v smernici táto alternatíva . " rovnomerné odpisovanie LZ podľa doby používania počnúc mesiacom obstarania.... " a samozrejme aj iné odpisovanie v prípade kúpy a inej doby životnosti, ak má viac predmetov v DM.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Rúbalová Renáta
za r.2004 pokiaľ si si neuplatnila odpis si ho môžeš uplatniť v tomto roku, čiže ku koncu roku. Odpis za r.2005 nevidím dôvod prečo by si si ho nemala uplatniť.Ak ukončíš živnosť v 1/06 čiže zvyšný odpis pre r.2006 - 4 769,00 nemáš nárok na uplatnenie odpisu. Záleží na tom kedy opravdu ukončíš živnosť. Skús počkať na ostatné názory pretože sa ich tu môže vyskytnúť neúrekom.
Ja si myslím že ak prerušíš odpisovanie,(neuplatníš si odpis v roku 2004), neznamená to, že si môžeš v roku 2005 uplatniť aj za rok 2004 aj za rok 2005. Určite pokračuješ v prerušenom odpisovaní, teda si uplatníš ten za rok 2004, a pokračovala by si ďalej. Ale nakoľko končíš v 1/2006 tak o odpis 2006 prichádzaš, nakoľko odpis uplatňuješ k 31.12.2006 - a to už nefunguješ. Ale myslím, že si prišla i o odpis za rok 2005, lebo v tom roku si uplatníš ten presunutý z 2004,,,, jednoduchšie podľa mňa by si si uplatnila v roku 2005 odpis presunutý z 2004, v roku 2006 "patriaci" do 2005 a v 2007 patriaci v 2006.

ale čakaj čo ostatní - to je len moja úvaha....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať